Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dwa pytania.
W jaki sposób można uzupełniać granaty, bo nie widziałem żeby sprzedawca miał, a żadnych skrzynek z zapasami też nie spotkałem?
Do czego w zasadzie służy omni-żel, oprócz tego, że można za jego pomocą otwierać skrzynie? I czy lepiej przerabiać niepotrzebne itemy na omni-żel, czy sprzedawać, nawet za grosze?

Poziom trudności jednak obniżyłem na Normalny, bo trochę mnie męczyło częste powtarzanie walk z większą grupą wrogów. Problem mój jest taki, że gram czystym żołnierzem i ciągnie mnie czasem, żeby iść na przebój, a to nie kończy się zazwyczaj dobrze, lepiej jest jednak grać ostrożnie i ostrzeliwać wrogów zza osłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 13:08, Wszystkozajete napisał:

Dwa pytania.
W jaki sposób można uzupełniać granaty, bo nie widziałem żeby sprzedawca miał, a żadnych
skrzynek z zapasami też nie spotkałem?
Do czego w zasadzie służy omni-żel, oprócz tego, że można za jego pomocą otwierać skrzynie?
I czy lepiej przerabiać niepotrzebne itemy na omni-żel, czy sprzedawać, nawet za grosze?

Ja osobiście sprzedawałem zawsze wszystko. W dalszej części gry jedynie przerabiam itemy na omni-żel kiedy są warte już naprawdę małe sumy w porównaniu z innymi.
Do otwierania zamków w zasadzie nie używam omni-żelu.
Granaty można jedynie znaleźć lub uzupełnić na pokładzie Normandii w skrzynce z amunicją.

Dnia 03.04.2015 o 13:08, Wszystkozajete napisał:

Poziom trudności jednak obniżyłem na Normalny, bo trochę mnie męczyło częste powtarzanie
walk z większą grupą wrogów. Problem mój jest taki, że gram czystym żołnierzem i ciągnie
mnie czasem, żeby iść na przebój, a to nie kończy się zazwyczaj dobrze, lepiej jest jednak
grać ostrożnie i ostrzeliwać wrogów zza osłon.

Chodzenie na przebój jest taktyką jedynie dla szturmowca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 13:08, Wszystkozajete napisał:

W jaki sposób można uzupełniać granaty, bo nie widziałem żeby sprzedawca miał, a żadnych skrzynek z zapasami też nie spotkałem?

Czasami znajdujesz je w skrzyniach w czasie misji, nie ma innego sposobu na uzupełnienie ich zapasu.

Dnia 03.04.2015 o 13:08, Wszystkozajete napisał:

Do czego w zasadzie służy omni-żel, oprócz tego, że można za jego pomocą otwierać skrzynie?

Zdaje się można go także używać do naprawy Mako.

Dnia 03.04.2015 o 13:08, Wszystkozajete napisał:

I czy lepiej przerabiać niepotrzebne itemy na omni-żel, czy sprzedawać, nawet za grosze?

Wymieniaj je na to czego brak bardziej odczuwasz, chyba że w czasie misji zacznie Ci się kończyć miejsce w ekwipunku wtedy przerób śmieci na żel.
Zarówno żel jak i (niestety) kredyty mają górny limit zapasu (bodajże 999 i 9999999) więc jak zaczniesz się do tego limitu zbliżać zacznij wymieniać przedmioty na ten drugi zasób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na pokładzie Normandii żadnych skrzynek z amunicją, więc jest pewnie tak, jak pisze Karharot, bo zapas granatów mi się odnawia w trakcie akcji.

Jeszcze jedno. Jak to jest z tym Renegatem i Idealistą? Zauważyłem, że każda pomoc jakimś postaciom daje punkty Idealisty np. na Feros niejako przy okazji wykonywania głównych celów zniszczyłem nadajnik Gethów i zdobyłem jakieś urządzenie elektroniczne, poinformowałem/zaniosłem to osobom, które wskazywał dziennik i zostałem obsypany punktami Idealisty. Rozumiem, że jeśli chce zdobywać punkty Renegata, to mam nikomu nie pomagać, a do tego wybierać bardziej negatywne opcje w dialogach?
Co do dialogów to trochę źle, że Shepard wypowiada często zdanie mało związane z wybraną przez nas kwestią, przynajmniej tak jest w polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 21:15, Wszystkozajete napisał:

Rozumiem,
że jeśli chce zdobywać punkty Renegata, to mam nikomu nie pomagać, a do tego wybierać
bardziej negatywne opcje w dialogach?


Żeby zostać Renegatem musisz być bardzo cierpliwy :) W sensie mnie zwyczajnie bolało to jakim (...) musiałby być Shep, żeby zdobyć te punkty. W wszystkich 3 częściach jest może kilka momentów, w których pasuje bycie tym złym, ale na dłuższą metę to jest zwyczajnie słabe i nie trzyma się zbytnio roli "bohatera całej Galaktyki". Ale wracając ściśle do Twojego pytania to tak- musisz wybierać "najgorsze" opcje w dialogach, robić wszystko tylko dla kasy i być chamski wobec innych ras. Wtedy powinny Ci się punkty zbierać.

Dnia 03.04.2015 o 21:15, Wszystkozajete napisał:

Co do dialogów to trochę źle, że Shepard wypowiada często zdanie mało związane z wybraną
przez nas kwestią, przynajmniej tak jest w polskiej wersji.


Wiesz... Tak jest w większości gier :) Ale faktycznie w ME czasami można się pogubić. Nie wiem jak to jest w wersji angielskiej, bo mi zawsze podobał się dubbing (w 1 i 2). Dla mnie nie był on słaby pod żadnych względem (wiem, ze to mało popularna wersja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 22:30, Radekl2 napisał:

Żeby zostać Renegatem musisz być bardzo cierpliwy :) W sensie mnie zwyczajnie bolało
to jakim (...) musiałby być Shep, żeby zdobyć te punkty.


No ja właśnie nie chcę być takim chamem i prostakiem, bardziej żołnierzem, który nie patyczkuje się z trudnościami i dąży do celu najprostszymi środkami :) Trochę punktów Renegata udało mi się w końcu nabić wybijając tych opętanych kolonistów.

Dnia 03.04.2015 o 22:30, Radekl2 napisał:

Wiesz... Tak jest w większości gier :) Ale faktycznie w ME czasami można się pogubić.
Nie wiem jak to jest w wersji angielskiej, bo mi zawsze podobał się dubbing (w 1 i 2).
Dla mnie nie był on słaby pod żadnych względem (wiem, ze to mało popularna wersja).


Dla mnie też dubbing jest OK, choć mam zamiar sprawdzić później angielską wersję.

Wracając do Renegata. Jak widać na pierwszym screenie zastraszanie mam na max, z tym że dalej jest ciemne pole. Ten pasek można jeszcze wydłużyć, by móc aktywować kolejne poziomy zastraszenia? I czy przez to nie mogę wybrać opcji pokazanej na drugim screenie?

20150404002908

20150404002917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 00:29, Wszystkozajete napisał:

No ja właśnie nie chcę być takim chamem i prostakiem, bardziej żołnierzem, który nie
patyczkuje się z trudnościami i dąży do celu najprostszymi środkami :)


Fajny pomysł na grę :) Ja zawsze wolałem być tym super pomocny dla wszystkich :)

Dnia 04.04.2015 o 00:29, Wszystkozajete napisał:

Trochę punktów
Renegata udało mi się w końcu nabić wybijając tych opętanych kolonistów.


Aż mi się ich szkoda zrobiło :( Hehe zachęciłeś mnie do zagrania w taki mniej moralny sposób jak znajdę kiedyś czas :)

Dnia 04.04.2015 o 00:29, Wszystkozajete napisał:

Dla mnie też dubbing jest OK, choć mam zamiar sprawdzić później angielską wersję.


Angielską wersję sprawdziłem w ME3 co wraz z słabym zakończeniem (chyba poprawili) spowodowało, że jest to dla mnie najgorsza część :)

Dnia 04.04.2015 o 00:29, Wszystkozajete napisał:

Wracając do Renegata. Jak widać na pierwszym screenie zastraszanie mam na max, z tym
że dalej jest ciemne pole. Ten pasek można jeszcze wydłużyć, by móc aktywować kolejne
poziomy zastraszenia? I czy przez to nie mogę wybrać opcji pokazanej na drugim screenie?


Tak, musisz zdobyć więcej renegata/idealisty, żeby odblokować zastraszenie/urok. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd ale to chyba działa na zasadzie 25, 50, 75%. Możesz gdzieś poszukać jakie są te dokładne progi ale zasada jest prosta- zbierzesz ileś tam renegata to możesz dać kolejne dwa punkty do zastraszenia.
Z dialogami jest tak, że właśnie wymagają iluś punktów uroku/zastraszenia, dlatego jeśli chcesz z tego zawsze korzystać musisz robić misje poboczne i nie rozdzielać się na idealistę czy renegata tylko twardo iść w jedno, w innym przypadku zabraknie Ci tych punktów.
Grasz w ME pierwszy raz? Szczerze zazdroszczę, bo ta część jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grasz żołnierzem i nie ładujesz punktów w zdrowie? ;D Umiejętność z tej ścieżki robi z postaci czołg nie do zdarcia. Przydaje się na najwyższym poziomie trudności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 19:54, The_Nemezis napisał:

Grasz żołnierzem i nie ładujesz punktów w zdrowie? ;D Umiejętność z tej ścieżki robi
z postaci czołg nie do zdarcia. Przydaje się na najwyższym poziomie trudności :)


Właśnie ostatnio zacząłem rozwijać zdrowie. Może bym wcześniej już to robił, ale trzeba było odblokować je poprzez szkolenie szturmowe, a to mi się wydawało mało atrakcyjne, aby wydawać na nie punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam przechodzę pierwszą część ME.Gdy skonczyłem główny wątek fabularny (pokonałem suwerena i uratowałem radę) nie mogę dokończyć zadań dodatkowych np nie ukończyłem dlc z asteroidą X57,co mogę z tym zrobić ?.Czy zadania dodatkowe mają wpływ na zakończenie ME 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to żadne wyboru nie mają wpływ na zakończenie trylogii. Co prawda będziesz miał trochę inną historię w dwójce i trójce (ale DLC co tylko margines), lecz zakończenie niewiele ma wspólnego z wyborami z trzech gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 10:39, 354homik napisał:

A co z zadaniami dodatkowymi po zakonczeniu fabuły ?,można je jakos wykonac ?.

Nie, już od momentu w którym wyruszasz na

Spoiler

Ilos

tracisz możliwość ukończenia questów pobocznych bo po finałowej walce gra się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania zadania dodatkowe czyli przydziały nie są obowiązkowe i nie zmieniają za bardzo fabuły ME 2,3 ?.Mogę tych zadań nie robić ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 14:44, 354homik napisał:

Wracając do pytania zadania dodatkowe czyli przydziały nie są obowiązkowe i nie zmieniają za bardzo fabuły ME 2,3 ?.Mogę tych zadań nie robić ?.

Parę ma jakiś mniejszy wpływ ale sprowadza się to do tego że postać z pobocznego questa w ME1 pojawi się w ME2 i się przywita oraz czasem może zaoferuje Ci jakiś mini-queścik. Ewentualnie jedna linia dialogowa gdzieś będzie wyglądała inaczej (bez wpływu na wynik dialogu).
Co do wpływu w Me3 to nie wiem bo nie grałem, może ktoś inny się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 14:44, 354homik napisał:

Wracając do pytania zadania dodatkowe czyli przydziały nie są obowiązkowe i nie zmieniają
za bardzo fabuły ME 2,3 ?.Mogę tych zadań nie robić ?.

Jeśli chodzi o ME 3 to bywa że pomniejsze questy są istotne. Tu malutki spoiler, w ME3 zbierasz "zasoby" które są ci potrzebne do zdobycia dobrego zakończenia. Postacie i questy z poprzednich części (jeśli przenosisz save''y) mogą ci dać dodatkowe zasoby. Np. jeśli znajdziesz dość różnych minerałów w jedynce to dostajesz dodatkowe zasoby. Przechodzenie DLC fabularnych jak Bring Down the Sky z jedynki czy Arrival, albo mienie dodatkowych postaci i przejście ich misji lojalnościowej też ma wpływ na to jak gra się rozegra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że już się trochę pogubiłem w tym natłoku questów ;) Odwiedziłem Artemis Tau, potem Feros i miałem lecieć na Noverię, ale dostałem nowe zadanie - udać się na planetę Virmir. Poleciałem najpierw tam i w tej lokacji miały miejsce wydarzenia istotne dla fabuły gry. Teraz mam już następne zadanie i nie wiem czy tą Noverię ominąłem czy muszę tam lecieć (miałbym lekkie wrażenie, że trochę ruszam fabułę do tyłu)?
I jeszcze ważna rzecz. Do którego momentu (nazwa questa) mogę swobodnie latać po Galaktyce i robić questy poboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 19:20, Wszystkozajete napisał:

Teraz mam już następne zadanie i nie wiem czy tą Noverię ominąłem czy muszę tam lecieć (miałbym lekkie wrażenie, że trochę ruszam fabułę do tyłu)?

Na Noverię będziesz musiał polecieć tak czy siak, fabuły sobie nie zepsułeś.

Dnia 07.04.2015 o 19:20, Wszystkozajete napisał:

I jeszcze ważna rzecz. Do którego momentu (nazwa questa) mogę swobodnie latać po Galaktyce i robić questy poboczne?

Do momentu w którym polecisz na

Spoiler

Ilos

. Wcześniej Twoja swoboda zostanie trochę ograniczona po wykonaniu 4 głównych misji
Spoiler

(Therum, Noverii, Feros i Virmire) bo po tym jak wylądujesz na Cytadeli nie będziesz już mógł tam wrócić

ale reszta galaktyki pozostanie otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki myk, że gdzieś na początku można wybrać albo Feros albo Noverię. Obydwa miejsca trzeba odbębnić i kolejność nie ma wpływu na fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Trochę się zagapiłem, bo jednak było wyraźnie napisane, iż muszę odwiedzić 4 miejsca w tym Noverię, by wykonać ten cel nadrzędny.
Tak przy okazji zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Na mojej mapie Galaktyki w grze mam lokacje rozsiane praktycznie tylko w prawej dolnej części mapy. Spojrzałem na mapę w necie i widzę że Gromady, które można odwiedzać rozrzucone są po całej Galaktyce. Jak to jest, najpierw muszę znaleźć/aktywować jakiegoś questa i dopiero wtedy się odblokowuje cel podróży, czy jeszcze inaczej to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować