Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 16:46, jaceloth napisał:

ale ja w dwóch, może trzech postach wyraziłem swoja opinie nt. gry. reszta, to ironiczne
przytyki do tego erpega roku, a może i millenium. więc nie rozumiem skąd deja vu?


I obawiam się że właśnie ta reszta tak wkurza ludzi... Fumiko ma racje - zrób sobie sygnaturke i głoś Słowo zawsze i wszędzie a poza tym gramsajt, żeby było jeszcze efektywniej


przepraszam dlaczego mam pisać posty na tak i na nie? na rozdwojenie jaźni nie cierpię, wiec nie widzę powodu. ty tak robisz? uważam, że mass effect zasługuje właśnie na takie posty, jakie piszę.


Przepraszam - zupełnie źle mnie zrozumiałeś chodziło o to że jeżeli raz wyraziłeś swoją opinie, to wyrażanie jej drugi raz ma nikły sens. Jeżeli zauważyłeś że stosunek zadowolonych klientów do niezadowolonych jest dość wysoki - brawo, ale to chodzi o UŻYTKOWNIKÓW więc zacznij robić multikonta lepiej bo to raczej o to chodzi. Ilością postów i łez wiele nie nadrobisz, a jak widzisz tylko zrażasz normalnych użytkowników forum

za dobre rady dziekuję, ale sie nie zastosuję.
właśnie kupiłem grę, która okazała się rpg, jak zapowiadano: drakensang.


I wiemy gdzie Cię boli :) Po prostu uwierzyłeś na ślepo reklamom zamiast sprawdzić choć jedną recenzje albo zapowiedź. Ciesze się jednak że odnalazłeś w końcu spokój duszy przy jakimś heroic-fantasy, a to rokuje na przyszłość - może zaczniesz się udzielaś w innym wątku zachwalając tą grę po kilka postów na jednej stronie i zawsze przy miażdżącej krytyce do ME :)

PS I na Boga - używaj wielkich liter chociaż do nazw własnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 07:55, v1t4m1n napisał:

I wiemy gdzie Cię boli :) Po prostu uwierzyłeś na ślepo reklamom zamiast sprawdzić choć
jedną recenzje albo zapowiedź. Ciesze się jednak że odnalazłeś w końcu spokój duszy przy
jakimś heroic-fantasy, a to rokuje na przyszłość - może zaczniesz się udzielaś w innym
wątku zachwalając tą grę po kilka postów na jednej stronie i zawsze przy miażdżącej krytyce
do ME :)


Mass Effect byłreklamowany jako: "gra twórców serii Baldur`s Gate, Neverwinter Nigths oraz Knights of the Old Republic" + recenzje z CDA typu: "To jedna z najlepszych gier RPG, w jakie grałem, do tego wspaniały taktyczny FPS i murowany kandydat do gry roku". Wszystkie wymienione gry to 100% cRPG, z którymi tak naprawdę ME ma niewiele wspólnego a i jako "taktyczny FPS" sprawdza się średnio .

Co do wyższości ME nad "heroic fantasy" pozwolę sobie z pudełka przepisać:

"Sięgnij gwiazd i ocal Wszechświat przed zagładą!"

"Cały znany Wszechświat stoi w obliczu nowego zagrożenia. Ostatnią nadzieją jest komandor Shepard i załoga statku Normandia. Elitarny oddział dowodzony przez ludzkie "Widmo" wyrusza do akcji, by zmierzyć się ze zdradliwym Sarenem i jego armią robotów. Teraz TY możesz ocalić cywilizację. Los wszystkich zależy od Ciebie"

No cóż, w kategorii "heroic" ME jednak miażdży Drakensang :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:42, michal_w napisał:

No cóż, w kategorii "heroic" ME jednak miażdży Drakensang :D :D :D


A któryś "trü rpg" nie był heroic? Nawet Fallout był, że o Baldur''s Gate nie wspomnę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale do "fantasy" raczej się nie umywa - i dobrze bo byłaby to kolejna innowacyjna gra o cięciu różnych ludzików i smoków, bo ocalić królestwo i dostać księżniczke. Nie mam pojęcia jak ludzie grają w to bez wymiotowania bo innowacyjność w np. Fable 2 polegająca na posiadaniu upośledzonego psa jest mało pociągająca, tym bardziej że na rynku jest wiele ciekawszych gier np. Tetris :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zmagających się z niedoskonałością ME wraz z dodatkiem. Jeżeli ktoś z Was będzie potrzebował poprawnego pliku: LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk to mogę użyczyć swojego i przesłać go e-mailem.
Napisz pod podany adres
Mój adres to: mark1374@o2.pl

ps. Życzę wszystkim Szczęśliwych i radosnych Świąt i Szampańskiej sylwestrowej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to nic nie da. Gra z tym samym plikiem LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk może działać poprawnie na jednym komputerze a błędnie na innym więc samo udostępnienie pliku nie rozwiąże sprawy u osób którym nie pomógł sposób który podałem w przypiętym poście:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:50, v1t4m1n napisał:

Ale do "fantasy" raczej się nie umywa - i dobrze bo byłaby to kolejna innowacyjna gra
o cięciu różnych ludzików i smoków, bo ocalić królestwo i dostać księżniczke. Nie mam
pojęcia jak ludzie grają w to bez wymiotowania bo innowacyjność w np. Fable 2 polegająca
na posiadaniu upośledzonego psa jest mało pociągająca, tym bardziej że na rynku jest
wiele ciekawszych gier np. Tetris :)


Dokładnie to samo mamy w ME, wycinamy różne ludziki i orki (Gethy) dowodzone przez smoka (Saren), o którym na końcu, dowiadujemy się, że jest tylko marionetką w rękach złego nekromanty, nawet ratujemy elfią księżniczkę (Liara) ;D
Akurat innowacyjność nie jest najmocniejszą stroną Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 17:43, Karharot napisał:

Obawiam się że to nic nie da. Gra z tym samym plikiem LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk
może działać poprawnie na jednym komputerze a błędnie na innym więc samo udostępnienie
pliku nie rozwiąże sprawy u osób którym nie pomógł sposób który podałem w przypiętym
poście:(

Może i racja ale dopóki się nie przetestuje tej opcji nie będzie się wiedziało czy działa lub nie.
Jeżeli nie zadziała to pozostaje modlitwa do Sz.p. z CDP o rozwiązanie tego problemu.
Niechybnie poprawka - ale za ile m-cy 6 , 8 ? lub przy wydaniu drugiej odsłony ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 19:02, mark1374 napisał:

Może i racja ale dopóki się nie przetestuje tej opcji nie będzie się wiedziało czy działa
lub nie.


Tak się składa że już to niestety przetestowałem, użyłem pliku przy którym u innej osoby występowały czarne tekstury i u mnie wszystko było w porządku (ten plik był zresztą identyczny z moim poprawnym plikiem). Oczywiście jak ktoś chce to może spróbować w końcu żadnej szkody z tego nie będzie.

Dnia 19.12.2008 o 19:02, mark1374 napisał:

Jeżeli nie zadziała to pozostaje modlitwa do Sz.p. z CDP o rozwiązanie tego problemu.


Sz.p. z CDP nie mają z tym nic wspólnego - sprawę zawaliła ekipa tworząca patcha w BioWare i to oni muszą wydać kolejną poprawkę. Niestety angielski patch (zawierający te same błędy) wyszedł już parę miesięcy temu a o nowej łatce na razie nie ma żadnych informacji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 11:54, michal15f napisał:

Czy gra będzie dobrze chodzić na jednordzeniowym procesorze 2.4 GHz z 2 GB RAM i kartą
graficzną 512 MB?


Tak będzie działać bardzo dobrze bez problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tą grą, co mniej więcej 10,15 minut zawiesza się na ekranie ładowania, zainstalowałem patcha pomogło na jakieś 2 godziny, zrobiłem defragmentację, uaktualniłem sterowniki do karty, wrzuciłem DX z płyty z ME i nadal nic, teraz czasami nawet po włączeniu gry nie chce sejwa załadować. Macie jakieś pomysły co z tym można jeszcze zrobić.
PS. Co dokładnie dodaje Bring down the sky?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 16:58, darkwind21 napisał:

PS. Co dokładnie dodaje Bring down the sky?


Szczerze to gówno, no wybacz za stwierdzenie ale taka prawda. Jedna debilna misja, planeta i w sumie nic więcej. Osobiście warto przejść tak o, żeby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhm jeden nowy obszar otwarty nazywany szumnie "asteroidą", kilkudziesięciu ludzików z nowej rasy - czyt. obcy różniący się od człowieka twarzą, nieco upierdliwe pole minowe i zadania wykonujące się same przy zwiedzaniu wszystkiego, co na mapie. Skromnie, jak na 300 mega. Patch natomiast dodaje wiele nowatorskich, nigdzie dotąd niespotykanych bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Mass Effect zdechł śmiercią zabugowioną, z dziesięć razy próbowałem załadować save''y i nic, cały czas się zawiesza na ekranie ładowania. Jest szansa na jakiegoś jeszcze patcha czy mogę już zacząć opłakiwać 80 zł wywalone w błoto?(swoją drogą to "tylko" 80 zł za kolekcjonerkę, ciekawe jak się czują ludzie którzy wywalili 2 stówy na coś co w zasadzie nie działa)
Najpierw kląłem na Clear Sky ale w ciągu 2 miesięcy wydano patcha( nie jednego) i w końcu udało mi się skończyć grę, spodziewałem się, że kupując ME, projekt jakby nie patrzeć większej firmy po pół roku od wydania będzie jako tako grywalny, cóż pomyliłem się, jedyne co mi pozostaje to przerzucenie się tylko i wyłącznie na tanie serie.Jak po paru latach gry będą schodzić do XK HIta to nawet jak wtedy mi gra nie ruszy to nie będzie mi tak żal kasy.
Szkoda, bo ME naprawdę przypadł mi do gustu, Sci-fi, rozbudowa postaci, trochę patosu podlane niezłym dzwiękiem, więcej do szczęścia mi nie było potrzeba, no może poza działającą grą:(

PS.Nawet jak na darmowy dodatek BdtS jest śmiesznie krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wydałem dwie stówy na kolekcjonerkę. Od tego momentu również przerzuciłem się na tanie serie :)

Nie ma co się oszukiwać, wokół ME było wiele rozgłosu, jeszcze więcej nagród i przechwałek, ale jak przyszło co do czego, to chłopaki z BW opuszczają okręt. Od pewnego czasu towarzyszy mi nieustanne wrażenie, że ME zrobiono "na odwal się". Brak edytora utwierdza mnie w tej opinii :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 01:16, Jave napisał:

Ja wydałem dwie stówy na kolekcjonerkę. Od tego momentu również przerzuciłem się na tanie
serie :)


Heh bo kto mądry w ogóle kupuje kolekcjonerki. Jedyna wersję kolekcjonerską jaką kupiłem w swoim życiu było The World of Tom Clancy''s Splinter Cell tylko i wyłącznie dlatego, że za 150zł miałem trzy gry, a nie jedną. Większość kolekcjonerek to zwykłe wyrzucenie pieniędzy w błoto i masa gadżetów dla dzieci sąsiadów.

Hmm dziwne bo ja grając w Mass Effect nigdy nie odczułem aby gra zrobiona była na odwal się. Ludzie nie potrafią rozgraniczyć dwóch gatunków, a mianowicie Action RPG i RPG. Mass Effect nie jest grą pod edytor, rzuty kostka i chu** wie jeszcze co. Uświadomcie to sobie w końcu co poniektórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować