Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Ja tam zawsze odnosiłem wrażenie, że idealista to bynajmniej nie aniołek w 100%, ale ostateczne rozwiązania uważa naprawde za ostateczne - i w takowym wypadku, jednak byłby w stanie odstrzelić kogoś, jeśli miałoby to uratować życie paru niewinnym osobow.
Tak samo renegat, to nie zło wcielone, mordujący dzieci dla rozrywki, ale raczej podejście typu "cel uświęca środki", tudzież "nie ma co się pieścić, jak można dać w ryja i też zadziała".

W sumie bardziej mi odpowiada taki system moralności, niż typowo czarnobiałe dobro i zło, gdzie wybieramy między psychopatycznym mordercą, a świętym. Za duże skrajności, tutaj mimo wszystko, odmienne ścieżki często prowadzą do podobnych celów, bez zastanawiania się, czemu rozwiązanie "nie-dobre" oznacza mordowanie wszystkiego co się rusza. "Zły" w ME olałbym kogoś proszącego o pomoc, "zły" w czarnobiałym scenariuszy, pobił i okradł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 04.08.2008 o 13:47, Rafal G napisał:

Teoretycznie istnieje możliwość przekonania Jeonga, żeby zaniechał
swoich planów, co za tym idzie można go zachować przy życiu (chyba właśnie tak zachowałby
się prawdziwy idealista - za wszelką cenę dążyłby do pokojowego rozwiązania konfliktu).


Sam fakt że Ty za wszelką cenę chcesz zakończyć sprawę pokojowo nie gwarantuje że druga osoba zgodzi się na takie rozwiązanie. Niezależnie od Twoich dobrych chęci aby wyjść z tej sytuacji bez trupów musisz jeszcze przekonać do swoich racji drugą stronę. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić to oznacza że nie jesteś dostatecznie dobrym negocjatorem ale nie oznacza że jesteś renegatem. W końcu policjant który zastrzeli porywacza w sytuacji gdy była to jedyna opcja uratowania zakładnika nie popełnia złego czynu, Twoim priorytetem jako idealisty jest ochranianie niewinnych ofiar i jeśli nie możesz tego osiągnąć inaczej niż poprzez zabicie przestępcy to mówi się trudno...
W takiej sytuacji mogą być oceniane jedynie Twoje chęci bo kontrolę sprawujesz jedynie nad własnym postępowanie - a to że Jeong jest tak spanikowany że nie chce słuchać argumentów to już jego problem:)

KONIEC SPOILERA

Dnia 04.08.2008 o 13:47, Rafal G napisał:

Jest na to pewien sposób. Co prawda nie rozwiązuje problemu, ale w pewnym stopniu mu
zapobiega. Do dwóch slotów ulepszeń wrzucasz nanosmary (nie pamiętam teraz jak nazywają
się w oryginale)


Frictionless Materials.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 13:47, Rafal G napisał:

Jest na to pewien sposób. Co prawda nie rozwiązuje problemu, ale w pewnym stopniu mu
zapobiega. Do dwóch slotów ulepszeń wrzucasz nanosmary (nie pamiętam teraz jak nazywają
się w oryginale) i możesz zapomnieć o przegrzewaniu się broni, nawet strzelby:) O ile
oczywiście to przeciwnik Ci jej nie przegrzeje - na to już nie ma rady.

Nanosmary ? Nie natrafiłem na nie w grze. Można je gdzieś kupić ? No chyba że trafiają się po przekroczeniu 50 poziomu postaci, ja mam dopiero 47.
A właśnie. Czy wszelkie bonusy z osiągnięć (np. +10 % do tarcz, i doświadczenia zdobywanego) działają tylko dla postaci eksportowanej po zakończeniu gry, czy też dla wszystkich późniejszych które stworzę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 14:16, Darkstar181 napisał:

Nanosmary ? Nie natrafiłem na nie w grze. Można je gdzieś kupić ? No chyba że trafiają
się po przekroczeniu 50 poziomu postaci, ja mam dopiero 47.

Nie, można je znaleźć wcześniej. Wypadają z wrogów, a i u kupców można je spotkać.

Dnia 04.08.2008 o 14:16, Darkstar181 napisał:

A właśnie. Czy wszelkie bonusy z osiągnięć (np. +10 % do tarcz, i doświadczenia zdobywanego)
działają tylko dla postaci eksportowanej po zakończeniu gry, czy też dla wszystkich późniejszych
które stworzę ?

Te osiągnięcia działają na wszystkie postacie na danym profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 14:16, Darkstar181 napisał:

Nanosmary ? Nie natrafiłem na nie w grze. Można je gdzieś kupić ? No chyba że trafiają
się po przekroczeniu 50 poziomu postaci, ja mam dopiero 47.


Powinieneś już się na nie natknąć ale że są generowane losowo...

Dnia 04.08.2008 o 14:16, Darkstar181 napisał:

A właśnie. Czy wszelkie bonusy z osiągnięć (np. +10 % do tarcz, i doświadczenia zdobywanego)
działają tylko dla postaci eksportowanej po zakończeniu gry, czy też dla wszystkich późniejszych
które stworzę ?


Te bonusy działają dla wszystkich postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 14:27, Karharot napisał:

Powinieneś już się na nie natknąć ale że są generowane losowo...

Takie już moje szczęście :)

Dnia 04.08.2008 o 14:27, Karharot napisał:

Te bonusy działają dla wszystkich postaci.

I bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 10:41, Rafal G napisał:

Otóż odstrzeliłem Jeonga w bunkrze na Niebostradzie mając nadzieję na jakieś punkciki renegata... a tu niespodzianka. +2 dla idealisty.

Tak. Odstrzelenie drania, to punkty dla idealisty. To jest prawidłowe.

Dnia 04.08.2008 o 10:41, Rafal G napisał:

Czyżby naprawdę był on takim nikczemnikiem, że odesłanie go do Krainy Wiecznych Łowów jest dobrym uczynkiem?;) Chyba jednak to grze się coś pomyliło;)

Nie pomyliło się. Pozostawienie go przy życiu blokuje komunikat z windy, że Exogeni się rozwija i akcje zwyżkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:03, Olamagato napisał:

> Otóż odstrzeliłem Jeonga w bunkrze na Niebostradzie mając nadzieję na jakieś punkciki
renegata... a tu niespodzianka. +2 dla idealisty.
Tak. Odstrzelenie drania, to punkty dla idealisty. To jest prawidłowe.

Trochę dziwne, biorąc pod uwagę że w innych przypadkach dostaje się premię do idealisty za ARESZTOWANIE
takiego drania. Mnie to nadal dziwi że ten Jeong jest wyjątkiem, bo na dobrą sprawę po za ukrywaniem tajemnic firmy i zrzędzeniem to nic złego nie zrobił. W grze są gorsze szumowiny od niego, a za ich odstrzał dostaje się właśnie punkty renegata.

Dnia 04.08.2008 o 15:03, Olamagato napisał:

Nie pomyliło się. Pozostawienie go przy życiu blokuje komunikat z windy, że Exogeni się
rozwija i akcje zwyżkują.

No chyba nie do końca. Ja go właśnie rozwaliłem, przy czym komunikat o przynoszeniu zysków z Feros i zwyżkach akcji pojawił mi się w windzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 11:03, Danoo napisał:

Mam mały problem, który jest bardzo uciążliwy.
Kiedy wczytuje zapisane save, podczas wczytywania komputer się zawiesza nie może doczytać save.

Zdefragmentuj partycję na której leżą zapisy gry. Trochę nieracjonalne, ale zwykle działa. Pozwala przyspieszyć wczytywanie początkowej partii zapisu, co daje możliwość uniknięcia zakleszczenia.

Dnia 04.08.2008 o 11:03, Danoo napisał:

Czy ktoś z was miał taki problem? O dziwo na kompie Athlon 2800+, Pamięć 1776 DDR1 i
ATI Radeon 1950 Pro chodzi mi na max detalach.

Gra nie wiesza się do końca. Po prostu z powodu błędu zakleszczenia gryzie się z zabezpieczeniem macromedia chodzącym w tle. Dla Ciebie wygląda to jak zawieszenie, ale nim nie jest. U mnie jeżeli sporadycznie się tak zdarzy (a zdarza się co jakieś kilka godzin), to działa wciśnięcie ESC, a potem ctrl+ald+del. Pierwsze wychodzi do menu (bez przerywania gry), a drugie zmienia na chwilę priorytety procesów, co pozwala grze odblokować któryś wątek. Problemy często zdarzają się na procesorach, które ledwo się wyrabiają z wydajnością. Niekoniecznie na najwolniejszych bo to samo pojawia się na C2D zawalonych śmieciami lub wirusami/robakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:09, Darkstar181 napisał:

No chyba nie do końca. Ja go właśnie rozwaliłem, przy czym komunikat o przynoszeniu zysków
z Feros i zwyżkach akcji pojawił mi się w windzie.

No właśnie o tam napisałem. Jeżeli go nie odstrzelisz, to ja tego komunikatu nie mogłem usłyszeć. Ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:14, Olamagato napisał:

> No chyba nie do końca. Ja go właśnie rozwaliłem, przy czym komunikat o przynoszeniu
zysków
> z Feros i zwyżkach akcji pojawił mi się w windzie.
No właśnie o tam napisałem. Jeżeli go nie odstrzelisz, to ja tego komunikatu nie mogłem
usłyszeć. Ani razu.

Aha, ok, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:09, Darkstar181 napisał:

Trochę dziwne, biorąc pod uwagę że w innych przypadkach dostaje się premię do idealisty
za ARESZTOWANIE takiego drania.


SPOILERY

W tej sytuacji trudno to było zrobić bo nie miało się do pomocy nawet załogi Normandii. Shepard i drużyna musieli się zająć rozwiązaniem sprawy z Thorianem a pozostawiony sam sobie Jeong pewnie dopilnowałby aby żaden z kolonistów nie dożył do momentu w którym z powrotem wyjdziemy na powierzchnię.

Dnia 04.08.2008 o 15:09, Darkstar181 napisał:

Mnie to nadal dziwi że ten Jeong jest wyjątkiem, bo na dobrą sprawę po
za ukrywaniem tajemnic firmy i zrzędzeniem to nic złego nie zrobił.


Potraktował całą populację Zhu''s Hope jak króliki doświadczalne i świadomie oddał tych ludzi pod kontrolę Thoriana (można by się zastanowić czy taki los nie jest gorszy od śmierci). A jak sprawy się posypały to natychmiast powziął decyzję zabicia wszystkich kolonistów aby ukryć winę własną i ExoGeni.

KONIEC SPOILERÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:14, Olamagato napisał:

> No chyba nie do końca. Ja go właśnie rozwaliłem, przy czym komunikat o przynoszeniu
zysków
> z Feros i zwyżkach akcji pojawił mi się w windzie.
No właśnie o tam napisałem. Jeżeli go nie odstrzelisz, to ja tego komunikatu nie mogłem
usłyszeć. Ani razu.


To dziwne. Ja usłyszałem ten komunikat po przekonaniu go do udzielenia wsparcia finansowego dla kolonii (tak przy użyciu perswazji jak i zastraszenia).
Może po prostu nie wylosowało Ci tego komunikatu w windzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Cóż, w zasadzie można to tak zinterpretować. Bo faktycznie zrobił to świadomie, i spanikował gdy Shepard się o wszystkim dowiedział.
Zresztą, mi facet od razu się nie spodobał, gdy zaczął te swoje gadki. Zawsze tam jednego drania mniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:13, Olamagato napisał:

> Mam mały problem, który jest bardzo uciążliwy.
> Kiedy wczytuje zapisane save, podczas wczytywania komputer się zawiesza nie może
doczytać save.
Zdefragmentuj partycję na której leżą zapisy gry. Trochę nieracjonalne, ale zwykle działa.
Pozwala przyspieszyć wczytywanie początkowej partii zapisu, co daje możliwość uniknięcia
zakleszczenia.

> Czy ktoś z was miał taki problem? O dziwo na kompie Athlon 2800+, Pamięć 1776 DDR1
i
> ATI Radeon 1950 Pro chodzi mi na max detalach.
Gra nie wiesza się do końca. Po prostu z powodu błędu zakleszczenia gryzie się z zabezpieczeniem
macromedia chodzącym w tle. Dla Ciebie wygląda to jak zawieszenie, ale nim nie jest.
U mnie jeżeli sporadycznie się tak zdarzy (a zdarza się co jakieś kilka godzin), to działa
wciśnięcie ESC, a potem ctrl+ald+del. Pierwsze wychodzi do menu (bez przerywania gry),
a drugie zmienia na chwilę priorytety procesów, co pozwala grze odblokować któryś wątek.
Problemy często zdarzają się na procesorach, które ledwo się wyrabiają z wydajnością.
Niekoniecznie na najwolniejszych bo to samo pojawia się na C2D zawalonych śmieciami lub
wirusami/robakami.


Witam cię Olamagato!

Dzięki serdeczne za jak zawsze wyczerpującą i konkretną pomoc. Zawsze można na ciebie liczyć. Postaram się zastosować do twoich rad. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 16:33, Lee1234 napisał:

Wiecie może jaki jest najlepszy pancerz w grze bo ja cały czas chodzę w skorpionie IV
a mam już 49 poziom?


Jeden z lepszych to chyba Feniks X ale nie jestem na 100% pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 16:52, Meketh napisał:

> Wiecie może jaki jest najlepszy pancerz w grze bo ja cały czas chodzę w skorpionie
IV
> a mam już 49 poziom?

Jeden z lepszych to chyba Feniks X ale nie jestem na 100% pewny.


A gdzie można go dostać bo w sklepach nie ma nic ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 17:00, Lee1234 napisał:

> > Wiecie może jaki jest najlepszy pancerz w grze bo ja cały czas chodzę w skorpionie

> IV
> > a mam już 49 poziom?
>
> Jeden z lepszych to chyba Feniks X ale nie jestem na 100% pewny.

A gdzie można go dostać bo w sklepach nie ma nic ciekawego?


Dokładnie ci nie powiem bo jest chyba przydzielany losowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Therum, wrócę do Cytadeli skończyć questa z 21 "robaczkami" i ruszam eksplorować wszystkie układy. Taktykę drużynową przyjąłem prostą - moja Shepard - żołnierz + Tali i Liara.
Zaciekawiły mnie opisy przedmiotów u kupców. Chodzi o ten znaczek opisujący częstość występowania. Początkowo myślałem, że jest przypisany do jednego rodzaju broni, ale ostatnio zauważyłem, że jeden z karabinów ma status "pospolity", drugi taki sam już jest "rzadki". A statystyki mają te same, wątpię, by miały jakieś fabryczne ulepszenia. Jest to więc bajer bez znaczenia, czy to coś rzeczywiście daje? Jak ma się ten współczynnik do innych towarów?

edit: A właśnie. Mimo, iż według oficjalnych wymagań, na moim ATI X1600 gra działa i to w cale nie tak powoli. Czyli cuda się zdarzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować