Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2009 o 13:23, Citkowsky napisał:

mam pytanko. mam laptopa z dobrze zbierajaca sygnal bezprzewodowa karta sieciowa. Lapie
mi sygnal od wielu osob. I tak jestem teraz u babci mojej kobiety u której nie ma neta
ale zbiera mi z otoczenia sygnal od sieci takze niezabezpieczonych i moge sie podlaczyc
na ,,jana". ktos mi moze za to cos zrobic?


Pytanie jak mogą Ci coś zrobić, jak ktoś nie zabezpiecza to jest to znak, że pozwala sie podłączać każdemu z okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz że zostawienie niezabezpieczonego netu jest na bakier z prawem, korzystanie z takowego też inna sprawa to nikła ścigalność takich rzeczy. Zorientować zawsze się można po dziwnych transferach, słabej przepustowości etc. Najwyżej się delikwent na następny raz zabezpieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 13:37, igor8472 napisał:

Raz że zostawienie niezabezpieczonego netu jest na bakier z prawem, korzystanie z takowego
też inna sprawa to nikła ścigalność takich rzeczy. Zorientować zawsze się można po dziwnych
transferach, słabej przepustowości etc. Najwyżej się delikwent na następny raz zabezpieczy.


To w takim wypadku jak nazwiesz wszystkie hot spoty w kawiarniach itp, że też niezgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 07:57, Asthariel napisał:

Tak, chce na stałe udostępniać internet z górnego na dolny, i mam już router kupiony.


Jeśli masz router, to po co udostępniać z jednego komputera na drugi? Podpinasz router do gniazdka, a do routera podpinasz komputery, i powinno działać na obu.

@igor8472
Z tym że na bakier z prawem to pierwsze słyszę, na bakier z umową dostawcy już tak - niektórzy pozwalają podpiąć tylko określoną ilość komputerów do jednego łącza, udostępnianie go innym może ją łamać. Ale żeby podpięcie się do jakiejś niezabezpieczonej sieci było niezgodne z prawem to jakiś absurd, ciekawe jak mam się dowiedzieć czy do konkretnej sieci mogę się podpiąć czy nie. :D
A wykryć intruza też się da, chyba większość routerów ma listę podpiętych klientów DHCP lub w ogóle podpiętych komputerów, niektóre mają nawet statystyki, więc można zauważyć czy ktoś nam kradnie neta czy nie. Inna sprawa że jak ktoś nie potrafi sieci zabezpieczyć, to i takich informacji nie znajdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze jeżeli ktoś powiedzmy Twoje nie zabezpieczone łącze wykorzysta do np. włamania się komuś na konto allegro czy serwer to potem w sądzie na nic twoje tłumaczenia że nie twoja wina. Łącze było ogólnodostępne i ty tez bekniesz. W firmach zostawienie firmowego łącza nie zabepieczonego już jest na 100% niezgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś polecić nie za drogi router, którym można podłączyć conajmniej dwa urządzenia kablem (X360 i mój komputer) oraz laptopa mojej siostry bezprzewodowo za pomocą Wifi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 13:37, igor8472 napisał:

Raz że zostawienie niezabezpieczonego netu jest na bakier z prawem, korzystanie z takowego
też inna sprawa to nikła ścigalność takich rzeczy. Zorientować zawsze się można po dziwnych
transferach, słabej przepustowości etc. Najwyżej się delikwent na następny raz zabezpieczy.



jakie na bakier z prawem człowieku. tez przez pierwsze 6 miechow nie mialem ustawionego klucza sieciowego dla mojego połaczenia a co za tym idzie polaczyc sie mogl kazdy. pokaz mi gdzie tu zlamalem prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę może stronniczo bo sam używam ale polecam Netgear WGR614. Gniazdka na 4 komputery + WiFi w standardzie G, sprzętowy firewall, łatwy konfig a cena ok 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo miałeś szczęście że twojego łącza ktoś do żadnych machloj nie użył, zobaczymy czy byś się tak śmiał jakby było inaczej... A pozostawianie nie zabezpieczonego łączą bez szyfrowania świadczy o wyjątkowym rozgarnięciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:52, igor8472 napisał:

Bo miałeś szczęście że twojego łącza ktoś do żadnych machloj nie użył, zobaczymy czy
byś się tak śmiał jakby było inaczej... A pozostawianie nie zabezpieczonego łączą bez
szyfrowania świadczy o wyjątkowym rozgarnięciu...



to ciekawe wielki znawco co by bylo jakbym w ogolnodostepnym hot spocie narobil takich jak ty to nazywasz machloj. wiesz ze kazdy komp generuje swoj unikalny klucz z plyty glównej po ktorym mozna dojsc do delikwenta? I gowno kogo obchodzi czy korzystał z mojego neta czy nie. nikt w sieci nie jest anonimowy. Takze te twoje ,,nowości" mozna posłac do kosza. Widze wypowiadasz sie chyba w kazdym mozliwym temacie nie majac pojecia o tym co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:17, rob006 napisał:

> Tak, chce na stałe udostępniać internet z górnego na dolny, i mam już router kupiony.


Jeśli masz router, to po co udostępniać z jednego komputera na drugi? Podpinasz router
do gniazdka, a do routera podpinasz komputery, i powinno działać na obu.

@igor8472
Z tym że na bakier z prawem to pierwsze słyszę, na bakier z umową dostawcy już tak -
niektórzy pozwalają podpiąć tylko określoną ilość komputerów do jednego łącza, udostępnianie
go innym może ją łamać. Ale żeby podpięcie się do jakiejś niezabezpieczonej sieci było
niezgodne z prawem to jakiś absurd, ciekawe jak mam się dowiedzieć czy do konkretnej
sieci mogę się podpiąć czy nie. :D
A wykryć intruza też się da, chyba większość routerów ma listę podpiętych klientów DHCP
lub w ogóle podpiętych komputerów, niektóre mają nawet statystyki, więc można zauważyć
czy ktoś nam kradnie neta czy nie. Inna sprawa że jak ktoś nie potrafi sieci zabezpieczyć,
to i takich informacji nie znajdzie :P


Panie, to juz nie Prl:P wiekszosc dostawcow nie patrzy na ilosc kompow korzystajac z jednego lacza. przynajmniej ja sie z tym nei zetknalem. U mojego dostawcy moge miec i 20 kompow na 1 laczu jak tylko znajde taki router:) A teraz wlasnie siedze u kogos na necie i tak od 2h i jeszcze nikt sie nie obczail:P Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:29, igor8472 napisał:

Chodziło mi o to ze jeżeli ktoś powiedzmy Twoje nie zabezpieczone łącze wykorzysta do
np. włamania się komuś na konto allegro czy serwer to potem w sądzie na nic twoje tłumaczenia
że nie twoja wina. Łącze było ogólnodostępne i ty tez bekniesz. W firmach zostawienie
firmowego łącza nie zabepieczonego już jest na 100% niezgodne z prawem.

Jest to całkowita nieprawda. Nie ma przepisu wymuszającego stosowanie zabezpieczeń w sieciach.
Chyba że raczysz podać przepisy, które rzekomo się narusza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:57, Citkowsky napisał:

wiesz ze kazdy komp generuje swoj unikalny klucz z plyty
glównej po ktorym mozna dojsc do delikwenta?

Wiesz, że taki klucz można nie tylko bez problemu zmienić, ale też nie można na jego podstawie osoby namierzyć? Zresztą ciekawe jakbyś chciał udowodnić, że to nie ty włamałeś się gdzieś-tam, tylko ktoś na lewo podpięty do ciebie. Jak ktoś ci ukradnie broń i zastrzeli z niej człowieka to też za to bekniesz ;]

Dnia 02.05.2009 o 14:57, Citkowsky napisał:

wiekszosc dostawcow nie patrzy na ilosc kompow korzystajac z jednego lacza.

Może większość, ale nie wszyscy, choćby Neostrada nie pozwala udostępniać internetu na kompy spoza mieszkania, co przy dobrym routerze nie jest wcale trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 17:32, rob006 napisał:

> wiesz ze kazdy komp generuje swoj unikalny klucz z plyty
> glównej po ktorym mozna dojsc do delikwenta?
Wiesz, że taki klucz można nie tylko bez problemu zmienić, ale też nie można na jego
podstawie osoby namierzyć? Zresztą ciekawe jakbyś chciał udowodnić, że to nie ty włamałeś
się gdzieś-tam, tylko ktoś na lewo podpięty do ciebie. Jak ktoś ci ukradnie broń i zastrzeli
z niej człowieka to też za to bekniesz ;]

> wiekszosc dostawcow nie patrzy na ilosc kompow korzystajac z jednego lacza.
Może większość, ale nie wszyscy, choćby Neostrada nie pozwala udostępniać internetu na
kompy spoza mieszkania, co przy dobrym routerze nie jest wcale trudne.



dlatego tez w tp nawet stacjonarnego nie mam:) nie ma to jak osiedlowa siec:) no, i tak juz caly dzien u kogos siedze na necie i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 21:09, Citkowsky napisał:

dlatego tez w tp nawet stacjonarnego nie mam:) nie ma to jak osiedlowa siec:)


Akurat ograniczenia co do ilości podpiętych komputerów są najczęściej w sieciach osiedlowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 21:14, rob006 napisał:

> dlatego tez w tp nawet stacjonarnego nie mam:) nie ma to jak osiedlowa siec:)

Akurat ograniczenia co do ilości podpiętych komputerów są najczęściej w sieciach osiedlowych
:D


a to bardzo ciekawe. u mnie moj dostawca nawet routera nie blokowal domślnie i dzwonic i innych rzeczy robic nie trzeba bylo:) grunt to miec farta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Mam już dosyć tego ciagłego zrywania połaczenia i lagowania w grach multi. Chce sie pożegnać z tą sieciówką bezprzewodową na usb dlink i chciałbym coś normalnego (nie na usb) i zeby było stabilniejsze. (laptop mój ma wbudowana bezprzewodową karte i jak łącze z routerem to pięknie trzyma połączenie i nie laguje w grach, i jeszcze wykrywa o wiele wiecej sieci niz moja na Usb). Poradźcie mi jakiś konkretny model tak do 100zł jeżeli da się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Router D-link di-524 jest dobry do ps3, mieszkam w bloku miało odległość PS3 od routera to jakieś 9m. A internet mam z osiedlowych sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do PS3, internet mam od TP, 1mb... Podłączony bodajże poprzez gniazdko telefoniczne (?). W takim razie, jeśli ktoś może, to proszę o podanie jakichś dobrych routerów, lecz niezbyt drogich.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc zacznę od tego że jestem kompletnie zielony w tym temacie i proszę o pomoc ;) Sytuacja przedstawia się tak. Mam Neostradę 1mb podłączona do gniazdka telefonicznego. Brat kupił laptopa więc zaszła konieczność przeprowadzenia sieci do dwóch pokoi (w jednym laptop w drugim PC). W tym celu muszę kopić router abyśmy jednocześnie z bratem cieszyli się z dostępu do internetu ;p i Tu pada z mojej strony pytania, mianowicie jaki konkretnie router za rozsądną cenę powinienem kupić? Gdyby jeszcze ktoś był tak miły i postarał sie wskazać konkretny sprzęt wystawiony na allegro, najlepiej z Warszawy.

PS gdybym nie podał jakiś istotnych informacji - pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się