Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Siemka,
mam taki problem - kupiłem router TP-LINK WR740N i gdy podłączam router wyskakuje mi coś jak na tym obrazku --> http://obrazki.elektroda.pl/7432278900_1306358215.jpg. Problem w tym, że internet do routera podłączam bezpośrednio z kabla, a nie najpierw od modemu dostawcy internetu, dlatego ciągle wyskakuje ten brak połączenia WAN. Jak to obejść?
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 13:45, dulak napisał:

Siemka,
mam taki problem - kupiłem router TP-LINK WR740N i gdy podłączam router wyskakuje mi
coś jak na tym obrazku --> http://obrazki.elektroda.pl/7432278900_1306358215.jpg.
Problem w tym, że internet do routera podłączam bezpośrednio z kabla, a nie najpierw
od modemu dostawcy internetu, dlatego ciągle wyskakuje ten brak połączenia WAN. Jak to
obejść?
Dzięki


Podejrzewam ze problemem jest adres MAC routera, spróbuj użyć opcji klonowania adresu. Tu masz opisane jak to zrobić http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=68 (jeżeli podłączałeś komputer do kabla w ścianie to musisz podłączyć komputer kablem do routera aby zadziałało).

Edit: tu masz jeszcze szerzej opisane co zrobić jak nie możesz uzyskać dostępu do internetu: http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=138

A tu masz listę problemów i rozwiązań dla twojego routera: http://www.tp-link.com.pl/support/faq/?keywords=TL-WR740N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KONFIGURACJA
ROUTER: Asus DSL N55U 192.168.1.1 DHCP ON ----> polaczenie przewodowe zAP: AIRLIVE NPOWER 192.168.1.2 DHCP OFF -------> antena, odleglosc 30mUNIVERSAL REPEATER: AIRLIVE AP60 192.168.1.3 DHCP OFF
Czesc, Mam problem, ktorego sam nie moge rozwiazac. Mam siec domowa, ktora obsluguje router ASUS. Nie ma tam zadnych problemow. Schody zaczynaja sie w miejscu, gdzie dziala UNIVERSAL REPEATER. Zasieg jest, transfer rate bdb, problem polega na tym, ze jednoczesnie moze byc podlaczone tylko jedno urzadzenie bezprzewodowo do airlive ap60. Glowny router asus widzi jako adres mac repeatera aktualnie podlaczone urzadzenie, np. laptop. Drugiego juz sie nie da podlaczyc. Czy moglby mi ktos poradzic co robie zle? Moge podac wiecej szczegolow jesli czegos potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję nowego routera. Mam łącze z Multimedi 60Mb, ma chyba z 5 lat i niestety przestaje wystarczać. Na raz maksymalnie może być podłączone 5-6 urządzeń, więc dobrze żeby dał radę pociągnąć tyle. Myślałem o cenie maksymalnej około 100pln. Realne?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko.
Nie chce mi się ciągnąć kabli po wszystkich pokojach, także jak działają te punkty dostępowe czy co to jest które przesyłają sygnał przez gniazdko telefoniczne.

Potrzebuje takie do 3ch pokoi + oczywiście "matkę" podłączaną do routera.
Najlepiej jakby miały po 2 gniazda Ethernet i obsługiwały prędkości rzędu 300mbps (mam internet 250)
Czy nie ma opóźnień w porównaniu do podłączenia bezpośrednio do modemu ?


Sory za laikowe pytania ale nie czytałem nawet o tym nic, wiem tylko że coś takiego istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam router NetiaSpot i pozostawia on wiele do czynienia.

Obecnie wpadły mi w oko dwa modele routerów:
http://allegro.pl/tp-link-td-w8970-router-adsl2-wifi-n300-2xusb-i4198888765.html
http://www.x-kom.pl/p/55499-router-z-modemem-adsl-netgear-dgn2200-80211b-g-n-300mb-s-ftp-annex-a.html?ceneo_spo=true

Który byście bardziej polecili? Mam internet w Netia 20MB i zależy mi na jak największym sygnale WiFi.. Mieszkam w domu 3-kondygnacyjnym. Internet wystarczy na 1 i 2.. Uzywając teraz NetiSpot to piętro niżej w Kuchni nie mam zasięgu i wkurza mnie to.

Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do przejścia na internet LTE (to dla mnie jedyny wybór), prawdopodobnie od Plus. Pojawia się jednak pewien problem: chcę aby internet działał w całym domu bezprzewodowo (Wi-Fi), jednak czytam różne opinie nt dostępnych w umowie routerów/modemów, nie do końca dobrze jest też z kompatybilnością tych kupowanych poza abonamentem (już miałem brać TP-Link MR3420v2, ale okazało się że nie współpracuje z żadnym modemem od Plus).

Jeśli posiadacie internet w LTE, to napiszcie jaki macie modem i router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie sprawa wygląda prosto - często tracę połączenie z internetem, wykluczyłem parę czynników, które mogłyby to powodować (na przykład kable) i podejrzewam, że problem jest z routerem albo z Neostradą. Jako że nie znam się jakoś bardzo na tym wszystkim, chętnie przyjąłbym Waszą pomoc. :P Generalnie nie wiem, czy i w jaki sposób mogę jednoznacznie określić, że to właśnie z routerem jest problem. Ogólnie sytuacja wygląda tak, że są dni, w których wszystko pięknie działa, a czasami w ciągu 30 minut mam kilkanaście rozłączeń. Zdarza się też tak, że po rozłączeniu w routerze w ogóle nie zapalają się diody DSL i Internet, a co parę minut dioda z napisem Internet zapala się na czerwono (standardowy kolor to zielony) na parę sekund. W tym czasie telefon stacjonarny, który jest na tej samej linii, działa normalnie (jest sygnał i da się dzwonić). Sytuacja się naprawia po zrestartowaniu routera. I właśnie dlatego wydaje mi się, że to coś z routerem jest nie tak, chociaż oczywiście mogę się mylić. :P Jeśli chodzi o samo urządzenie, to posiadam router Linksys WAG320N. Tak wygląda log między kolejnymi rozłączeniami: http://pastebin.com/4Xzkx89y.
W sumie to nie mam pojęcia, co jeszcze mógłbym napisać, pewnie też o czymś zapomniałem. :P Generalnie chodzi mi o możliwość określenia, czy to router stanowi problem, czy też może nadszedł czas na kolejne tygodnie (jeśli nie miesiące) udręki z Orange. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy korzysta ktoś z routera TP-LINK TL-WR740N ? Czy można go polecić? Co jest potrzebne do konfiguracji? Jakie wymogi muszę spełnić? Czy jest to trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka jest to odleglosc, u mnie ping przy odleglosci kilku metrow i jednego pietra wzrasta o ok. kilka-kilkanscie milisekund. Predkosci nie mierzylem, ale nie jestem pewien czy bedzie to tak szybkie jak chcesz (mowie o realnej, a nie teoretycznej predkosci). Masz wzglednie nowa ("nie-stara") instalacje elektryczna w domu? Jaki masz na to budzet? Jesli ceny sie nie zmienily od czasu gdy ostatnio kupowalem moj (zestaw 2 szt. z 1 gniazdem kazdy) to raczej na mniej niz 500-600 zl nie ma co liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 22:41, Chlorofil napisał:

Co jest potrzebne do konfiguracji?

Przeglądarka internetowa.

Dnia 12.07.2014 o 22:41, Chlorofil napisał:

Jakie wymogi muszę spełnić?

Posiadać kartę sieciową przewodową lub bezprzewodową.

Dnia 12.07.2014 o 22:41, Chlorofil napisał:

Czy jest to trudne?

Wszystko zależy od człowieka. Jeden powie, że nie, inny, że tak. Podobnie jak z wymianą koła w samochodzie. Nie każdy sobie z tym poradzi chociaż w rzeczywistości to bardzo proste zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 11:30, Narmo napisał:

Wszystko zależy od człowieka.


Dziękuję za odpowiedź. A powiedz czy potrzebują takie dane jak IP, MASKA, DHCP, DNS, Bramkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od twojego dostawcy netu, albo "pójdzie na automacie" i rzeczowy dostawca sam je prześle (i tak pewnie będzie, celem uproszczenia instalacji u klienta), albo też będą te same które teraz masz w komputerze podpiętym bez routera (i do którego w takim przypadku sam musiałeś je wpisać żeby był net). Sam router fabrycznie powinien być ustawiony tak żeby automatycznie przesłać wszystkim łączącym się stosowne "parametry", ale osobiście polecam lekturę instrukcji i zabezpieczenie sieci poprzez szyfrowanie WPA2 i wyłączenie rozsyłania ssid (dzięki czemu ktoś to chce się podpiąć będzie musiał wpisać nie tylko hasło ale i znać i wpisać nazwę, takie dodatkowe zabezpieczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 12:07, S1G napisał:

i wyłączenie rozsyłania ssid (dzięki czemu ktoś to chce się podpiąć będzie musiał wpisać nie tylko
hasło ale i znać i wpisać nazwę, takie dodatkowe zabezpieczenie).

"Zabezpieczenie" to można złamać w 5 sekund, a jeżeli ktoś zna hasło, to zna też pewnie nazwę sieci, więc poza włączeniem WPA2 nie ma sensu wprowadzać dodatkowych "przeszkadzajek", bo są nieskuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam Liveboxa 2.0 i to dziadostwo co chwile ulega awarii teraz mi wcięło wi-fi jdę na kablu... Otóż mam Neostradę 10 MB, jaki dobry ale tani router mi polecacie? Najlepiej jakby miał obsługę wi-fi oraz Ethernet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie olśni, bo cały czas nie rozumiem tego ewenementu. Otóż zawsze, gdy szedłem do łazienki z laptopem, to router automatycznie się resetował i bezskutecznie próbował połączyć się z siecią. Dziś znów było to samo, jednak tym razem podłączyłem lapka do innego gniazdka i wszystko jest OK. Macie jakieś pomysły jak to się dzieje, bo już naprawdę mam mętlik w głowie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję routera o super mocy, dzięki którym internet będzie śmigał w całym domu, mimo że korzysta z niego wiele osób na raz, można spokojnie grać i oglądać filmy online beż żadnych problemów. Znajomy polecał mi NETGEAT Nighthwak 7500 ale ja się średnio znam na takim sprzęcie. Co o nim sądzicie? Dobry model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2014 o 10:15, marius_kam napisał:

Cześć, poszukuję routera o super mocy, dzięki którym internet będzie śmigał w całym domu,
mimo że korzysta z niego wiele osób na raz, można spokojnie grać i oglądać filmy online
beż żadnych problemów. Znajomy polecał mi NETGEAT Nighthwak 7500 ale ja się średnio
znam
na takim sprzęcie. Co o nim sądzicie? Dobry model?


Hmm... 1000 zł za sztukę, całkiem sporo. Samemu co prawda go nie używałem ale z tego co widzę ma sensowne parametry. I są też wymienne anteny a to ważna rzecz bo gdybyś miał problemy z zasięgiem to za 100-120 zł da się dokupić taką która zapewni ci nawet kilkaset metrów.
Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach:
- Ten router nadaje w standardzie 802.11ac. I tylko na tym uzyskuje pełnię swojej prędkości i zasięgu. Co oznacza że wypadałoby mieć kartę sieciową która to wspiera (standardowe modele wspierają tylko 802.11n). Taki sprzęt też odrobinę kosztuje:
http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-sieciowe-wi-fi-477/0.00,0.00,,,,,,,,,10611O704320/1/#product_list
Dodajmy - nie jest ci to potrzebne w każdym kompie bo te które są bliżej do routera spokojnie zadowolą się wolniejszym 802.11n. Ale jeśli mówimy o czymś nieco dalej to wypadałoby sobie dorzucić taki adapter.

Poza tym nawet najlepszy sprzęt nie rozwiąże twoich problemów automatycznie i będziesz musiał nieco posiedzieć w opcjach. Zwłaszcza zaś w QOS - Quality of Service. Nadajesz tam priorytety aplikacjom sieciowym - np. najpierw przechodzą dane osób które akurat grają online bądź przeglądają strony internetowe. Dopiero potem przechodzi pobieranie plików, filmy itd. W ten sposób jeśli jedna osoba ściąga to inni nie odczują tego przy codziennym korzystaniu z internetu.

No i oczywiście - liczy się też sama prędkość łącza. Nawet router Cisco za 20000 zł nic ci nie da jeśli masz 4 osoby oglądające filmy w FullHD na 10 Mbps łączu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netgear R7500 to sprzęt z wyższej półki. Nie jest tani ale sprawdzi się nawet dla najbardziej wymagających uzytkowników. Sam mam R7000 ale już przymierzam się do kupna jego ulepszonej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Twój znajomy dobrze Ci doradził. Sam mam Nighthawk R7500 i jestem mega zadowolony. Internet śmiga nawet kiedy w tym samym czasie gram a reszta rodziny korzysta z neta, ogląda filmy itd. Ten sprzęt jest wart swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się