Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia GT200 na jednej płytce PCB

20 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2008 o 14:50, fortunek napisał:

Tia. Już myślą a następnej, jak jeszcze wcześniejszej edycji nie wydali :P


To chyba oczywiste i tyczy się to nie tylko kart graficznych. W momencie wypuszczenia na rynek jednego produktu, trwają zaawansowane prace nad jego następcą i planuje się następcę następcy. A szczerze mówiąc nie zdziwiłbym się gdyby prace trwały równolegle nad jeszcze większą ilością pokoleń wprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8800 GT, ten następca będzie pewnie za 3-4 lata, wtedy zmienię kompa. Tych z serii 9 gorszych od 8800GT nie mam co kupować, nie ma sensu zmieniać na 9800GT/GTX które będą max 30% wydajniejsze dopiero co kupionej karty, a na 9800GX2 i tak bym nie miał, zresztą jest prądożerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te 30% za rok może się okazać zbawieniem... Miało być lepiej, a wychodzi na to, że jest gorzej. Producenci wydają karty jak szaleni, sklepy i hurtownie podbijają ceny jak im się żywnie podoba. Taki 8800Gt na wstępie miał kosztować koło 800zł i co niektórym się udało kupić w takiej cenie reszta płaciła koło 1000zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tosimir
Coś tam kiedyś było... Radeony 9700 przebiły wszystko, a seria FX od Nvidii nie była wtedy zbyt udana. To tak jak kolejne P4 vs Athlon 64... Dopiero Core 2 przywróciło Intelowi koronę.
A ja to chyba jednak sobie wezmę konsolę ;) Mam już dość tego ciągłego ścigania się i wrzucania w kompa kolejnych czterocyfrowych sum. Niestety, kiedy przynosicie kompa do domu, on już jest stary. Projektowane są już kolejne rodziny podzespołów, a "nowa" karta grafiki pociągnie nowe gry na full góra przez rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie nowych kart co kilka miesiecy, to jest robienie ludzi w balona. W takim cyklu produkcyjnym przyrosty wydajnosci sa na granicy bledu statystycznego. Albo inaczej, to jest tak jak wydawanie patchow. Jakiegos faktycznego skoku jakosciowego mozna sie raczej spodziewac w dluzszym przedziale czasu (przynajmniej rok). Do tego dochodzi jeszcze kwestia numeracji... szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Nvidia chce zdziałać, jeszcze ceny starych kart nie spadły do ludzkiego poziomu, nie mówiąc już o nowych kartach z serii 9xxx, a oni już chcą wydawać następcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jeszcze nie ma na rynku 9800 GX2, a już planują następce...
Panowie, przystopujcie. Mało kogo stać, aby ciągle być na bieżąco w kartach graficznych, poza tym jeszcze DX10 nie jest tak popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować