Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Czy moglibyście polecić mi jakiś router, który podzieli mi moje łącze Neostrady na kilka komputerów? Chodzi mi o to, że jeżeli mam np. 2Mb/s to żeby na każdy z komputerów przypadał powiedzmy 1Mb.Chodzi mi o to aby rozdzielić internet i jeżeli podczas gdy na jednym ktoś serfuje po internecie to ja na drugiom moge grac bez obawy o pingi ;)
Najlpeiej żeby ceny nie sięgały ogromnych kwot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem specem w sprawie routerów. Potrzebuje Router w standardzie n z odkręcaną anteną. Nie ma to byś super sprzęt ale ma chodzić bez problemów.

Przeglądałem allegro i trafiłem na kilka aukcji
http://allegro.pl/tp-link-tl-wr741nd-dsl-mimo-n300-odkrecana-antena-i2257330256.html
http://allegro.pl/tp-link-tl-mr3220-3g-3-75g-umts-hsdpa-wifi-usb-i2228138991.html
http://allegro.pl/router-asus-rt-n10u-wifi-n-150mb-s-xdsl-print-serv-i2267575366.html

Co o tym sądzicie? Antena odkręcana jest mi potrzeba gdyż posiadam w domu antenę 7dBi i chciałbym ja przełożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 22:27, rob006 napisał:

Filtr ustawia się w Wireless -> MAC Filtering. Włączasz filtr (enabled), zaznaczasz
opcję "Deny (...)" i dodajesz 3 MACi twoich komputerów. Po tym powinno działać, chyba
nawet bez restartu.


Od 3 dni nikt spoza tych 3 MACów się nie łączył z siecią, więc jest wszystko dobrze.

Dzięki wielkie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chcę kupić nowy router, dotąd korzystałem z D-link Di-542UP, ale trzeba go ciągle resetować, bo rozłącza. Mam internet w firmie Top Mix. Potrzebuję podłączyć do niego drukarkę, jeden komputer po kablu, 1 stacjonarny i 1 laptop wifi oraz smartfona i telewizor. Cena do 200zł. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam problem z routerem. Mam jakiegoś zwykłego TP Linka, ale pozyczalem od znajomych tez inne i problem ten sam. Mianowicie router mam na parterze, a piętro wyżej betonowe stropy i nie ma internetu nawet w pomieszczeniu bezpośrednio nad routerem. Powiedziano mi, ze to dlatego ze te wszystkie routery, które testowalem były w standardzie g i powinienem kupić router 802.11n, który ma 6-cio krotnie lepszy zasięg i bedzie sięgał w całym domu, oraz w ogrodzie, nie tak jak obecny. Prawda to? Przeczytałem w internecie jednak, ze jesli któryś z moich laptopów, smartfonow, etc. Nie obsługuje standardu n to router przekalibrowuje sie na g, żeby współpracować ze wszystkimi urządzeniami i dalej działa w gorszej technologii, chyba ze wszystkie moje karty sieciowe wifi współpracują z n. Router, który polecony mi kupić to TP-Link WR941ND.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wersji liveboxa z roznymi stronami konfiguracyjnymi, wiec metody moga byc rozne. Najlepiej sprawdz instrukcje obslugi albo chociaz podaj MODEL liveboxa (ew. znajdz zdjecie sprzetu na necie i zaprezentuj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 17:11, Piotrek_K napisał:

Oczywiscie glupie forum zjadlo mi posta. Juz dawno powinni ludzie cos z tym zrobic ;/

Pisałeś dłużej niż trwa sesja sieciowa. Przy czym na gram.pl sesja ta trwa wyjątkowo krótko. Przy poprawianiu posta jest to chyba jakieś 30 sekund zanim poprawka nie stanie się przeterminowana.
Jeżeli piszesz nowego posta bez odpowiedzi, to masz spokojnie 15 minut na jego napisanie. Jeżeli możesz podejrzewać, że przeciągnąłeś lub poprawiasz, albo odpowiadasz na post, to zawsze należy machnąć dwie kombinacje klawiszy: ctrl+a, ctrl+c. Wtedy nawet jeżeli Ci zeżre posta, to robisz go jeszcze raz i znowu wciskasz dwie kombinacje ctrl+a, ctrl+v. Post wraca na swoje miejsce, puszczasz dodaj post/popraw i po sprawie.
To w sumie elementarz forumowicza gramu. :)

Dnia 12.04.2012 o 17:11, Piotrek_K napisał:

Anegdota z pracy. Hiszpanski klient zglosil, ze od 5 dni nie moze sie polaczyc z netem
przez wi-fi. Okazalo sie, ze chyba podkrada komus internet, bo w naszej bazie danych
ostatni raz polaczyl sie przez swoj modem prawie rok temu. Klient nawet o tym nie wiedzial ;)

Dobre, dobre.
Ale mój znajomy zrobił jeszcze lepszy numer. Chciał się połączyć z kumplem żeby pograć i zawsze go męczyły fatalne pingi od jego isp (badziewna osiedlówka). Kombinował nawet czy nie puścić kabla bo mieszkają w gęstych blokowiskach, gdzie każdy budynek jest oddalony od drugiego o jakieś 20-30 m (między budynkami kupa poprzerzucanych kabli, również od isp). Jednak było to w linii prostej ponad 350 m, więc musiałby się bawić w światłowód czy jakieś kombinacje z zasilaniem. Zrobił jednak coś lepszego. Zakapował, że jego sąsiedzi mają idiotycznie pokonfigurowane routery, niezabezpieczone sieci, bezsensownie dobrane kanały itd. Dobrał się do najbliższego z najsilniejszym sygnałem, podpiął, porządnie skonfigurował, nawet firmware mu podciągnął nowszy. I teraz najlepsze - za jego pośrednicwem przypiął się do routera kolejnego gościa (do którego normalnie prawie nie sięgał), podpiął je razem i tak uzyskał zasięg prawie 200 m z maksymalnym transferem (czyli drobne 54 mbs, ping 2-3 ms). Następny router był ciut lepiej zabezpieczony, ale miał standardowe hasło, więc też został lekko skonfigurowany, z następnym podobnie (oczywiście wszystkie zahasłował, pozabezpieczał, że tylko reset fabryczny mógł to rozwalić). I tak przy pomocy 4 routerów sąsiadów mogli się ze sobą połączyć z transferem i pingiem sieci lokalnej.
Nie wierzyłem, ale jak mi pokazał, że ma kumpla w workgrupie sieciowej i wprost z jego dysku może oglądać film hd przy odłączonym modemie od isp, to musiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 13:26, Pablovy napisał:

Taki wynalazek. Zdaje się, że to jest starszy model.


Mam u siebie identyczny.

W przeglądarce internetowej wpisz 192.168.1.1
Zaloguj się (zapewne login i haslo to admin o ile nie zmieniałeś). Klikasz na sieć bezprzewodowa. Zabezpieczenia zmień z WEP na WPA bo to pierwsze jest takim chłamem że jestem gotów ci na poczekaniu się włamać na taką sieć w mniej niż 15 minut. I to nawet bez jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy, starczy dowolny Linux z Aircrack-ng, to bardzo dobry system zabezpieczeń jeśli chcesz żeby ci sąsiedzi internet podkradali.
Jak już zmienisz na WPA to kliknij na konfiguracja WPA i wpisz sobie jakieś rozsądne hasło (najlepiej coś pokroju mRwznJs4nSAQAGQkDAnW czy inne w tym stylu, kotek1 itp to nie jest rozsądne hasło, uprzedzam ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kiedy chcę zmienić na WPA to wywala się internet i muszę liveboxa od nowa włączać. A jak chciałem zmienić sam klucz zostając przy WEP (w sumie nie mam sąsiadów xD), to wyskakuje, że nieprawidłowy format kodu. O co kaman? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 15:16, Pablovy napisał:

Cóż, kiedy chcę zmienić na WPA to wywala się internet i muszę liveboxa od nowa włączać.

Mam przy tym OGROMNA nadzieje, ze jak masz kompa przez wi-fi podpietego to po zmianie hasla uaktualniasz rowniez to samo haslo na kompie? Najlepiej skasowac siec i stworzyc polaczenie na kompie jeszcze raz albo na probe sprawdzic czy sie konsola zaloguje do neta przy WPA i odpowiednim kluczu.

>> to wyskakuje, że nieprawidłowy format kodu. O co kaman? oO
Dajesz jakies dziwne znaki. I przez dziwne mam na mysli wszystko inne oprocz znakow a-z (bez polskich znakow) oraz cyfr.

Choc, jak wyzej, zalecalbym jednak WPA uzywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem;) Od niedawna mam router Linksys WAG120N. Ostatnio w domu stanął drugi komputer i pojawił się pewien problem z konfiguracją. Otóż strasznie skacze mi PING gdy do sieci podłączone są 2 komputery. Chciałbym zapytac czy istnieje możliwość ustablilizowania tego pingu najlepiej na jak najniższym poziomie;) Nie zalezy mi na prędkości, lecz na pingu. Dzisiaj znalazłem takie coś http://peb.pl/sieci/474531-problem-z-ustawieniem-qos.html i zgodnie z tą instrukcją ustawiłem PCR (przy moim internecie 130kB/s wyszło 2458 c/s) jednak ping dalej skacze. W Qos ustawiłem najwyższy priorytet na swój adres MAC a na drugi najniższy, jednak nic to nie dało. Czy wie ktoś jak można to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak podłączyć i skonfigurować router TP Linka do Liveboxa tak żebym przez tego TP Linka odbierał internet? Bo ten Livebox to syf jest, słaby sygnał WiFi i czasami bez powodu po prostu przestaje go wysyłać i trzeba go wyłączyć i włączyć. Jak to skonfigurować by Livebox przekazywał mi internet do routera, a router do kompów?
Model routera to TP-Link TD-W8960N, wiem że na nim mi bez problemu wszystko dochodziło zanim zmieniłem umowę i trza było telefon na tego Liveboxa wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 11:38, Pampereczek napisał:

Wie ktoś jak podłączyć i skonfigurować router TP Linka do Liveboxa tak żebym przez tego
TP Linka odbierał internet? Bo ten Livebox to syf jest, słaby sygnał WiFi i czasami bez
powodu po prostu przestaje go wysyłać i trzeba go wyłączyć i włączyć. Jak to skonfigurować
by Livebox przekazywał mi internet do routera, a router do kompów?
Model routera to TP-Link TD-W8960N, wiem że na nim mi bez problemu wszystko dochodziło
zanim zmieniłem umowę i trza było telefon na tego Liveboxa wsadzić.


Z tym routerem nie uda ci się taka sztuczka - jest to router z modemem ADSL (na wtyczkę od telefonu), a ty potrzebujesz zwykłego routera (na wtyczkę od kabla sieciowego, taką jak masz w kompie). Jeśli będziesz taki miał, prawdopodobnie wystarczy go podpiąć do Liveboxa przez kabel sieciowy i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem router Asus RT-N16 i mam z nim drobne problemy. Przede wszystkim chodzi o prędkość sieci bezprzewodowej. Zainstalowałem Tomato K26USB-1.28.9054 MIPSR2-beta-vpn3.6, znalazłem najmniej okupowany kanał, poustawiałem wszystko zgodnie z różnymi poradami w sieci (obecna konfiguracja jest na screenie) i kiedy nic nie jest podłączone, w polu status jest informacja, że prędkość sieci wynosi 300 Mbps. Jeżeli jednak podłączę cokolwiek (Asus 1215n, Galaxy S2, iPad 2012), to prędkość spada do 65 Mbps. Wszystkie urządzenia posiadają karty pracujące w standardzie N, więc nie powinno być problemu z uzyskaniem chociażby połączenia 150 Mbps. Wiem, że to tylko 2,4 GHz i na 5 GHz byłoby pewnie lepiej, ale niestety nie stać mnie było na porządny router Dual Band. Miał ktoś może podobne problemy? Zmiana softu na DD-WRT może pomóc?

Druga, mniej istotna sprawa. Router ma złącza USB i teoretycznie może pracować jako print server. Dostałem kiedyś drukarkę Samsung ML-1910 (wiem. Szajs, ale darowanemu koniowi...) i po podłączeniu jej do routera w ogóle jej nie wykrywa. Pendrive podłączony do obu gniazd działa, więc raczej nie są uszkodzone. Niestety nie mam obecnie dostępu do innej drukarki, żeby ją sprawdzić ale zastanawiam się, czy ktoś miał podobny przypadek i może mi powiedzieć, czy to wina drukarki, softu, czy może jeszcze czegoś innego? Drukarka podłączona bezpośrednio do kompa oczywiście działa. Tomato jej nie widzi wcale.

20121006134644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 11:44, rob006 napisał:

Z tym routerem nie uda ci się taka sztuczka - jest to router z modemem ADSL (na wtyczkę
od telefonu), a ty potrzebujesz zwykłego routera (na wtyczkę od kabla sieciowego, taką
jak masz w kompie). Jeśli będziesz taki miał, prawdopodobnie wystarczy go podpiąć do
Liveboxa przez kabel sieciowy i powinno działać.

A co sądzisz o tego typu ,,sztuczce":
kupuję takie ustrojtwo
http://www.wasserman.pl/pl/p/Filtr-rozdzielacz-linii-TP-np.-telefon-i-modemrouter-ADSL/916
no i wkładam tam ten adsl, rozdziela mi go i jedno wychodzi do tego starego routera, a drugie do liveboxa. Livebox dalej będzie miał to samo, telefon do niego podłączony i internet też chyba będzie miał tylko ja będę miał dodatkowe adsl które mogę podłączyć do tego routera i przez niego miałbym internet.
Udałoby się takie coś, jak myślisz? Nie będzie jakichś problemów z tym że sygnał idzie w dwa miejsca, router i livebox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2012 o 19:23, Pampereczek napisał:

A co sądzisz o tego typu ,,sztuczce":
kupuję takie ustrojtwo
http://www.wasserman.pl/pl/p/Filtr-rozdzielacz-linii-TP-np.-telefon-i-modemrouter-ADSL/916
no i wkładam tam ten adsl, rozdziela mi go i jedno wychodzi do tego starego routera,
a drugie do liveboxa. Livebox dalej będzie miał to samo, telefon do niego podłączony
i internet też chyba będzie miał tylko ja będę miał dodatkowe adsl które mogę podłączyć
do tego routera i przez niego miałbym internet.
Udałoby się takie coś, jak myślisz? Nie będzie jakichś problemów z tym że sygnał idzie
w dwa miejsca, router i livebox?

Bo bez liveboxa chyba się nie da, bez niego telefon nie będzie działał bo telefon jest teraz tak jakby przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2012 o 19:23, Pampereczek napisał:

Udałoby się takie coś, jak myślisz? Nie będzie jakichś problemów z tym że sygnał idzie
w dwa miejsca, router i livebox?


Szczerze wątpię aby taką sztuczkę dało się na 2 liniach zrobić (w sensie 2 domy są podłączone do tego samego konta Neo), a co dopiero na jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się