Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Następca Visty już w przyszłym roku?

140 postów w tym temacie

Czi ludzie chyba powariowali z tymi Wndowsami .. pewnie kolejny niewypał będzie ... oni chyba nie widzą własnych błędów które za pewno wykorzystał Linux i Apple do Maca OS''a X ale to szczegół.. Zamiast się przyłożyć to pewnie znowu zrobią coś jeszcze "piękniejszego" od Visty ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GustafGustaf napisał, że nas nie zmusza nikt do zakupu Visty co nie jest prawdą bo wystarczy przyjść się po sklepach z komputerami i w 90% PC i laptopów instalowane są Visty. Sam miałem przez 2 miesiące Viste i grałem na niej w Wiedźmina - nawet po ściągnięciu łatki (od MS) naprawiającej błąd z wyłączaniu gry przez zużycie całej pamięci wirtualnej i wyłączaniu gry, błąd nadal się pojawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla użytkowników Visty, ale czy w naprawdę kiedyś na niej pracowaliście/graliście? Spróbujcie użyć jakiegokolwiek Archicada/Photoshopa czy innego programu związanego z projektowaniem na niej. Uwierzcie mi, komputer po 20 minutach pracy poleci przez okno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiającą manierą obecną tutaj jest to, ze większość tutaj wypowiadających się i narzekających na Vistę w życiu nie miała okazji z nią pracować. No ale jak to Polacy, trzeba sobie ponarzekać...

Posiadam Vistę w wersji Ultimate x64 i nie mam z nią najmniejszych problemów, być może dlatego ze posiadam dość mocnego kompa. W każdym razie bez problemu gram w Wiedźmina, ani razu mi się nie wyłączył, nie instalowałem żądnej łatki, żadna gra mi się nie zacina ot tak. W Crysis grałem na Ultra High, Gimpa, Visual Studio używam bez najmniejszych problemów. Vista to po prostu podrasowany XP z udogodnieniami i odświeżoną technologią, z dużo wyższymi wymaganiami. Jeżeli Twój system ich nie spełnia nikt Cie nie zmusza. Obecnie oba systemy sprzedawane są w tej samej cenie (Vista Business OEM = XP Profesional OEM) więc dla M$ nie ma żadnej różnicy w zyskach ze sprzedaży jednego czy drugiego.

Obecne parcie na Viste to po prostu chęć zmuszenia użytkowników do nowszej technologi (no i również chęć zysku, no ale to jest zrozumiałe).

A pewnikiem nowy system powstaje z racji tego iż Vista nie wprowadza żądnych rewolucyjnych zmian w jądrze, tak na prawdę to po prostu remake XP :) , czego tłumaczeniem jest równa cena tych systemów.

A co do tego ze system jest po to żeby na nim uruchamiać programy, to w pełni się z tym zgadzam, ale to wcale nie jest tak trywialne, a nawet w ogóle trywialne zadanie nie jest. Zaletą systemów z rodziny Windows jest właśnie to że to uruchamianie programów wydaje się takie łatwe - klik i działa. Polecam spróbować coś zrobić na jakiejkolwiek dystrybucji linuxia, tam to jest dużo bardziej skomplikowane(wcale nie twierdze ze nie wykonalne i gorsze - po prostu bardziej zagmatwane, co z drugiej strony można odczytać jako zaletę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj sie.

Piszesz:

Dnia 19.01.2008 o 12:54, Klinga napisał:

Jeżeli Twój system ich nie spełnia nikt Cie nie zmusza.


A nastepnie:

Dnia 19.01.2008 o 12:54, Klinga napisał:

Obecne parcie na Viste to po prostu chęć zmuszenia użytkowników do nowszej technologi (no i
również chęć zysku, no ale to jest zrozumiałe).


To zmusza czy nie zmusza. Bo mi sie wydaje, ze jednak to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Viste z MSDNAA i jakiś czas ją testowałem. Muszę powiedzieć że duże wymagania systemowe nie są usprawiedliwione ani przez grafikę (wystarczy zobaczyć beryla na linuxie), ani "rewolucyjne" zmiany. Pozatym to samo napędzająca się machina finansowa, nowy system = nowy sprzęt + nowe programy. I wszyscy są szczęśliwi: użtykownicy że mają nowy wypasiony sprzęt, producenci softu i hardu z ogromnych zysków. Ten cykl co jakiś czas się powtarza i będzie się powtarzał, co jednak nie znaczy ze do niego dołącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bazgrolek napisał "rzadko korzystam z kombinacji przyciski windows+TAB (przełączanie okien 3D) - nie wygodne dla dużej ilości okien" bzdura! do tego słuzy scroll w myszce! i to na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na 64bit Viście bo nie używałem tego systemu tylko 32bit ultimate.
Jak ktoś mi ma wmawiać że mam komputer niespełniający wymagań Visty i mam gry pirackie to sie mogę się z niego śmiać. Komputer mam dobry można zobaczyć na moim gs cały cfg.
Co do gier Klinga czy ty w ogóle znasz temat z wiedźminem ? bo chyba nie, a wypowiadasz sie jak nie jedna osoba nie znając tematu. Mówiłem o 32bitowej wersji która ta gra ma problem ze stabilnością systemu,a nie o 64bit !
Do Visty zainstalowałem nawet SP1 i co ? nic zero poprawek w grach jak mi ktoś napisze że mu Wiedźmin, GOW, UT3 i np. Crysis super chodzi stabilnie mogę mu powiedzieć w twarz ładną bajkę opowiadasz znajomi też mieli problemy z tym systemem nawet na 64bit.
Ten system dobry jest tylko do prac biurowych i powiedzmy że do oglądania i słuchania mp3 też bo do gier na pewno nie. Może sp2 coś zmieni ale wątpię można być tylko dobrej myśli ale jak sie słyszy o nowym systemie... czyżby nieudany system ? jedna odpowiedź brzmi pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@gpodoba
Wypowiadam się tylko i wyłącznie w swoim imieniu, w takim wypadu, więc tak znam temat bo pograłem na Viscie już w wiele gier i nie miałem żadnego problemu. Z Wiedźminem włącznie. jedyny wniosek jaki się nasuwa, to taki ze najwyraźniej trzeba umieć obchodzić się z tym systemem.

A co do SP1 do Visty to nie dziwota że zero poprawek, bo SP1 jeszcze nie jest oficjalnie wydany, jedynie w wersji RC która do niczego nie zobowiązuje.

@Jester
Kwestia zakupu/niezakupu to indywidualna decyzja klienta. Nikt nie mówi że musisz kupić w sklepie Viste bo innego systemu nie dostaniesz. Więc nie zmusza. A to ze dział marketingowy promuje nowy produkt to, na boga, całkiem normalna rzecz, nieprawdaż? Mnie też już powoli denerwują wszędzie reklamy z Wiedźminem w roli głównej ale jakoś nie mówię że ktoś mnie zmusza do kupienia tej gry(którą notabene posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:19, Klinga napisał:

@gpodoba
Wypowiadam się tylko i wyłącznie w swoim imieniu, w takim wypadu, więc tak znam temat bo pograłem
na Viscie już w wiele gier i nie miałem żadnego problemu. Z Wiedźminem włącznie. jedyny wniosek
jaki się nasuwa, to taki ze najwyraźniej trzeba umieć obchodzić się z tym systemem.

A co do SP1 do Visty to nie dziwota że zero poprawek, bo SP1 jeszcze nie jest oficjalnie wydany,
jedynie w wersji RC która do niczego nie zobowiązuje.


Owszem trzeba obchodzić sie bardzo dobrze z systemem Vista start i uruchom co nie. Proponuje więcej c++ i linuxa.
Wiadomo że wersja RC a coś ty myślał... a myślisz że sp1 będzie udany ? może sp2 w przyszłości ale na pewno nie sp1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 12:44, baku29 napisał:

Z całym szacunkiem dla użytkowników Visty, ale czy w naprawdę kiedyś na niej pracowaliście/graliście?
Spróbujcie użyć jakiegokolwiek Archicada/Photoshopa czy innego programu związanego z projektowaniem
na niej. Uwierzcie mi, komputer po 20 minutach pracy poleci przez okno...


Bzdura. Używam od czasu do czasu po kilka godzin Photoshopa CS3 oraz After Effects CS3 na angielskiej Viscie 32bit i nie ma absolutnie żadnych zwiech, powiem więcej - bardzo wydajnie pracują (może nie tak wydajnie jak na Leopardzie, ale na pewno nie można narzekać). To samo się zresztą tyczy programów do modelowania 3D typu Bryce, Carrara itp.

Co do gier, nie wiem czy się zgodzić czy nie... Vista za bardzo gier chyba nie lubi. choć te kilka, w które gram, chodzą przyzwoicie (nie miałem czasu testować na XP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówicie że do Wndowsa 7 trzeba będzie mieć mocniejszego kompa niż do Visty. Niekoniecznie, gdyż "zanosi się na to, że będzie oparty o mniejsze i szybsze jądro." Czyli mówiąc prosto mniejsze wymagania.

Ale jeśli chcą zrobić nowe jądro to znowu wykorzystują swój monopol na rynku, gdyż nowe jądro wymaga pisania nowych programów zgodnych z nowym jądrem. Czyli znowu będziemy musieli wydawać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko i tak wyjdzie w praniu, zobaczymy w przyszłości co z Vistą będzie. Aczkolwiek zdania wśród kilku moich znajomych - akurat są informatykami - a pracują już kilka lat w zawodzie to jedyne co słyszę na Vistę to bluzgi. Żeby oddać sprawiedliwość na XP tez były bluzgi, ale o niebo mniejsze. Jako przykład podam że informatyk z pomocą forów, instrukcji itp konfigurował Vistę 3 dni - kupił se laptoka... kosztowało go to karton papierosów... a ile zdrowia... Dla porównania XP z pełną konfiguracją to 1,5 h... Ale może i Viste poprawią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co wyjdzie z tego nowego windowsa. Mi przy gramiu w oryginalnego Wiedźmina wywalał sie napis "program Withcer.exe przestał działać" ale pogrzebałem troche w ustawieniach i juz wszystko jest już ok.
tak samo zrobiłem z innymi grami i uważam że Vista nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 20:24, Zelgadis napisał:

> Z całym szacunkiem dla użytkowników Visty, ale czy w naprawdę kiedyś na niej pracowaliście/graliście?

> Spróbujcie użyć jakiegokolwiek Archicada/Photoshopa czy innego programu związanego z projektowaniem

> na niej. Uwierzcie mi, komputer po 20 minutach pracy poleci przez okno...

Bzdura. Używam od czasu do czasu po kilka godzin Photoshopa CS3 oraz After Effects CS3 na angielskiej
Viscie 32bit i nie ma absolutnie żadnych zwiech, powiem więcej - bardzo wydajnie pracują (może
nie tak wydajnie jak na Leopardzie, ale na pewno nie można narzekać). To samo się zresztą tyczy
programów do modelowania 3D typu Bryce, Carrara itp.

Co do gier, nie wiem czy się zgodzić czy nie... Vista za bardzo gier chyba nie lubi. choć te
kilka, w które gram, chodzą przyzwoicie (nie miałem czasu testować na XP).

Maya i 3dsmax wywalają się co pięć sekund przy renderowaniu oraz liczeniu fizyki, a Adobe Premiere jęczy, że aż uszy bolą (i o zrobieniu w niej czegokolwiek zapomnieć można). After effects o dziwo działa - tak jak napisałeś - całkiem godnie, mimo że jednak wolniej, niż przewiduje ustawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konyho twierdzi, że Vista jest ok, bo wystarczyło trochę pogrzebać w ustawieniach. To tak, jakbym poszedł do restauracji, zamówił jakieś wykwintne danie, po czym niezadowolony poszedł z nim do kuchni, wyrwał kucharzowi z ręki przyprawy i zabrał się na naprawianie potrawy, po czym zostawił przy rachunku sowity napiwek i pogratulował szefowi wspaniałych umiejętności kulinarnych.
Jako użytkownik legalnego, oryginalnego oprogramowania mówię z całą stanowczością: odradzam każdemu graczowi instalację Visty. Miałem oryginalny system i oprócz OGROMNEGO spadku wydajności natknąłem się na niezliczoną ilość bugów, zacięć i wszelkiego rodzaju urozmaiceń w korzystaniu z systemu, bynajmniej nie były to urozmaicenia wpływające korzystnie na pracę z Vistą. Pomijając już kwestię gier - system miał tendencje do "rozjeżdżania" okien na wszystkie strony, a część przycisków lubiła znikać i chować się po kątach ekranu.
Gears of War (również oryginalny) nie potrafił się połączyć z usługą Live.
A teraz najważniejsze: WSZYSTKIE te problemy zniknęły po zainstalowaniu XP.

Tak więc proszę mi tu pierdółek nie opowiadać, że Vista jest dobrym systemem i nie argumentować tutaj w sposób typu "jakbyś miał oryginała to by działało" bo - jak udowodniłem - są to BZDURY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 19:25, M16mKies napisał:

konyho twierdzi, że Vista jest ok, bo wystarczyło trochę pogrzebać w ustawieniach. To tak,
jakbym poszedł do restauracji, zamówił jakieś wykwintne danie, po czym niezadowolony poszedł
z nim do kuchni, wyrwał kucharzowi z ręki przyprawy i zabrał się na naprawianie potrawy, po
czym zostawił przy rachunku sowity napiwek i pogratulował szefowi wspaniałych umiejętności
kulinarnych.
Jako użytkownik legalnego, oryginalnego oprogramowania mówię z całą stanowczością: odradzam
każdemu graczowi instalację Visty. Miałem oryginalny system i oprócz OGROMNEGO spadku wydajności
natknąłem się na niezliczoną ilość bugów, zacięć i wszelkiego rodzaju urozmaiceń w korzystaniu
z systemu, bynajmniej nie były to urozmaicenia wpływające korzystnie na pracę z Vistą. Pomijając
już kwestię gier - system miał tendencje do "rozjeżdżania" okien na wszystkie strony, a część
przycisków lubiła znikać i chować się po kątach ekranu.
Gears of War (również oryginalny) nie potrafił się połączyć z usługą Live.
A teraz najważniejsze: WSZYSTKIE te problemy zniknęły po zainstalowaniu XP.

Tak więc proszę mi tu pierdółek nie opowiadać, że Vista jest dobrym systemem i nie argumentować
tutaj w sposób typu "jakbyś miał oryginała to by działało" bo - jak udowodniłem - są to BZDURY.


Nie chciałbym być niemiły ale nic nie udowodniłeś. Powiedziałeś tylko co działo się u Ciebie.
U mnie NAPRAWDĘ wszystko jest OK. Może jestem wielkim szczęściarzem... a może ty masz pecha...?

Nie rozumiem w ogóle tekstów o ogromnym spadku wydajności w grach. Jeśli masz odpowiednio mocną kartę to tak jak powiedziałem już wcześniej może gry działają wolniej ale dla grającego nie ma to ŻADNEGO znaczenia, bowiem i tak działają ekstremalnie płynnie.
Słyszałem gdzieś kiedyś że podobno prawdziwa Vista to ta 64-bitowa. Może właśnie tu jest pies pogrzebany.
Jest super wydajna w normalnym użytkowaniu (nie jestem grafikiem) i lepiej od XP wykorzystuje dwa rdzenie w prockach :)

Zresztą dyskusja przybiera formę dziwaczną. Jak przysłowiowa dysputa o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Nie zależy mi na tym , zęby wszyscy nagle kupili Vistę bo ja powiedziałem że u mnie działa OK. Męczy mnie tylko ten ogólny (i często nieuzasadniony) trend narzekania na Vistę.

Over.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie spodziewałbym sie kolejnego windowsa tak prędko. W ogóle w dziedzinie oprogramowania chyba nie tak łatwo znaleźć coś, co wychodzi zgodnie z wcześniej zapowiedzianym terminem:)
Odnosnie nowego systemu poleciłbym MS przebadać najpierw rynek odnośnie posiadanego przez przeciętnego uzytkownika sprzętu oraz jego nastawienia na konieczność zakupu nowego sprzętu i dopiero na podstawie tego zrobic system, który byłby w jakimś stanie pogodzić to wzystko z możliwościami nowego systemu. Inaczej znowu wyjdzie, że na rynek wyszedł system, którego mało kto chce, bo nie chce wydawać jeszcze dodatkowych (niemałych) pieniędzy na nowy komputer. Nie wiem, czy vista jest dobra, czy nie, bo jej nie miałem. Zwracam jednak uwagę, że jest to produkt. Produkt komercyjny przeznaczony dla jak największej rzeszy użytkowników, a co za tym idzie nastawiony na jak największą sprzedaż. No ale aby cos sprzedać w jak największej ilości, to jak największa liczba użytkowników wina być skłonna go kupić. I coś mi sie zdaje, że głównie w tym miejscu MS przejechał sie na Vieście.


=>Klinga
Trochę namieszałeś, bo wyszło na to, że uruchamianie programów na linuksie jest bardziej skomplikowane niż na windowsie. Chyba miałeś na myśli instalację (choć też nie zawsze) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować