Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Małe pytanie, ale bardzo dla mnie ważne: Czy mając router TP - Link, w wersji oprogramowania v7, muszę instalować wszystkie aktualizacje po kolei, czy mogę od razu wgrać wersję przypuśćmy v9? Bo mam pewne problemy z internetem i chciałbym w pełni sprawdzić, czy to wina routera, a właśnie jego oprogramowanie jest nieco przestarzałe ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poszukuję super mocnego routera, który sprawi, ze net będzie chodził jak szalony nawet przy bardzo dużym obciążeniu sieci. Mam dwupiętrowy dom i obecny router nie sprawdza się tak, jakbym tego oczekiwał. Czy ktoś z Was może polecić mi jakieś konkretne modele? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2015 o 14:47, marius_kam napisał:

Witajcie, poszukuję super mocnego routera, który sprawi, ze net będzie chodził jak szalony
nawet przy bardzo dużym obciążeniu sieci. Mam dwupiętrowy dom i obecny router nie sprawdza
się tak, jakbym tego oczekiwał. Czy ktoś z Was może polecić mi jakieś konkretne modele?
Z góry dzięki za pomoc


Ja mam aktualnie TP-Link TL-WR1043ND i jestem bardzo zadowolony. Nie testowałem zasięgu między piętrami, ale w żelbetowym bloku sprawdza się zaskakująco dobrze.

Poza tym nie podałeś żadnych konkretnych wymagań (co rozumiesz przez "jak szalony" i "duże obciążenie"), więc ciężko też polecić coś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2015 o 14:47, marius_kam napisał:

Witajcie, poszukuję super mocnego routera, który sprawi, ze net będzie chodził jak szalony
nawet przy bardzo dużym obciążeniu sieci. Mam dwupiętrowy dom i obecny router nie sprawdza
się tak, jakbym tego oczekiwał. Czy ktoś z Was może polecić mi jakieś konkretne modele?
Z góry dzięki za pomoc


Sprawdź czy na swoim routerze nie można zainstalować nieoficjalnego softu (OpenWRT, DDWRT, Tomato). Ja miałem przypadek że router się krztusił jak było cokolwiek pobierane przez P2P, po zmianie softu na alternatywny problemy ustąpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się dołączę do pytania powyżej - potrzebowałabym router pod neostradę 40mb (Bo sagemcom mnie denerwuje a użerać się z orange żeby wymienili to już nie mam siły). Zależałoby mi na tym, żeby łatwo było wszystko ustawić (będą chodzić jakieś dwa-trzy kompy po kablu; 4-5 laptopy po WI-FI) i żeby mi połączenia ciągle nie zrywało. Jak ktoś ma jakieś pomysły to będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widzę pewien problem - Neostrada 40 Mb to już nie popularny ADSL a VDSL2.
A tego typu routery kosztują znacznie więcej.
Przykładowe modele które można polecić (od najdroższych po względnie tanie):
FRITZ!box 7390
FRITZ!box WLAN 3390
TP-Link TD-W9980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc - tak już wcześniej widziałam ten ostatni i chyba go zamówię - mam tylko nadzieję, że konfiguracja nie jest zbyt skomplikowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ostatnio zakupiłem model R8000 i jestem mega zadowolony. Mam podobną sytuację jeśli chodzi o dom więc sądzę, że u Ciebie też się sprawdzi. Z internetu korzystam ja wraz z żoną i trójką dzieci i nigdy nie miałem żadnych zakłóceń, słabego zasięgu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To http://www.x-kom.pl/p/104620-router-tp-link-tl-wdr4300-802-11a-b-g-n-750mb-s-2xusb-dualband.html
czy
to http://www.x-kom.pl/p/175803-router-asus-rt-ac52u-733mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g-usb-5ghz.html

A może coś innego?

Chcę kupić coś do 300zł co będzie działało możliwie najlepiej.
Taką kartę wifi 5GHz mogę bez problemu podłączyć do laptopa nic się nie będzie gryzło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 20:07, Citkowsky napisał:

/.../ > Taką kartę wifi 5GHz mogę bez problemu podłączyć do laptopa nic się nie będzie gryzło?

>
Widzisz, nie wiem, czy potrafię Cię przekonać.
Ja sam mam internet na kablu - ostatni router się zepsuł, po bodaj 9 latach użytkowanie i Telekomunikacja Polska (teraz Orange) dała mi nowy router z WI-FI. Od razu poprosiłem o wyłączenie WI-FI i nadal mam wszystko na kablu. Kabel ma swoje zalety, chociaż kabel, jako kabel, może się plątać pod nogami. Ale przy okazji remontu w mieszkaniu, puściłem kabel w przedpokoju pod terakotą, a w pokojach przy zbiegu ściany z podłogą. I wszystko działa od wielu lat i nie mam kłopoty z szyfrowaniem sieci, hasłami dostępu itd. Dlatego sugeruję oparcie się właśnie na kablowym połączeniu. Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale ja wymieniłbym mój ruter z WI_FI na taki z 4 portami bez WI-FI. Bez namysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........

Nie trzeba mnie przekonywać bo też lubię net po kablu ale w obecnej sytuacji nie mam takiej możliwości.

/


Moje pytanie nadal aktualne, co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brałbym TP-Linka, chociażby ze względu na gigabitowe porty. O ile dla portów LAN jeszcze to można przełknąć, to 100 Mbps na WAN w którymś momencie może zacząć spowalniać twój internet.
Poza tym mam podobny model i polecam. 5GHz jeszcze nie testowałem, bo na standardowym kanale wszystko działa bez zarzutu pomimo mieszkania w środku bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktoś może tutaj obeznany w temacie mogący polecić jakiś router do 200 zł do użytku domowego? Prędkość internetu 12 Mb/s, do obsługi sporo urządzeń tzn 2 komputery, tablet, 4 smartfony, także coś co to wszystko ogarnie bez problemu.

Póki co znalazłem coś takiego:
http://www.megamarket.com.pl/tp-link-router-tp-link-tl-wr1043nd,id-119367#opis_tab

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że obszar działania w mieszkaniu będzie wynosił dwa piętra (do przebicia jest podłoga/sufit), i ściany w poszczególnych pokojach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam router TL-WDR3600
chciałbym podłączyć do niego dysk WD My book
W zakładcde USB settings jednak nie wykrywa tego dysku, a np wykrywa zwykły pendrive

Jakieś sugestie co robię źle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję routera dla teściów mieszkających na wsi. Neta odbierają tam drogą radiową z nadajnika znajdującego się 2/3 kilometry od ich domu (dostawcą jest Master Głogów). Prędkość to bodajże 2 mega, ale mogę się jeszcze upewnić. Dotąd wystarczał im kabel, ale po kupnie smartfona i laptopa, chcieliby mieć neta w domu bezprzewodowo. Nie mają wielkich wymagań, choć od siebie dodam, że chata nie mała a jeden z pokoi, gdzie na pewno będą siedzieć jest oddalony o ok. 8 metrów + 2 ściany 24 cm od potencjalnego umiejscowienia routera.

Jaki sprzęt moglibyście polecić?

A, cena gra dość istotną rolę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, chyba mam jakieś przeklęte mieszkanie.
Odległość pomiędzy routerem a laptopem to ok. 8 metrów. Router na brzegu jednego pokoju, laptop na końcu drugiego pokoju. Pomiędzy pokojami przedpokój. Net przerywa mimo nowiutkiego routera. Wystarczy, że laptopa wezmę w ręce i siąde z nim na brzegu mojego pokoju i jest ok.

Inwestować w repeator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Wreszcie dorobiłem się światłowodowego 100mbps internetu ale mój stary router go tylko spowalnia. Ping spadł z 28 na 13 :) Operator rekomenduje Netis WF2780 AC1200 DualBand Gigabit 5dBi (który oferuje u siebie w cenie 179PLN - cena mi pasuje) i tutaj moje pytanie:

http://www.netis-systems.com/en/products/Dualband-Series/905.html#.VhexsStl2gs
http://www.pcformat.pl/Test-routera-Netis-WF2780,a,3666

Czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś szczególne parametry, czy ten będzie OK?

Nieznana marka mi nie przeszkadza i nie ukrywam że cena jak dla mnie jest bardzo atrakcyjna.

Proszę o poradę.

Mario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się