Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Załóżmy, że chciałbym kupić sobie router, do 150 zł. Potrzebowałbym w nim Wifi i co najmniej 4 portów LAN. Nie znam się w ogóle na tego rodzaju sprzętu, mógłby mi ktoś coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 21:39, mikim napisał:

Załóżmy, że chciałbym kupić sobie router, do 150 zł. Potrzebowałbym w nim Wifi i co najmniej
4 portów LAN. Nie znam się w ogóle na tego rodzaju sprzętu, mógłby mi ktoś coś doradzić?

zacznijmy moze od tego tez jakiego mas neta. jeśli masz neo/netia itp. to jesli sie nie myśle to musisz szukać rutera ADSL a jak masz coś z access point czy bezprzewodówke to szukaj z rutera DSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 21:39, mikim napisał:

Załóżmy, że chciałbym kupić sobie router, do 150 zł. Potrzebowałbym w nim Wifi i co najmniej
4 portów LAN. Nie znam się w ogóle na tego rodzaju sprzętu, mógłby mi ktoś coś doradzić?

Jeśli masz ADSL, to polecam http://www.allegro.pl/item532444964_pentagram_cerberus_neostrada_router_wifi_gw_5lat.html <- sam tego używam i jest świetne, nawet moja marna, wiejska neo przestała się tak rwać :)
Zaś DSL to polecam to: http://www.allegro.pl/item534856958_router_wi_fi_pentagram_p6381_2_realne_5dbi_dsl.html <- kumpel używał i był zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 13:35, mikim napisał:

A czym się to różni? Jeśli mam modem zewnętrzny, np. z takiego UPC, to mam wybrać ADSL
czy DSL? :O


ADSL to w uproszczeniu net doprowadzany za pomocą łącza telefonicznego.

@milten6
Informacje techniczne o tych 2 routerach są ograniczone do minimum, więc jakichś praktycznych różnic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 14:07, rob006 napisał:

...

ADSL to w uproszczeniu net doprowadzany za pomocą łącza telefonicznego.


DSL również :). Po prostu ADSL to jedna z "odmian" DSL, wszystkie używają linii telefonicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modem zewnętrzny z UPC to DSL czy ADSL? :P Nie mam telefonu stacjonarnego, ale prawdę mówiąc trochę się pogubiłem xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 18:19, Blackhand napisał:

DSL również :). Po prostu ADSL to jedna z "odmian" DSL, wszystkie używają linii telefonicznych.


To ja wiem, ale chyba zdecydowana większość połączeń za pomocą linii telefonicznych odbywa się za pomocą ADSL, więc w uproszczeniu linia telefoniczna=ADSL. ;P

@mikim
Model modemu wiele by pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie Problemy z Internetem jak na razie nikt nie odpowiedział, więc zapytam w tym temacie.
Ostatnio rodzice zgodzili się na zakup Routera, jaki model byście polecili tak do 150 złotych, jeżeli jest w ogóle taki w takiej cenie w miarę dobrej jakości, z góry dzięki za odpowiedź. Jeśli już takowy model podacie, napiszcie jak go skonfigurować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 19:26, tomeksmy01 napisał:


Czy stan oznaczony jako aktualny dzialal wczesniej? Czy na komputerach dziala internet? Czy jest zainstalowany firewall?
Jakiego typu to jest interent? (kablowka, kabel telefoniczny, siec osiedlowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 19:32, heaton 1992 bdg napisał:

Jeśli już takowy model podacie, napiszcie jak go skonfigurować ;D


Zwykle warto podac jak i co chcesz podlaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 19:56, Volvox napisał:

> Jeśli już takowy model podacie, napiszcie jak go skonfigurować ;D

Zwykle warto podac jak i co chcesz podlaczyc ;)

Chciałbym tylko tego, abym mógł korzystać z internetu na dwóch różnych komputerach, w dwóch różnych pokojach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 22:11, heaton 1992 bdg napisał:

Chciałbym tylko tego, abym mógł korzystać z internetu na dwóch różnych komputerach, w
dwóch różnych pokojach.


Kazdy router ma instrukcje obslugi wiec nie bede sie wdawal w szczegoly i opise tylko najwazniejsze opcje ktore trzeba ustawic:
W zakladce polaczenia ustawiasz dane od dostawcy internetu (jak masz router z modemem)lub podajesz adres IP modemu (ten powinien byc w instrukcji od modemu ;)
Nastepnie wlaczasz DHCP i gotowe ;)
Mozesz jeszcze przekierowac porty zeby programy dzialaly (chociaz nowe routery maja opcje UPnP dzieki ktorej (tez trzeba ja wlaczyc) program sam otworzy sobie port (nie kazdy program to niestety potrafi :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 00:13, Volvox napisał:

> Chciałbym tylko tego, abym mógł korzystać z internetu na dwóch różnych komputerach,
w
> dwóch różnych pokojach.

Kazdy router ma instrukcje obslugi wiec nie bede sie wdawal w szczegoly i opise tylko
najwazniejsze opcje ktore trzeba ustawic:
W zakladce polaczenia ustawiasz dane od dostawcy internetu (jak masz router z modemem)lub
podajesz adres IP modemu (ten powinien byc w instrukcji od modemu ;)
Nastepnie wlaczasz DHCP i gotowe ;)
Mozesz jeszcze przekierowac porty zeby programy dzialaly (chociaz nowe routery maja opcje
UPnP dzieki ktorej (tez trzeba ja wlaczyc) program sam otworzy sobie port (nie kazdy
program to niestety potrafi :( )

Dziękuje za informację, poleciłbyś jakiś konkretny model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 00:24, heaton 1992 bdg napisał:

Dziękuje za informację, poleciłbyś jakiś konkretny model?


Niestety nie jestem w temacie na tyle zeby cos polecic. Sadze jednak, ze tu ciezko zle wybrac i nawet jak poradzis sie sprzedawcy to nie powinno byc zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Czy stan oznaczony jako aktualny dzialal wczesniej? Czy na komputerach dziala internet?

Dnia 30.01.2009 o 19:54, Volvox napisał:

Czy jest zainstalowany firewall?
Jakiego typu to jest interent? (kablowka, kabel telefoniczny, siec osiedlowa)


Od kilku tygodni jest dodatkowo ten kabel od bezprzewodowego neta,
wcześniej też był ten problem, ale od listopada mój dostawca wyłączył usługe mapowania portów (dlaczego? nikt nie wie xD) News: http://www.robbo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=108&Itemid=1 ,nie pamiętam czy wcześniej przed 31.10.08 był ten problem ale prawdopodbnie tak.
Działa na wszystkich,
tak razem z antywirusem, ja mam ESET,
Kablówka raczej, sieć osiedlowa coś takiego, no kabel jest ;p (Dostawca: http://www.robbo.pl/)

Dzisiaj ustawiłem konfigurację jak na rysunku "2" efektów nie było stan taki sam, jedynie mój komp miał neta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 12:34, tomeksmy01 napisał:

Od kilku tygodni jest dodatkowo ten kabel od bezprzewodowego neta,


Tego nie rozumiem - na rysunku nie ma laptopa. Masz 2 źródła internetu i tylko 2 komputery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 18:28, mikim napisał:

Modem zewnętrzny z UPC to DSL czy ADSL? :P Nie mam telefonu stacjonarnego, ale prawdę
mówiąc trochę się pogubiłem xD.

Hm... chwila szukania i: http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=40257 tu masz odpowiedź. Życzę miłego użytkowania :P
PS: Jednak wróciłeś na gram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się