Zaloguj się, aby obserwować  
Vel_Grozny

Język japoński

165 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2012 o 20:46, Darnok_Rukia napisał:

PS.Czym jest egzamin N5 ??


Najprostszy z egzaminów z japońskiego, porównywalny z dawnym kyu 4 bodajże. Co oznacza (poprawcie mnie jeśli się mylę bo zdawałem właśnie kyu 4 a nie N5) znajomość ok. 700-800 słów i bodajże ze 100 znaków Kanji. Takie podstawy podstaw, w praktyce jest to poziom do którego można się przygotować, jeśli się ma nauczyciela, w ok. rok. Samemu zajmie to znacząco dłużej ale też jest wykonalne.

Po tym poziomie raczej jeszcze nie dasz rady samodzielnie czytać noweli choć z mangami czy anime (bądźmy szczerzy, tam za dużo skomplikowanych zwrotów nie ma XD) już nawet jakoś idzie.

Tutaj masz to ładniej wyjaśnione:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nihongo_n%C5%8Dryoku_shiken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższej chwili mnie to prześladuje.

Czytam sobie mangę "Nisekoi" i tam jeden rozdział ma tytuł ( przetłumaczony ) "Zawsze in Love".

Tak z ciekawości sprawdziłem sobie oryginalną wersję, jest w obrazku i tam można przeczytać "Zakusha". Jak myślicie tłumacz się pomylił czy co, bo "ku" i "wa" w katakanie są bardzo do siebie podobne. Ja tam za nic w świecie w ザクシャ nie mogę znaleźć tego "Zawsze"

20120710103705

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2012 o 21:18, ziptofaf napisał:

> PS.Czym jest egzamin N5 ??

Najprostszy z egzaminów z japońskiego, porównywalny z dawnym kyu 4 bodajże. Co oznacza
(poprawcie mnie jeśli się mylę bo zdawałem właśnie kyu 4 a nie N5) znajomość ok. 700-800
słów i bodajże ze 100 znaków Kanji. Takie podstawy podstaw, w praktyce jest to poziom
do którego można się przygotować, jeśli się ma nauczyciela, w ok. rok. Samemu zajmie
to znacząco dłużej ale też jest wykonalne.


Jak wygląda taki egzamin? Jest jakaś oficjalna część itp. czy rozdziela się ludzie względem poziomów jakie chcą mieć i koniec ? :) Znajomość poprawnej wymowy jest ważna? I przed wszstkim co brać pod uwagę ucząc się na poziom N5... Ucze się na razie samemu, dlatego nie mam kogo się poradzić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 11:27, Boguslav4 napisał:

Jak wygląda taki egzamin? Jest jakaś oficjalna część itp. czy rozdziela się ludzie względem
poziomów jakie chcą mieć i koniec ? :) Znajomość poprawnej wymowy jest ważna? I przed
wszstkim co brać pod uwagę ucząc się na poziom N5... Ucze się na razie samemu, dlatego
nie mam kogo się poradzić :/


Ogólnie egzamin jest w 100% testowy. 4 możliwe odpowiedzi i tylko jedna poprawna. Ten egzamin w ogóle nie ma części ustnej.

Składa się z 5 poziomów od N5 do N1.

Co do nauki i zobaczenia co jest na N5 sprawdź tutaj: http://www.jlptstudy.com/N5/index.html
Są podane wszystkie formy gramatyczne, kanji itd. które są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 10:40, Piotrbov napisał:

ciapen


Z tego co znalazłem hasając po netach wynika że, jest to faktycznie bardzo kwadratowy i pokraczny, ale jednak zapis fonetyczny polskiego słowa "zawsze". W życiu bym nie powiedział, ale cóż. Podejrzewam, że tłumacz też zrobił swój "research", więc takiego podstawowego babola z katakaną by nie popełnił. Zresztą "załasia" też by "zawsze" nie bardzo przypominało xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 12:59, Nvaier napisał:

きる


Nom, po napisaniu tego posta tez poszukałem i znalazłem na stronie tej ekipy co tłumaczyła. Lecz i tak skąd się wziął język polski? Przecież w tej mandze to pół amerykanka, pół japonka to mówiła...

Gdyby było ザワシャ to bym rozumiał, ale skąd te "ku" się wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to pytanie jest wałkowane od samego początku istnienia tego tematu, ale zadam je jeszcze raz. Jaki podręcznik polecacie dla samouka (potrzebuję coś na wzór poziomu A1 - totalne podstawy). Kłopot w tym, że jakiego podręcznika nie wynajdę, to w internecie znajduję opinie, iż jest on do kitu. chciałbym jeszcze przy okazji aby w tym podręczniku była właśnie omówiona hiragana, katakana i kanji.

Mam co prawda "Japoński w 1 miesiąc" wyd. PONS, ale przedewszystkim właśnie brakuje mi w nim kany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 22:18, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

ciach


No właśnie IMHO z podręcznikami do japońskiego w Polsce jest ciężko. Ogólnie to ja korzystam z Minna no Nihongo, lecz to na zajęciach, bo z tego bez senseia jest ciężko samemu, nawet bardzo ciężko.

Ale spotkałem się z pewną publikacją, która może być w sam raz: http://sklep.japonka.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=99

Jest to pełny kurs z japońskiego, hiragana, katakany, kanji, gramatyka itd. potrzebna do egzaminu na N5, czyli coś pomiędzy poziomami A1, A2
Tylko jeśli dobrze pamiętam, to on na żadne lekcje nie jest podzielony, więc z tym może być problem, chyba że totalnie to tobie nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 22:27, Piotrbov napisał:

Tylko jeśli dobrze pamiętam, to on na żadne lekcje nie jest podzielony, więc z tym może
być problem, chyba że totalnie to tobie nie przeszkadza.

Tzn. że leci ciągle jednym blokiem tekstu jak książki przygodowe? Może to być jakieś utrudnienie, ale w każdym razie dzięki wielkie za pomoc.

PS. Wy też nie możecie wejść na stronę główną japonki?

EDIT: A miałeś go może w rękach? Bo znalazłem jeszcze takie coś: http://sklep.japonka.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=24&products_id=124 i nie wiem na ile to się może przydać (czyt. jak dużo ćwiczeń jest wsamym podręczniku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 09:18, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Tzn. że leci ciągle jednym blokiem tekstu jak książki przygodowe? Może to być jakieś
utrudnienie, ale w każdym razie dzięki wielkie za pomoc.


Tak mi sie wydaje. Tak naprawdę to tylko przez chwile to miałem w ręku, jednakże kupno tego może być niezłym pomysłem, tak chociaż pomyślałem jak to zobaczyłem.
Po prostu w grudnia prawdopodobnie idę na N4.

Dnia 12.07.2012 o 09:18, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

EDIT: A miałeś go może w rękach? Bo znalazłem jeszcze takie coś: http://sklep.japonka.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=24&products_id=124
i nie wiem na ile to się może przydać (czyt. jak dużo ćwiczeń jest wsamym podręczniku)


Jak pisałem miałem przez chwilę. Jak zauważyłem to te ćwiczenia mają nawet sporo rzeczy, lecz jak to się ma do tego podręcznika to nie wiem.
Najlepiej, jakbyś kupił ten czerwony i sam sprawdził, czy tyle wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 17:34, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Dzięki za pomoc, wyczaiłem niedaleko mojego miastewka miejscowość, gdzie można ten podręcznik
dorwać, więc nie długo powinenem się tam wybrać.


どういたしまして。 日本語の勉強がんばってください。

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 17:36, Piotrbov napisał:

どういたしまして。 日本語の勉強がんばってください。

touitashimashite ... kanhatsutekutachii (mam nadzieję, że nie ma byków)
Nie wiem gdzie dać spacje i co oznaczają kanji... Raczysz przetłumaczyć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 17:48, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

> どういたしまして。 日本語の勉強がんばってください。

Dnia 12.07.2012 o 17:48, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

touitashimashite ...


Nie znam tego. Jeśli chciałeś napisać to co ja w pierwszym zdaniu to nie wyszło. bo to na początku jest "do" a nie "to".

Dnia 12.07.2012 o 17:48, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

kanhatsutekutachii (mam nadzieję, że nie ma byków)


Eeee co to znaczy? Serio pytam.

Dnia 12.07.2012 o 17:48, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Nie wiem gdzie dać spacje i co oznaczają kanji... Raczysz przetłumaczyć? ;)


To moje?

"Proszę bardzo/ Cała przyjemność po mojej stronie ( coś w stylu You are welcome ).
Trzymaj się podczas nauki japońskiego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 18:56, Piotrbov napisał:

Eeee co to znaczy? Serio pytam.

Czyli byki porobiłem. :D Starałem się po prostu, korzystając z tego co już tam gdzieś z hiragany się nauczyłem, "przerobić" to na romaji. Tylko już sam widzę, żeźle mi to wyszło (nie zauważyłem kilku kresek w niektórych znaczkach) :D

Dnia 12.07.2012 o 18:56, Piotrbov napisał:

"Proszę bardzo/ Cała przyjemność po mojej stronie ( coś w stylu You are welcome ).
Trzymaj się podczas nauki japońskiego"

Dzięki :D Po takim falstarcie, to już muszę się wziąć za siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 16:53, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

ciach


Na twoim poziomie, drugie zdanie ciężko by było przetranskrybować na romaji. Przecież sam mówiłeś że z kanjiami słabizna jest.

To powinno być tak: "Nihongo no benkyō ganbatte kudasai." ( za pośrednictwem translatora google, samemu nie chciało mi się pisać, no bo po prostu ja już zapominam myśleć, że jest coś takiego jak pisanie romaji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym takie małe pytanie. Co byście polecili kompletnemu noobowi (znaczy się mi) który chciałby zacząć naukę japońskiego? Czy są jakieś strony na których można by się podstaw nauczyć, podręczniki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 20:48, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym takie małe pytanie. Co byście polecili kompletnemu noobowi (znaczy się mi) który
chciałby zacząć naukę japońskiego? Czy są jakieś strony na których można by się podstaw
nauczyć, podręczniki etc.

Kilka postów wyżej pytałem o to samo. ;)
Polecono mi to: http://sklep.japonka.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=99 + ćwiczenia: http://sklep.japonka.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=24&products_id=124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować