Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 20:05, jcl99 napisał:

Czyli mam najpierw polecieć na wszystkie planety?

Na te planety co wymienił Karharot, bo wykonaniu na nich głównych misji będziesz wiedział już co robić, radze polatać również po innych planetach aby wątek główny się za szybko nie skończył ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

A nie przyszło ci do głowy, że można polecieć od razu na tą planetę, a nie zwiedzać je po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można, ponieważ dopóki nie ęzwiedzisz" planet wymienionych przez Karharot''a, nie będziesz znał lokalizacji Ilos. Tylko kolejność zwiedzania wspomnianych wcześniej planet jest dowolna. Na Ilos dotrzesz dopiero na samym końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to właściwe miejsce:

Kupię smycz i koszulkę (XL lub L, jeśli duże) Mass Effect z EK. :)
Oferty proszę zostawiać nie tu, a na na priv, tam też uzgodnimy cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 08:16, Dranimrev napisał:

Nie wiem czy to właściwe miejsce:


To niewłaściwe miejsce - forum nie jest biurem ogłoszeń... Polecam raz jeszcze lekturę Regulaminu...

---

Ja dzisiaj przekonałem się o wzmiankowanym tu i ówdzie błędzie, a mianowicie zaklinowaniu postaci... Radośnie eksterminowałem Pełzaczy Toriana gdy wlazłem w jakiś kąt i jedyne co mogłem to machać szczurem dookoła... Ażeby było radośniej to sytuacja powtórzyła się trzy razy i każdorazowo nieodzowne było wczytywanie ostatniego zapisu... Czy jakowyś patch to poprawia czy jeszcze nie raz przyjdzie mi budzić małżonkę rodzimą "jego macią"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 08:54, Wodzasty napisał:

Ja dzisiaj przekonałem się o wzmiankowanym tu i ówdzie błędzie, a mianowicie zaklinowaniu
postaci...


Mi cos takiego zdarzylo sie tylko raz jak jechalem Mako i za blisko wejscia do budynku podjechalem. Utknal w kamieniu. :)

Dnia 06.08.2008 o 08:54, Wodzasty napisał:

Czy jakowyś
patch to poprawia czy jeszcze nie raz przyjdzie mi budzić małżonkę rodzimą "jego macią"?


NIestety patch 1.01, ktorego jeszcze w Polsce nie ma z tego co pamietam nie rozwiazuje tego problemu jesli dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie często postacie towarzyszy zostają gdzieś w tyle, stoją w miejscu i nic nie da się zrobić. Można tylko albo iśc dalej i przy następnym wejściu do pomieszczenia albo filmiku będą z powrotem. Trochę to denerwujące,ale w dalszej cześci gry, gdy nasz bohater jest już bardzo silny nie sprawiało to problemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 09:47, radosiewka napisał:

Mnie często postacie towarzyszy zostają gdzieś w tyle, stoją w miejscu i nic nie da się
zrobić. Można tylko albo iśc dalej i przy następnym wejściu do pomieszczenia albo filmiku
będą z powrotem. Trochę to denerwujące,ale w dalszej cześci gry, gdy nasz bohater jest
już bardzo silny nie sprawiało to problemu;)


Ja miałem tak samo, to wskazałem im cel gdzie mają iść i się jakoś odblokowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak, zwykle jak wyda im się rozkaz zbiórka, to jednak przychodzą, albo się teleportują :P
A na Ferros miałem dziwną sytuację. Możliwe Spojlery Możliwe Spojlery Możliwe Spojlery
Mianowicie jechałem niebostradą (neostradą ?:P) i tam są takie zejścia pod ulicę gdzie czają się Gethy. No to zatrzymuje się, wysiadam, a Tali leci sama z pistoletem na pałę, wbiega do tunelu i przebiega go radośnie eksterminując przy tym z 5-6 Gethów. Sama, z pistoletu ich załatwiła i w dodatku straciła tylko jedną tarczę o.O A potem nie chciała za mną iść, tak samo Liara. Ale wsiadłem do Mako, pojechałem dalej, musiałem wysiąść bo pojazd się nie mieścił, a Tali z Liarą wbijają się, rozwalają 2 Gethy i stoją. I nic, nie reagują. Zapisałem grę i wczytałem i już działało wszystko dobrze i towarzyszki reagowały na rozkazy i tak jakby walczyły normalnie, a nie na Rambo. Ale jakoś mocne były wtedy :P Jakiś bug chyba.
A potem mogłem docenić moc shotguna przy starciu z Torianem i jego sługami :) Karabin nie był tak skuteczny. Chyba zacznę pakować punkciki do shotguna, bo fajnie się z niego strzela. I mocny jest na bliskie odległości ^^ A waląc w Pełzaczy Toriana można było się poczuć jak w jakimś Doomie, czy coś :P Bach, strzał i zombiak pada. Po czym Tali z Liarą go dobijają. A ja powalam następnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram w ME na full detalach (GeForce 8600GT), kiedy dochodzę do prawie samego końca (filmik o ataku żniwiaży na cytadelę) wjeżdżam mako do przekaźnika i następuje wczytywanie. tym razem gra się zawiesza i muszę ją wyłączyć przez manadżera zadań. wiecie co może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Skończyłem Mass Effect i jedyne co mogę powiedzieć to żałuję, że gra jest taka krótka. IMO jedyna historia, która ma szanse konkurować z sagą Gwiezdnych Wojen. Takie są moje odczucia, możliwe iż lekko przesadzam tak czy owak gra jest wielka przez duże "W". Praktycznie od samego początku zostałem wciągnięty niczym pierdoła do odkurzacza Zelmera. Klimat jest niesamowity, aż brak mi słów na to aby opisać tą grę. Jeżeli chodzi o błędy to z niczym na razie się nie spotkałem, wszystko śmiga i buczy w totalnym maksie na 1280x1024 przy konfiguracji x2 5000+, 2GB i 9600GT. Gra potrafiła się czasem przywiesić i naglę wrócić do normy po 2-4 sekundach. Nie wiem czy to wina słabego sprzętu czy może po prostu jakieś babole w silniku graficznym. Na minus na pewno zasługują przejażdżki windami. Z jednej strony są fajne, można posłuchać wiadomości itp itd, z drugiej jednak wycieczka taką windą zazwyczaj trochę trwa więc niejednokrotnie sięgałem po komórkę i pisałem smsa. Mam teraz takie pytanie. Gdybym chciał rozpocząć grę inną klasą ale z bonusami jakie dają odkryte osiągnięcia mam po prostu stworzyć sobie nową grę i tyle, tak ? Czy zapisy mojej starej postaci/profilu zostaną skasowane czy też nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 14:21, oOreVenOo napisał:

Gra potrafiła się czasem przywiesić
i naglę wrócić do normy po 2-4 sekundach.

>Nie wiem czy to wina słabego sprzętu czy może

Dnia 06.08.2008 o 14:21, oOreVenOo napisał:

po prostu jakieś babole w silniku graficznym.

Raczej to drugie,bo z tego co wiem zdarza się to prawie wszystkim niezależnie od konfiguracji.
Na minus na pewno zasługują przejażdżki

Dnia 06.08.2008 o 14:21, oOreVenOo napisał:

Mam teraz takie pytanie. Gdybym chciał rozpocząć grę inną klasą ale z bonusami
jakie dają odkryte osiągnięcia mam po prostu stworzyć sobie nową grę i tyle, tak ? Czy
zapisy mojej starej postaci/profilu zostaną skasowane czy też nie ?

Bez obaw.Zapisy nie zostaną skasowane. Na ekranie wczytywania gry masz taki przycisk "Przełącz grę",który płynnie przełącza między save''ami poszczególnych postaci. Tak więc,aby zacząć rozgrywkę z bonusami wystarczy stworzyć nową postać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 10:57, Neret napisał:

gram w ME na full detalach (GeForce 8600GT), kiedy dochodzę do prawie samego końca (filmik
o ataku żniwiaży na cytadelę) wjeżdżam mako do przekaźnika i następuje wczytywanie.

Dnia 06.08.2008 o 10:57, Neret napisał:

tym razem gra się zawiesza i muszę ją wyłączyć przez manadżera zadań. wiecie co może mi pomóc?

Najpierw zdefragmentuj dysk z dokumentami (tam gdzie masz zapisy).
Jak już to zrobisz i nadal będzie się "zawieszać". To odczekaj, aż stanie zupełnie i wtedy wciśnij ESC i kolejno ctrl+ald+del. Jak nic się nie ruszy, to kilka razy. Możesz też wejść w menedżerze programów do procesów i tam zmień priorytet dla procesu e5.10000.exe na niższy, a jak się nie poprawi, to na wyższy. Wiele z zakleszczeń wynika z problemów właśnie z tym procesem. Jest to proces obsługujący najprawdopodobniej zabezpieczenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli stworzę nową postać by przejść nią drugi raz grę, to czy za trzecim razem (choć wątpię bym tyle razy przechodził ;P) będę mógł przejść postacią, którą grałem pierwszy raz?
Oraz jeszcze jedno pytanie: co znajduje się za naszą postacią w ostatnim ujęciu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:06, jcl99 napisał:

Nie sądziłem, że tak się skończy sprawa z Drexem, szkoda, że nie żyje bo chłop miał fajne teksty.

To jest zależne od sposobu przechodzenia gry. Równie dobrze możesz dociągnąć Wrexa do końca gry.
Krótko mówiąc za mało pchałeś punktów w urok/zastraszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam tak z ciekawości... kogo wybraliście? Williams czy Liarę?
P.S Gra jest wciągająca, ale dopiero od pierwszej godziny, na początku wieje nudą dopiero później jest ciekawie.
Ale gra wydaje się krótka, gram już ponad 8 godzin i teraz muszę się udać na Ilios, a ci twórcy gry to kłamcy ;P Piszą, że gra trwa 300 godzin, a tutaj czytam, że 25 lub 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 16:02, jcl99 napisał:

Ale gra wydaje się krótka, gram już ponad 8 godzin i teraz muszę się udać na Ilios, a
ci twórcy gry to kłamcy ;P Piszą, że gra trwa 300 godzin, a tutaj czytam, że 25 lub 35.


300 godzin? 0_0
To chyba jedno zero za dużo ktoś gdzieś podał, gra na 32h z wykonaniem wszystkich questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 16:02, jcl99 napisał:

Pytam tak z ciekawości... kogo wybraliście? Williams czy Liarę?

Ja wybrałem oczywiście Ash, Liara jest hmm... nie w moim typie :) Już nie chodzi o to,że nie jest człowiekem,bo już taka Tali jest całkiem urocza ,ale jej charakter, często rozpaczliwy ton i ogólny zarys postaci,którą trzeba cały czas pocieszać mi nie odpowiada.

Dnia 06.08.2008 o 16:02, jcl99 napisał:

Ale gra wydaje się krótka, gram już ponad 8 godzin i teraz muszę się udać na Ilios,

To chyba skoncentrowałeś się tylko na wątku głównym,a wtedy rzeczywiście jest strasznie krótka
Ja wykonołem sporą część zadań pobocznych (aż w końcu mnie znudziły ;)) i na liczniku miałem 30 kilka godzin, to w sumie też mało,ale jakiś tydzień spokojnego grania (nie siedzenia 8h z rzędu na kompie) był.
>a

Dnia 06.08.2008 o 16:02, jcl99 napisał:

ci twórcy gry to kłamcy ;P

Nie tylko oni tak "koloryzują" ;p
>Piszą, że gra trwa 300 godzin, a tutaj czytam, że 25 lub 35.
Ba. Ja nawet wyczytałem w zapowiedziach,że czeka nas 40h tylko wątku głównego,a tymczasem nawet wykonując wszystkie zadania poboczne trudno o taki wynik. Choć np. Olamagato jest rekordzistą. Miał na liczniku ponad 100 h i jeszcze twierdził,że się nie obijał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować