Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2009 o 12:18, Widek napisał:

do Lan...


To podłącz go do WAN, teoretycznie do tego portu powinien być dostarczany internet, może właśnie dlatego nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 12:20, rob006 napisał:

> do Lan...

To podłącz go do WAN, teoretycznie do tego portu powinien być dostarczany internet, może
właśnie dlatego nie działa.


Tak próbowałem, ale wtedy nie działa udostępnianie plików.

W każdym razie dzięki za pomoc, pozostaje mi kupno routera z wbudowanym modemem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaopatrzyć się w Router, dzięki któremu będę mógł korzystać z internetu na dwóch różnych komputerach, w dwóch różnych pokojach. Korzystam z internetu z sieci osiedlowej, więc nie wiem, w jaki router musiałbym się zaopatrzyć. Chciałbym, aby ktoś pomógł mi w wyborze, szukam Routera w cenie do 75 złotych, najlepiej na allegro. Przypominam, korzystam z internetu z sieci osiedlowej, wystarczy mi tylko to, abym mógł korzystać z neta na obydwu komputerach, w obydwu jest karta sieciowa, więc myślę, że mam wszystko co potrzebne. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 12:42, heaton 1992 bdg napisał:


Jeśli nie łączysz się przez żadne modemy, to powinien być odpowiedni. Weź tylko pod uwagę, że ten model nie ma wifi, więc jak będziesz chciał kiedyś podłączyć laptopa do neta, to licz się z koniecznością ciągania kabla za sobą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:02, rob006 napisał:

> Czy ten model jest właściwy, link:
> http://allegro.pl/item559178482_router_pentagram_cerberus_6371_dsl_kablowka_aster.html


Jeśli nie łączysz się przez żadne modemy, to powinien być odpowiedni. Weź tylko pod uwagę,
że ten model nie ma wifi, więc jak będziesz chciał kiedyś podłączyć laptopa do neta,
to licz się z koniecznością ciągania kabla za sobą ;]

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli korzystam z internetu właśnie za pomocą modemu, to nie będę mógł skorzystać z tego routera ;/ Mógłbyś może znaleźć na allegro router w cenie do 80 złotych, dzięki któremu będę mógł korzystać z internetu w dwóch różnych pokojach na dwóch różnych komputerach, przypominam, korzystam z sieci osiedlowej, mam kablówkę i internet z tej samej sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:09, heaton 1992 bdg napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli korzystam z internetu właśnie za pomocą modemu,
to nie będę mógł skorzystać z tego routera ;/


To zależy jaki masz ten modem. Podaj model, albo chociaż w jaki sposób podłączasz go do kompa - czy przez zwykły kable sieciowy, czy przez USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:13, rob006 napisał:

> Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli korzystam z internetu właśnie za pomocą
modemu,
> to nie będę mógł skorzystać z tego routera ;/

To zależy jaki masz ten modem. Podaj model, albo chociaż w jaki sposób podłączasz go
do kompa - czy przez zwykły kable sieciowy, czy przez USB.

Podam model: ARRIS CM450B
Do kompa modem podłączam przez USB. Od tego modemu idzie jeszcze jeden kabel, który idzie do gniazda sieciowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:58, heaton 1992 bdg napisał:

Podam model: ARRIS CM450B
Do kompa modem podłączam przez USB. Od tego modemu idzie jeszcze jeden kabel, który idzie
do gniazda sieciowego.


Jeśli uda ci się podłączyć ten modem przez zwykły kabel Ethernet, bez użycia USB, to uda ci się go też podłączyć do routera. Po prostu zamiast do kompa, podepniesz kabel do routera. Poszukaj gdzieś w internecie instrukcji jak to zrobić, chyba pełno tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:38, rob006 napisał:

> Podam model: ARRIS CM450B
> Do kompa modem podłączam przez USB. Od tego modemu idzie jeszcze jeden kabel, który
idzie
> do gniazda sieciowego.

Jeśli uda ci się podłączyć ten modem przez zwykły kabel Ethernet, bez użycia USB, to
uda ci się go też podłączyć do routera. Po prostu zamiast do kompa, podepniesz kabel
do routera. Poszukaj gdzieś w internecie instrukcji jak to zrobić, chyba pełno tego jest.

Kiedy odłączyłem kabel USB od modemu, internet przestał działać. Czy to oznacza, że nie mogę zakupić tego routera ? Przypomnę, to korzystam z sieci osiedlowej. Potrzebował bym kabla o długości około 20 metrów, abym mógł podłączyć to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:49, heaton 1992 bdg napisał:

Kiedy odłączyłem kabel USB od modemu, internet przestał działać. Czy to oznacza, że nie
mogę zakupić tego routera ? Przypomnę, to korzystam z sieci osiedlowej. Potrzebował bym
kabla o długości około 20 metrów, abym mógł podłączyć to wszystko.


Po wpisaniu w google modelu modemu, na pierwszej stronie masz kilka odnośników do instrukcji jak podłączyć modem przez Ethernet. Wypróbuj je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 17:16, rob006 napisał:

> Kiedy odłączyłem kabel USB od modemu, internet przestał działać. Czy to oznacza,
że nie
> mogę zakupić tego routera ? Przypomnę, to korzystam z sieci osiedlowej. Potrzebował
bym
> kabla o długości około 20 metrów, abym mógł podłączyć to wszystko.

Po wpisaniu w google modelu modemu, na pierwszej stronie masz kilka odnośników do instrukcji
jak podłączyć modem przez Ethernet. Wypróbuj je.

Dzięki za podanie tej informacji, właśnie szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiele zrozumiałem, powiedz mi tylko, czy ma to jakieś, że w obydwu komputerach mam zintegrowane karty graficzne? Może lepiej kupić router z obsługą Wifi, przez co będę mógł swobodnie korzystać z internetu w obydwu pokojach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 17:53, heaton 1992 bdg napisał:

Niestety nie wiele zrozumiałem,

http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=36384#36384 <=tu masz wszystko wyjaśnione.

Dnia 23.02.2009 o 17:53, heaton 1992 bdg napisał:

powiedz mi tylko, czy ma to jakieś, że w obydwu komputerach
mam zintegrowane karty graficzne?

Graficzne czy sieciowe? Jeśli graficzne - NIE, jeśli sieciowe - nie.

Dnia 23.02.2009 o 17:53, heaton 1992 bdg napisał:

Może lepiej kupić router z obsługą Wifi, przez co będę
mógł swobodnie korzystać z internetu w obydwu pokojach?

Jak chcesz, ale:
1) Jeśli oba komputery znajdują się daleko od siebie i dzieli je kilka ścian, może być problem z zasięgiem. Kablem można ściany ominąć, wifi już nie. Dodatkowo będziesz musiał zakupić karty bezprzewodowe do komputerów, a to dodatkowy koszt. Większość (o ile nie wszystkie) routery bezprzewodowe dają też możliwość podłączenia kilku komputerów przewodowo, ale...
2) ...Routery bezprzewodowe są droższe, więc jeśli wiesz, że wifi do niczego nie będzie ci potrzebne, to szkoda wydawać kasę.
3) Zakup routera z wifi w żaden sposób nie rozwiąże twojego problemu z uruchomieniem internetu przez kabel a nie USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rob006<---- No to wychodzi na to, iż nie muszę kupić routera z obsługą wifi, ba, komputery są oddalone od siebie w dość znaczącej odległości, więc wybór routera bez wifi wydaje się być lepszym wyborem, dobrze, że nie ma znaczenia to czy mam zintegrowane karty sieciowe, czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z routerem Linksys AG241Modem ten potrzebny był mi aby rozdzielić łacze na pc i x360. Od pewnego czasu ma problemy z właczeniem się, ale to nie jest najwiekszy problem. Wykrywa mi połaczenie lokalne z pc i x360 jednak nie da rady połaczyć się z internetem (neostrada). Świeci się tylko lampeczka „dsl”, a „internet” cały czas jest zgaszona. Ktoś wie o co chodzi, bądź co trzeba zrobić? Nie mogę nawet wejść w jego ustawienia przez komende typu 192.168.1.1 Nie znam się za bardzo na tych sprawach więc prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować ustawienia - gdzieś na routerze powinien być niewielki otwór podpisany jako RESET - musisz czymś (najlepiej wyprostowanym spinaczem biurowym) wcisnąć przycisk, który znajduje się w środku. Po tym zabiegu zostaną przywrócone ustawienia fabryczne, więc router będziesz musiał później skonfigurować ponownie, ale jeśli nie możesz nawet wejść do ustawień, to nie widzę za bardzo innej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam porządnego routera do użytku domowego, który umożliwia konfigurację dużej ilości portów (port forwarding) - więcej niż śmieszne 10 czy ileś tam w np. Linksysach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniej, ale nie za taniej i nie za drogiej (od 50 do 100 zł) alternatywy dla modemu ZTE ZXDSL 852 Orange FreeDom.

Od wczoraj próbowałem podłączyć ten modem i nic, dziś zadzwonię do pomocy technicznej, jeśli mi nie pomogą zmienie modem na routera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się