Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Mam taki problem z routerem. Komputery podpięte do niego kablem działają bez zarzutów, ale wszystkie inne urządzenia łączące się z nim bezprzewodowo, regularnie gubią sygnał. Czasami po kilkunastu minutach, czasami po godzinach. Kiedyś musiałem restartować router co kilka dni, ale od jakiegoś czasu jest to już nawet do 10 razy dziennie. Tak ogólnie i na szybko: w czym teoretycznie może tkwić problem? Warto się w to bawić czy lepiej kupić nowy router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 23:05, Sandro napisał:

Mam taki problem z routerem. Komputery podpięte do niego kablem działają bez zarzutów,
ale wszystkie inne urządzenia łączące się z nim bezprzewodowo, regularnie gubią sygnał.
Czasami po kilkunastu minutach, czasami po godzinach. Kiedyś musiałem restartować router
co kilka dni, ale od jakiegoś czasu jest to już nawet do 10 razy dziennie. Tak ogólnie
i na szybko: w czym teoretycznie może tkwić problem? Warto się w to bawić czy lepiej
kupić nowy router?

Zapchany kanał, który jest ustaiony na routerze? Inssider powinien pokazać wszystkie sieci w okolicy i używane przez nie kanały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może TP-Linka TL-WR741ND Ver. 4.22 ? i może mi powiedzieć jakie tam jest Firmware ? (chodzi mi o to startowe a nie aktualne jakie jest na stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 22:32, TTBoS napisał:

Posiada ktoś może TP-Linka TL-WR741ND Ver. 4.22 ? i może mi powiedzieć jakie tam jest
Firmware ? (chodzi mi o to startowe a nie aktualne jakie jest na stronie)


A to jest jakiś realny problem w ogóle? Przecież aktualizacja firmware na routerze trwa z minutę.
Co do wersji zaś - biorąc pod uwagę że ten router wszedł na rynek z 3-4 lata temu to pewnie ma jakiś antyczny, pewnie V1 albo V2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 00:09, ziptofaf napisał:

A to jest jakiś realny problem w ogóle? Przecież aktualizacja firmware na routerze trwa
z minutę.
Co do wersji zaś - biorąc pod uwagę że ten router wszedł na rynek z 3-4 lata temu to
pewnie ma jakiś antyczny, pewnie V1 albo V2.


Ver. 4.22 czyli router nawet nie jest produkowany chyba od roku oczywiście wersja 4 bo wersja 1 ma już faktycznie chyba z 3 lata i nie jest w produkcji.

Na router została wgrany nowy soft z 05.02.2013 i niestety osoba która aktualizowała soft nie doczytała że wpierw trzeba zaktualizować jeden po drugim (czyli 110825>111130>130205) ale tylko jeśli był tam 110825 a niestety nie pamięta jaki był lub raczej nie może skojarzyć ;p.

A wgranie niepoprawnie grozi uszkodzeniem routera fakt do tej pory działa jej dobrze i jak zaznaczyłem jest to wersja 4.22 gdzie jest chyba produkowany od 2012 3-4 kwartału roku lecz tego nie wiem na 100% co zarazem wyklucza już by miał soft 110825.

Dla tego pytam by się upewnić w 100% że na tej wersji tego routera jest soft np. z 20.03.2012 (120320)

Nie znam się tak na routerach ale myślę też chyba że gdyby wgrała zły soft to już po restarcie by nie wstał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeden po drugim...? To coś nowego. Aktualizowałem firmware/bios do routerów, kart graficznych, płyt głównych, nawet nagrywarek DVD... i zawsze po prostu wrzuca się najnowszą wersję. Aż więc z ciekawości spojrzałem na instrukcję do tego konkretnego modelu:

To upgrade the Router''s firmware, follow these instructions below:

1. Download a most recent firmware upgrade file from our website (www.tp-link.com).

2. Enter or select the path name where you save the downloaded file on the computer into the
File blank.

3. Click the Upgrade button.

Nie ma ANI słowa o tym by robić to jedna wersja po drugiej, zresztą to w ogóle byłby jakiś chory pomysł. To znaczyłoby że przy aktualizacji takiego BIOS-u płyty głównej musiałbym wrzucać 15 wersji pod rząd w przypadku nieco starszego modelu.

Sam pomysł wydaje mi się też dziwny od strony technicznej - nowy firmware zastępuje wszystkie pliki wykorzystywane wcześniej. Całkowicie zastępuje, nie aktualizuje ich. Stary firmware jest najpierw usuwany a potem rozpoczynany jest proces flashowania nowej wersji.

Co do wgrania złego softu - jeśli wgrasz taki pod fizycznie inny model to fakt, nie wstanie (poza rzadkimi wyjątkami - np. wśród nagrywarek DVD modele z lightscribe a zwykłe często mechanicznie są takie same różniąc się tylko firmware i wgranie softu z lepszego modelu sprawia że uzyskuje się tę funkcję a całość działa dobrze). Ale w obrębie tego samego modelu to możesz i starsze wersje wrzucać, nic się z tego powodu nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 10:25, ziptofaf napisał:

/.../


Na stronie EN czy PL przy Firmware jest coś takiego:

"UWAGA! Jeżeli aktualnie zainstalowane oprogramowanie to wersja 110825 należy najpierw zaktualizować je do wersji 111130, a następnie przeprowadzić kolejną aktualizację do wersji 130205 - inaczej router może zostać uszkodzony!!"

;D dla tego troszkę spanikowała ale ok router działa normalnie soft naprawił co miał naprawić.

No sam się trochę zdziwiłem ponieważ wszystkie nowe aktualizacje zawierają starsze więc to takie trochę dziwne aktualizowanie tak według numerków a po drugie nawet jeśli to ten routher nie mógł mieć nic starszego niż z 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Zmieniłem sobie w ustawieniach routera żeby działał jak modem. Na jednym kompie wszystko śmiga. Na laptopach straciłem połączenie z wifi ( co oczywiste), ale myślałem, że po kablu będzie normalnie, a jednak nie ma wogóel połączenia. Moje pytanie: 1) Jak ustawic połączenie na innych kompach? 2) Dlaczego nie mogę ponowanie zalogowac się na ustawienia rotera żeby przywrócic wczesniejsze ustawienia?
Router Cisco epc 3925, z kablówki Inea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam router Netgar DNG1000 który strasznie zamula, podłączony jest do niego jeden komputer, laptop i dwa smartfony przez WIFI. Gdy kilka urządzeń korzysta z internetu, potrafi rozłączać, i na jednym z komputerów potrafi strasznie mulic, kiedy na drugim chodzi dobrze, a co najwyżej otwieram stronę, albo coś szukam na necie. Internet to 10 Mb Orange, który oczywiście chodzi w pełni swojego zakresu czyli jakieś 1,2 MB/s. Rozważam zakup nowego routera, bo słyszałem bardzo dużo opinii o tym jak ten ruter jest powolny i jak zamula połączenie na kilku urządzeniach, a w najbliższym czasie może być ich jeszcze więcej. Co doradzicie z przedziału od 100 do 200 zł, najlepiej wymieńcie kilka urządzeń, tak do wyboru, z rożnych półek cenowych. Chyba że ktoś wie jak zaradzić temu zamulaniu na obecnym routerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Przed remontem pokoju rozłączyłem połączenie router z anteną i po ponownym połączeniu internet nie działa. Jeżeli uruchomię system w trybie awaryjnym z obsługą sieci to internet działa, ale poprzez łączenie lokalne (kabel ethernet bezpośrednio laptop -> "rozdzielacz") - ale w trybie normalnym lapek się muli i zawiesza. Z kolei w awaryjnym działa ok. 1h, laptop się grzeje i samowolnie się wyłącza.
Podpinając prawidłowo dla sieci bezprzewodowej łączenie (LAN -> port routera) nie odnajduje mojego połączenia, a 2 inne - moich sąsiadów.
Nie znajduje WiFi, mój router to TP-LINK TL-WR340G
Reset routera nic nie daje. Wypróbowałem masę sposobów zapożyczonych z internetu, ale nic nie pomaga.
Poradzi coś ktoś? O dodatkowe szczegóły proszę pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dwa routery. Jeden to tp-link wn1043nd a drugi tp-link 340g (oba obsługują WDS) i chciałbym je połączyć po przez WDS. Wykonałem pełną konfigurację na obu routerach a sukcesu niestety brak.

Obrazy z konfiguracji. Router główny tp-link wn1043nd (to on łączy się z internetem)
http://www.imagebanana.com/view/rs5b0mli/1.jpg
http://www.imagebanana.com/view/7g24rhur/2.jpg
http://www.imagebanana.com/view/4tm3fw2t/3.jpg

Oraz konfiguracja routera podrzędnego (ten który ma rozszerzyć sieć Wi-fi) :
http://www.imagebanana.com/view/q57sv3xz/1.1.jpg
http://www.imagebanana.com/view/hl4dmc8w/1.2.jpg

W takiej konfiguracji sprawa wygląda następująco. Na podrzędnym routerze nie ma neta ale gdy puszczę ping do routera nadrzędnego to połączenie jest. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 22:43, Narmo napisał:

Jak wyglądają ustawienia DHCP w drugim routerze?


Zapomniałem dodać foty. Oczywiście DHCP wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 01:05, Maverick07 napisał:

> Jak wyglądają ustawienia DHCP w drugim routerze?

Zapomniałem dodać foty. Oczywiście DHCP wyłączone.

Na komputerze podłączonym do 2 routera wykonaj polecenie (w cmd) ipconfig /all i sprawdź, jakie adresy dostaje karta sieciowa. Włącznie z bramą i DNS.
W tej chwili to pewnie nie działa, ponieważ komputery do celowe (ani drugi router) nie znają adresu drugiej bramy. Ja w swoim Asusie RT-N16 z zainstalowanym DD-WRT serwer DHCP mam przestawiony w w tryb DHCP Forwarder ze wskazaniem głównego routera jako właściwy serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 08:40, Narmo napisał:

Na komputerze podłączonym do 2 routera wykonaj polecenie (w cmd) ipconfig /all
i sprawdź, jakie adresy dostaje karta sieciowa. Włącznie z bramą i DNS.
W tej chwili to pewnie nie działa, ponieważ komputery do celowe (ani drugi router) nie
znają adresu drugiej bramy. Ja w swoim Asusie RT-N16 z zainstalowanym DD-WRT serwer DHCP
mam przestawiony w w tryb DHCP Forwarder ze wskazaniem głównego routera jako właściwy
serwer.


Z routega głównego:
http://pics.tinypic.pl/i/00393/bym7jv499a8o.jpg

z podrzędnego
http://files.tinypic.pl/i/00393/vclhqj7cp0qj.jpg

Zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego na zdjęciu z routera podrzędnego jest napisane DHCP Enable .... Yes, skoro jest wyłączony.

Jak widać brama i dns na routerze podrzędnym dostaje adres z routera głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie mam pomysłów poza próbą ustawienia klienckiego routera w tryb klienta właśnie.
WDS nie jest oficjalnie przez nikogo standaryzowany i czasami nawet urządzenia tych samych producentów mają problemy z połączeniem się. Dodatkowo WDS rzadko kiedy wspiera połączenia szyfrowane czymś mocniejszym niż WEP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kupiłem Router TP-LINK TL-WR740N i skonfigurowałem ale jak jestem połączony za pomocą wi-fi to co ok 1-1:30h wi-fi się rozłącza i w telefonie pisze że sieć jest "poza zasięgiem" i aby mieć znowu internet w telefonie musze wyłączyć i włączyć router co denerwuje wie ktoś jaka może być przyczyna i jak ją naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 20:53, Szw3dzik napisał:

Witam dziś kupiłem Router TP-LINK TL-WR740N i skonfigurowałem ale jak jestem połączony
za pomocą wi-fi to co ok 1-1:30h wi-fi się rozłącza i w telefonie pisze że sieć jest
"poza zasięgiem" i aby mieć znowu internet w telefonie musze wyłączyć i włączyć router

Dziwne. Mam ten sam router od ok. roku i nigdy mnie takie coś nie spotkało.
Może to coś po stronie dostawcy internetu?
A po kablu masz cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój router kiedyś sam się regularnie rozłączał przez jakiś tryb oszczędzania energii (ustawiany z poziomu panelu sterowania komputera), może w tym tkwi przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się