Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2011 o 17:47, Lfdracon napisał:

A mogę prosić o poradę, jak coś takiego zrobić? W tej kwestii jestem kompletnie zielony
:)


Na google masz tego mnóstwo, nawet w instrukcji routera powinno być opisana ta funkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś przyzwoitego routera do powiedzmy ~100zł z portem WLAN oraz min. 4 portami RJ-45, no i z obsługą Wi-FI. Mam stary router 4 portowy a chciałbym po prostu go wymienić i rozszerzyć o łączność bezprzewodową. Oraz klonowaniem adresu MAC.

PS dobrze jakby miał możliwość odkręcenia standardowej anteny i zamontowaniu zewnętrznej takiej na kablu z prostej przyczyny - sam router będzie się znajdował w dość zabudowanym miejscu (coś jak w szufladzie biurka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że w tych sprawach jestem zielony, ale mam do Państwa kilka pytań, na które mam nadzieję, będziecie znali odpowiedź
1) Czy istnieje możliwość stworzenia więcej niż jednej sieci na jednym routerze(np. jedna dla iPhona, druga dla X360, trzecia dla laptopa)?
2) Czy da się posiadać dwa routery w domu, tak aby była możliwość, żeby oba działały na raz i np. pierwszy byłby dla laptopa, drugi zaś dla X360/iPhone, a jeśli tak, to czy montować go trzeba by go było tak jak ten pierwszy(wtykając kabel do gniazdka), czy istnieją jakieś nowe, bezprzewodowe modele niepotrzebujące okablowania?
3) Od czasu do czasu mój router(szczególnie jeśli korzystają z niego 2 urządzenia) potrafi się zawiesić - tzn. niby chodzi, ale nie odbiera pakietów(działa naprzemiennie na jednym, za to zrywa połączenie z pierwszym urządzeniem). Da się temu jakoś zaradzić?
4) Od jakiegoś czasu mam problem z połączeniem z Xbox Live w moim X360. Hasło do routera znam, wpisuje tam wszystko, ale jednak cały czas się coś blokuje i nie mogę się połączyć, wcześniej wszystko było OK, wchodziłem w config routera i nie zauważyłem żadnych rodzajów blokowania adresów MAC itd. Co może być przyczyną niemożności połączenia routera z X360(sieć widzi, natomiast nie chce się połączyć, mimo poprawnego hasła)
5) Jakie ogólne rady możecie mi zaproponować, by pogodzić połączenie z routerem 3 urządzeń? Czy warto byłoby zainwestować w nowy model? Jakie polecacie w miarę rozsądnej cenie? Obecnie posiadam Pentagram Cerberus P 6331-42.
Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z routerem z Netii, a dokładniej z Netia Spot. Otóż sam router działa dobrze, bo telefon go znajduje i wi-fi działa dobrze. Jednak problem zaczyna się, gdy chcę go podłączyć do komputera. W ogóle internet nie działa. Próbowałem już restartować kartę sieciową, jednak to nic nie dało. W ciąż nie działa. Macie może jakieś propozycję na rozwiązanie tego problemu? Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po co ci kilka sieci na jednym routerze? Teoretycznie do routera możesz podłączyć dowolną ilość urządzeń, więc nie trzeba kombinować z dodatkowymi sieciami.
2. Generalnie router musi skądś tego neta wziąć, więc jeśli chcesz mieć 2 routery, jeden musi udostępniać neta drugiemu. Najwygodniej byłoby podłączyć jeden router kablem do drugiego, jeśli chcesz to zrobić bezprzewodowo, to licz się z dodatkowymi kosztami. Ogólnie podłączanie drugiego routera ma sens tylko wtedy, gdy chcesz rozszerzyć zasięŋ sieci.
3. Masz włączone DHCP na routerze? Sprawdzałeś czy nie ma żadnych konfliktów IP (np 2 urządzenia mają takie samo IP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 11:47, 97NEO22 napisał:

Witam
Mam problem z routerem z Netii, a dokładniej z Netia Spot. Otóż sam router działa dobrze,
bo telefon go znajduje i wi-fi działa dobrze. Jednak problem zaczyna się, gdy chcę go
podłączyć do komputera. W ogóle internet nie działa. Próbowałem już restartować kartę
sieciową, jednak to nic nie dało. W ciąż nie działa. Macie może jakieś propozycję na
rozwiązanie tego problemu? Z góry dzięki :)

801802803 tam będą całą procedurę dla tego routera recytować z pamięci. Nie chcę im się wtrącać w paradę, bo choć routery nie są mi obce, to te wynalazki netii i tepsy bywają na tyle upierdliwe, że też muszę dzwonić, gdy to komuś ustawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam taki problem, że wpisałem złe hasło na laptopie i teraz wpisując ponownie poprawne nie chce mnie w ogóle połączyć... Wat to do?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 12:53, PJ_MW napisał:

Teraz mam taki problem, że wpisałem złe hasło na laptopie i teraz wpisując ponownie poprawne
nie chce mnie w ogóle połączyć... Wat to do?


Próbowałeś resetować router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety wciąż nie działa router po podłączeniu do komputera. Próbowałem resetować kartę sieciową i aktualizować sterowniki, jednak nie pomogło. Po podłączeniu routera w menedżerze urządzeń nie ma karty sieciowej. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 00:23, PJ_MW napisał:

Da się jakoś odzyskać albo sprawdzić nazwę użytkownika wchodząc na http://192.168.1.254/
znając tylko hasło(Pentagram Cerberus), z góry mówię, że te typowe; user, admin,
administrator nie działają?

A w instrukcji nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Co mam zrobić z firmware do routera Linksys wag54gp2 w formie pliku .bin? Płytka z oprogramowaniem gdzieś przepadła, a chcę ustawić go jako access point. Zamontowanie tego pliku w DAEMON Tools nic nie daje. Ewentualnie, można skądś indziej ściągnąć jakieś oprogramowanie do tego routera? Szukałem naprawdę długo ale nie znalazłem nic poza tym .bin-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmware to oprogramowanie które siedzi w routerze, i praktycznie powinno być w bin. Pytanie czy ty naprawdę potrzebujesz firmware, czy po prostu oprogramowania dołączanego do routera, które (teoretycznie) powinno ułatwiać jego konfigurację? Bo jeśli tego drugiego, to plik bin, który masz, na pewno nim nie jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że firmware = oprogramowanie producenta. W takim razie pytanie: jeśli na stronie producenta był do ściągnięcia tylko ten plik .bin, to jak inaczej skonfigurować ten router na access pointa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 14:33, Lfdracon napisał:

Myślałem że firmware = oprogramowanie producenta. W takim razie pytanie: jeśli na stronie
producenta był do ściągnięcia tylko ten plik .bin, to jak inaczej skonfigurować ten router
na access pointa?


W panelu konfiguracyjnym dostępnym przez przeglądarkę też powinno się dać. Ogólnie to oprogramowanie z płytki w zamiarze ma poprowadzić za rączkę kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o routerach, w praktyce różnie to wychodzi. A więc nie jest ono konieczne. Musisz po prostu poszukać w necie jak to zrobić przez www, może gdzieś też znajdziesz oprogramowanie z płytki do ściągnięcia, jeśli ci bardzo na tym zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 23:02, MacFlay napisał:

Z tyłu routera jest naklejka z domyślnymi danymi, a Cerberus ma domyślnie login: root


Nie zawsze, ja chyba miałem coś w rodzaju:
l: admin
p: pentagram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, już dawno nie miałem routera od Pentagramu w ręku, a ostatni Cerberus którym się bawiłem miał w domyślnych root/1234 i tym się sugerowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się