Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

witam mam pewien problem dzisiaj kupi3em router pentagram Cerberus P 6311-07A i nie moge go zainstalowaa
nie wiem o co chodzi ale wyskakuje mi instalation complet albo coś takiego jak na zdieciu ??? o co chodzi ???

20090403174302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 17:43, SerVius napisał:

witam mam pewien problem dzisiaj kupi3em router pentagram Cerberus P 6311-07A i nie
moge go zainstalowaa
nie wiem o co chodzi ale wyskakuje mi instalation complet albo coś takiego jak na zdieciu
??? o co chodzi ???


Mam ten router w domu i nic nie instalowałem - wystarczy się podpiąć kabelkiem sieciowym, w przeglądarce otworzyć adres http://192.168.1.100/
login: admin
hasło: pentargam
i tam wszystko konfigurujesz. Wszystko masz opisane w manualu.

@Hunter
Ja mam ten router co kolega wyżej i nie mam zastrzeżeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 18:07, rob006 napisał:

> witam mam pewien problem dzisiaj kupi3em router pentagram Cerberus P 6311-07A i
nie
> moge go zainstalowaa
> nie wiem o co chodzi ale wyskakuje mi instalation complet albo coś takiego jak na
zdieciu
> ??? o co chodzi ???

Mam ten router w domu i nic nie instalowałem - wystarczy się podpiąć kabelkiem sieciowym,
w przeglądarce otworzyć adres http://192.168.1.100/
login: admin
hasło: pentargam
i tam wszystko konfigurujesz. Wszystko masz opisane w manualu.

@Hunter
Ja mam ten router co kolega wyżej i nie mam zastrzeżeń ;)


Wielkie dzięki już zrobiłem wszystko chodzi :) a już myślałem że się coś zepsuło a wystarczyło spojrzeć do instrukcji na płycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. (Internet z multimedi 1mb , router d-link dir-100.) Pracuje sobie normalnie na necie ale kilka razy na dzień czasami rzadziej raz na kilka dni zdarza mi się coś takiego, że strony przestają mi działać, ale gg działa i i pliki też się ciągną jak coś było w downloadzie. Wyłączam wtedy router z prądu i włączam po paru sekundach i znowu strony zaczynają działać. Nie jestem pewny czy to na pewno wina routera czy może modemu multimedii, który ma już pare długich lat. Czy może jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ustawiłem, internet działa cały czas, czekam czy rozłączy mi się kiedyś znowu. Jeśli nie to pewnie pomogło:) A właśnie jeśli routerem dzielimy sygnał na 3 kompy, to w każdym kompie muszę wpisać ten adres DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:23, Mroku1 napisał:

Ok ustawiłem, internet działa cały czas, czekam czy rozłączy mi się kiedyś znowu. Jeśli
nie to pewnie pomogło:) A właśnie jeśli routerem dzielimy sygnał na 3 kompy, to w każdym
kompie muszę wpisać ten adres DNS?


A ustawiłeś w kompie czy w routerze? Gdzieś w routerze, w ustawieniach DHCP powinieneś mieć możliwość wybrania domyślnych DNSów. Zmień właśnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:30, rob006 napisał:

> Ok ustawiłem, internet działa cały czas, czekam czy rozłączy mi się kiedyś znowu.
Jeśli
> nie to pewnie pomogło:) A właśnie jeśli routerem dzielimy sygnał na 3 kompy, to
w każdym
> kompie muszę wpisać ten adres DNS?

A ustawiłeś w kompie czy w routerze? Gdzieś w routerze, w ustawieniach DHCP powinieneś
mieć możliwość wybrania domyślnych DNSów. Zmień właśnie tam.


hej!
Widzę że się na tym znasz może i mi pomożesz. U mnie problem jest podobny a mianowicie:
Internet chodzi sobie w miarę bez problemów na przeglądarce lecz co jakiś czas się rozłacza oi wtedy muszę resetować go. Fatalnie idzie ściąganie przez torrenty oraz komunikatory nie chodzą zbyt poprawnie ( często jest tak, że wiadomości nie dochodzą do kogoś albo mój status "miga" z dostępnego na niedostępny)
EDIT: używam routera ASMAX AR-904u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 00:59, goolejador napisał:

EDIT: używam routera ASMAX AR-904u


Problem pewnie polega na tym, że ten ruter to badziew. Polecam przejrzeć opinie, zauważysz że nie jesteś odosobniony. ;)
http://www.komputronik.pl/Sieci/Asmax_ADSL_Router_AR_904U/pelny,id,31926/
http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASM+AR+904U
http://www.ceneo.pl/;015405722-10.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 01:16, rob006 napisał:

> EDIT: używam routera ASMAX AR-904u

Problem pewnie polega na tym, że ten ruter to badziew. Polecam przejrzeć opinie, zauważysz
że nie jesteś odosobniony. ;)
http://www.komputronik.pl/Sieci/Asmax_ADSL_Router_AR_904U/pelny,id,31926/
http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASM+AR+904U
http://www.ceneo.pl/;015405722-10.htm


hm no to sytuacja nie ciekawa widzę bo kasy na nowego routera nie ma akurat a już te problemy z komunikatorami dobijają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm szukam w takim razie jakiegos routera w cenie do 120zł (no chyba ze dałoby rade taniej). moglibyście mi jakiś polecić ?? Potrzebny mi jest router dzięki któremu będe mogł mieć neostradę na dwóch komputerach. Będę łączył się za pomocą kabla więc nie jest mi potrzebna opcja Wii-Fii . z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja dzis z takim problem wpadam drodzy użytkownicy:). Chodzi o przekierowywanbie portów. Mam router d-link dsl-g624m. Problem polega na tym iż robie wszystko tak jak jest na portforwarding.com a więc najpierw ustawiam ip statyczne a potem wchodze w ustawienia routera i wrzucam ip, port itd. Niestety nic to nie daje (Warcraft III) dalej nie moge tworzyć gry a jak używam stron do sprawdzenia czy mam otwarty port to komunikuje że zamkniety. Macie może jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem routerem pentagram Cerberus P 6311-07A niedawno go kupiłem działał przez jeden dzień dopóki go nie wyłączyłem jak go wyłączyłem włączam na drugi dzień i miga dioda adsl i nie można się połączyć z internetem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 11:23, SerVius napisał:

Znowu mam problem routerem pentagram Cerberus P 6311-07A niedawno go kupiłem działał
przez jeden dzień dopóki go nie wyłączyłem jak go wyłączyłem włączam na drugi dzień i
miga dioda adsl i nie można się połączyć z internetem ??


Sprawdź czy w Advanced Setup, w zakładce ADSL masz ustawione ADSL Mode na ADSL2, a ADSL Type na ANNEX A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:58, Marekvader napisał:

Macie może jakies pomysły?


Może pokaż screena z twoimi ustawieniami? Tam na stronie przy dodawaniu portow nie jest podany adres na który maja one zostać przekierowane. Jesteś pewny, że przekierowujesz na swój komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 13:26, Volvox napisał:

> Macie mo?e jakies pomys3y?

Mo?e poka? screena z twoimi ustawieniami? Tam na stronie przy dodawaniu portow nie jest
podany adres na który maja one zostaa przekierowane. Jesteś pewny, ?e przekierowujesz
na swój komputer?

Myśle ?e dobrze przekierowa3em porty. na obrazku widzisz te? jeszcze inne gry i programy np. steam wcześniej normalnie mi smiga3 na modemie usb, a od kiedy mam ruter ma problemy aby sie po3ączya. Tak samo kiedy robie server do CCS. Czasami kumple nie mogą wbia a czasem mogą. Nawet raz za na jakis czas w3anczam UTorrent to dzieje sie to samo i to nawet jak sciągam sz serverów idg.pl , to czasem mi tak pomuli a czasem idzie full 3ącze. Swoja drogą kiedyś warcraft dzia3a3 mi normalnie ale teraz jesstem na karcie besprzewodowej a nie na skretce. No i wczesniej mia3em WYLONCZONY DMZ teraz mam w3onczony ale jeszcze nie sprawdza3em jak chodzi. No i sry za b3edy.

20090410145011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 12:08, rob006 napisał:

> Znowu mam problem routerem pentagram Cerberus P 6311-07A niedawno go kupiłem działał

> przez jeden dzień dopóki go nie wyłączyłem jak go wyłączyłem włączam na drugi dzień
i
> miga dioda adsl i nie można się połączyć z internetem ??

Sprawdź czy w Advanced Setup, w zakładce ADSL masz ustawione ADSL Mode na ADSL2, a ADSL
Type na ANNEX A.


Rzeczywiście wystarczyło przestawić dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie wygląda na ok (z tym, że WarCraft potrzebuje kilku portów - tak przynajmniej było napisane na tej stronie co wcześniej podawałeś). Po co masz i DMZ i przekierowanie portów? Czy nie dodałeś u siebie jakiegoś firewalla? (on tez musi przepuścic odpowiednie programy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się