Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

mam taki problem,gdy broń przegrzewa mi się to już jest tak do końca,zawsze poziom przegrzania się malał a mi ciągle wyświetla że broń jest przegrzana i nie mogę już jej używać,co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bug gry, musisz wczytać sejwa i wtedy wszystko będzie cacy. Możesz też zapisać w momencie kiedy bron jest już przegrzana i wczytać od nowa, powinno działać. A przynajmniej u mnie to pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy patch działa i to poprawia?Bo jest problem przechodzę właśnie 2 raz grę,i czytałem na różnych stronach że to pojawia się pod koniec gry,i gdy walczę z sarenem trudno go pokonać bez broni,a podczas walki zapisać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam inny problem. Wiem, że porada jest przypięta do tematu, ale mam z nią problem. Otóż, mam gre wraz z patchem 1.01 z dodatkiem, właśnie wylądowałem z mako na Therum(ta planeta, gdzie zdobywa się Liarę jako członka do drużyny), i po chwili jazdy odkrywa się spory kawałek terenu, tyle, że z czarną teksturą(albo jej brakiem), i prawdę mówiąć czuję się z tym nieswojo po za tym nie wiem jak daleko bedzie siegac ten nioteksturowany fragment. W tweaku od Karharota pisze, ze trzeba wejsc w launcherze w opcje configure, a potem w reapir, tyle, że w konfiguratorze, włączanym przed grą nie widzę nigdzie opcji reapir(lub napraw, bo jes po polsku wszystko). Wie ktoś o co chodzi z tym repair i gdzie jest ta opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz to też zrobić ręcznie: wejdź w Moje Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Published\CookedPC i usuń plik LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk gra po uruchomieniu powinna go sama zastąpić poprawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 14:50, Karharot napisał:

Możesz to też zrobić ręcznie: wejdź w Moje Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Published\CookedPC
i usuń plik LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk gra po uruchomieniu powinna go sama zastąpić
poprawnym.


Ok. dokonałem obu zmian, szkoda tylko, że to nie pomogło :(. Grę wczytuję z save''a na theros jeszcze sprzed poczynieniem zmian, a czytałem, że może cos pomóc jak się wczyta save z przed przylotu na theros, tyle tylko ze nie mam zadnego ze statku, tylko zinnej planety, w kazdym razie sprobuje nawyzej sie odegra jeszcze kawałek gry ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też żadna opcja nie pomogła na planecie Therum .. Zrobiłem tak, że rozjaśniłem mocno monitor i widziałem teren aby nie wpaść do lawy :) i jakoś te 10min się przemęczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakbym tak odinstalował cały Me i zainstalował bez patcha z dodatkiem(bo czytałem, że to on psuje tekstury na therum) i wgrał sejwa?? Bo zakładam, że samego dodatku/patcha nie da się odinstalować bez usuwania reszty gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba te późniejsze, na asteroidzie i po niej, bo ja najpierw zaaplikowałem patcha, potem zainstalowałem łatkę, ale gra się wysypała, więc przeinstalowałem i save''y działały. No chyba, że gra jeszcze nie zdołała wprowadzić żadnych zmian, ale nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przez Therum mpo zainstalowaniu patcha sie jakos przmeczylem na pol-slepo :P Choc nie ukrywam, ze bylo to uciazliwe bo za ch...iny nic nie widac. Jest to bardzo denerwujace, ale da sie przemeczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@yashima

Owszem, można, Mass Effect oferuje spore możliwości konfiguracji przez edycję plików .ini, jak to gry na UE3. By zmienić wersję językową bez reinstalacji robisz tak:
- wchodzisz do folderu z plikami .ini Mass Effect, czyli mniej więcej: Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Config
- masz tam plik BIOEngine.ini. Otwierasz go i odnajdujesz linię:
Language=
na przykład:
Language=INT - tak wygląda linia dla pełnej wersji angielskiej.
- by zmienić język gry, zamiast INT, wpisujesz:
PL - dla wersji angielskiej z polskimi napisami
PLPC - dla pełnej polskiej wersji
Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, postanowiłem wrócić do gry i bach! Już problem.

Nie bardzo mam pojęcie co to powoduje, doszedłem do momentu kiedy przejmujemy dowodzenie na Normandii i zauważyłem że nie mogę zapisać gry (w innym, jakimkolwiek miejscu na Cytadeli tez tego nie mogę dokonać), quicksave także nie działa, jedynie zapis automatyczny. Co gorsze kiedy wchodzę w mapę galaktyki na Normandii widnieje mi jedynie czarny ekran przez chwilę a potem mnie wyrzuca z powrotem do widoku postaci.

Włączanie i wyłączanie gry nie pomaga, przy okazji podczas próby uruchomienia ME wyświetla mi się komunikat "Game has been compromised". Reinstalacja też nic nie dała, próbowałem zarówno wywalać savy, zachowywać je, wywalić profil a potem przenieść. Nic, ciągle to samo.

Co gorsze nie jestem w stanie określić czemu tak się dzieje bo wcześniej Mass Effect śmigał u mnie aż miło, bez żadnych kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 12:23, Nagaroth napisał:

Cholera, postanowiłem wrócić do gry i bach! Już problem.

Nie bardzo mam pojęcie co to powoduje, doszedłem do momentu kiedy przejmujemy dowodzenie
na Normandii i zauważyłem że nie mogę zapisać gry (w innym, jakimkolwiek miejscu na Cytadeli
tez tego nie mogę dokonać), quicksave także nie działa, jedynie zapis automatyczny. Co
gorsze kiedy wchodzę w mapę galaktyki na Normandii widnieje mi jedynie czarny ekran przez
chwilę a potem mnie wyrzuca z powrotem do widoku postaci.

Włączanie i wyłączanie gry nie pomaga, przy okazji podczas próby uruchomienia ME wyświetla
mi się komunikat "Game has been compromised". Reinstalacja też nic nie dała, próbowałem
zarówno wywalać savy, zachowywać je, wywalić profil a potem przenieść. Nic, ciągle to
samo.

Co gorsze nie jestem w stanie określić czemu tak się dzieje bo wcześniej Mass Effect
śmigał u mnie aż miło, bez żadnych kłopotów.


Mój kolega miał to samo. WIesz co zrobił? Użył specjalnego cracka i gra działa normalnie. Oczywiście ma oryginał. Pewnie pomogłoby sformatowanie ale to bez sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 12:27, Vattic napisał:

Mój kolega miał to samo. WIesz co zrobił? Użył specjalnego cracka i gra działa normalnie.
Oczywiście ma oryginał. Pewnie pomogłoby sformatowanie ale to bez sensu :)

To mocno nielegalne, niezgodne z licencją i na dodatek problematyczne (crackowanych gier nie da się pachtować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to oryginał? bo o ile pamiętam brak save-a w cytadeli to jeden z "bonusów'' dla piratów. Jeśli jednak masz oryginała to pisz formularz/dzwoń do PT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 12:34, S1G napisał:

> Mój kolega miał to samo. WIesz co zrobił? Użył specjalnego cracka i gra działa normalnie.

> Oczywiście ma oryginał. Pewnie pomogłoby sformatowanie ale to bez sensu :)
To mocno nielegalne, niezgodne z licencją i na dodatek problematyczne (crackowanych gier
nie da się pachtować)


No wybaczcie, że akurat napisałem coś nielegalnego ale uważam, że czasami trzeba skorzystać z tych "No CD" - gdzie okazuje się to naporawdę pomocne. Jesli masz oryginał i używasz NoCD to nie powinno się zbytnio przejmować. Bo jesteś przecież uczciwym graczem i klientem bo masz legalną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 12:35, S1G napisał:

Jesteś pewien że to oryginał? bo o ile pamiętam brak save-a w cytadeli to jeden z "bonusów''
dla piratów. Jeśli jednak masz oryginała to pisz formularz/dzwoń do PT.


Mam oryginał.
Gorsze jest to jednak że wszystko schrzaniło się za drugim uruchomieniem ME. Po zainstalowaniu tuż mogłem sobie spokojnie hasać i zapisywać w Cytadeli, potem musiałem wyjść z domu, kiedy wróciłem postanowiłem pograć dalej i już nie działało.
Spróbuję opcji z crackiem ale jakoś mam co do niej wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować