Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2012 o 11:54, Mange napisał:

Podacie mi jakiś dobry router do 200zł?

Zacznijmy od tego, w jaki sposób otrzymujesz internet od dostawcy.
Jeżeli przez kabel telefoniczny, to potrzebujesz routera z modemem ADSL. Od dostawcy i linii może zależeć też anex w tym wypadku.
Wszystkie kablówki, sieci osiedlowe itp. dostarczają zazwyczaj internet przez różne media transmisji, ale w większości wypadków do komputera masz doprowadzony standardowy kabel sieciowy z końcówką RJ45. Albo z gniazdka w ścianie, albo od modemu dostawcy.
Szukasz więc albo routera ze złączem WAN w postaci gniazda RJ11 (kabel telefoniczny) oraz modemem, albo gniazda RJ45 (zwykły kabel sieci Ethernet) bez modemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 13:01, Narmo napisał:

> Podacie mi jakiś dobry router do 200zł?
Zacznijmy od tego, w jaki sposób otrzymujesz internet od dostawcy.
Jeżeli przez kabel telefoniczny, to potrzebujesz routera z modemem ADSL. Od dostawcy
i linii może zależeć też anex w tym wypadku.


Przez kabel telefoniczny. Orange (10mb). A ten anex do czego będzie potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kabel telefoniczny, to potrzeba Ci czegoś z adsl. Też mam nełostradę, dokupiłem router tp link td w8901g za 90zł i wszystko śmiga bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 13:33, Mange napisał:

A ten anex do czego będzie potrzebny?

Już do niczego. Pierwszy standard ADSL był maksymalnie do 8 Mb, więc masz już coś z ADSL2.
Do 200 złotych sporo osób poleca Tp-Link TD-W8960N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 13:52, Narmo napisał:

> A ten anex do czego będzie potrzebny?
Już do niczego. Pierwszy standard ADSL był maksymalnie do 8 Mb, więc masz już coś z ADSL2.
Do 200 złotych sporo osób poleca Tp-Link TD-W8960N.

Od 06.11 będę miał 10mb. Teraz miałem 6mb i router od neostrady (zte zxv10 w300).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. Otóż mam modem/router z orange wi-fi zxv10 w300. Obecnie zmieniłem dostawcę internetu i chciałem ten modem wykorzystać jako router. elegancko podłączam wszystko i sieć wewnętrzna jest tzn. router-laptop lecz nie ma ona połączenia z internetem. próbuje wejść w ustawienia sieci i nie mogę.Ogólnie to laik w tych sprawach ze mnie dlatego prosiłbym o wytłumaczenie jak prostemu chłopu ze wsi. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam spory problem z routerem firmy NETGEAR od jakiegoś czasu. Mianowicie internet się rozłącza co jakiś czas i pomaga jedynie odłączenie i podłączenie kabla przy routerze. Proszę o szybką pomoc, bo problem jest coraz częstszy a mnie już nerwica bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, chciałbym zakupić router wifi do mieszkania ~70m^2, +/- 150 zł. Będzie używany do 2 smartphone''ów + ps3. Jaki będzie najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc tak: potrzebuję mieć w końcu w domu mocny router wifi. Jedno piętro ma około 100 metrów kwadratowych - a sieć potrzebna jest przynajmniej na dwóch takich piętrach. ;) Na trzecim, najniższym piętrze jak i w okół domu silny sygnał też nie zaszkodzi. Podpisałem dzisiaj umowę na szybszy internet, tak więc chciałbym w końcu ogarnąć sprawę routera, bo nigdy w domu tak naprawdę nie było komfortowej sieci. Nie bardzo się orientuję w oznaczeniach routerów, wiem tyle że do neostrady potrzebuję router ADSL i to właściwie tyle... Chciałem więc zapytać: czy taki tp-link jak w linku wystarczy, czy muszę szukać większej krowy za większe pieniądze? Liczę na oświecenie. :)

http://allegro.pl/tp-link-td-w8960n-router-wifi-neostrada-netia-adsl-i2959249112.html


EDIT: tak jak kolega wyżej: Orange 10mb. Tylko o metraż się rozchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie router wraz z samouczkiem jak go podpiąć, skonfigurować? Mojego obecnego za Chiny nie mogę obsłużyć, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Nie chcę wydawać kasy na serwis ani na nowy router, ale chyba będę musiał.
I jeszcze pytanie - czy router jak PC jest wyłączony też działa? Będę mógł na netbooku odbierać net kiedy pc będzie wyłączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 00:30, LubieWafle napisał:

Mojego obecnego
za Chiny nie mogę obsłużyć, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Nie chcę wydawać kasy
na serwis ani na nowy router, ale chyba będę musiał.

A może zaczniemy od tego, jaki masz router i kto jest dostawcą internetu? Bo większość routerów konfiguruje się w podobny sposób i wymagana jest chociaż podstawowa wiedza o sposobie podłączenia się do dostawcy (parametry linii, czasami adres IP itp.)

Dnia 03.03.2013 o 00:30, LubieWafle napisał:

I jeszcze pytanie - czy router jak PC jest wyłączony też działa? Będę mógł na netbooku
odbierać net kiedy pc będzie wyłączony?

Jeżeli będzie podpięty bezpośrednio do źródła internetu (kabla w ścianie), oraz do zasilania, to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 00:30, LubieWafle napisał:

Jaki polecacie router wraz z samouczkiem jak go podpiąć, skonfigurować? Mojego obecnego
za Chiny nie mogę obsłużyć, bo się zwyczajnie na tym nie znam.

Jak kupisz nowego to będzie dokładnie tak samo, też go trzeba będzie konfigurować.

Router włącza się i wyłącza guzikiem, będzie działał jak będzie włączony, nie ma to nic wspólnego z pecetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet dostarcza Vectra. Internet mam przez kabel, a router to Tracer Wireless-N. Wszystko jest nowe, ale z pół metra mi antenka spadła na plik instrukcji, które zamortyzowały upadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 22:59, LubieWafle napisał:

Internet dostarcza Vectra. Internet mam przez kabel, a router to Tracer Wireless-N. Wszystko
jest nowe, ale z pół metra mi antenka spadła na plik instrukcji, które zamortyzowały
upadek.

Tracer Wireles-N jest równoważne z powiedzeniem Ford sedan. Nie wskazuje na żaden konkretny model. Ale akurat w tym wypadku powinno wystarczyć, bo ta firma routerów praktycznie nie robi.

http://www.tracer.eu/Produkt/TRASIA19821/Router_szerokopasmowy_Tracer_W306R_Wireless_N_
Na dole masz link do instrukcji. W wypadku Vectry powinno wystarczyć podłączenie ich modemu do niebieskiego gnazda w routerze i w zasadzie tyle. Chyba, że router był wcześniej konfigurowany pod inną sieć lub producent skopał oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 00:22, LubieWafle napisał:

A co z hasłem etc. ?? Nie chcę, by pół bloku żerowało na moim necie.

Instrukcja, strona 16. Szyfrowanie ustaw na WPA2 personal a resztę jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 05:06, Narmo napisał:

> A co z hasłem etc. ?? Nie chcę, by pół bloku żerowało na moim necie.
Instrukcja, strona 16. Szyfrowanie ustaw na WPA2 personal a resztę jak chcesz.

Okay, w weekend się tym zajmę i dam znać, jak mi poszło. Ten router to chyba taki, jaki ja mam. Mój ma tylko żółty plastik w okolicach miejsca na światełka.
Mam nadzieję, że wszystko będzie działało. :P W razie niepowodzenia mam nadzieję, że nie stracę sam internetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 05:06, Narmo napisał:

> A co z hasłem etc. ?? Nie chcę, by pół bloku żerowało na moim necie.
Instrukcja, strona 16. Szyfrowanie ustaw na WPA2 personal a resztę jak chcesz.

Jeszcze takie pytanie: jak sprawdzić mój serwer DNS, jego IP? I czy laik może wedle tej instrukcji, trochę skomplikowanej na pierwszy rzut oka, założyć ten router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się