Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Następca Visty już w przyszłym roku?

140 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2008 o 19:12, M3rc3n0r napisał:

Ludzie, narzekacie na monopol MS, ale z drugiej strony, czy nie lepiej gdy jest jeden dominujący
system operacyjny? Gdyby na PC była mnogość systemów, to producenci już dawno by przestali
robić gry na tą platformę. Każdy system to inne jądro i budowa.


Gdyby rynek był na przykład podzielony pomiędzy Windows, Mac OS X i Linuksa, zwiększyłoby to interoperacyjność tych systemów. Programiści musieliby wkorzystywać bardziej przenośne biblioteki, które pozwalały by na pisanie programów pod kilka różnych systemów. Dla przykładu większość gier pisanych pod OpenGL można uruchomić na systemach operacyjnych, które te biblioteki wspierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja...za rok, ale nikt nie wliczył w to opóźnień typowych dla Microsoftu, więc ja myślę, że jeszcze ze 3 latka poczekamy. I dobrze, bo jakoś mi się nie za bardzo podoba wypuszczanie na rynek systemu co 2/3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z Visty jestem zadowolony
nie musze instalować sterowników, każdy sprzet po prostu działa...
Wydajność przy wszystkim poza graniem jest znacznie większa niż w XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista jest genijalna!!
Ale po co było kupywać orginał jak tu sie W7 szykuje!!
W takim tępie sie nie wyrobimy ze sprzętem i pieniędzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, że Windows Seven ma być systemem przejściowym, ukazującym nowe możliwości z jakich będzie nam dane w przyszłości swobodnie korzystać. Więc można się spodziewać produktu podobnego do Visty, a w szczególności jeśli chodzi o branże gier.
Jednak nie ma to jak XP ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista to bardzo nieudany system, ale nie żeby znowu był kompletną porażką, jak to niektórzy tu ją określają. Po prostu M$ "trochę" się przeliczył wychwalając i reklamując ten system.
Patrząc w przeszlość, to XP też nie był perfekcyjny. Dopiero po drugim Service Packu zaczął przypominać porządny i stabilny system. A z SP1 do Visty Microsoft za bardzo się spóźnia.

No ale jest jeszcze wspaniały Leopard. Ja ze swojego jestem zadowolony, Vista się chowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 20:40, Little Maggot napisał:

Ja tam z Visty jestem zadowolony
nie musze instalować sterowników, każdy sprzet po prostu działa...
Wydajność przy wszystkim poza graniem jest znacznie większa niż w XP...



Czy my mielismy ten sam Windows? Mi prawie NIC nie działalo (nawet ze sterownikami) a o wydajnosci wole nawet nie wspominac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA Visty nie mam ale z tego co czytałem to totalny nie wypał no ale cóż mi oceniać nie można skoro nie mam ale jeżeli tak szybko wychodzi nowy system to naprawdę musi to być słabe ja mam XP i jestem zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 21:20, Daredeville napisał:

hmm. jeszcze vista nie jest w pelni sprawna a juz mysla o wypuszczaniu kolejnych, gratulacje...;/

a ja mysle ze przez te całe lata.. robili win 7... a vista to taka sklejka... na szybko aby wyłapać błędy... taki nie darmowy testering przez użytkowników :) aby win 7 był juz bez błędów większych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista to największy bład w moim życiu.
Wymieniłem sprzęt dla wiedźmina i przy okazji postanowiłem zakupić sobie orginalny system. I mam masę problemów najpierw przyzwyczajenie sie do że nic niema tam gdzie powinno byc a obecnie notoryczne zawieszanie sie Visty zostawianej samopas. Męka przy graniu , np MTW który wywala mi sie co chwile. By nie było ze mam sprzęt szwankujący. Stara instalacja XP wstała bezbłędnie na nowej płycie i działa stabilnie 24 na dobę. Wiec po najbliżej pensji kupie sobie oryginała XP i nigdy więcej nie zaryzykuje nowego systemu przed pierwszym serwis pakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 20:39, szerszeń45 napisał:

Może jednak niech robią go dłużej, ale porządnie?


Hmmm... ale Vistę robili przez ok. 5 lat, i czym ona teraz jest? Prawie, że g#%$...
Ale miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej; w końcu po w miarę dobrym Windows 2000, pojawił się świetny Windows XP, który do dziś jest przez większość osób uważany za najlepszy system (co prawda ma czasem tendencje do zwieszek, jest trochę mniej stabilny od wielu Linuksów, ale najwięcej gier i programów jest z nim kompatybilnych, czego nie można powiedzieć o Viście, Macintoshach czy Linuksach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować