Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2011 o 13:41, rob006 napisał:

Router powinien mieć możliwość zarezerwowania adresów IP dla konkretnego MACa, a wyłączanie
DHCP nie jest wtedy konieczne.

No w zasadzie większość obecnie tak ma, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma sensu branie jakiegokolwiek routera od TP, stąd mam pytanie - jaki kupić? Jedyny wymóg to aby miał WiFi i nie był przesadnie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 16:54, JayL napisał:

Podobno nie ma sensu branie jakiegokolwiek routera od TP, stąd mam pytanie - jaki kupić?
Jedyny wymóg to aby miał WiFi i nie był przesadnie drogi.

Każdy router z WAN na Rj-11. Polceam firymy: D-Link, Pentagram, TP-Link...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem zadowolony z zasięgu wi-fi na moim tp-linku wd8901g, planuję kupić mocniejszą antenę. Od jakich kwot zaczynają się uczciwe anteny, a nie jakieś oszukane nie wiadomo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim routerze ? Mam UPC 25 Mb/s do podziału na laptopa (wifi) i komputer stacjonarny (kabel). Chciałbym mieć też pewien zapas, jakbym zwiększał kiedyś liczbę urządzeń lub prędkość neta ;)
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/TP-Link_TL-WR841N-3311/strona/11422.html
http://www.ceneo.pl/1360417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko - ma ktoś może jakąś wskazówkę, co do ciągłego "gubienia" DNS-ów w TP-Linku WR-340G?
Jest to mocno denerwujące i czasem nawet na cały dzień, praktycznie uniemożliwia korzystanie z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:19, wsaadman napisał:

Takie małe pytanko - ma ktoś może jakąś wskazówkę, co do ciągłego "gubienia" DNS-ów w
TP-Linku WR-340G?


A co rozumiesz przez "gubienie DNSów"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 09:57, rob006 napisał:

> Takie małe pytanko - ma ktoś może jakąś wskazówkę, co do ciągłego "gubienia" DNS-ów
w
> TP-Linku WR-340G?

A co rozumiesz przez "gubienie DNSów"?

Już rozwiązane ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o D-LINK DSL-2680 ADSL2+ WiFi N Router , czy nadaje on się do obsługi neostrady ?
Chciałbym rozdzielic internet na komputer i laptop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 12:30, Miltek napisał:

Co sądzicie o D-LINK DSL-2680 ADSL2+ WiFi N Router , czy nadaje on się do obsługi neostrady
?
Chciałbym rozdzielic internet na komputer i laptop

Router jak router, byle nie jakiś asmax ;]. Aczkolwiek teraz neostrada będzie coraz szybciej wchodzić w VDSL, więc z czasem będziesz musiał go wymienić, jeśli będziesz brał łącze w trzeciej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 13:34, hans_olo napisał:

Router jak router, byle nie jakiś asmax ;]. Aczkolwiek teraz neostrada będzie coraz szybciej
wchodzić w VDSL, więc z czasem będziesz musiał go wymienić, jeśli będziesz brał łącze
w trzeciej generacji.


Przy tempie jakie obecnie TPSA ma, to raczej bym się nie martił o to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem.
Ostatnio kupiłem droższy pakiet internetowy (8mb/s)
Problem w tym, że jeśli pobieram cokolwiek to predkość pobierania to zależy (10-65kb/s), przecież powinno być jednak "troszkę" szybciej
Zastanawiam się czy może na prędkość wpływa mój router w standardzie "g", moe wymiana na "n" by pomogła...
Czy jest to po prostu wina dostawcy i tam powinienem się udać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 13:46, 1096 napisał:

mam dziwny problem.
Ostatnio kupiłem droższy pakiet internetowy (8mb/s)
Problem w tym, że jeśli pobieram cokolwiek to predkość pobierania to zależy (10-65kb/s),
przecież powinno być jednak "troszkę" szybciej
Zastanawiam się czy może na prędkość wpływa mój router w standardzie "g", moe wymiana
na "n" by pomogła...
Czy jest to po prostu wina dostawcy i tam powinienem się udać ???

A jaki to dostawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 13:52, 1096 napisał:

miejscowa kablówka

Sprawdź przez kabel. Jeśli na kablu się nie poprawi, to zresetuj router oraz modem od kablówki, jeśli to nic nie da, to dzwoń do nich, ale zanim to zrobisz warto przeczesać system w poszukiwaniu jakiegoś szkodliwego oprogramowania. Jeśli będzie dobrze, to rzeczywiście może być jakiś problem z wifi, ale wykluczone by standard g był tutaj tym problemem. Stawiałbym raczej na to, że zbyt dużo routerów w okolicy posługuje się tym samym kanałem częstotliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Routera nigdy wczesniej nie miałem przez co mało o nich wiem więc przydała by mi się mała pomoc. Potrzebuję router, najlepiej niedrogi, do którego będę mógł podłączyć PC i X360 (a w przyszłości możliwe PS3). Dobrze też gdyby miał WiFi, bo przydało by się dla mojego PSP. W domu mam internet ADSL od Netii. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się