Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2008 o 13:12, Falconer napisał:

Możliwe?

Jak najbardziej :). Pod warunkiem, że pomiędzy gniazdko telefoniczne a router wepniesz modem, bo wygląda mi na to, że ten model czegoś takiego nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 13:12, Falconer napisał:

Witajcie. Porozmawiajmy o ruterach :D

Mam zamiar kupić taki:

http://morele.net/produkt/23907

aby podłączyć go kablem z gniazdka telefonicznego i móc odbierać internet w PSP. Możliwe?


Ja mam taki router. Jeżeli posiadasz modem USB Neostrady, to się dłuuuuuugo pobawisz z podłączeniem go ;] Jeśli jednak masz modem kablowy, to bez problemu podłączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 13:12, Falconer napisał:


http://morele.net/produkt/23907

aby podłączyć go kablem z gniazdka telefonicznego i móc odbierać internet w PSP. Możliwe?


Pewnie, że możliwe, ja mam D-Link Gt-604T i konsola łączy się bezproblemowo (tzn. Wii się łączy, NDS się pokłóciło z moim ruterem i nie chce >.> ) , ale mniejsza, szczerze polecam produkty D-Link, mam od nich jeszcze kilka routerów, kluczy WiFi, rozdzielaczy i tym podobnych i działają świetnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak mam Neostradę w jednym pokoju i chciałbym ją odbierać na innym komputerze to co bym musiał zrobić, aby oba kompy z nią współpracowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 18:06, trombocylek napisał:

Mam pytanie. Jak mam Neostradę w jednym pokoju i chciałbym ją odbierać na innym komputerze
to co bym musiał zrobić, aby oba kompy z nią współpracowały?


Ja tak mam :) Kupiłem router , zrobiłem sieć bezprzewodową i do tego kupiłem odbiorniki WiFi w tym samym standardzie sieci , zainstalowałem odbiorniki w innych PC i połączyłem się z siecią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 18:08, Mr.M napisał:

> Mam pytanie. Jak mam Neostradę w jednym pokoju i chciałbym ją odbierać na innym komputerze

> to co bym musiał zrobić, aby oba kompy z nią współpracowały?

Ja tak mam :) Kupiłem router , zrobiłem sieć bezprzewodową i do tego kupiłem odbiorniki WiFi
w tym samym standardzie sieci , zainstalowałem odbiorniki w innych PC i połączyłem się z siecią
;)


Ale przecież Neostrada ma jeszcze te zadżumione programy ciąglesiętnącę do połączenie się z netem. To muszę kupić router, 2 karty WiFi, poinstalować na obydwu kompach oprogramowanie i będzie działało? A co z korzystaniem w jednym czasie na obydwu kompach z internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 17:15, Blackhand napisał:

> Możliwe?
Jak najbardziej :). Pod warunkiem, że pomiędzy gniazdko telefoniczne a router wepniesz modem,
bo wygląda mi na to, że ten model czegoś takiego nie posiada.



a czy ty wiesz co to jest rputer?? router to urzadzenie posiadajace w sobie modem plus rozdzielacz sygnalu po kablu badz na wifi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 18:18, trombocylek napisał:


Ale przecież Neostrada ma jeszcze te zadżumione programy ciąglesiętnącę do połączenie się z
netem.


To nie jest wymagane, da się ominąć ;)

Dnia 20.01.2008 o 18:18, trombocylek napisał:

To muszę kupić router, 2 karty WiFi, poinstalować na obydwu kompach oprogramowanie i
będzie działało?


Raczej, ja już nie pamiętam czy coś errorowało :P

Dnia 20.01.2008 o 18:18, trombocylek napisał:

A co z korzystaniem w jednym czasie na obydwu kompach z internetu?


A po co inaczej rozdzielać sieć na dwa PC? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 18:30, trombocylek napisał:

Ale słyszałem, że jednocześnie można korzystać jedynie na jednym kompie z NEO. Jeżeli nie,
to dobrze :D


Raczej nie. U mnie w domu 3 komputery korzystają jednocześnie z NEO. Routery to przydatna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Router, mój drogi kolego, jest urządzenie sieciowym "działającym" w warstwie trzeciej (sieciowej) modelu ISO-OSI. Jego podstawowym zadaniem jest, jak sama nazwa wskazuje, routing, czyli decydowanie o tym, gdzie (którędy) należy przesyłać pakiety warstwy sieciowej, by trafiły do celu. Wszelkie dodatki, jak wbudowany switch, modem czy access point to tylko (nieobowiązkowe) dodatki, bez których router świetnie wypełnia swoje zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:48, MLODY2K6 napisał:

to powiedz mi czemu router nie nosi nazwy switch??? przeciez kazdy router ma wbudowany modem
wiec nie mow ze sluzy tylko do rozdzielania sygnalu.

Nie, nie każdy. Routery (przełączniki) są "głupie" i wysyłają sygnał na wszystkie gniazdka (co obciąża sieć i ułatwia podsłuchiwanie), zaś Switch pamięta który komp gdzie podpięty i wysyła tylko na tą gdzie on jest (i właśnie tym się różnią). zaś za "rozdzielenie sygnału" odpowiada tzw maskarada, która też jest opcjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2008 o 14:34, sig. napisał:

Nie, nie każdy. Routery (przełączniki) są "głupie" i wysyłają sygnał na wszystkie gniazdka
(co obciąża sieć i ułatwia podsłuchiwanie)


Wcale nie, przeciez po to mozena sobie ustawic filtrowanie po makach. Zeby nikt cie nie podsluchiwal ani nie wskoczyl do twojje sieci.


za "rozdzielenie sygnału" odpowiada tzw maskarada, która też jest opcjonalna.

Ale nie pojdziesz do sklepu i nie powiesz ze chcesz kupic maskarade tylko router do podzielenia np NEO na pare kompow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:37, MLODY2K6 napisał:

Ale nie pojdziesz do sklepu i nie powiesz ze chcesz kupic maskarade tylko router do podzielenia
np NEO na pare kompow

ten router "np do neo" różni się od zwykłego właśnie tym że ma funkcje maskarady. zaś filtrowanie po adresach mac, to właśnie switch (aczkolwiek da się go oszukać, choć nie jest to takie proste), router takiej funkcji nie posiada.
ps swoją drogą niewiem czy routery są jeszcze w sprzedaży, może stąd nie możemy się zrozumieć (switch to bardziej zaawansowany router, więc w do języka potocznego oba te pojęcia mogą wejśc jako zamienne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:46, sig. napisał:

ten router "np do neo" różni się od zwykłego właśnie tym że ma funkcje maskarady. zaś filtrowanie
po adresach mac, to właśnie switch (aczkolwiek da się go oszukać, choć nie jest to takie proste),
router takiej funkcji nie posiada.


sam taki posiadam ovislinka ktory posiada filtowanie po macach a takze szyfrowanie kluczem 128bitowym

Dnia 21.01.2008 o 14:46, sig. napisał:

ps swoją drogą niewiem czy routery są jeszcze w sprzedaży, może stąd nie możemy się zrozumieć
(switch to bardziej zaawansowany router, więc w do języka potocznego oba te pojęcia mogą wejśc
jako zamienne).


No i wlasnie tutaj sie mylisz. juz switchow nie ma a sa routery.

NP ROUTER WIFI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:49, MLODY2K6 napisał:

NP ROUTER WIFI

fale radiowe mają to do siebie że rozchodzą się w wszystkich kierunkach, więc przy sieciach bezprzewodowych o switchu nie ma mowy (bo niby jak?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 15:00, sig. napisał:

> NP ROUTER WIFI
fale radiowe mają to do siebie że rozchodzą się w wszystkich kierunkach, więc przy sieciach
bezprzewodowych o switchu nie ma mowy (bo niby jak?)



No i wlasnie widac ze nie masz pojecia na ten temat.

Chodzi o to ze jak fale rozchodza sie bez przewodowo to mlozna by pomyslec ze kazdy moze sie podlaczyc. otoz nie. W routerze w jego cfg wpisujesz adresy macow ktore router ma dopuscic do siebie czyli tak jak u mnie w domu 2 adresy. kazda sieciowka ma swoj adres MAC. Wiec jak wpisuje je to router tylko je przepuszacza. Sa tez urzadzenia ktore nie maja takiego filtorwania mac-ow np accespoint i tez mam to w domu. ale zeby mi sie nikt nie wlamal zastosowalem zabezpieczenie WEP czyli szydrowany 128 bitowy klucz. I jego nie da sie zlamac. wiec jestem spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:48, MLODY2K6 napisał:

to powiedz mi czemu router nie nosi nazwy switch???


Bo to router a nie switch (przełącznik). Jak ktoś te dwa pojęcia stosuje zamiennie, to znaczy, że nie ma zielonego pojęcia, do czego służą te dwa urządzenia.

Dnia 21.01.2008 o 13:48, MLODY2K6 napisał:

przeciez kazdy router ma wbudowany modem


Taaa, zadzwoń do TP i zapytaj, ile % urządzeń w ich sieci szkieletowej to takie routery (LOL).

Dnia 21.01.2008 o 13:48, MLODY2K6 napisał:

wiec nie mow ze sluzy tylko do rozdzielania sygnalu.


Można to tak określić, z tym, że dokładnie jest to łączenie ze sobą wielu sieci i przesyłania danych między nimi, co jest poza możliwościami switcha, z którego pomocą można stworzyć tylko jedną sieć (pomijając vLANy, zresztą bez routera i tak nie będzie komunikacji pomiędzy nimi).

sig.
Trochę pomieszałeś pojęcia - "głupie" są (a właściwie - były, bo już się ich praktycznie nie używa) huby (koncentratory), które właśnie zostały wyparte przez switche ("domena kolizji" - mówi Ci to coś?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się