Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2009 o 19:11, Volvox napisał:

> Ma ktoś pomysł jak w Cerbeusie wyłączyć lampke która miga jak się używa neta ?


Raczej się nie da. Zalep lampkę taśmą :)


Nie no bo ja mam chatę na pól ze starymi i im mruga w nocy bo router u nichna połówcei każa wylanczać zawsze itp.
A jak zakleję to i tak się zorientują "że coś nie tak" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 19:13, Volvox napisał:

Może jednak nie jest "jak trzeba"? :)


Wydaje mi się, że jednak jest jak trzeba. Zrobiłem to tak jak w necie wyczytałem, innym działało a mi nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 21:35, Kakarotto napisał:

Wydaje mi się, że jednak jest jak trzeba. Zrobiłem to tak jak w necie wyczytałem, innym
działało a mi nie chce :(


To moze twoj firewall w windowsie blokuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:55, Volvox napisał:

To moze twoj firewall w windowsie blokuje?


Chodzi tu o port używany przez utorrent (jakby co to nie piracę, ściągam to co legalne, ale niestety muszę skończyć, bo teraz prędkość ściągania jest beznadziejna), wszystkie porty jakie próbuje mu nadać są zablokowane i mam dodany wyjątek w firewallu. Tylko, że to wszystko wygląda jakby właśnie ten firewall blokował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 09:31, rob006 napisał:

Próbowałeś włączyć w routerze UPnP? Wtedy wszystko samo powinno się ustawić.


Jak wrócę z pracy to sprawdzę to :)

Dnia 20.10.2009 o 09:31, rob006 napisał:

PS: Nie, nie pamiętam jak to zrobić :P


Sam sobie poradzę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki tani router bezprzewodowy polecicie mi(dość mocny, bo musi przejść drewniane schody oraz strop)oraz kartę do niego bądź antenkę (jeśli będzie mi potrzebna)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się jeszcze, czy Twój provider nie blokuje portów lub nie przydziela Ci przypadkiem prywatnego adresu IP. Jeśli "problem" leży po jego stronie (zablokowane porty, prywatny IP), to Twoja "zabawa" z konfiguracją routera jest bezcelowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:35, Blackhand napisał:

Upewnij się jeszcze, czy Twój provider nie blokuje portów lub nie przydziela Ci przypadkiem
prywatnego adresu IP. Jeśli "problem" leży po jego stronie (zablokowane porty, prywatny
IP), to Twoja "zabawa" z konfiguracją routera jest bezcelowa.


Mam net z Orange, kiedyś było dobrze, ale teraz prędkość ściągania to jakieś 12% prędkości jaka była kiedyś. rob006 pomógł odblokować porty (dzięki tak w ogóle) i myślałem, że będzie dobrze. Niestety predkość ściągania jest zaniżana. Muszę chyba porzucić utorrenta i ściągać przez przeglądarkę, tylko że jak się ściąga tak duże pliki (demka ponad 1GB) to na końcu jakis błąd i trza od nowa ściągać. Kiedyś tak miałem i nie chce znowu mieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 08:28, Kakarotto napisał:

...

Mam net z Orange, kiedyś było dobrze, ale teraz prędkość ściągania to jakieś 12% prędkości
jaka była kiedyś.


Provider mógł coś zmienić bez Twojej wiedzy (choć wg prawa chyba powinien Cię o tym poinformować by dać Ci możliwość rozwiązania umowy bez negatywnych konsekwencji), jak to mój kolega kiedyś ujął: "Francuzi mają chamski sposób prowadzenia interesów" (co w sumie widać po TP - stale drą koty z UOKiKiem). Naprawdę radzę się upewnić, czy masz publiczny IP / porty nie są zablokowane przez Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupiłem routera i wifi u mnie na kompie podłączonym kablem wszystko smiga , ale jak próbuje nawiązać połączenie bezprzewodowe z komputerem siostry to mi nie wykrywa tego wifi. Poza tym na jej komputerze pokazuje jej mojego routera i pisze , że sygnał jest 5-20% ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu eksperta od sieci? Chociaz to czego doswiadczylem to tzw FM.

Host pinguje router elegancko, podczas gdy chce sie wyejsc w konfig routera przez przegladarke i sie wpisuje adres... strony nie znaleziono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 22:43, Crusader napisał:

Mamy tu eksperta od sieci? Chociaz to czego doswiadczylem to tzw FM.

Host pinguje router elegancko, podczas gdy chce sie wyejsc w konfig routera przez przegladarke
i sie wpisuje adres... strony nie znaleziono...


Zapomnialem dodac. Host swiezo po formacie oczywiscie. Nic nie kombinowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli router oferuje możliwość połączenia się z nim za pomocą Telnetu, to sprawdź, czy da się tak z nim połączyć (Start -> uruchom..., wklep "telnet ip_routera" i zobacz, co się stanie :)).
Jeśli się nie uda, to problemem jest jakiś software (jak windows jest świeżo postawiony, to obstawiam systemowego firewalla). Jeśli się uda - hm, być może przeglądarka jest źle skonfigurowana (proponuję spróbować spod innej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup Routera D-Link DI-524UP

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=22530

Szukam karty do tego routera. Zależy mi żeby była wewnętrzna i miała dobrą przepustowość. Myślałem nad D-Link DWL-G520

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=13849

Co o tym duecie sądzicie? Czy może polecilibyście inną kartę, router raczej już ustalony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z routerkiem,

Dane:

Dostawca netu: Netia, Szybki Internet
Router: Linksys WAG54G2
Bohaterowie: PC, PS3.

Cel:

polaczenie kablem ethernet routera z PC;
polaczenie kablem lub bezprzewodowo routera z PS3.

Problem:

Polaczenie kablem router PC dziala. Polaczenie z ps3 przez wifi dziala bardzo skokowo, tzn co srednio 5 min dostaje komunikat :You have been disconnected from access point. Po chwilce znow sie loguje, jest kilka min spokoju i znowu disconnect.
Chcialem to obejsc i podlaczyc PS3 kabelkiem. i tu pojawiaja sie problemy, w momencie wpiecia drugiego kabla RJ-45 cala siec pada, nie ma zadnego polaczenia ani z routerem ani z netem. Pomaga tylko restart routera.

Prosze o pomoc, bo dostaje juz szalu z tym routerem. Wczesniej mialem Pentagrama 6311-07A i oba polaczenia kablowe dzialaly bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z routerem D-Link DI-524. Co jakiś czas tracę połączenie z internetem i muszę restartować router. Być może popełniłem jakiś błąd przy konfiguracji routera, albo są jakieś zakłócenia (w pobliżu mój laptop wykrywa od 4 do 8 sieci bezprzewodowych). Może ktoś mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 20:29, Shadowtear napisał:

Mam problem z routerem D-Link DI-524. Co jakiś czas tracę połączenie z internetem i muszę
restartować router. Być może popełniłem jakiś błąd przy konfiguracji routera, albo są
jakieś zakłócenia (w pobliżu mój laptop wykrywa od 4 do 8 sieci bezprzewodowych). Może
ktoś mi pomóc?



zmień kanał nadawania bo możesz mieć zakłócenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się