Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Niestety, wszystkie takie lokacje na planetach niezwiązanych z wątkiem głównym są do siebie bliźniaczo podobne, więc na zróżnicowanie nie ma co liczyć. To jedna z nielicznych większych wad ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie można jedynie powiedzieć że w ME2 BioWare bardziej się przyłożyło i nawet lokacje z pobocznych questów są od siebie całkowicie odmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że czasem wkurza mnie deszyfrowanie różnych zabezpieczeń. Mam w drużynie gościa, którego podszkalam w biotyce i elektronice. Czy mógłbym go jakoś zmusić do deszyfrowania za mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 17:52, marekl1975 napisał:

Powiem szczerze, że czasem wkurza mnie deszyfrowanie różnych zabezpieczeń. Mam w drużynie
gościa, którego podszkalam w biotyce i elektronice. Czy mógłbym go jakoś zmusić do deszyfrowania
za mnie?

Nie, to tak nie działa.
Jeżeli masz kogoś z takim zdolnościami (albo sam posiadasz takowe) to po prostu masz możliwości deszyfracji, którą i tak będziesz musiał dokonać ty, nikt inny.
Jedyny automatyczny sposób, to Omni żel, ale to dopiero w połowie gry, kiedy jest go tyle, że możesz sobie pozwolić na takie marnowanie go ( w sumie do niczego innego się nie przydaje, co najwyżej do naprawy Mako)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mass Effect 2 leży sobie na półce, bo wiem, że nie ma sensu zaczynać gry w drugą część bez styczności z pierwszą. Jestem bliski zakupu, ale.. chciałbym się dowiedzieć czy gra jest przyjazna dla nowych graczy? Ja niestety jakimś wielkim wielbicielem science fiction nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 18:04, Wrukos napisał:

Mam pytanie. Mass Effect 2 leży sobie na półce, bo wiem, że nie ma sensu zaczynać gry
w drugą część bez styczności z pierwszą. Jestem bliski zakupu, ale.. chciałbym się dowiedzieć
czy gra jest przyjazna dla nowych graczy? Ja niestety jakimś wielkim wielbicielem science
fiction nie jestem.

Aż nazbyt.
Nie zrozum mnie źle, owszem, wszystko jest tu dokładnie wytłumaczone, itp.
Tyle tylko że czasami mam wrażenie że panowie z BioWare mają graczy za kompletnych idiotów. Po prostu grając w dwójkę miałem wrażenie jakby ktoś prowadził mnie za rączkę. Dla mnie tych porad to było po prostu nieco za dużo :)
P.S Też nie jest wielbicielem SF, ale uwierz, gra jest tak dobra, że nie robiło to dla mnie różnicy, nie czułem się jakoś specjalnie odepchnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 17:56, Darkstar181 napisał:

Nie, to tak nie działa.
Jeżeli masz kogoś z takim zdolnościami (albo sam posiadasz takowe) to po prostu masz
możliwości deszyfracji, którą i tak będziesz musiał dokonać ty, nikt inny.
Jedyny automatyczny sposób, to Omni żel, ale to dopiero w połowie gry, kiedy jest go
tyle, że możesz sobie pozwolić na takie marnowanie go ( w sumie do niczego innego się
nie przydaje, co najwyżej do naprawy Mako)


Dzięki za poradę. Jeśli o ten omi żel, to mogę go sobie produkować ze znalezisk. Niby mogę sprzedawać rzeczy znalezione, ale jestem już tak dobrze opancerzony i uzbrojony, a kasy am tyle, że w zasadzie jej nie muszę specjalnie pomnażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z z tym właśnie tytułem. Otóż zainstalowałem grę z dubingiem (to samo się dzieje w kinowej wersji więc to chyba nieważne). Mam do tego dwa patch''e - 1.01 z dodatkiem Bring Down The Sky i 1.02, który poprawia błędy. Mój problem polega na Bugach, jest ich pełno. Doładowywanie się textur, przerywanie dźwięku, brak niektórych dialogów, podczas rozmowy bohater "wchodzi w kamere" (widać, że w środku jest pusty; chyba wiecie o co mi chodzi)? Dodam jeszcze bug z grafiką. Mimo najwyższych detali niczym się nie różni od średnich (próbowałem sposobu Lesz3u lecz niewiele poprawił, o ile cokolwiek poprawił). Wiecie może czym to jest spowodowane? Może nie są to jakieś bugi, które nie dają grać, ale są bardzo irytujące. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przeszedłem Mass Effect! Muszę przyznać, że ten kosmiczny RPG bardzo mi się spodobał i wywarł na mnie bardzo duże wrażenie. Dobór drużyny. Ciekawe zadania poboczne. Wybór zadań poprzez mapę Galaktyki. Cały wątek główny ze wspaniałą Cytadelą. No i ogrom świata a raczej światów! Tak więc z czystym sumieniem tę grę polecam wszystkim fanom RPG, którzy chcą powalczyć w kosmosie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 23:38, Karharot napisał:

Skoro ME Ci się spodobało to sięgnij po ME2, na pewno też przypadnie Ci do gustu :)


No kupiłem ME2 na gramie z tym dodatkowym karabinem i kombinezonem. Ale na razie zrobię sobie przerwę i zagram w coś trochę innego. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 12:39, Maykowiec napisał:

Dobra decyzja :). Ja po ME od razu sięgnąłem po dwójeczkę. Naprawdę warto, bo dużo się
dzieje. Chociaż do ME mam jakiś większy sentyment :).


To tak jak ja lubię wrócić do Call of Duty jedyneczki. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam wrażenie, że w ME karabiny snajperskie są lekko skiepszczone. Przynajmniej na początku, czyli tam gdzie jestem. Trafienie z tego do poruszającego się szybko wroga jest niemal niemożliwe. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miarę rozwijania umiejętności karabinów snajperskich (tak właściwie dotyczy to każdej broni) celownik staje się coraz stabilniejszy i coraz łatwiej jest trafić. Inna sprawa że osobiście uważam snajperki za najsłabszą i najmniej przydatną z broni, nic nie potrafi zastąpić nieprzerwanej serii z karabinu szturmowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:36, Karharot napisał:

W miarę rozwijania umiejętności karabinów snajperskich (tak właściwie dotyczy to każdej
broni) celownik staje się coraz stabilniejszy i coraz łatwiej jest trafić. Inna sprawa
że osobiście uważam snajperki za najsłabszą i najmniej przydatną z broni, nic nie potrafi
zastąpić nieprzerwanej serii z karabinu szturmowego ;)


Zgadzam się. Już od samego początku doceniłem właśnie karabin szturmowy jako najprzydatniejszą z broni - a gram stosunkowo niedługo, bo dopiero co wykonałem głównego questa na Ferus ( chyba tak brzmi ta nazwa ). Sporadycznie przydaje się też shotgun, szczególnie w walce w pomieszczeniach. Ogólnie rzecz biorąc, wybór żołnierza na pierwszą postać był jak najbardziej trafiony.
A propos - czytałem kiedyś, że jeśli główna postać będzie "bardzo dobra" w jakiejś broni ( chodzi o wymaksowanie talentów z nią związanych? ), to kolejna postać będzie się mogła w niej szkolić. Jak to dokładnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 19:51, xDeuSx napisał:

A propos - czytałem kiedyś, że jeśli główna postać będzie "bardzo dobra" w jakiejś broni
( chodzi o wymaksowanie talentów z nią związanych? ), to kolejna postać będzie się mogła
w niej szkolić. Jak to dokładnie wygląda?

Szkolić się będzie mogła nie kiedy wymaksujesz, ale gdy zdobędziesz achiva związanego z daną bronią (zabij 150 przeciwników chyba). Od teraz gry zrobisz nową postać, będziesz mógł wybrać jej jedną zdolność dodatkową przy jej tworzeniu. I może być to np. szkolenie w danym typie broni, w którym masz achiva, a tworzona postać nie umie się posługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przechodzę po raz drugi tym razem na PC''ecie Mass Effect''a by mieć save i przejść ME2 też na PC''ie (sam nie wiem czemu, różnicy wielkiej nie ma w końcu między x360 a PC''tową wersją) i kurcze...łezka się kręci wręcz. Dla mnie, jeden z najpiękniejszych momentów z ME1 który w ME2 niestety nie jest kontynuowany i trzeba zająć się... ekhem, "inną" Panią :x

20100824003650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że post pod postem ale mam do Was pytanie. Czytał ktoś Mass Effect Objawienie? Warto czy nie? Osobiście wole manga niż książki ale zrobiły bym wielki wyjątek dla takiego tytułu. Czy są jeszcze jakieś inne części, jakieś planowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować