Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2010 o 21:37, Desann235 napisał:

Na planecie Nonuel układu Plutos w systemie Hades Gamma znajduje się posterunek hetmana,
do którego jednak nie mogę wejść. Z jakim questem jest on związany i gdzie go dostać?

Quest otrzymywany za zdobycie 75% punktów renegata. Nie masz tyle, nie możesz wejść do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
mam pewien problem. Od niedawna gram po raz kolejny w ME1, tym razem jednak z DLC Bring Down The Sky i Pinnacle Station (mam angielską wersję), dotąd wszystko było w miarę ok. Ale doszedłem do ostatniej walki z Sarenem, na Cytadeli, kiedy po rozmowie popełnia samobójstwo muszę podejść do terminalu żeby wgrać plik od Vigila który dostałem na Ilos ale nie mogę tego zrobić ponieważ drogę blokuje mi niewidzialna ściana. Wczytanie save wcześniejszego nic nie daje, jest jakiś sposób żeby poradzić coś na tego buga czy muszę przeinstalować grę, tylko że tym razem bez DLC? I czy jak zainstaluję ją od nowa bez DLC to nie zniszczy mi to save? Bo Bring Down the Sky i Pinnacle Station ukończyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ME.
Mianowicie dawno temu już przeszedłem sobie ME na wersji polskiej gry. Ba - nawet zaimportowałem tamte postacie do gry w ME2. Teraz jednak tknęło mnie, żeby sprawdzić sobie, jak ME działa w wersji anglojęzycznej. Niestety, po instalacji gry okazuje się, że nie mogę skorzystać z save-ów zrobionych na wersji polskiej gry.
Otrzymuję komunikat, że brakuje mi DLC o nazwie Zniszcz Niebo - pomimo tego, że Bring on the Sky po angielsku jest zainstalowane :/
Słyszał ktoś może o rozwiązaniu tego problemu? Prawdę mówiąc nie chce mi się zaczynać gry postacią od zerowego poziomu, wolałbym sobie zmaksować ją pod kątem dalszego importu do ME2 - ale niestety póki co nie wiem jak to osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Na różnych planetach można znaleźć sondy, do uzycia których potrzeba znajomości elektroniki. ile pkt zainwestować, i czy warto? Czy np. Tali też sobie z tym poradzi?
2. W tej chwili mam 14 lvl, i ok. 20000 kredytów. Gdzie mogę kupić najlepszy na ten moment lekki/średni pancerz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 16:41, Dodusssss14 napisał:

Wiecie moze z jakiej strony moge sciagnac Mass Effect Demo? (Najlepiej PL)

Chyba nie ma dema ME :/
Asthariel
1.Tali bez problemy radzi sobie z zabezpieczeniami, aczkolwiek z tego co pamiętam w sondach znajdują się głównie ulepszenia(co nie zmienia faktu że za łamanie zabezpieczeń było osiągnięcie).
2.20000 kredytów chyba nie było zbyt dużą sumą, ale po ukończeniu DLC (Bring down the sky) otrzymałem za darmo pancerz kolosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 16:41, Dodusssss14 napisał:

Wiecie moze z jakiej strony moge sciagnac Mass Effect Demo? (Najlepiej PL)


Dema na 100% nie ma i nie będzie, BioWare tego od dawna nie praktykuje. Ale grę możesz kupować w ciemno jeśli tylko lubisz klimat S-F, strzelaniny i to wszystko z domieszką cech cRPG (poziomy doświadczenia, skille, drużyna, rozmówki) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Do tego aby grać w dwójkę i rozumieć o co chodzi faktycznie trzeba najpierw przejść jedynkę jednak do tego aby zrozumieć jedynkę dwójka jest zupełnie niepotrzebna.
Oczywiście jeśli ME1 Ci się spodoba to bez wątpienia sięgniesz też po ME2 ale to już osobna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja ale grać w 2 cześć a nie grac w pierwszą to chyba nie ma sensu. Zawsze jak cos sie spodoba to się idzie i kupuje kontynuacje , chyba że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sens miały, nie było jedynie żadnych dalszych konsekwencji tych wyborów (które rzeczywiście pojawiają się w ME2) nie wpływa to jednak na grywalność jedynki i nie odnosi się wrażenia że czegoś brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię sobie wyobrazić gry w ME2 bez przejścia ME1 ale np. w przypadku Baldur''s Gate sporo osób zaczynało przygodę z nią od dwójki (zupełnie nie rozumiem dlaczego bo IMO BG1 była doskonała i wniosła więcej do świata cRPG). Choć w sumie jeśli miałbym komuś polecić np. NWN to napisałbym żeby olał jedynkę i zabrał się do dwójki więc można i tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 20:26, Dodus14 napisał:

A ile czasu zajmuje przejscie gry?


Sam wątek główny gdy lecisz na łeb na szyję zajmuje 10 h. Spokojne przechodzenie z misjami pobocznymi powinno zająć około 40 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 20:39, Dodus14 napisał:

Niezle. Kampania na full speedzie + poboczne misje = 40h. Ja ze swoim stylem grania bede
ME przechodzil spokojnie 50h+


Główny wątek na full spedzie to nie. Ale takie spokojne granie i wczuwanie się bez misji pobocznych zajmie 15 godzin. Reszta czyli 25h to robienie wszystkich zadań pobocznych i zwiedzanie świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak sie ta gra podjaram to ja przejde ze 2 razy. To okolo 50 h ^^.

Czym jest dodatek "Bring of the Sky"? Co daje i czy wlacza sie osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować