Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

No wiesz, trudno się połączyć z czymś, do czego nie jest się podpiętym (chyba że masz w kompie wi-fi). Modem musisz podpiąć do routera, a router do kompa, wtedy normalnie się podłączasz.

I nie żadnym kablem telefonicznym jak mówi Igor, tylko zwykłym kablem sieciowym, kupisz go w każdym sklepie komputerowym. To czy jest skrosowany czy nie, to w przypadku routera nie powinno mieć żadnej różnicy, więc bierz jaki chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z Routerem otóż.. Chciałem postawić server Teamspeak 2 ale nikt nie może się połączyć.. Wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:28, B1SH0P napisał:

Witam. Mam pewien problem z Routerem otóż.. Chciałem postawić server Teamspeak 2 ale
nikt nie może się połączyć.. Wie ktoś co z tym zrobić?


Pewnie przekierować porty TeamSpeaka na komputer, który jest serwerem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 13:47, Volvox napisał:

> Witam. Mam pewien problem z Routerem otóż.. Chciałem postawić server Teamspeak 2
ale
> nikt nie może się połączyć.. Wie ktoś co z tym zrobić?

Pewnie przekierować porty TeamSpeaka na komputer, który jest serwerem ;)


A jak to zrobić ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 14:04, B1SH0P napisał:

A jak to zrobić ? :>


- Dowiedzieć się jakich portów używa TeamSpeak
- Ustawić sobie stały adres IP na komputerze z serwerem TeamSpeaka
- Ustawić na routerze opcje Port Forwarding (Przekierowanie portów) tak by jako adres IP był adres twojego komputera, a jako numery portów te których używa TS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś pojawił się u mnie w domu laptop z wi-fi. Jednak nie mam routera w domu i zamierzam sobie jakiś kupić. Jakiej marki router kupić najlepiej? Zamierzam podłączyć do niego 1 komputer stacjonarny przez lan i tego laptopa przez wi-fi. Prędkość internetu to 25Mb/s w UPC. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem router Netgear wnr 1000 i po wielu wielu godzinach, telefonie do ich firmy itd. coś się posunęło naprzód. Już miałem konfigurować połączenie, ale znowu coś wysiadło. musiałem wyjść na jakiś czas z domu, a jak wróciłem i zabrałem się do pracy to coś się stało ze stroną 192.168.1.1 - nie chce mnie wpuścić. ja nie zmieniałem nic w dostępie, ale pojawiła się informacja, że to witryna ''viking'' żąda hasła. Czy ktoś wie o co tu chodzi? albo przynajmniej jak jakoś zresetować ten router? Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w routerze powinieneś mieć mały otworek opisany jako reset - aby zresetować router musisz np rozgiętym spinaczem do papieru wcisnąć przycisk który się w nim znajduje i przytrzymać kilka sekund. Po tym router powinien wrócić do fabrycznych ustawień, więc wszystkie zmiany jakie wcześniej wprowadziłeś przepadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może gdzie Cerberus P 6311-07A zapisuje ustawienia? W routerze czy gdzieś na kompie? Dziś chce zrobić pierwszego formata od czasu zakupu routera i nie wiem :P

Pisze pewnie w instrukcji... ale przepadła mi niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia są zapisywane na routerze, format kompa im nic nie zrobi, zresetowanie routera już tak. ;] Możliwe że da się zapisać gdzieś ustawienia routera jako plik na kompie, aby w razie resetu można było wszystko wczytać kilkoma kliknięciami i nie bawić się ponownie w konfigurację, ale nie pamiętam czy ten model to potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanko-problem. Kiedy siedzę na kompie,a siostra na swoim, net rozłącza mój router. W tym problem, że jak gram, z 1MB robi się 300kb/s - siostra jak to dziewczyny - lubią śmiecić neta, włącza po 1000 programów na raz, a ja nie mogę grać bo mam pingi po 200. Czy mogę zmienić jakoś rozdział internetu na 2? Wiecie, ja biorę 80 procent prędkości a siostra 20 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój router obsługuje QoS możesz sobie ustawić priorytet dla połączeń z twojego komputera, albo tylko dla portów z których korzysta gra - wtedy twoje połączenia będą realizowane jako pierwsze, a dopiero po nich połączenia siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 19:36, rob006 napisał:

Jeśli twój router obsługuje QoS możesz sobie ustawić priorytet dla połączeń z twojego
komputera, albo tylko dla portów z których korzysta gra - wtedy twoje połączenia będą
realizowane jako pierwsze, a dopiero po nich połączenia siostry.

Ach te komputerowe pojęcia ;) Możesz mi powiedzieć jak ustawić te priorytety? Dzięki temu spokojnie będę mógł sobie w końcu pograć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 19:40, Kirabaxior napisał:

Ach te komputerowe pojęcia ;) Możesz mi powiedzieć jak ustawić te priorytety? Dzięki
temu spokojnie będę mógł sobie w końcu pograć :D


Nie wiem, nigdy tego nie robiłem - jeden mój router w ogóle nie ma takiej opcji, a na drugim pracuję na tyle rzadko że nigdy nie chciało mi się tego konfigurować. Poza tym nie widząc jak wygląda konfiguracja QoS na twoim routerze raczej niewiele bym ci tak w ciemno pomógł, więc musisz zdać się na wujka google ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 19:49, rob006 napisał:

> Ach te komputerowe pojęcia ;) Możesz mi powiedzieć jak ustawić te priorytety? Dzięki

> temu spokojnie będę mógł sobie w końcu pograć :D

Nie wiem, nigdy tego nie robiłem - jeden mój router w ogóle nie ma takiej opcji, a na
drugim pracuję na tyle rzadko że nigdy nie chciało mi się tego konfigurować. Poza tym
nie widząc jak wygląda konfiguracja QoS na twoim routerze raczej niewiele bym ci tak
w ciemno pomógł, więc musisz zdać się na wujka google ;]

Ech, popytałem Google i się dowiedziałem, że mój router nie ma QoS ;/ To co? Na pohybel siostrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 20:27, Kirabaxior napisał:

Ech, popytałem Google i się dowiedziałem, że mój router nie ma QoS ;/ To co? Na pohybel
siostrze?


Istnieją programy, które służą ograniczeniu prędkości łącza do dowolnej wartości na danym kompie, tylko jest 1 problem - są płatne (przynajmniej te Windowsowe), choćby NetLimiter, BWMeter, czy Nimbus - zawsze te 30 dni możesz używać każdego z nich, zanim upomną się o konieczność zakupu :P
W niektórych routerach można też regulować szybkość pasma (to nie to samo co QoS), np. na jednym kompie ustawić 300 Kb/s, a na drugim 700. Ale niestety też nie we wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 18:47, sevrond napisał:

Ma ktoś pomysł jak w Cerbeusie wyłączyć lampke która miga jak się używa neta ?


Raczej się nie da. Zalep lampkę taśmą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się