Zaloguj się, aby obserwować  
Vel_Grozny

Język japoński

165 postów w tym temacie

Właśnie powoli zabieram się za szukanie/kupno porządnego, lecz taniego słownika elektrycznego japońsko angielskiego. Korzystaliście z jakichś, może słyszeliście o jakimś, który możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie książka opisująca powstawanie słów w języku japońskim. Coś na wzór wyrwany z książki "Tatami kontra krzesła" np Gaijin -> Gai od czegoś zewnętrznego, jin od człowieka. Oczywiście w większym zakresie. Nie szukam podręcznika do nauki, chodzi mi tylko by poczytać o samym języku i takich niuansach. Może ktoś będzie w stanie coś podesłać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 23:26, Wipu napisał:

Interesuje mnie książka opisująca powstawanie słów w języku japońskim. Coś na wzór wyrwany
z książki "Tatami kontra krzesła" np Gaijin -> Gai od czegoś zewnętrznego, jin od
człowieka. Oczywiście w większym zakresie. Nie szukam podręcznika do nauki, chodzi mi
tylko by poczytać o samym języku i takich niuansach. Może ktoś będzie w stanie coś podesłać
:)


Jedyne co mi do głowy przychodzi to słownik znaków Kanji.

Np. やすい, czyli tani: 安い, jest to złożenie dwóch znaków. Ten na górze to jest dach, a ten na dole to jest kobieta. W takim razie coś taniego to jest kobieta pod dachem, czyli osoba, która za darmo gotuje, sprząta itd. Sam możesz się pobawić w wyszukiwanie takich niuansów, a przy okazji nauczysz się kilku znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym zacnym, aczkolwiek dość niewielkim gronie fanów japońskiego. :P Jeśli chodzi o mnie, to przygodę z językiem rozpocząłem w 2011 roku - od tego czasu uczyłem się bardzo nieregularnie i z przerwami, poświęcając szczególną uwagę kanji, choć obecnie znam i umiem czytać zaledwie około 200 z nich. Kilka dni temu postanowiłem odnowić naukę, ale tym razem na poważnie, wraz z gramatyką, ponieważ w wolnym czasie udało mi się znaleźć rewelacyjną anglojęzyczną stronkę (dostępna jest również wersja polska, choć ta jest mocno wybrakowana), która wyjaśnia japońską gramatykę w niezwykle przystępny sposób i krok po kroku (zainteresowanym mogę podrzucić linka przez PM na GS-ie). Ba, nawet przedwczoraj zainstalowałem na telefonie aplikację, która rozpoznaje kanji i z której przy okazji można się uczyć znaków. Wcześniej uczyłem się praktycznie tylko i wyłącznie z książek, między innymi z Genki I i Minna no Nihongo. Porządnych materiałów do japońskiego po polsku jest - wbrew pozorom - bardzo niewiele. Mogę jeszcze powiedzieć, iż nigdy nie preferowałem szkół językowych, gdyż z natury jestem samoukiem i lubię polegać na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować