Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2009 o 18:50, dawidos160 napisał:

Wtedy wyskoczy mi ładna stronka i poinformuje,że chce xx zł ;]


Dlaczego? Wtedy router bedzie widoczny u operatora tak jak komputer.

Dnia 17.08.2009 o 18:50, dawidos160 napisał:

Ale ustawiane to będzie ręcznie. Przy opcji automatycznego powinno też banglać?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:13, Volvox napisał:

> Wtedy wyskoczy mi ładna stronka i poinformuje,że chce xx zł ;]

Dlaczego? Wtedy router bedzie widoczny u operatora tak jak komputer.


Miałem modem na usb podłączany - nie była używana karta sieciowa stąd rozpoznawano mnie po MACu modemu a nie karty sieciowej w PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 20:23, Dipl napisał:

Witam mam Laptopa i Komputer.. i chciałbym połączyć te dwa komputery routerem.. mam neostrade
jaki byłby najlepszy?


Linksys WAG 200-EU.

WRT54GC nie posiada wbudowanego modemu ( http://www.linksysbycisco.com/PL/pl/products/WRT54GC ), więc musiał byś dokupić dodatkowo taki z wyjściem RJ45 (modemu USB nie podłączysz), na przykład Linksys AM200. Ale jak już chciałbyś kombinować z combo modem+router to polecam to, co sam mam w domu czyli modem Linksys AM 200-EU i router Linksys WRT 54GL z wgranym alternatywnym oprogramowaniem (sam korzystam z Tomato, ale DD-WRT daje więcej możliwości, ale w domu raczej z tego nie będziesz korzystał), jednak będzie to rozwiązanie znacznie droższe, od kupna samego routera z modemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisze tu mój problem, bardzo łopatologicznie z racji iż sam już nie wiem jak to ma działać. Mam w domu radiówkę (antena na dachu) a anteny idzie kabel z sygnałem (hmm taki okrągły, wkręcany w miejsce antenki ) który leci w jeden router, z tego routera idzie kawałek skrętki to drugiego routera który ma wkręcony odbiorniczek i robi za WiFi obydwa (routery ) są prawie, że takie same, różnica tkwi w diodach na panelu, a nazw nie podam bo na tym chińskim szajsie nic nie pisze a pudełek jak nie było tak nie ma ( w tym wypadku i instrukcji), ale przejdźmy do sedna chciałem wiedzieć czy mogę wziąć ten drugi router (od WiFi) walnąć se go w pokoju i z niego porozsyłać sobię skrętkę ( do konsoli i PC) a przy okazji zostawić działające WiFi tak żeby reszta rodziny w razie czego miała dostęp do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego i w miare taniego routera z wi-fi tak abym mógł odbierać bezprzewodowo internet w PS3(jak kupie) i w laptopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm jakoś się udało tzn. działa. Przeniosłem router do pokoju podpiąłem go ethernetem w LAN1 i potem z LAN4 puściłem do komputera problem był taki i dalej jest że LAN2 i LAN3 nie działają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy router ma takie same wejścia, bym mógł podłączyć neta do PS3? I czy kabel jest na tyle długi, bu połączyć sprzęty znajdujące się w innych pokojach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to PS3 ma interfejs Ethernetowy na RJ45 - w takie interfejsy jest wyposażony praktycznie każdy router do zastosowań "domowych". Kabelek prawdopodobnie będziesz musiał sobie dokupić lub dorobić, ale nie martw się, to żadna sztuka, długością też się nie przejmuj (kabel z popularnej skrętki może mieć do 100 metrów :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o skrętkę UTP :). Innej, jak składająca się z czterech par (8 przewodów) raczej nie dostaniesz (chyba, że skrętkę telefoniczną, która do łączenia komputerów się nie nadaje), w przypadku gigabitowego ethernetu wykorzystywane są wszystkie pary, w przypadku 10 i 100 Mb - tylko dwie.
Nie myśl też (jeśli to właśnie o skrętkę chodzi) o użyciu czegokolwiek innego, niż skrętka kategorii 5e lub wyższej, chyba, że sam zamierzasz sprawdzać, czy przewód ma właściwe parametry (impedancję, charakterystyki itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz internet? Bo ten jest do Neostrady i innych usług wykorzystujących łącza TP, więc może zwyczajnie u ciebie nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:49, rob006 napisał:

A jaki masz internet? Bo ten jest do Neostrady i innych usług wykorzystujących łącza
TP, więc może zwyczajnie u ciebie nie działać.


Mam właśnie neostradę wiec chyba bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:50, wawel12 napisał:

Mam właśnie neostradę wiec chyba bedzie ok?


Działać powinien, ale jak, to tego już ci nie powiem - nigdy nie miałem z nim do czynienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt. kupiłem router, coby ciągnąć neta z modemu kablowego i bezprzewodowo przesyłać go do PS3.
Wszystko by było ok, w instrukcji mamy "podłącz raouter do modemu i w przeglądarce wpisz 192.16....." i tak dalej.
Ja jednak mam problem, bo ten adres IP mi NIE DZIALA, wg. komputera ROUTER NIE ISTNIEJE, nawet gdy z modemu podłącze go do kompa :(( co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale podłączyłeś router do kompa? I co to konkretnie za adres IP routera, bo nie w każdym routerze jest taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 17:44, rob006 napisał:

Może głupie pytanie, ale podłączyłeś router do kompa? I co to konkretnie za adres IP
routera, bo nie w każdym routerze jest taki sam.


No ... nie ;/ Dobra, jestem zielony w tym, nie bijcie!!
Mam jeden kabel z tym .. rj45 (?), więc albo komp albo modem :(
Kupić drugi i podłączyc komp > router > modem ?

IP jest na 101% poprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kompa podłączasz routa przez skrossowany kabel telefoniczny, tzw. skrętke, jeden koniec do gniazda sieciówki na płycie głównej drugi do routera, można też dokupić do kompa sieciówkę Wi-Fi pod PCI. Adres IP routera to po prostu adres który wpisujesz w przeglądarce żeby wejść do konfigu routera. Jest to stronka zapisana w firmware routera.

Połączenie powinno wyglądać modem --> router --> komp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 18:00, igor8472 napisał:

Do kompa podłączasz routa przez skrossowany kabel telefoniczny, tzw. skrętke, jeden koniec
do gniazda sieciówki na płycie głównej drugi do routera, można też dokupić do kompa sieciówkę
Wi-Fi pod PCI. Adres IP routera to po prostu adres który wpisujesz w przeglądarce żeby
wejść do konfigu routera. Jest to stronka zapisana w firmware routera.

Połączenie powinno wyglądać modem --> router --> komp


Ta skrętka to ten kabel ? http://plugit.pl/myimg/rj45xover.jpg bo router tylko takie ma wejścia.
W każdym razie dziękuje :) Mam nowy trop, lece po kabel drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się