Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Jestem pierwszy raz na Cytadeli. Bawiłem się w skanowanie Opiekunów, przeskanowałem 20 i więcej nie mogę znaleźć, mimo, że łaziłem nawet specjalnie ze znalezioną mapką na której są oni pozaznaczani, a mimo wszystko wszystkie wskazane wydają mi się być przeskanowane.
Jest możliwość, że ten quest można ukończyć dopiero za którąś wizytą na Cytadeli? Jak nie, to macie może jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:58, griefDIVISION napisał:

Jest możliwość, że ten quest można ukończyć dopiero za którąś wizytą na Cytadeli? Jak
nie, to macie może jakieś rady?

Nie jestem do końca pewien, ale pamiętam że było wspominane iż jeden z Opiekunów ma jakiegoś buga i "wsiąka" w Ziemię. Chyba ten w ambasadzie Elcorów, zapisz i wczytaj grę i powinien być z powrotem. Jeśli nie ten, to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:58, griefDIVISION napisał:

Jest możliwość, że ten quest można ukończyć dopiero za którąś wizytą na Cytadeli?

Nie ma, ten quest może być wykonany od razu, zrób tak jak powiedział Ci Hubi bo ten jeden Keeper faktycznie jest zabugowany, jeśli to nie pomoże to znaczy że przegapiłeś któregoś z nich, w takim wypadku przeleć jeszcze raz całą Cytadelę z mapkami poniżej ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=1694
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=1695
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=1696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 20:00, Chlorofil napisał:

Mam pytanie. Jaki przycisk jest od walki wręcz ? Mam z tym problem :/


Musisz podejść blisko przeciwnika i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał z broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam znowu problem ;) Wróciłem do Cytadeli i zostałem "uziemiony" przez Radę. Chciałbym jednak zrobić questy poboczne typu Niezbadany Świat. Co mam teraz zrobić ? Będę miał jeszcze taką możliwość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 14:54, Chlorofil napisał:

Otóż mam znowu problem ;) Wróciłem do Cytadeli i zostałem "uziemiony" przez Radę. Chciałbym
jednak zrobić questy poboczne typu Niezbadany Świat. Co mam teraz zrobić ? Będę miał
jeszcze taką możliwość ?


Jeżeli te questy nie wymagają powrotu na Cytadelę do zleceniodawcy to bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 15:01, NeroNarmeril napisał:

Jeżeli te questy nie wymagają powrotu na Cytadelę do zleceniodawcy to bez problemu.


Kurcze :/ Wczytałem save przed wyprawą do Cytadeli ale i tak nic nie mogę zrobić... muszę się zgodzić na podróż do Cytadeli. Nie da się tego jakoś obejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 15:03, Chlorofil napisał:

Kurcze :/ Wczytałem save przed wyprawą do Cytadeli ale i tak nic nie mogę zrobić... muszę
się zgodzić na podróż do Cytadeli. Nie da się tego jakoś obejść ?


Nie bardzo. Jedyny znany mi sposób to wczytać przed Virmirem, porobić wszystkie misje, które wymagają powrotu na Cytadelę po nagrodę, potem polecieć z głównym wątkiem, a po ucieczce z Cytadeli robić misje zlecane przez Hacketta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 15:07, NeroNarmeril napisał:

Nie bardzo. Jedyny znany mi sposób to wczytać przed Virmirem, porobić wszystkie misje,
które wymagają powrotu na Cytadelę po nagrodę, potem polecieć z głównym wątkiem, a po
ucieczce z Cytadeli robić misje zlecane przez Hacketta.


Też niedobrze :/ Nie chce mi się powtarzać tej całej misji. A tracę coś nie robiąc tych dodatkowych questów ? Jakieś smaczki fabularne etc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 15:12, Chlorofil napisał:

Też niedobrze :/ Nie chce mi się powtarzać tej całej misji. A tracę coś nie robiąc tych
dodatkowych questów ? Jakieś smaczki fabularne etc ?


Nic specjalnego, co najwyżej na tym etapie powinna ci się odblokować misja zależna od 75% paragona/renegata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 15:12, Chlorofil napisał:

Też niedobrze :/ Nie chce mi się powtarzać tej całej misji. A tracę coś nie robiąc tych
dodatkowych questów ? Jakieś smaczki fabularne etc ?


Sporo nie stracisz, trochę XP, kasy etc. Nie zapomnij wykonać zadań na Cytadeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem sobie po raz kolejny zagrać w Mass Effect. Ale problem jest taki, że gra nie działa... Pojawia się błąd widoczny na załączony obrazku.
Gra normalnie się uruchomiła lecz tekstury były okropne, więc jak napisał LESZ3u w swoim poście "naprawiłem" to. Już przy wcześniejszej grze miałem z nimi kłopot lecz ten sposób zawsze działał. Od ostatniego uruchamiania musiałem zrobić reinstal oraz zmianiałem kartę graficzną, gdyż poprzednia uległa zniszczeniu- była to Nvida 9600 lub 9800.
Chcę zaznaczyć, że po zmianach właśnie ten błąd występuje, wcześniej mogłem grać- z brzydkim obrazem, ale jednak.
W googlach odpowiedzi nie znalazłem- jedynie zastanawiam się nad wspieranymi kartami graficznymi, ale czy to możliwe, żeby na mojej nie działało?
A teraz mój sprzęt:
Windows XP, Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, 2GB RAM, Nvidia GeForce GT 240 (najnowsze sterowniki).
Bardzo proszę o jakąś pomoc, bo sam się na tym nie znam...
Dziękuję i pozdrawiam.

Inaczej obrazka wrzucić się nie da:
http://tinypic.com/view.php?pic=mkkor7&s=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, a chciałbym dodać, że w konfiguracji gry pisze:
"Mass Effect nie będzie działać poprawnie, ponieważ sterownik twojej karty graficznej jest zbyt stary. Aby rozwiązać ten problem, musisz uaktualnić sterownik. Odwiedź stronę producenta swojego sprzętu, aby uzyskać informacje o sposobie pozyskania wymaganego sterownika."
Jest to niemożliwe, gdyż kilka razy sprawdzałem na stronie Nvidi i mam najnowszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 10:40, kindziukxxx napisał:

mam pytanko, czy jest możliwość przełączenia sojusznika do np. zbadania wraku? czy opcja
będzie niedostępna poprzez brak danych umiejętności człowieka.


Wszystko robi Shepard, a to czy da się zbadać wrak itp. zależy od rozwiniętych umiejętności technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 10:57, NeroNarmeril napisał:

> mam pytanko, czy jest możliwość przełączenia sojusznika do np. zbadania wraku? czy
opcja
> będzie niedostępna poprzez brak danych umiejętności człowieka.

Wszystko robi Shepard, a to czy da się zbadać wrak itp. zależy od rozwiniętych umiejętności
technicznych.

a czy umiejętności załogi wpływają coś na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 11:52, kindziukxxx napisał:

a czy umiejętności załogi wpływają coś na to?


Tak. Kiedy Shepard jest np. żołnierzem, nie posiada umiejętności technicznych potrzebnych do otwarcia bardziej skomplikowanych zamków, w takim wypadku, umiejętność musi posiadać, ktoś z załogi, np. Tali. Bez względu jednak na to czy korzystasz ze swojej umiejętności, czy z umiejętności towarzysza, musi przejść mini-grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 11:52, kindziukxxx napisał:

a czy umiejętności załogi wpływają coś na to?

Największym problemem jest Deszyfracja i Elektronika. Mają to tylko niektóre postacie, a brak pierwszej z nich nie pozwala otwierać pojemników, brak drugiej rozkładać sond itp.
Tak więc idąc żołnierzem trzeba mieć przy sobie obowiązkowo Tali, Garrusa lub Kaidana, albo przynajmniej Liarę jeżeli u żołnierza wyćwiczy się wcześniej umiejętność Deszyfracja. Oczywiście obowiązkowo w sensie dostępu do obu umiejętności. Jednak idąc z tymi postaciami trzeba te umiejętności ćwiczyć.

Na obrazku, który dołączyłem jest rozpiska wszystkich umiejętności każdego członka drużyny, co było dla mnie bardzo przydatną ściągą.

20120804205900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować