Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2011 o 15:40, Virganius napisał:

W MediaExpert jest router Pentagram P 6361 Cerberus za 69.90 zł. Czy to porządny sprzęt?
Nadaje się?


Już pomijając fakt że nie ma modemu ADSL (a zdaje się że takiego szukasz), to na pewno nie będzie miał lepszego sygnału niż twój Asmax... Przejrzyj sobie ten temat, to znajdziesz kilka propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję routera do piętrowego domu, cena nie gra tu większej roli (oczywiście nie jakiś kosmiczny za 1k ;P )
z wi-fi, chwilowo mam zwykłego tp-linka z którego jestem nie do końca zadowolony [kilka razy dziennie się przegrzewa i trzeba go resetować(wymieniałem go już 3 razy problem ciągle się powtarza) i zasięg mógłby być nieco lepszy] może jest tu ktoś z jakimś doświadczeniem z tej dziedziny i ma jakąś propozycję na ciekawy router?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. :-) Odwiedziłem lokalny MediaExpert i znalazłem tam takie modele - nie jestem tylko pewien, czy wszystkie mają wbudowany modem adsl (pod Neostrade). W nawiasach podałem ceny.

Linksys WAG120N (199 zł)
TP-LINK TL-WR740N (85 zł)
Netgear WNR2000-100PES (150 zł)
D-Link DIR-600 (119 zł)
Netgear WNR612 (99 zł)

Co z tego polecacie? W tym tygodniu muszę go kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Przez około 2 lata jechałem ciągle na zwykłym routerze i wszystko dobrze działało, teraz od 2 tygodni mam liveboxa i zaczynają się schody. Pod liveboxa podłączony jest PC(kablem) i przez wifi laptop i ps3. internet na komputerze działa dobrze, ale już np. na laptopie mam straszne lagi i ciężko coś zrobić, a gdy włączony jest PC i laptop jednocześnie, to wtedy już mogę sobie odpuścić pracę na laptopie. Co z tym fantem robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - czy jest jakaś możliwość ustawienia "priorytetu" danego urządzenia?
Tzn, tak żeby jeden bardziej "żarł" łącze, drugi mniej.

Tp-link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 22:24, wsaadman napisał:

Krótka piłka - czy jest jakaś możliwość ustawienia "priorytetu" danego urządzenia?
Tzn, tak żeby jeden bardziej "żarł" łącze, drugi mniej.

Tp-link.


To się nazywa QoS - jeśli twój router nie ma takiej opcji, to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. jaki router polecacie do neostrady? (potrzebne ADSL, wifi, 3-4 wejścia LAN, w miare łatwa obsługa, język oprogramowania obojętnie czy polski czy angielski, no i cena w granicach do 120 zł najlepiej max 150). Bardzo bym prosił o szybkie doradzenie czegoś, co jest oczywiście nie awaryjne, a chodzi mi o szybkość, bo od nowego tygodnia studia się zaczynają i trzeba mieć neta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam router tp link mr3420 jest on wyposażany w port USB, który służy do podłączenia internetu 3G, czytałem w sieci że pod mój router mógłbym podłączyć np. Dysk USB tylko trzeba by było wgrać jakieś alternatywne oprogramowanie typu Open wrt. Teraz prośba do was czy mógłby mi ktoś opisać krok po kroku jak to zrobić?
z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić solidny router za ok 150 zł. Jako że jestem w sprawie routerów kompletnie zielony, prosiłbym kogoś o kilka porad. Na co zwracać uwagę, jakiej firmy najlepiej brać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Gdy konfigurowałem router ok 1,5 roku temu wymyśliłem jakieś niesztampowe hasło i nie zadałem sobie dość trudu, żeby je przechować. Nazwę użytkownika i hasło do samego routera też musiałem zmienić bo admin/admin nie działa. Teraz chcę oprócz PC''ta podłączyć też PS3 i mam problem xD Próbowałem resetować router, ale nadal nie mogę się wbić do jego ustawień (czyżby hasło się nie resetowało?) Co mogę zrobić? TP Link TD W8901G, Win 7.

EDIT: Literówka w nazwie routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 00:03, Pitej napisał:

Mam problem.
Gdy konfigurowałem router ok 1,5 roku temu wymyśliłem jakieś niesztampowe hasło i nie
zadałem sobie dość trudu, żeby je przechować. Nazwę użytkownika i hasło do samego routera
też musiałem zmienić bo admin/admin nie działa. Teraz chcę oprócz PC''ta podłączyć też
PS3 i mam problem xD Próbowałem resetować router, ale nadal nie mogę się wbić do jego
ustawień (czyżby hasło się nie resetowało?) Co mogę zrobić? TP Link TD W8901G, Win 7.

EDIT: Literówka w nazwie routera.


A ja czytałem gdzieś żeby zresetować TP Linka to ustawień fabrycznych ( czyli takich z jakimi kopiło się router) należny przycisnąć reset przez 30sekkund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zeber01 @ rob006

Już sobie poradziłem, dzięki za podpowiedź. Jeszcze zanim zadałem tutaj pytanie to trzymałem reset jak nic ze 20 sekund. Nic to nie dało. Po poście rob''a spróbowałem znów, trzymałem kilka-kilkanaście sekund i poskutkowało, tak więc jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie :D
Chcę podłączyć do sieci PS3, bezprzewodowo. Nie potrafię tego zrobić. Router został zresetowany, właściwie żadnej opcji nie zmieniałem, bo PC podłączony kablem radzi sobie bez zmieniania czegokolwiek. W ustawieniach sieciowych PS3 wybieram odpowiednią sieć, wpisuję hasło no i niestety test przechodzi jedynie uzyskanie adresu ip, połączenie nie zostaje nawiązane.
Na routerach nie znam się wcale, mam zmienne ip, czy ktoś potrafi mi pomóc lub przynajmniej zaproponować co może być źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twardy restart routera przywraca firmowe ustawienia, więc zresetowało się nie tylko hasło do konfiguracji router, ale też wszystkie ustawienia, z nazwą sieci bezprzewodowej i jej hasłem włącznie. Jeśli wpisywałeś stare hasła, to nic dziwnego że nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 19:30, rob006 napisał:

Twardy restart routera przywraca firmowe ustawienia, więc zresetowało się nie tylko hasło
do konfiguracji router, ale też wszystkie ustawienia, z nazwą sieci bezprzewodowej i
jej hasłem włącznie. Jeśli wpisywałeś stare hasła, to nic dziwnego że nie działa.


Nie nie, aż tak niemądry nie jestem xD Resetowałem router właśnie dlatego, że zapomniałem jakie było stare hasło. Ustawiłem nowe i wykorzystuje właśnie ono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 19:47, Pitej napisał:

Nie nie, aż tak niemądry nie jestem xD Resetowałem router właśnie dlatego, że zapomniałem
jakie było stare hasło. Ustawiłem nowe i wykorzystuje właśnie ono.


Wykorzystujesz hasło które wpisujesz gdy chcesz wejść do panelu konfiguracyjnego routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, napisałem jakoś niezrozumiale. W ustawieniach połączenia PS3 wpisuję naturalnie hasło do sieci bezprzewodowej, nie do ustawień routera.

Znalazłem w Sieci problem identyczny jak mój, z tym samym routerem, ale nie wszystko w odpowiedzi jest dla mnie jasne http://www.pslive.pl/p/Jak-podlaczyc-konsole-do-internetu-169 a i użytkownik nie odpisał czy to pomogło. Popróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się