Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Wy tu już sobie gracie a ja muszę czekać do poniedziałku bo poczta nie roznosi paczek w sobotę:/. Chociaż może to i dobrze bo zdarzę skończyć Two Worlds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 10:58, GrooG napisał:

To chyba źle zinterpretowałem polecenie ''Krycie'' (w karcie pomocy) xD


Tak to działa (wiem, trochę zabugowane to jest) Zauważyłem, że gdy dasz rozkaz krycia się w "polu" to drużyna stoi po prostu, gdy wydasz go w czasie walki to w większości przypadków szukają osłony i zaczynają ostrzeliwać wroga, jednak rozkaz wydany bez obecności wrogów sprawia, że stoją jak kołki ( wtedy właśnie działa bezpośrednie przesunięcie ich za zasłonę rozkazem ruchu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 10:32, GrooG napisał:

ja zmieniłem sobie:
m_bAllowPhysicsOnDeadBodies=False na true (ale nie widzę różnicy :/ chyba że to jest
to co zabijam goscia jak on biegnie, do on dalej leci xD)

Chyba źle interpretujesz ten parametr. Dotyczy on najwyraźniej włączenia fizyki na trupach (np. strzelisz w trupa na schodach, a on spadnie niżej lub odrzuci go - to samo w przypadku ewentualnych bomb/granatów). Włączenie go moim zdaniem potencjalnie bardziej obciąża procka, a nie mniej.

Dnia 12.07.2008 o 10:32, GrooG napisał:

CompositeDynamicLights=False na True (niby upraszcza cienie, ale nie widzę zbytnio różnicy, ale działa chyba szybciej)

Znowu moim zdaniem chyba pomyłka językowa. Parametr dotyczy włączenia złożonych świateł dynamicznych, czyli czegoś co od sprzętu więcej wymaga, a nie mniej.

Dnia 12.07.2008 o 10:32, GrooG napisał:

DisableHWShadowMaps=True na false (to co pisałem)

Tu się dobrze domyśliłeś. Wyłączenie sprzętowej obsługi map cieni (czyli true) oznacza włączenie obsługi programowej, czyli obciążenia proca (albo ewentualnie w ogóle wyłączenie cieni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 11:53, Olamagato napisał:

Chyba źle interpretujesz ten parametr. Dotyczy on najwyraźniej włączenia fizyki na trupach

Wiem, ale włączyłem go żeby fajniej wyglądało :P ale nic się nie dzieje, trupy dalej się nie ruszają, a działania nie zamula bo i tak po chwili znikają ciała

Dnia 12.07.2008 o 11:53, Olamagato napisał:

Znowu moim zdaniem chyba pomyłka językowa. Parametr dotyczy włączenia złożonych świateł
dynamicznych, czyli czegoś co od sprzętu więcej wymaga, a nie mniej.


na tej stronie co podałem, napisali że:

CompositeDynamicLights=False

If set to True, this option appears to enable a less accurate form of dynamic lighting, which may improve performance at the cost of image quality. In practice the visual difference is not noticeable.


no i to nie są ''domysły'' tylko właśnie na podstawie tej strony robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



A poczta - no cóż... im się nigdy nie spieszy, więc przesyłki możesz się spodziewać

Dnia 12.07.2008 o 10:35, Mateusz Kandefer napisał:

najwcześniej w poniedziałek, więc gram.pl jest tutaj bez winy.

Ależ oczywiscie, wina leży całkowicie po mojej stronie, bo powinienem wczoraj wejść do Empiku i sobie kupić ME, a nie sugerować się nazwą preorder,czy wydanie przedpremierowe, co kiedys oznaczało że sobioe zagrasz przed premierą , najpóżniej w dniu premiery gry.Teraz te określenia nic nie znacza, trzeba się pozbyć starych, złych nawyków i kupowac np.w Empiku- jakos mogli tam dostarczyc na czas?? A to tylko 5 minut piechotką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal mi tych wszystkich, którzy niby mieli dostać przedpremierowo ME a muszą czekać do poniedziałku albo i dłużej. Ja już w te wszystkich bajki CDP/sklepu gram.pl nie wierzę. I tak sobie w czwartek popołudniu(może 15 była) do Media Marktu skoczyłem i chwile później ME był już mój. Media Markt to faktycznie ma te gry 2 dni przed premierą. Może też zamawiają na gram.pl ;-P ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie zdobyć swój egzemplarz ME-musiałem udać sie do siedziby DPD...
Wrażenia z gry sa bardzo pozytywne,gra jest naprawde świetna i do tego polski dubbing jak dla mnie jest bardzo klimatyczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 11:27, madjudge napisał:

Ciekawe kto Ci takich bajek naopowiadał :)


A że tak zacytuję stronę Poczty:

a) Paczka pocztowa ekonomiczna, która jest przemieszczana, opracowywana i doręczana w standardzie jakościowym D+3 (najpóźniej w trzecim dniu po jej nadaniu),
b) Paczka pocztowa priorytetowa, która jest przewożona najszybszym środkiem transportu mając pierwszeństwo w procesie opracowywania i doręczania przed przesyłkami ekonomicznymi. Standardem jakościowym dla paczki pocztowej priorytetowej jest jej przebieg w terminie D+1 (nie później niż następnego dnia roboczego po dniu nadania). Paczka pocztowa priorytetowa będzie dostarczona następnego dnia roboczego po dniu nadania, jeśli zostanie nadana do godz. 15:00. Paczka pocztowa nadana jako priorytetowa po godz. 15:00 traktowana będzie jako nadana w dniu następnym.

czyli zwykła paczka pojawia się do 3ch dni roboczych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 12:45, 4YoU napisał:

Żal mi tych wszystkich, którzy niby mieli dostać przedpremierowo ME a muszą czekać do
poniedziałku albo i dłużej. Ja już w te wszystkich bajki CDP/sklepu gram.pl nie wierzę.
I tak sobie w czwartek popołudniu(może 15 była) do Media Marktu skoczyłem i chwile później
ME był już mój. Media Markt to faktycznie ma te gry 2 dni przed premierą. Może też zamawiają
na gram.pl ;-P ????


CDP im już przysłał pewnie z 5 dni przed premierą aby trzymali w magazynie i w dniu premiery aby pojawiły się na półkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ciężko! Na razie gethy za wąskim przesmykiem skalnym na Therunie okazały się dla mnie ciut za silne. Ale strasznie wkurza mnie sterowanie towarzyszami. Ciągle zostają kilometr w tyle, a podczas walki nie wiem jak kazać im się schować, etc. Da się tak zrobić, żeby szli za mną krok w krok? Ktoś może pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 11:59, GrooG napisał:

no i to nie są ''domysły'' tylko właśnie na podstawie tej strony robiłem

W takim razie najwyraźniej nazwa parametru nie odpowiada zbytnio temu, czym on steruje. W każdym razie dobrze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak chodzić (np. po statku) bez broni w łapach? Trochę głupio to wygląda skradać się z wyciągniętą bronią po własnym statku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 13:56, Olamagato napisał:

Ktoś wie jak chodzić (np. po statku) bez broni w łapach? Trochę głupio to wygląda skradać
się z wyciągniętą bronią po własnym statku.

Tylko na początku chodzisz z bronią, pózniej już nie. Po pierwszej planecie będzie "normalnie". Broń chowa się standardowo na Q ( o ile się nie mylę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 13:56, Olamagato napisał:

Ktoś wie jak chodzić (np. po statku) bez broni w łapach? Trochę głupio to wygląda skradać
się z wyciągniętą bronią po własnym statku.


Ostatecznie wchodzisz w ekwipunek i "wyekwipujesz" Sheparda z broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem wściekły. CDP wypuszcza kolejną grę, która nie daje się uruchomić z DVD na SATA. Czy w końcu coś zamierzają z tym zrobić? To, że mam przypadkiem dodatkowy napęd na UDMA (wysokiej klasy nagrywarka) niczego nie załatwia bo mi jej szkoda niszczyć. Napędy na UDMA za chwilę znikną.
Poza tym wersja angielska nie ma wogóle DVD-check, dlaczego nasz dystrybutor nas tym uraczył? Zabezpieczenie przed piractwem? Bez żartów. Mamy XXI wiek, a nie czasy króla Popiela...
Dodam tylko,że po instalacji z SATA i przełożeniu płyty do UDMA gra nie rusza wcale i żąda reinstalacji.

Bez cienia żalu i zażenowania ściągnąłem cracka, bo to niepoważne.
Tak, mam oryginał (dzis dotarł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby, żeby ciała przeciwników nie znikały po paru sekundach, oto co powinien wyedytować w
BIOGame.ini :

[BIOC_Base.BioArtPlaceable]
m_nMaxCorpseVisibilityCleanupAttempts=8
m_fCorpse CleanupFirstAttemptTime=600.0
m_fCorpseCleanupAttemptRetryTime=10.0
m_fMaxCorpseCl eanupDistanceThreshold=6000.0

[BIOC_Base.BioPawn]
m_nMaxCorpseVisibilityCleanupA ttempts=8
m_fCorpseCleanupFirstAttemptTime=600.0
m_fCorpseCleanupAttemptRetryTime= 10.0
m_fMaxCorpseCleanupDistanceThreshold=6000.0

na tych ustawieniach ciała znikają po 10 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować