Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2009 o 15:56, SerVius napisał:

A jeszcze mam takie pytanie bo wcześniej miałem modem z neostrady i czy mikrofiltry do
telefonów mają zostać ?


Muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej od roku korzystam z routera d-link DI 524 plus bezprzewodowa karta sieciowa na usb. Bardzo mnie to wkur**a bo mi karta sieciowa jak gdyby traci zasięg i rozłącza neta. Wtedy muszę wyjąć z portu USB tą karte sieciową wielkiości pendrive i włozyć z powrotem i łapie ponownie łączność. W dodatku w grach strzelankach na multi niesamowicie mi laguje, co pare/parenaście sekund robi mi się ping 999 po czym wraca do normy po to by po paru sekundach stało się to samo. Dodam, że mój komp jest oddalony od routera o jakies może 5metrów (sąsiedni pokój). Bardzo mnie to zaczyna denerwować, do tego stopnia, że już pare razy rzucilem tym ,,pendrivem" i wyklnałem jak tylko się da.
Moje pytanie: da się coś jakoś ustawić aby ten syf nie tracił łączności co jakiś czas i żeby nie muliło w grach?

Mój brat przykładowo (mieszka piętro niżej) również korzysta z routera i bezprzewodowo łączy się z nim za pomocą laptopa i zdziwił się bardzo gdy mu powiedziałem jak syfiasto u mnie to działa. U niego może raz na tydzień/2tygodnie rozłaczy się net na chwile i zaraz powraca łączność.

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić? Karta sieciowa na usb również marki D-Link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 11:02, blacklio2 napisał:

Odnośnie lagów i frezów nic nie zmienisz łącze bezprzewodowe, ot jego minusy, jeśli chcesz
się tego pozbyć to tylko kabelek



Nie zadowala mnie to uzasadnienie bo cały piątkowy wieczór spędziłem u brejdaka korzystając z laptopa i bezprzewodowego routera i ani nie zrywalo łączności ani żadnych lagów nie bylo podczas grania na multi. Także o coś musi innego chodzić skoro u niego jest dobrze a u mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam pomysł mój komp jest oddalony o około 4m od routera (router w sasiednim pokoju) i też mi laguje w grach itp a co najlepsze moja mama ma laptopa i wszystko działa wyśmienitcie. Wk***** mnie to bo jak chce pograć w CoD''a 4 na multi to za nic nie pogram bo minute działa dobrze a później pojawia sie napis połączenie przerwane :// Routery to jeden wielki syf :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lagi przez WiFi nie poradzisz nic raczej. Do zwykłęgo korzystania z netu to się nadaje ale do grania w sieci to raczej nigdy. Ja miałem najpierw sieciówkę bezprzewodową w kompie ale podziękowałem i wróciłem do kabelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w Menu Start -->> uruchom -->> wpisz ''cmd'', a pozniej jak sie pojawi okienko z czarnym tlem wpisz: "tracert www.google.com"

Jak ping zacznie skakac juz przy pierwszym skoku w strone IP 192.168.1.1 (domyslny adres routera - u Ciebie moze byc inny) to radze albo wymienic modem albo router, bo masz kupe, a nie sprzet do bezproblemowego uzywania wi-fi ;)...

Ja mam router Linksysa i jak widac na ponizszym screenie (przy uzyciu komendy ping) zero problemow

20090426130801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 12:55, igor8472 napisał:

Na lagi przez WiFi nie poradzisz nic raczej. Do zwykłęgo korzystania z netu to się nadaje
ale do grania w sieci to raczej nigdy. Ja miałem najpierw sieciówkę bezprzewodową w kompie
ale podziękowałem i wróciłem do kabelka.


Głupoty. Może i nie to samo, ale ja mam liveboxa piętro niżej, ja mam adapter Wi-Fi, gram w GW,CSa itp. - żadnych lagów. A jakość sygnału jest bardzo dobra - wynosi ok. 24mb/s-56 mb/s. Ogólnie, nie narzekam.

KamyK_84 - albo kijowy router, albo komputer nie daje rady.

Piotrek _K

Też kiedyś miałem router Linksysa, podobnie jak ty nie narzekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:08, Piotrek_K napisał:

Wejdz w Menu Start -->> uruchom -->> wpisz ''cmd'', a pozniej jak sie pojawi
okienko z czarnym tlem wpisz: "tracert www.google.com"

Jak ping zacznie skakac juz przy pierwszym skoku w strone IP 192.168.1.1 (domyslny adres
routera - u Ciebie moze byc inny) to radze albo wymienic modem albo router, bo masz kupe,
a nie sprzet do bezproblemowego uzywania wi-fi ;)...

Ja mam router Linksysa i jak widac na ponizszym screenie (przy uzyciu komendy ping) zero
problemow


zaraz tak zrobie i zapodam screena to sam ocenisz. Modu nie mam bo net jest osiedlowy a router i karta sieciowa bezprzewodowa na gwarancji to moze uda sie wymienić jakby co. Marka obu tych rzeczy to D-Link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic strasznego nie widac. Sprawdz jeszcze ''ping www.google.com -n 30''

Masz mozliwosc podpiecia innego routera/karty sieciowej i sprawdzic jak sie sprawuja? Mozna wy wykluczyc jedno z urzadzen jako majace slaba jakosc...

Ogolnie kiedys czytalem, ze z d-linkami to jest taki klopot, ze... albo trafisz na dobry model i bedzie sprawowal sie ok, albo... nie trafisz na dobry model i bedzie kupa ;/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:29, Piotrek_K napisał:

W sumie nic strasznego nie widac. Sprawdz jeszcze ''ping www.google.com -n 30''

Masz mozliwosc podpiecia innego routera/karty sieciowej i sprawdzic jak sie sprawuja?
Mozna wy wykluczyc jedno z urzadzen jako majace slaba jakosc...

Ogolnie kiedys czytalem, ze z d-linkami to jest taki klopot, ze... albo trafisz na dobry
model i bedzie sprawowal sie ok, albo... nie trafisz na dobry model i bedzie kupa ;/...


Hmm, z tym sprawdzeniem bede musiał pokombinowac. Napewno latwiej znajde od kogoś i pozycze inna karte sieciową, tylko ze ja mam taką na usb to nie mialem problemow z montazem a taką stacjonarną to juz gorzej tam gmerac w kompie.

W załączniku daje screen z tego co chciałeś bym zrobił.


20090426133425

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:29, Piotrek_K napisał:

W sumie nic strasznego nie widac. Sprawdz jeszcze ''ping www.google.com -n 30''

Masz mozliwosc podpiecia innego routera/karty sieciowej i sprawdzic jak sie sprawuja?
Mozna wy wykluczyc jedno z urzadzen jako majace slaba jakosc...

Ogolnie kiedys czytalem, ze z d-linkami to jest taki klopot, ze... albo trafisz na dobry
model i bedzie sprawowal sie ok, albo... nie trafisz na dobry model i bedzie kupa ;/...



I jak, wiadomo już? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 12:55, igor8472 napisał:

Na lagi przez WiFi nie poradzisz nic raczej. Do zwykłęgo korzystania z netu to się nadaje
ale do grania w sieci to raczej nigdy. Ja miałem najpierw sieciówkę bezprzewodową w kompie
ale podziękowałem i wróciłem do kabelka.


mi się zdaje, ze coś ostatnio musiało się zj**ać bo wcześniej wszystko działało w miare dobrze bo w CoD''a na multi popylałem i tylko czasami były zacięcia :/ Będe musiał załatwic jakiegoś dobrego routera lub przejdę się na modem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:11, Yanek12 napisał:

> Na lagi przez WiFi nie poradzisz nic raczej. Do zwykłęgo korzystania z netu to się
nadaje
> ale do grania w sieci to raczej nigdy. Ja miałem najpierw sieciówkę bezprzewodową
w kompie
> ale podziękowałem i wróciłem do kabelka.

Głupoty. Może i nie to samo, ale ja mam liveboxa piętro niżej, ja mam adapter Wi-Fi,
gram w GW,CSa itp. - żadnych lagów. A jakość sygnału jest bardzo dobra - wynosi ok.
24mb/s-56 mb/s. Ogólnie, nie narzekam.

KamyK_84 - albo kijowy router, albo komputer nie daje rady.

Piotrek _K

Też kiedyś miałem router Linksysa, podobnie jak ty nie narzekałem.



Men sam mam jakoś sygnału bardzo dobrą i najczęściej 56 mb/s (przynajmniej taki pisze gdy klikam na stan sieci bezprzewodowej), a po kilku minutach grania na multi połączenie przerwane i finish ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 14:15, KamyK_84 napisał:

> Na lagi przez WiFi nie poradzisz nic raczej. Do zwykłęgo korzystania z netu to się
nadaje
> ale do grania w sieci to raczej nigdy. Ja miałem najpierw sieciówkę bezprzewodową
w kompie
> ale podziękowałem i wróciłem do kabelka.

mi się zdaje, ze coś ostatnio musiało się zj**ać bo wcześniej wszystko działało w miare
dobrze bo w CoD''a na multi popylałem i tylko czasami były zacięcia :/ Będe musiał załatwic
jakiegoś dobrego routera lub przejdę się na modem.


jeśli masz okazję przejść na modem, to sprawdź czy nadal masz ten problem używając modemu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam, że jestem internetowym lamerem.

Mam dwa komputery w domu, Neostrada jest podłączona do pierwszego, który jest na dole budynku. Chcę rozdzielić internet przez router, aby dało się z niego korzystać na obydwu kompach, drugi jest na górze, tak jak gniazdko telefoniczne. Niestety, gdy próbowałem zainstalować na próbę Neostradę na drugim kompie, tak jak na pierwszym, pokazywał się komunikat, że ,,usługa jest przeciążona''''. Mój problem polega na tym, że chciałbym, aby internet biegło od gniazdka, do tego komputera na górze, a potem do tego na dole, gdzie Neostrada działa bez problemów. Proszę o pomoc:
1. Czy da się jakoś zainstalować Neostradę na górnym komputerze aby sprawdzić, czy wszystko będzie działało?
2. Jeśli nie, to czy będzie możliwe podłączenie routera?
3. Proszę o link do jakiejś absolutnie łopatologicznej instrukcji krok po kroku, jak zainstalować na tych komputerach router, aby wszystko działało bez problemu. Mam model Edimax AR-7064+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty właściwie chcesz osiągnąć? Chcesz na stałe udostępniać internet z "górnego" kompa na "dolny", czy planujesz kupić router, i w ten sposób chcesz sprawdzić czy będzie działał? Bo jeśli to drugie, to jedyne co możesz w ten sposób sprawdzić, to czy działa gniazdko - router to router, albo działa bo jest dobry, albo nie działa, bo jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 22:10, rob006 napisał:

Ale co ty właściwie chcesz osiągnąć? Chcesz na stałe udostępniać internet z "górnego"
kompa na "dolny", czy planujesz kupić router, i w ten sposób chcesz sprawdzić czy będzie
działał? Bo jeśli to drugie, to jedyne co możesz w ten sposób sprawdzić, to czy działa
gniazdko - router to router, albo działa bo jest dobry, albo nie działa, bo jest zły.

Tak, chce na stałe udostępniać internet z górnego na dolny, i mam już router kupiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. mam laptopa z dobrze zbierajaca sygnal bezprzewodowa karta sieciowa. Lapie mi sygnal od wielu osob. I tak jestem teraz u babci mojej kobiety u której nie ma neta ale zbiera mi z otoczenia sygnal od sieci takze niezabezpieczonych i moge sie podlaczyc na ,,jana". ktos mi moze za to cos zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się