Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Następca Visty już w przyszłym roku?

140 postów w tym temacie

Eh, i znowu jeździmy sobie po Viście. Że niby niestabilna, że gry wolno chodzą, że cośtam, że srośtam. A ja się pytam - mama jakieś ogromne szczęście, czy jak?? Mam vistę zarówno na stacjonarnym, jak i na lapku (ten drugi tak o połowę sławbszy od pierwszego) i bez problemów. A dodatkowe funkcyjki (skróty z boku okien, zaznaczenie tylko głównej części nazwy pliku przy zmienianiu jego nazwy, milszy dla oka interfejs i wiele, wiele innych... eh. Jak już ktoś powiedział, najpierw sprawdzić na własnej skórze (i sprzęcie spełniającym wymagania), a potem narzekać.
A co do linuksa i open sourca wogóle, to mam ostatnio okazję trochę na niego popatrzeć i pusty śmiech mnie ogarnia - WiFi, pierdoła w stylu numeracja stron, wieczne problemy z wykrywaniem nowych urządzeń, Opera wywalająca się regularnie na YouTube z powodu flasha, no panowie i panie, w czym to to niby jest lepsze od windowsa i innych produktów MS (o Visual Studio to nawet nie wypada wspominać, bo to kopanie leżącego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Polecam wyjść na ulicę i zobaczyć jak ludzie żyją, za ile żyją i hej... Wież, że nie wszystkich stać na komputer na którym vista śmiga? Wież... Niektórych nawet nie stać na jakikolwiek komputer.

Ja miałem okazje przetestować vistę i muszę powiedzieć, że jakiegoś wrażenia na mnie nie zrobiła żeby od razu kupować. W grach najbardziej cenie sę grywalność i fabułę więc też nie widzę potrzeby kupowania nowego systemu tylko po to, żeby mieć trochę lepszą graficzkę...

Czytając wypowiedź bazgrolek-a to widać, że system może spowalniać, a byle czego za 6 koła raczej nie kupił... Więc jakoś trudno mi uwierzyć w to co piszesz (szczególnie z liczbą FPSów)... No chyba, że grasz w rozdzielczości 640x480 bez AA... No to ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 10:39, Madoxx napisał:

>/.../
Polecam wyjść na ulicę i zobaczyć jak ludzie żyją, za ile żyją i hej... Wież, że nie wszystkich
stać na komputer na którym vista śmiga? Wież... Niektórych nawet nie stać na jakikolwiek komputer.

Ja miałem okazje przetestować vistę i muszę powiedzieć, że jakiegoś wrażenia na mnie nie zrobiła
żeby od razu kupować. W grach najbardziej cenie sę grywalność i fabułę więc też nie widzę potrzeby
kupowania nowego systemu tylko po to, żeby mieć trochę lepszą graficzkę...

Czytając wypowiedź bazgrolek-a to widać, że system może spowalniać, a byle czego za 6 koła
raczej nie kupił... Więc jakoś trudno mi uwierzyć w to co piszesz (szczególnie z liczbą FPSów)...
No chyba, że grasz w rozdzielczości 640x480 bez AA... No to ok ;)


Po pierwsze, jak kogoś nie stać na komputer, czy oprogramowanie, to po co się wypowiada, na dany temat??
Po drugie, jak Ci nie zależy, to nie kupuj, nie ma problemu, tylko się nie wypowiadaj na temat, jeśli go nie znasz.
Po trzecie, trochę tak BTW, ale masz najbardziej oryginalny sposób zapisania słowa "wiesz" jaki kiedykolwiek widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 10:48, Khornel napisał:

Po pierwsze, jak kogoś nie stać na komputer, czy oprogramowanie, to po co się wypowiada, na
dany temat??


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem to pogadamy.

Dnia 18.01.2008 o 10:48, Khornel napisał:

Po drugie, jak Ci nie zależy, to nie kupuj, nie ma problemu, tylko się nie wypowiadaj na temat,
jeśli go nie znasz.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem to pogadamy.

Dnia 18.01.2008 o 10:48, Khornel napisał:

Po trzecie, trochę tak BTW, ale masz najbardziej oryginalny sposób zapisania słowa "wiesz"
jaki kiedykolwiek widziałem :D


To nie jest wiesz tylko wież / uwierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że popełniłem błąd ortograficzny... zdałem sobie z tego sprawę trochę za późno i mogłem już prze edytować...

W roli ścisłości miało być wierz...

Żeby też nie było, że nie znam się na temacie to napiszę jeszcze raz, że przetestowałem Vistę zarówno grając w crysisa na nim, jak i ogólnie korzystając ok miesiąc z niego... więc proszę aby następna osoba nie pisała, że się nie znam i żebym się nie wypowiadał jednocześnie samemu nic nie pisząc na ten temat bo mogę zarzucić, że się nie zna...

Po za tym proszę też nie wyciągać fałszywych i pochopnych wniosków na temat mojego stanu finansowego.

Dziękuje i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 10:59, Madoxx napisał:

> Po pierwsze, jak kogoś nie stać na komputer, czy oprogramowanie, to po co się wypowiada,
na
> dany temat??

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem to pogadamy.

> Po drugie, jak Ci nie zależy, to nie kupuj, nie ma problemu, tylko się nie wypowiadaj
na temat,
> jeśli go nie znasz.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem to pogadamy.

> Po trzecie, trochę tak BTW, ale masz najbardziej oryginalny sposób zapisania słowa "wiesz"

> jaki kiedykolwiek widziałem :D

To nie jest wiesz tylko wież / uwierz


Hmm, czytam, czytam i nie wiem w takim razie, o co Tobie chodziło.
A co do ortografii, to jak już sam zauważyłeś, to wierz, pisze się przez "rz", a w tym kontekście używa się formy "uwierz", stąd też mój wniosek, że to było "wiesz".

Poza tym, co prawda użyłem drugiej osoby liczby pojedynczej, ale w znaczeniu nie konkretnie do Ciebie, ale wogólę do osób o pewnym podejściu. Po prostu skorzystałem z Twojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 11:15, Khornel napisał:

Hmm, czytam, czytam i nie wiem w takim razie, o co Tobie chodziło.


no to proponuje dokładniej przeczytać post z dnia dzisiejszego godziny 11:14 w szególności cały 3 i 4 akapit.

Dnia 18.01.2008 o 11:15, Khornel napisał:

A co do ortografii, to jak już sam zauważyłeś, to wierz, pisze się przez "rz", a w tym kontekście
używa się formy "uwierz", stąd też mój wniosek, że to było "wiesz".


No to wybacz... Myślę, że już wszystko jasne w tej kwestii.

[edit]

Dnia 18.01.2008 o 11:15, Khornel napisał:

Poza tym, co prawda użyłem drugiej osoby liczby pojedynczej, ale w znaczeniu nie konkretnie do Ciebie, ale
wogólę do osób o pewnym podejściu. Po prostu skorzystałem z Twojej wypowiedzi.


Czyli mam rozumieć, że nie czytałeś wypowiedzi GustafGustaf? To mam takie pytanie dlaczeko piszesz nie wiedząc o co się rozchodzi?

Chodzi po krutce o to, że wg. GustafGustaf nie ma różnicy XP Vista bo ma takiego kompa, że nie widzi różnicy. Ja jednak chciałem mu uświadomić, że nie istnieje sam na tym świecie i są ludzie, których nie stać.
I dla nich jest to wielka różnica samemu zaznaczając, że nie uważam Visty za coś szczególnego i poczekam se na 7 zamiast kupować system, który swoje dobre dni pewnie nie doczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 11:19, Madoxx napisał:

> Hmm, czytam, czytam i nie wiem w takim razie, o co Tobie chodziło.

no to proponuje dokładniej przeczytać post z dnia dzisiejszego godziny 11:14 w szególności
cały 3 i 4 akapit.

> A co do ortografii, to jak już sam zauważyłeś, to wierz, pisze się przez "rz", a w tym
kontekście
> używa się formy "uwierz", stąd też mój wniosek, że to było "wiesz".

No to wybacz... Myślę, że już wszystko jasne w tej kwestii.

[edit]

> Poza tym, co prawda użyłem drugiej osoby liczby pojedynczej, ale w znaczeniu nie konkretnie
do Ciebie, ale
> wogólę do osób o pewnym podejściu. Po prostu skorzystałem z Twojej wypowiedzi.

Czyli mam rozumieć, że nie czytałeś wypowiedzi GustafGustaf? To mam takie pytanie dlaczeko
piszesz nie wiedząc o co się rozchodzi?

Chodzi po krutce o to, że wg. GustafGustaf nie ma różnicy XP Vista bo ma takiego kompa, że
nie widzi różnicy. Ja jednak chciałem mu uświadomić, że nie istnieje sam na tym świecie i są
ludzie, których nie stać.
I dla nich jest to wielka różnica samemu zaznaczając, że nie uważam Visty za coś szczególnego
i poczekam se na 7 zamiast kupować system, który swoje dobre dni pewnie nie doczeka.


Czytałem, czytałem, nie martw się. I, jak już wcześniej pisałem, jeśli nie masz kompa, który odpowiada wymaganiom programu, nieważne, czy system, czy gra, czy cokolwiek innego, to nie instaluj go i nie marudź potem, że kiepsko chodzi. To tak, jakbyś chciał podłączyć opiekacz do 100V i narzekał, że nie grzeje jak należy.
Sorki, za kolejnego off-topa, ale proszę, skorzystaj ze słownika, albo z Worda, czy nawet Fiirefoxa i sprawdź, jak co się piszę. "Krutce" ?? "Dlaczeko"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 11:33, Khornel napisał:

Czytałem, czytałem, nie martw się. /.../


Ale dlaczego uczepiłeś się tej drugiej osoby liczby pojedynczej? To tak bezpośrednio i nie fajnie brzmi. To raz.

Dwa... Dlaczego osoba, która stoi źle finansowo (no może na takim poziomie, że nie może mu śmiagać dana gra, system, etc.) nie może się wypowiedzieć? Przecież to jej prawo. W końcu to wolny kraj i forum. Fakt narzekanie typu źle chodzi to jest złe nie należy do najsensowniejszych i wartych uwagi. Jednak w samym newsie napisane zostało, że jądro będzie mniejsze i szybsze. Czy to nie oznacza, że M$ doszedł do wniosku, że system(Vista) wolno chodzi dla przeciętnego użytkownika i zamierza coś z tym zrobić?

Dnia 18.01.2008 o 11:33, Khornel napisał:

Sorki, za kolejnego off-topa, ale proszę, skorzystaj ze słownika, albo z Worda, czy nawet Fiirefoxa
i sprawdź, jak co się piszę. "Krutce" ?? "Dlaczeko"??

Mam FF, tylko pisałem w pośpiechu bo na tym forum jest określony czas do edycji posta... Tu błąd postał po prostu z pośpiechu i największej (moim zdaniem) wady tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 11:42, Madoxx napisał:

> Czytałem, czytałem, nie martw się. /.../

Ale dlaczego uczepiłeś się tej drugiej osoby liczby pojedynczej? To tak bezpośrednio i nie
fajnie brzmi. To raz.


Bo tak się pisze. Jest to, przynajmniej wg mnie, forma lepsza, niż "wy".

Dnia 18.01.2008 o 11:42, Madoxx napisał:

Dwa... Dlaczego osoba, która stoi źle finansowo (no może na takim poziomie, że nie może mu
śmiagać dana gra, system, etc.) nie może się wypowiedzieć? Przecież to jej prawo. W końcu to
wolny kraj i forum. Fakt narzekanie typu źle chodzi to jest złe nie należy do najsensowniejszych
i wartych uwagi. Jednak w samym newsie napisane zostało, że jądro będzie mniejsze i szybsze.
Czy to nie oznacza, że M$ doszedł do wniosku, że system(Vista) wolno chodzi dla przeciętnego
użytkownika i zamierza coś z tym zrobić?

Osoba, bez względu na swój stan majątkowy, może się wypowiadać, teoretycznie, na dowolny temat, ale najlepiej by było, gdyby coś o tym temacie jednak wiedziała z pierwszej ręki. A w tym konkretnym przypadku: nie stać mnie na porządny komputer, ergo: nie mam go. Nie stać mnie na nowego windowsa, ergo: nie mam go. Inaczej mówiąc, nie mam zainstalowanej Visty, a nawet jak mam, to na kiepskim sprzęcie, więc nie powinienm się wypowiadać na jej temat, bo nigdy z niej nie korzystałem, albo nie jestem w stanie wykorzytsać jej możliwości.

Dnia 18.01.2008 o 11:42, Madoxx napisał:


> Sorki, za kolejnego off-topa, ale proszę, skorzystaj ze słownika, albo z Worda, czy nawet
Fiirefoxa
> i sprawdź, jak co się piszę. "Krutce" ?? "Dlaczeko"??
Mam FF, tylko pisałem w pośpiechu bo na tym forum jest określony czas do edycji posta... Tu
błąd postał po prostu z pośpiechu i największej (moim zdaniem) wady tego forum


Zostawmy temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 09:15, GustafGustaf napisał:

Eh...! Odnoszę wrażenie, że większość zabierających tutaj głos nigdy Visty nie użytkowało,
albo najwyżej słyszało jak narzeka kolega kolegi, który podobno jest mistrzem świata i wie
wszystko na temat systemów operacyjnych.
Dla mnie Vista jest OK. Nie przeszkadza mi że jest wolniejsza od XP, bo na mojej konfiguracji
nie jest. A stwierdzenie, że do gier się nie nadaje mogło paść tylko z ust kogoś kto co najwyżej
testował piracką wersję.
Z moim oryginałem nie ma żadnego problemu i jeszcze nigdy nie było. Szczerze mówiąc system
jest stabilniejszy niż XP, a jeszcze żadna gra mi się nie zawiesiła czy nie zachowywała dziwnie.
Co do wolniejszego działania gier być może bentchmarki wskazują różnice ale dla mnie osobiście
nie ma znaczenia czy gra działa z prędkością 160 fps na XP czy (zakładając że nawet) 140 fps
na Viscie.
Gra się bardzo dobrze, wszystko działa jak burza. Nigdy nie walczyłem o punkty w 3DMarku, żeby
mieć ich najwięcej na osiedlu i teraz tez nie walczę.
Reasumując: polecam najpierw sprawdzić system na dobrym kompie a potem narzekać.
Pozdrawiam wszystkich malkontentów :)


Śmieszny jesteś... A zagraj sobie w Wiedźmina na Viście 32bit, albo UT3, Crysis i GOW każda z tych gier na ten system nie jest stabilna na 1000% po paru minutach gry zobaczysz pulpit Visty zamiast grając nadal w gre. I nie wciskaj kitu że nigdy nie miałeś problemu bo normalnie śmiać mi sie chce z takich komentarzy. Chyba że na swoim kompie grasz w jakieś stare gry co chodzą idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 12:01, gpodoba napisał:

Śmieszny jesteś... A zagraj sobie w Wiedźmina na Viście 32bit, albo UT3, Crysis i GOW każda
z tych gier na ten system nie jest stabilna na 1000% po paru minutach gry zobaczysz pulpit
Visty zamiast grając nadal w gre. I nie wciskaj kitu że nigdy nie miałeś problemu bo normalnie
śmiać mi sie chce z takich komentarzy. Chyba że na swoim kompie grasz w jakieś stare gry co
chodzą idealnie.


Co prawda nei wiem, jak to jest u cytowanej osoby, ale UT3 u mnie nigdy, ale to nigdy się nie wywalił. Co do Wiedźmina, to zgadza się, wywala się, raz na jakiś czas, ale na pewno nie częściej niż raz na godzinę, a na ogół rzadziej. Ale wiedźmin ma problemy z przydziałem pamięci i tyle. Vista nie ma z tym nic wpsólnego. W 90% przypadków (jak nie częściej), to że program się wywala, to nie wina OS-a, tylko właśnie programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 12:05, Khornel napisał:

> Śmieszny jesteś... A zagraj sobie w Wiedźmina na Viście 32bit, albo UT3, Crysis i GOW
każda
> z tych gier na ten system nie jest stabilna na 1000% po paru minutach gry zobaczysz pulpit

> Visty zamiast grając nadal w gre. I nie wciskaj kitu że nigdy nie miałeś problemu bo normalnie

> śmiać mi sie chce z takich komentarzy. Chyba że na swoim kompie grasz w jakieś stare gry
co
> chodzą idealnie.

Co prawda nei wiem, jak to jest u cytowanej osoby, ale UT3 u mnie nigdy, ale to nigdy się nie
wywalił. Co do Wiedźmina, to zgadza się, wywala się, raz na jakiś czas, ale na pewno nie częściej
niż raz na godzinę, a na ogół rzadziej. Ale wiedźmin ma problemy z przydziałem pamięci i tyle.
Vista nie ma z tym nic wpsólnego. W 90% przypadków (jak nie częściej), to że program się wywala,
to nie wina OS-a, tylko właśnie programu.


Jak masz parę gier to nie moja wina. Ja mam same nowości i praktycznie każda gra miała problemy z Vistą.
Obecnie używam XP nie dość że chodzą szybciej to praktycznie zero problemów ze stabilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 12:10, gpodoba napisał:

Jak masz parę gier to nie moja wina. Ja mam same nowości i praktycznie każda gra miała problemy
z Vistą.
Obecnie używam XP nie dość że chodzą szybciej to praktycznie zero problemów ze stabilnością.


Ciekawe, co w mojej wypowiedzi każe Ci myśleć, że mam tylko te dwie gry, i że nie są one nowościami? GHIII się nie wywala, NWN2 z dodatkeim sie nie wywala, HoMMV się nie wywala, GW się nie wywala. Jak widzisz, ani starsze, ani nowsze tytuły nie mają z Vistą problemów. Przeczytaj raz jeszcze mojego poprzedniego posta, to może ułatwi Ci to zrozumienie, w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista jest stabilniejsza niż XP, więc pewnie Seven będzie stabilniejszy niż Vista. Oczywiście bez mocnego kompa sie nie obejdzie. Smieszy mnie jak jakiś koleś wypowiada się negatywnie o Viście a testował ją na kompie a''la athlon 1700, 512 ramu i ge force 5200 i do tego bez zadnych aktualizacji. Parodia. Na dwurdzennym, 2 gigabajtach ramu i kartą z dx10 Vista śmiga pięknie i od pol roku nie przypominam sobie żeby mi chociaż raz zawisła. Jest przyjemniejsza w obsłudze i ułatwia wiele czynności. Niebawem pojawi się service pack do visty i pewnie będzie jeszcze lepiej. Xp także używam codziennie na laptopie i więc mogę cos na ten temat powiedzić i porównać oba systemy. Vista wygrywa. Jestem pewien, ze seven bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 13:44, emokamil napisał:

Vista jest stabilniejsza niż XP, więc pewnie Seven będzie stabilniejszy niż Vista. Oczywiście
bez mocnego kompa sie nie obejdzie. Smieszy mnie jak jakiś koleś wypowiada się negatywnie o
Viście a testował ją na kompie a''la athlon 1700, 512 ramu i ge force 5200 i do tego bez zadnych
aktualizacji. Parodia. Na dwurdzennym, 2 gigabajtach ramu i kartą z dx10 Vista śmiga pięknie

Wisz, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jednym z ważniejszych aspektów OS jest to jak bardzo on sam zżera sprzęt. XP też był z lekka za bardzo wymagający przy starcie... Ale do rzeczy: Co w Viście wymaga mocnego sprzętu - Aero, wygląd, makijaż, nazwij to jak chcesz. Uważam, że jeśli makijaż jest najważniejszy w nowym OS to chyba ktoś tu próbuje mi wcisnąć perfumowane gówno.

Dnia 18.01.2008 o 13:44, emokamil napisał:

i od pol roku nie przypominam sobie żeby mi chociaż raz zawisła. Jest przyjemniejsza w obsłudze
i ułatwia wiele czynności. Niebawem pojawi się service pack do visty i pewnie będzie jeszcze
lepiej. Xp także używam codziennie na laptopie i więc mogę cos na ten temat powiedzić i porównać
oba systemy. Vista wygrywa. Jestem pewien, ze seven bedzie ok.

I druga sprawa, główny powód dla któego Vista się nie sprzedaje. Mam Vistę Buissness. Nigdy jej nie zainstalowałem i nie zainstaluję. Po co? No właśnie - XP jest wystarczająco dobry a Vista niewystarczająco rewolucyjna, a dokładnie wcale nie jest rewolucyjna. Miał być nowy i lepszy system plików - nie ma. Miały być 64 bity - są, ale ludzie, którzy zainstalowali tą wersję rok temu byli beta testerami, którzy dodatkowo musieli za owe testy płacić. Znawcy tematu by jeszcze coś tam podali - mnie to nie interesuje bo mam Vistę głęboko w trzewiach.
Jasne - jak nie masz licencji na OS i kupujesz nowy komputer - to czemu nie Vista? W innym wypadku nie ma sensu, szczególne jeśli na XP pracujesz od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym, żeby kolesie z microsoftu wydali nowy system duzo pozniej a zeby tym razem naprawde przylozyli sie do tego systemu i nie zrobili kolejnej wersji Visty, bo Vista to najzwyczajniej w swiecie syf...a ze graficznie prezentuje sie swietnie i korzysta z fajnych efektow? - juz nawet nowa wersja ubuntu wykorzystuje ciekawsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 14:04, knight88 napisał:

a ze graficznie prezentuje sie swietnie i korzysta z fajnych efektow? - juz
nawet nowa wersja ubuntu wykorzystuje ciekawsze efekty.


Jakie fajne efekty? Jakie swietne prezentowanie sie graficzne? Dla mnie to po prostu tandeta, tylko nieco lepsza od XP.
O niebo lepiej wyglądał Tiger (z którego nota bene Microsoft sporo bezczelnie zerżnął w Viście), wydany niemal równo półtora roku wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią że na bardzo dobrych kompach z Vista nie ma problemu.A to nieprawda!Sam mam taki komp: Geforce 8800 Ultra, Intel core 2 quad 6600 2,4 ghz, 4 gb ram i np. niemogę grać w test drive unlimited bo ciągle wywala do windowsa i we wszystkich innych grach niekiedy wywala do windowsa ale nie tak często jak w test drive.Wywala do windowsa przez jakis sterownik ekranu ale to raczej przez windowsa bo na Xp nigdy czegoś takiego nie miałem i czytałem na jednej stronie posty ludzi którzy tez mieli taki problem.Ech mam nadzieje że ten windows 7 nie bedzie mial czegoś takiego bo pomijiając ten problem to Vista jest całkiem całkiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować