Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2013 o 23:18, Daelor napisał:

Mój router kiedyś sam się regularnie rozłączał przez jakiś tryb oszczędzania energii
(ustawiany z poziomu panelu sterowania komputera), może w tym tkwi przyczyna.

To, co sobie ustawisz w panelu sterowania w komputerze nie ma ŻADNEGO wpływu na router. Po prostu karta sieciowa się usypiała i tyle, co z routerem nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zmuszony jestem do PC podłączyć kartę WiFi na USB. Wynalazłem cosik takiego:
TP-Link TL-WN721N
TP-Link TL-WN722N

TP-Linka mam 2 rutery i jestem zadowolony więc wolałbym zostać przy tej firmie.

Jak ogólnie jest z działaniem takiego ustrojstwa? chodzi mi głownie o gry sieciowe - niski ping, nierozłączanie sygnału i przesyłanie danych itp. Odległość do routera to ok 8m w lini prostej i małe przeszkody po drodze.

Proszę o jakieś propozycje.

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz wersję z anteną - ostatecznie zawsze będzie można wymienić na mocniejszą. To jak będzie działała zależy od tego jaki masz router i co rozumiesz przez "małe przeszkody". Komputer też jest przeszkodą, jeśli znajdzie się pomiędzy anteną a routerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 10:01, rob006 napisał:

Bierz wersję z anteną - ostatecznie zawsze będzie można wymienić na mocniejszą. To jak
będzie działała zależy od tego jaki masz router i co rozumiesz przez "małe przeszkody".
Komputer też jest przeszkodą, jeśli znajdzie się pomiędzy anteną a routerem.


Router mam taki:
http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/1328679

A małe przeszkody to krzesła i drzwi które i tak zawsze są otwarte. W sumie laptop w mieszkaniu wszędzie łapie pełny zasięg, ale na lapku w nic nie gram więc nie wiem jak to się bedzie sprawować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna dać radę. Standardowe opóźnienia do routera przez wi-fi są rzędu 1-2 ms, czyli naprawdę niewiele. Jeśli masz dostęp do laptopa, możesz sprawdzić jak dokładnie wygląda to u ciebie za pomocą pinga z wiersza poleceń -> http://barp.internetdsl.pl/hpi/porada4.htm . Sprawdź dla np 1000 pakietów jak średnio wygląda ping do routera (jego adres to prawdopodobnie 192.168.1.1) i czy nie ma jakichś skoków. Duża ilość urządzeń połączonych przez wi-fi do routera może spowalniać jego pracę, więc warto testować to w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Właśnie zmieniliśmy dostawcę internetu w naszym mieszkaniu (3 studentów), poprzednio mieliśmy internet od firmy Toya, modem z wi-fi był za dopłatą 5zł miesięcznie. Teraz potrzebujemy routera, bierzemy pakiet 32mb/s. Czy nada się taki router: http://www.agito.pl/asus-rt-n10vd-bezprzewodowy-router-wifi-n150-4-sieci-wifi-dla-gosci-repeater-dd-wrt-802-11bgn-2814-683085.html ?
Wymagań zbyt dużych nie mamy, chcemy wydać do 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 17:06, Hummer napisał:

Hej.

Właśnie zmieniliśmy dostawcę internetu w naszym mieszkaniu (3 studentów), poprzednio
mieliśmy internet od firmy Toya, modem z wi-fi był za dopłatą 5zł miesięcznie. Teraz
potrzebujemy routera, bierzemy pakiet 32mb/s. Czy nada się taki router: http://www.agito.pl/asus-rt-n10vd-bezprzewodowy-router-wifi-n150-4-sieci-wifi-dla-gosci-repeater-dd-wrt-802-11bgn-2814-683085.html
?
Wymagań zbyt dużych nie mamy, chcemy wydać do 100zł.

No dobra, ale jakiego macie teraz dostawcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie najpewniej będę musiał kupić nowy router, jednak nie bardzo się na nich znam. Czym należy się głównie kierować podczas zakupu i od jakich mniej-więcej kwot zaczynają się urządzenia godne uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 02:54, Hoplita napisał:

W najbliższym czasie najpewniej będę musiał kupić nowy router, jednak nie bardzo się
na nich znam. Czym należy się głównie kierować podczas zakupu i od jakich mniej-więcej
kwot zaczynają się urządzenia godne uwagi?

Musisz zwrócić uwagę na typ twojego łącza internetowego ADSL/WAN, skupić się na zastosowaniu go wdanym środowisku, np. jeśli będziesz chciał mieć router wi-fi obejmujący swoim zasięgiem duży obszar warto się zastanowić nad routerem z wymienną anteną. Ceny zależą głównie od marki oraz ww typu łącza internetowego, dobry model WAN zakupisz w granicach 100 zł natomiast modem z ADSL to jakieś 150-200 zeta (choć tp-linki oferują dość dobrą jakość wykonania przy niższej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Potrzebuję pomocy w wyborze routera, gdyż ten który posiadam aktualnie nie sprostał moim oczekiwaniom. :<
Posiadam umowę na internet z prędkością 60mb. Sam musiałem zakupić router gdyż firma ta nie ma tego w swej ofercie. Poszedłem do sklepu i zapytałem sprzedawcę o pomoc, powiedział że router Asusa Rt 10E powinien spokojnie uciągnąć tą prędkość. Cena 80 zł troszkę mnie zdziwiła i chyba miałem rację. W pokoju w którym jest router prędkość nie przekracza 30mb, a w pokoju obok 10mb. Ping jest stabilny, lecz jeśli z internetu korzysta trzy osoby ping wariuje.
Czy jest jakiś tani router który dał by sobie z tym radę? Czy może nie żałować pieniędzy i kupić taki za 200zł by w pełni korzystać z owej prędkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 15:07, Dziam_dziam napisał:

Witam wszystkich.
Potrzebuję pomocy w wyborze routera, gdyż ten który posiadam aktualnie nie sprostał moim
oczekiwaniom. :<
Posiadam umowę na internet z prędkością 60mb. Sam musiałem zakupić router gdyż firma
ta nie ma tego w swej ofercie. Poszedłem do sklepu i zapytałem sprzedawcę o pomoc, powiedział
że router Asusa Rt 10E powinien spokojnie uciągnąć tą prędkość. Cena 80 zł troszkę mnie
zdziwiła i chyba miałem rację. W pokoju w którym jest router prędkość nie przekracza
30mb, a w pokoju obok 10mb. Ping jest stabilny, lecz jeśli z internetu korzysta trzy
osoby ping wariuje.
Czy jest jakiś tani router który dał by sobie z tym radę? Czy może nie żałować pieniędzy
i kupić taki za 200zł by w pełni korzystać z owej prędkości?


A więc po kolei:
To że nie wyciągasz 60 mb jeśli masz router blisko siebie jest dziwne:
http://imgur.com/xo1qZkH moje łącze, 60 mbps download, 3.5 upload. Odległość to jakieś 20 cm od routera. Sam router to najprostszy TP-Link za 69 zł.
Pytanie więc brzmi czy w ogóle wyciskasz te 60 Mbps, spróbuj połączyć się kablem a nie przez wifi. Jeśli nawet przez kabel nie będzie 60 mbps to znaczy że winny jest nie router a twój dostawca.
Jeśli jest wtedy normalnie a szybkość jest w porządku to znaczy że rzeczywiście można się rozglądać za nowym routerem.
Rozsądek podpowiada wziąć coś z 2-3 antenami jeśli potrzebujesz rozsądnej prędkości dalej niż kilka metrów od routera.

Z kolei sam problem świrujących pingów rozwiązuje się poprzez QoS, funkcję która pozwala przypisywać priorytety do aplikacji internetowych (np. p2p przesuwasz na sam dół a gry na samą górę). Można też równomiernie dzielić łącze zależnie od ilości użytkowników itp. Zła wiadomość jest taka że najtańsze routery nie wspierają takiej funkcji.

Przykładowym modelem który spełnia wszystkie te założenia jest np. Tp-Link TL-WR1043ND. Ale tak jak pisałem - jeśli po kablu nie masz 60 mbps to nie ma sensu zmieniać a co najwyżej walczyć z dostawcą łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje niedopatrzenie że nie napisałem iż po kablu idzie po 60 i ping też raczej normalny. Martwię się raczej słabą szybkością i tym pingiem z routera. Raczej wymienię router na tego tp linka którego polecasz, jeśli nie zadziała to oddam i znaczy że wina dostawcy. Dzieki ziptofap za rady. Może w końcu wbije diament jak zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 17:32, Dziam_dziam napisał:

Moje niedopatrzenie że nie napisałem iż po kablu idzie po 60 i ping też raczej normalny.
Martwię się raczej słabą szybkością i tym pingiem z routera. Raczej wymienię router na
tego tp linka którego polecasz, jeśli nie zadziała to oddam i znaczy że wina dostawcy.
Dzieki ziptofap za rady. Może w końcu wbije diament jak zadziała.


Jeśli masz w okolicy inne sieci, spróbuj zmienić kanał na inny - możliwe, że masz w pobliżu router pracujący na takim samym/podobnym kanale i wzajemnie się zakłócacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się