Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 18:28, mikim napisał:

Modem zewnętrzny z UPC to DSL czy ADSL? :P Nie mam telefonu stacjonarnego, ale prawdę
mówiąc trochę się pogubiłem xD.

Inaczej. Jeśli masz modemik USB to powinieneś kupić ADSL(jest to wtycka RJ-11, telefoniczna) , a jeśli masz podłączonego kablem bespośrednio do komputera przez karte sieciowom(wtyczka RJ-45, skrętka) to będzie to DSL. A jeśli masz na skrętce to prawdopodobnie bedziesz też musiał podmienic adres MAC w ruterze, a na tym niestety się nie znam(nigdy tedo nie robiłem):9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 12:44, rob006 napisał:

> Od kilku tygodni jest dodatkowo ten kabel od bezprzewodowego neta,

Tego nie rozumiem - na rysunku nie ma laptopa. Masz 2 źródła internetu i tylko 2 komputery?


Przecież nie będę go rysował, poprostu jest jedno źródło internetu które się rozchodzi na 3 komputery, przy czym laptop ma ten interner chyba wifi i 3 kabel idzie do tego "pudełka" a potem bezprzewodowo do laptopa.

Niestety nawet bezpośrednie podłączenie kabla od internetu do komputera bez niczego pomiędzy nie dało żadnych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczyli mapowanie portow to znaczy ze nie masz publicznego IP i bez mapowania moze byc ciezko (edit: wlasnie sprawdzalem u siebie i chyba jednak powinno dziala i bez mapowania).
Sprawdz czy firewall lub antywirus nie blokuje polaczenia (mozesz go wylaczyc na chwile ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 14:27, Volvox napisał:

Jak wylaczyli mapowanie portow to znaczy ze nie masz publicznego IP i bez mapowania moze
byc ciezko (edit: wlasnie sprawdzalem u siebie i chyba jednak powinno dziala i bez mapowania).
Sprawdz czy firewall lub antywirus nie blokuje polaczenia (mozesz go wylaczyc na chwile
;)


Spoiler

Wyłączyłem go ;p

A nawet jak jest włączony to wszystkie ustawienia (chyba) dla CoH''a są ustawione tak żeby nie było problemów, chocia ja się na tym nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 00:59, Volvox napisał:

> Dziękuje za informację, poleciłbyś jakiś konkretny model?

Niestety nie jestem w temacie na tyle zeby cos polecic. Sadze jednak, ze tu ciezko zle
wybrac i nawet jak poradzis sie sprzedawcy to nie powinno byc zle.

Dzięki za pomoc, orientujesz się może czy warto kupować router np. w MM czy Saturnie, czy lepiej wybrać sklep komputerowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 18:36, heaton 1992 bdg napisał:

Dzięki za pomoc, orientujesz się może czy warto kupować router np. w MM czy Saturnie,
czy lepiej wybrać sklep komputerowy?


Kupic smialo mozna. Nie wiem jak w Marketach z doradzeniem co do modelu, ale poza tym to wszystko w porzadku (w koncu to zapakowane urzadzenie takie samo jak w normalnych sklepach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 23:35, Volvox napisał:

(w koncu to zapakowane urzadzenie takie samo jak w normalnych sklepach)


Tylko droższe (przynajmniej w MM). :P
Ja radziłbym raczej poszukać w okolicznych sklepach, albo zamówić przez internet - pare złotych może zostać w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 18:37, mikim napisał:

A modemik zewnetrzny pod3ączony do karty sieciowej? :D


Muszisz w takim razie poszukaa na modemie tzw. portu WAN (powinien bya podpisany) i sprawdzia czy jest na RJ-11 czy RJ-45. Jak by co masz pokazany przykład na obrazku(swoją drogą to mnie zdeka rozbroiłeś z tym modem, jeszcze nigdy takiego nie widziałem:D)

20090202144350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, wyczytałem w internecie, chociaż nie jestem tego do końca pewien, ale w każdym razie, router powinien być typu DSL, dzięki za odpowiedzi ^^.

P.S. Czy router z portami USB jest o wiele droższy, czy niewiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:31, mikim napisał:

P.S. Czy router z portami USB jest o wiele droższy, czy niewiele?


A po co te porty USB w routerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:45, Marekvader napisał:

Jak by co masz pokazany przykład na obrazku

Z obrazka wynika, że są to końcówki do telefonii analogowej oraz ISDN (cyfrowej).
Żeby RJ-45 działał jako Ethernet, to kabel nie powinien być płaski lecz okrągły ponieważ 4 pary powinny być wokół siebie skręcone.
Jak ktoś zrobi kabel do kompa z routera na płaskim kablu, to raczej internetu i sąsiednich kompów nie zobaczy bo można rozkręcić tylko kilka cm skrętki - akurat tyle ile starcza na wtyczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:31, mikim napisał:

P.S. Czy router z portami USB jest o wiele droższy, czy niewiele?

Powinien być tańszy bo USB w urządzeniach sieciowych, to trochę pomyłka.
Jak na potrzeby internetu zbyt wolny (USB 1.1) lub zbyt szybki (USB 2.0), jednocześnie zbyt krótki bo w porównaniu do 90 m Ethernetu czy 2km światłowodu wymięka.
USB jest świetne, ale jako łącze do urządzeń podłączanych okazjonalnie i często rozłączanych. Nie jako coś stałego.
Router z USB wymaga dedykowanego sterownika i podłączenia do PC w jakimś celu, co neguje w ogóle jego sens istnienia. Router to urządzenie samodzielne.

Tyle, że to co kupuje się w sklepach, to już od dawna nie są routery. A raczej nie tylko.
Powinny się one nazywać urządzeniami wielofunkcyjnymi bo składa się na nie wiele urządzeń:
router, ethernet switch, firewall, radio acess-point, często modem dsl/adsl, często printserver, czasem modem optyczny do światłowodu oraz specjalizowany serwer www do konfiguracji całego urządzenia. Jak policzyć to składa się on z 4 do 8 urządzeń w jednym pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpiąć drukarkę, ale z postu Olamagato widzę, że to nie ma sensu :P.

Dzięki Wam obydwóm za odpowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Router DSL-G604T Wszystko dobrze działa oprócz tego że jest on niezabezpieczony ...

Wiele stron przeszukałem i wszędzie pisali przełącz to napisz to ale już jak tam dojść i gdzie to jest nie pisali ...

W instrukcji jest podane że trzeba wejść na tą stronę http://192.168.1.1/ lecz jak się tam zalogować to już nic nie napisali. Więc moje pytanie jest takie jak krok po kroku zabezpieczyć Router jestem zielony w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 11:21, ryciu6 napisał:

W instrukcji jest podane że trzeba wejść na tą stronę http://192.168.1.1/ lecz jak się
tam zalogować to już nic nie napisali.

Prawdopodobnie login:admin, hasło:admin. Nie wierzę że tego nie ma w instrukcji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam duży problem.. przez przypadek zakupiłem router WR340G - firmy TP-LINK, niestety nie zauważyłem, że nie ma wbudowanego modemu adsl... Normalnie mam neostrade i sagema 800. Chce rozdzielić neo na swój komputer i laptopa (internet bezprzewodowy) Wiem ze wtedy komputer główny bedzie musiał być cały czas włączony, ale nie mam innego wyjscia bo router kupiłem przez internet i nie chce mi sie bawic w wysyłanie z powrotem do sprzedawcy. Ktoś pomoże jak to skonfigurować ? :) probowałem już wiele sposobów ale mi nie wychodzi ( router z kablem sieciowym podłączony do karty sieciowej) Na laptopie w sieci bezprzewodowej widzi pliki itp, ale internetu jak nie było tak nie ma :)

http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnienia-f23/Siec-Domowa-t242624.html&pid=2726240&mode=threaded#entry2726240

tutaj jest chyba lepiej wyjaśniony ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokup sobie lepiej modem z interfejsem Ethernet i zwyczajnie podłącz do routera.

Dnia 13.02.2009 o 01:16, Widek napisał:

probowałem już wiele sposobów ale mi nie wychodzi ( router z kablem sieciowym podłączony do karty sieciowej)

Ten kabel od kompa z internetem podłączasz do portu LAN czy WAN? Masz na nim ustawione udostępnianie internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 09:33, rob006 napisał:

Dokup sobie lepiej modem z interfejsem Ethernet i zwyczajnie podłącz do routera.

> probowałem już wiele sposobów ale mi nie wychodzi ( router z kablem sieciowym podłączony
do karty sieciowej)
Ten kabel od kompa z internetem podłączasz do portu LAN czy WAN? Masz na nim ustawione
udostępnianie internetu?


do Lan... oczywiscie internet jest udostępniony, jednak laptop i tak nadal go nie widzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się