Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2010 o 11:31, Infes napisał:

Wybaczcie że post pod postem ale mam do Was pytanie. Czytał ktoś Mass Effect Objawienie?
Warto czy nie? Osobiście wole manga niż książki ale zrobiły bym wielki wyjątek dla takiego
tytułu. Czy są jeszcze jakieś inne części, jakieś planowane?

Cóż, jakiegoś kunsztu literackiego niczym Fitzgerald to autor nie reprezentuje, a ponadto sama książka niby jest prequelem, ale opowiada historię toczącą się jakby obok tej opowiadanej w grach. To raczej pozycja dla tych, którzy są wciągnięci nie tyle grą Mass Effect, co raczej uniwersum i chcą poznać je lepiej. Z tłumaczeniem da się wyrobić, choć pewne terminy są przetłumaczone inaczej.
Oprócz Objawienia są jeszcze dwie pozycje, druga tocząca się między ME i ME2, a trzecia już po wydarzeniach z ME2. Są to odpowiednio Ascension i Retribution - obie są już w tłumaczeniu na polski, a premiera Ascension w Polsce jesienią nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe DLC do ME2 ma wprowadzić ten wątek, więc obu do 7 września. Bo Liary naprawdę brakowało w dwójce.

Spoiler

A praca dla Handlarza Cieni to trochę nie w jej stylu :/.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 20:44, Siriondel napisał:

(...)


Dzięki. W zasadzie pytałem czysto teoretycznie, bo i tak mam zamiar przejść jedynkę więcej niż raz na wyższych poziomach trudności, tą samą postacią. Czy na poziomie hardcore naprawdę jest już dużo trudniej? Gra odblokowuje dostęp do lepszych broni/pancerzy itp., czy trzeba bazować na tym, co się już ma i wycisnąć max z upgradeów?
A propos achievementów - czy analogicznie do tych związanych z bronią, za achievementy związane z towarzyszami dostajemy od nich jakieś umiejętności czy dodatkowe talenty? Wiem że tak jest w dwójce, a jak to wygląda tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam: gdzie można obejrzeć osiągnięcia swojej postaci? Co jakiś czas pojawiają mi się informacje o achievmentach a ja nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić.

Hehe podoba mi się linia fabularna gry.

Spoiler

Normalnie serce mi się krajało przy wyborze Kaidana lub Ash

. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 21:55, HumanGhost napisał:

Pytanko mam: gdzie można obejrzeć osiągnięcia swojej postaci? Co jakiś czas pojawiają
mi się informacje o achievmentach a ja nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić.


W menu opcji. Zaraz na początku masz pozycję "osiągnięcia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 21:49, xDeuSx napisał:

Czy na poziomie hardcore naprawdę
jest już dużo trudniej? Gra odblokowuje dostęp do lepszych broni/pancerzy itp., czy trzeba
bazować na tym, co się już ma i wycisnąć max z upgradeów?

Niestety jest dużo trudniej, a dlatego niestety, że jest to poziom bardzo niewyważony w stosunku do maksymalnej siły bojowej gracza. Przeciwnicy są czasem frustrująco potężni, na czym cierpi rozgrywka i jej dynamika. Dobrze, że w ME nie ma klasycznego systemu ammo. Zdobycie np. najtrudniejszego achiva w Pinnacle Station na Insanity w ME graniczy z cudem podlanym sporym fartem. Skill odchodzi w las.

Dnia 24.08.2010 o 21:49, xDeuSx napisał:

A propos achievementów - czy analogicznie do tych związanych z bronią, za achievementy
związane z towarzyszami dostajemy od nich jakieś umiejętności czy dodatkowe talenty?
Wiem że tak jest w dwójce, a jak to wygląda tutaj?

Dostajemy, owszem. Już Ci przedstawiam pełny spis, lecąc za Mass Effectową wikią.
Ashley - otrzymywane obrażenia zmniejszone o 10%
Kaidan - skrócenie o10% czasu ładowania Rzutu i Podniesienia
Wrex - regeneracja 1 HP na sekundę (tylko Shepard)
Garrus - skrócenie o10% czasu ładowania Redukcji i Przeciążenia
Tali - tym razem skrócenie o tyle samo czasu ładowania Sabotażu i Hakowania SI
Liara - jak wyżej, ale dotyczy Bariery i Zastoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wiesz ja tam od razu wiedziałem że

Spoiler

Kaidan. Pewnie dlatego że do Ash(Pokemon^^) jak main bohater z początku coś do Niej czułem : p

...aczkolwiek nie lubię poświęcać nikogo gdyż w Mass Effect zawsze, każde sceny rozmowy są po prostu świetne, te relacje, wiezi. Wchodzi się w ten świat na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 22:37, Siriondel napisał:

Niestety jest dużo trudniej, a dlatego niestety, że jest to poziom bardzo niewyważony
w stosunku do maksymalnej siły bojowej gracza. Przeciwnicy są czasem frustrująco potężni,
na czym cierpi rozgrywka i jej dynamika. Dobrze, że w ME nie ma klasycznego systemu ammo.
Zdobycie np. najtrudniejszego achiva w Pinnacle Station na Insanity w ME graniczy z cudem
podlanym sporym fartem. Skill odchodzi w las.


Mniejsza o achievmenty, liczy się frajda z gry - chociaż jeśli jest zbyt trudno, to przynosi to raczej odwrotny efekt. Ale tym będę się martwił później, póki co mam dopiero jakieś 13 godzin na normalu... :)

Dnia 24.08.2010 o 22:37, Siriondel napisał:

(...)


Nie jestem jeszcze zbyt otrzaskany z mechaniką ME, ale chyba odnoszę dobre wrażenie myśląc, że dla żołnierza bonus za achiva z Ashley będzie najkorzystniejszy? Reszta jest nieprzydatna z racji braku talentów biotycznych czy technicznych, a 1 HP/sek przy ~350 HP mojej Pani Komandor to raczej niezbyt imponujący wynik.

Dzięki bardzo za przydatne info, pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba jakiegoś buga. Jestem na Noverii, w biurze tego turianina. Mam ściągnąć informacje z jego komputera. Za pomocą łatwej deszyfracji zdobyłem jakieś informacje, ale to chyba nie to, bo ikona wątku na minimapie wciąż znajduje się w biurze, a ja w dzienniku mam podane, że muszę wciąż szukać. W samym biurze nie ma już żadnego interaktywnego obiektu. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którym dokładnie momencie jesteś? Może inaczej - z Twojej wypowiedzi wynika że wykonałeś już pierwsze 3 z poniższych czynności, tak? Zobacz czy coś się ruszy jak wyjdziesz z biura i spotkasz obydwie panie.
- Wszedłeś do siedziby Synthetic Insights
- Wszedłeś do znajdującego się na piętrze biura
- Skopiowałeś dane
- Wyszedłeś z biura i odstrzeliłeś Stirling
- Opuściłeś SI i spotkałeś Parasini

A, jeszcze jedno - biuro tego turianina znajduje się po drugiej stronie tego mostku, jeśli włamałeś się do zamkniętego na drzwi pokoju to nie o to miejsce chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2010 o 10:38, Karharot napisał:

- Wszedłeś do siedziby Synthetic Insights

- Jakichś najemników pozbawiłem życia

Dnia 25.08.2010 o 10:38, Karharot napisał:

- Wszedłeś do znajdującego się na piętrze biura
- Skopiowałeś dane


Pokręcę się po lokacji i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 10:19, xDeuSx napisał:

Mniejsza o achievmenty, liczy się frajda z gry - chociaż jeśli jest zbyt trudno, to przynosi
to raczej odwrotny efekt. Ale tym będę się martwił później, póki co mam dopiero jakieś
13 godzin na normalu... :)

Odwrotny efekt - właśnie o to tu chodzi. Ja rozumiem wysokie poziomy trudności, czasem lubię sobie zagrać na nich w różne gry, ale tutaj jest lekko przesadzone. Wystarczy porównać z Mass Effect 2, gdzie temat jest już bardzo dobrze wyważony, a wzrost difficulty nie oznacza od razu wzrostu HP i siły ognia, ale także AI jest znacznie bardziej agresywne.

Dnia 25.08.2010 o 10:19, xDeuSx napisał:

Nie jestem jeszcze zbyt otrzaskany z mechaniką ME, ale chyba odnoszę dobre wrażenie myśląc,
że dla żołnierza bonus za achiva z Ashley będzie najkorzystniejszy? Reszta jest nieprzydatna
z racji braku talentów biotycznych czy technicznych, a 1 HP/sek przy ~350 HP mojej Pani
Komandor to raczej niezbyt imponujący wynik.

Zgadza się, ale ze skracania czasów ładowania korzyść czerpie cały skład. A jakiegoś biotyka lub technika w drużynie zawsze mieć wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się grę przechodzi po raz drugi też trzeba kończyć wszystkie poboczne questy? Główne na 10 leveli nie wystarczą? Pierwsze przejście skończyłem na 50 levelu (wyżej już nie wbijało), grałem na średnim poziomie trudności, drugie podejście chcę już zaliczyć na najwyższym. Questów pobocznych chciałem wykonać tylko tyle żeby zaliczyło acziva na posiadanie w drużynie określonych postaci (za pierwszym razem większość gry przeszedłem z Garrusem i Liarą, poboczne zadania w grze zrobiłem wszystkie poza jednym zadaniem na Faros, tez z DLC-ków zaliczone również, swoją drogą w misjach na Pinnacle Station była niezła jatka ;-)).

Gwoli ścisłości chodzi mi o X360, ME na konsole nie ma osobnego tematu, pytam się tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 12:14, igor8472 napisał:

/ciach

Nie starczą wbicie 60 lv to masakra, chodzi glównie o gigantyczną ilość doświadczenia jaką musisz zdobyć z 59 na 60 poziom, ja zaczynając od 54 poziomu pod koniec gry wraz z dodatkami (Pinnacle Station i BtDS) obawialem się, że nie wbiję, ale udalo się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:45, igor8472 napisał:

Easyy, gromada Artemis Tau/ system Knossos. Zresztą na mapce galaktyki powinno być oznaczone.


Thx, właśnie na mapie galaktyki było ale w tych mniejszych gromadach nie chcialo mi się szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z graiką(screen). Przeinstalowałem sterowniki i nic to nie dało. Kiedy grałem pół roku temu nie miałem takiego problemu.

20100830140831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 14:10, Sithis napisał:

Mam dziwny problem z graiką(screen). Przeinstalowałem sterowniki i nic to nie dało. Kiedy
grałem pół roku temu nie miałem takiego problemu.


Spróbuj wykasować Shader Cache w konfiguratorze w zakładce ''naprawa''.
Patch z BDtS masz zainstalowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować