Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Sprzęt jednak się nadał. Ustawiłem DHCP i zadzwoniłem do dostawcy internetu. Tam powiedzieli mi, żebym podał MAC routera i access pointa. Po 15 minutach access point zaczął odbierać sygnał i internet już mam w całym domu. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będe kupował router. Nie znam się kompletnie więc proszę o radę :) Internet mam w TP (telefon --> modem --> komputer), możecie rzucić jakimiś linkami do konkretnych modeli ?

Do routera podłączane będą:
- PC przez WiFi
- Laptop WiFi / Kabel
- Telefon (sporadycznie)
- PS3 (po kablu)

Z góry dziękuje za pomoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 22:14, MasterOfBlaster napisał:

Na dniach będe kupował router. Nie znam się kompletnie więc proszę o radę :) Internet
mam w TP (telefon --> modem --> komputer), możecie rzucić jakimiś linkami do konkretnych
modeli ?

Do routera podłączane będą:
- PC przez WiFi
- Laptop WiFi / Kabel
- Telefon (sporadycznie)
- PS3 (po kablu)

Z góry dziękuje za pomoc ^^


Poszukaj sobie routerów z modemem ADSL (WAN rj-11) , Polecam Firmy takie jak Linksys, D-Link, Pentagram, TP-Link. Nie wim czy mogą być jakieś z allegro więc masz tu kilka...
http://allegro.pl/d-link-dsl-2640b-router-wifi-modem-adsl-neostrada-i1789596389.html
http://allegro.pl/linksys-wag120n-ee-wifi-neostrada-adsl2-wwa-i1805829883.html
http://allegro.pl/neostrada-pentagram-router-p-6351-n-300mbs-3440-i1789991071.html
http://allegro.pl/tp-link-td-w8901g-router-adsl-wifi-wys-od-2-99zl-i1807940707.html
Późno jest, więc troszkę mi sie nie chciało szukać tańszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 10:22, Kermit napisał:

Który lepszy router do internetu kablowego:
http://allegro.pl/tp-link-tl-wr741nd-router-wifi-kablowka-upc-aster-i1797935809.html
czy
http://allegro.pl/tp-link-tl-wr841n-router-300mbps-super-cena-wys24h-i1797219395.html

Internet mam z Regionalnej Telewizji Kablowej, modem Motorola SB-5100.
dzięki

Ten drugi działa w pełnym standardzie Wi-Fi n, i przydatne to w sumie tylko wtedy jak wymieniasz pliki między komputerami, a jeden z nich jest podłączony bezprzewodowo. Jeśli będziesz podłączać tylko po to aby mieć neta np. na lapku bądź konsoli to możesz brać ten pierwszy, chociaż nie wiem czy jest sens nie dopłacał tych 5 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kupiłem TP-Link TL-WR841N no i skonfigurowałem go z modem (Motorola SB 5100). I niby wszystko jest ok, jest internet, ale średnio jestem pewny konfiguracji... no i największy mankament... zasięg. Mieszkam w bloku, router musi być w pokoju największym, a mój pokój jest "2 ściany dalej" bo są one otwarte bez drzwi. Zasięg waha się w granicach 23-35% i przez to najprostsze google ładuje się z 5-10 sek :/
Rozumiem ze, wifi jakoś super nie działa, ale czy na uczelni czy w innych pomieszczeniach jakoś sobie radzi, a u mnie ok. 10 metrów ledwo co zipie :(
Ktoś ma jakieś rady, tipsy cokolwiek ? Jest szansa, że jak się poprawi konfiguracje to polepszy zasięg. Po najbliższym weekendzie mam zamiar sprowadzić technika, który mi pare lat temu internet montował, ale chętnie sam bym się z tym uporał. Kiedyś mówił mi on, że najlepiej jak wpisze jakieś tam porty, ale nie zapamiętałem :)
Szkoda by mi było gdyby jednak nic nie pomogło, bo w plecy 150 zł za router i wifi.
Ustawiałem różne standardy (b,g,n) ale w każdym taki sam zasięg.
Z góry dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 12:26, Kermit napisał:

Kurcze kupiłem TP-Link TL-WR841N no i skonfigurowałem go z modem (Motorola SB 5100).
I niby wszystko jest ok, jest internet, ale średnio jestem pewny konfiguracji... no i
największy mankament... zasięg. Mieszkam w bloku, router musi być w pokoju największym,
a mój pokój jest "2 ściany dalej" bo są one otwarte bez drzwi. Zasięg waha się w granicach
23-35% i przez to najprostsze google ładuje się z 5-10 sek :/
Rozumiem ze, wifi jakoś super nie działa, ale czy na uczelni czy w innych pomieszczeniach
jakoś sobie radzi, a u mnie ok. 10 metrów ledwo co zipie :(
Ktoś ma jakieś rady, tipsy cokolwiek ? Jest szansa, że jak się poprawi konfiguracje to
polepszy zasięg. Po najbliższym weekendzie mam zamiar sprowadzić technika, który mi pare
lat temu internet montował, ale chętnie sam bym się z tym uporał. Kiedyś mówił mi on,
że najlepiej jak wpisze jakieś tam porty, ale nie zapamiętałem :)
Szkoda by mi było gdyby jednak nic nie pomogło, bo w plecy 150 zł za router i wifi.
Ustawiałem różne standardy (b,g,n) ale w każdym taki sam zasięg.
Z góry dzięki za wszelką pomoc

Albo zmiana położenia, albo zmiana anteny. Albo jeszcze tomato, ale nie wiem czy ten router obsługuje. Zaraz sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 12:28, hans_olo napisał:

Albo zmiana położenia, albo zmiana anteny. Albo jeszcze tomato, ale nie wiem czy ten
router obsługuje. Zaraz sprawdzę.


Hmm, ale to wydaje się nienormalne, żeby taki zasięg był... Ściany są z cegły, znowu nie takie grube. Zmiana położenia raczej nie wchodzi w grę... już ustawiałem na szafie, na ziemi, na kanapie, dosłownie wszędzie :) Wifi mam LogiLink WL0049A jak by to miała jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 12:40, Kermit napisał:

Hmm, ale to wydaje się nienormalne, żeby taki zasięg był... Ściany są z cegły, znowu
nie takie grube. Zmiana położenia raczej nie wchodzi w grę... już ustawiałem na szafie,
na ziemi, na kanapie, dosłownie wszędzie :) Wifi mam LogiLink WL0049A jak by to miała
jakieś znaczenie.

Fala wifi propaguje na kształt toroidy, dlatego bardzo ważny jest także kierunek obu anten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 12:45, hans_olo napisał:

Fala wifi propaguje na kształt toroidy, dlatego bardzo ważny jest także kierunek obu
anten.


Rozumiem... czyli anteny w jakiej mają być pozycji ? "czubkiem" w stronę mojego pokoju ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 12:51, Kermit napisał:

> Fala wifi propaguje na kształt toroidy, dlatego bardzo ważny jest także kierunek
obu
> anten.

Rozumiem... czyli anteny w jakiej mają być pozycji ? "czubkiem" w stronę mojego pokoju
?:P

Równolegle do siebie, najlepiej na podobnej wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem... przynajmniej po części. Otóż po godzinnej zabawie z ustawianiem anten okazało się, że najlepszy zasięg mam gdy ustawie jej w pozycji mega rozciągniętego "V"... prawie w poziomie. Niby dziwne, ale działa :) Wifi usb przełożyłem na przedni panel obudowy, bo z tyłu jest zabudowane biurkiem. Zasięg strasznie się waha. W programie do wifi od 50 do 75%, a windows pokazuje 4/5 kreseczek, z czego czasem spadnie na 3 :)
Wniosek z tego taki, że trzeba kombinować na maksa i się nie poddawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję routera bezprzewodowego z modemem (do Neostrady). Kompletnie się na tym nie znam, dlatego proszę o pomoc. Cena: do 150 zł (jeżeli w ogóle da się coś w miarę dobrego kupić za te pieniądze). Do routera podłączony będzie zazwyczaj jeden komputer przez wi-fi, a zasięgiem musi objąć dość spory dom jednorodzinny (dwupiętrowy). Testowałem tam swój router z Netii (Asmax 1004g) no i na piętrze, idealnie po skosie do urządzenia (parter, pokój po drugiej stronie) system pokazywał zasięg jako "Niski", ale transfer na poziomie 18 Mbps, co powinno wystarczyć (Neostrada 6 Mb). Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może temat taki nie do końca, bo nie chodzi mi konkretnie o router, lecz o kartę WiFi.

Lepiej kupić pod PCI czy USB? Polecacie jakieś konkretne modele? Potrzebna mi jest do połączenia się z routerem od UPC, używana będzie w dosyć małym mieszkaniu, cena ok. 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 19:14, Linux_M napisał:

Może temat taki nie do końca, bo nie chodzi mi konkretnie o router, lecz o kartę WiFi.

Lepiej kupić pod PCI czy USB? Polecacie jakieś konkretne modele? Potrzebna mi jest do
połączenia się z routerem od UPC, używana będzie w dosyć małym mieszkaniu, cena ok. 50zł.


Weź po uwagę jak stoi komputer względem routera - jeśli pomiędzy routerem a anteną będzie cały komputer, to możesz się pożegnać z dobrym sygnałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się