Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2009 o 18:36, Volvox napisał:

> Mam router linksys wrt54gc i chciałbym go skonfigurować tak żeby działał
mi w
> sieci z komputerem serwerowym poprzez wyłączenie opcji routingu.

Daj może jakiś rysunek tej twojej sieci i opis co jak chcesz żeby działało

Proszę.
Dzielę tą sieć z moim sąsiadem.
Jego serwer musi przydzielać adres IP gdyż to jego sieć.
Chodzi tylko o to by router nie przydzielał adresu IP i w ogóle nie ingerował w jej ustawienia poza udostępnianiem łącza bezprzewodowego.

20091225155540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z routerem edimax ar-7084a. A było to tak...
Jeszcze dzisiejszego ranka wszystko działało okej, net rozsyłany na dwa komputery, wszystko hulało aż miło, do czasu, do około 11:P nagle zaczął się sam resetować, net przerwał, powracał i zaraz reset again i tak w kółko. Doszedłem, że resetuje się przy dwóch podłączonych kompach, przy jednym działa okej, obojętnie którym, w obojętnie które wejście wpięte, poza tym reset czy instalacja softu nie zmieniła sytuacji. Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nowy komputer z kartą bezprzewodową: PENTAGTAM HOR NET WiFi PCI 11 G i router bezprzewodowy: CERBERUS P6331-4A. Siła sygnału jest taka sobie 2-4 kresek na 5, ale co do lagów w grach: w men of war na własnym serwerze było niewielkie sekundowe opóżnienie przy rozkazach dla jednostek (nie było źle, dało sie grać) w crysisie lagi miałem na jednym serwerze, za to na innym: BajkA wogóle bez opóźnień, wszystko chodzi szybko, nikt mnie nie wyrzucił (chociaż wyrzucił bo jak ktos umarł i niedołączył to go wyrzucali a ja musiałem zejśc na dół) . I tu moje pytanie: jak myślicie jak będzie sie sprawował w grach online? Czy powinienem kupić mocniejszą antenkę? Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 12:35, blacklio2 napisał:

On line będziesz miał zawsze lagi w przypadku WiFi, najbardziej to odczujesz przy ścigałkach
oraz FPS

A ty cie zaskocze grałem w FPS''a przez neta (crysis) i lagów prawie nie miałem (1serwer-bez lagów,2serwer lagi,3,4 bez lagów) więc chyba źle nie będzie (po za tym miałem tylko 3 kreski na pięć, a czasami nawet 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wifi i lagów, to dużo też zależy od ilości sieci w okolicy. U mnie w akademiku, wykrywa ich blisko 30, i choć router stoi pół metra od laptopa, ilość utraconych pakietów raczej nie spada poniżej 25%. A to i tak dobrze, bo na domyślnym kanale praktycznie nie dało się pracować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 13:19, rob006 napisał:

Co do wifi i lagów, to dużo też zależy od ilości sieci w okolicy. U mnie w akademiku,
wykrywa ich blisko 30, i choć router stoi pół metra od laptopa, ilość utraconych pakietów
raczej nie spada poniżej 25%. A to i tak dobrze, bo na domyślnym kanale praktycznie nie
dało się pracować :D

No, u mnie jest tylko jeden router podłączony do internetu 1.2mb i przy zasięgu 3/5 kresek grałem spokojnie bez lagów z 9 osobami w crysisie. Chyba rokowania są dobre, tym bardziej, że kupię raczej mocniejszą antenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 15:55, CyberTechnology napisał:

> > Mam router linksys wrt54gc i chciałbym go skonfigurować tak żeby działał

> mi w
> > sieci z komputerem serwerowym poprzez wyłączenie opcji routingu.
>
> Daj może jakiś rysunek tej twojej sieci i opis co jak chcesz żeby działało
Proszę.
Dzielę tą sieć z moim sąsiadem.
Jego serwer musi przydzielać adres IP gdyż to jego sieć.
Chodzi tylko o to by router nie przydzielał adresu IP i w ogóle nie ingerował w jej ustawienia
poza udostępnianiem łącza bezprzewodowego.


Hej. Możliwe że musisz kupić zwykłego acces pointa, ponieważ router chce ci podać swoje IP bo inaczj ich nie widzi(NAT tu sie raczej nie przyda [przynajmniej tak mi się wydaje] co najwyżej sprubuj wyłączyć DHCP, to automatycznie przydziela ci adres IP). Pisze to zeszkoły, pokazałam to mojemu nauczycielowi, i mówi że raczej ten acces point by ci tu pasował, bo mniej wiecej zna ten router, (ew. pogmeraj w nim i sprawdź czy go nie możnaprzełączyc na acces pointa, ale wątpie). Najlepiej iść sie spytać tez fachowca bo szczerze mówiąć nawet nauczyciel mówił że się nie deklaruje za to co powiedział:). Mzm nadzieję że chociaż troche pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Od jakiegos czasu resetuje mi sie polaczenie routera, tak raz na kilka godzin. Wczoraj i dzisiaj dzieje sie to co kilka minut. Dodam, ze im pozniej wieczorem jestem, tym wieksze mam problemy... Router chyba jest w porzadku, podejrzewam, ze to wina Neostrady, tez ktos tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w jakiej kolejności mają być kable we wtyczce do routera ? czy jest różnica pomiędzy siecią lokalną, a poprostu internetem na komputerach (oczywiście pod względem ułożenia kabli)
[Ogłoszenie - M - H]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 18:59, Sebo7 napisał:

Mam pytanko w jakiej kolejności mają być kable we wtyczce do routera ? czy jest różnica
pomiędzy siecią lokalną, a poprostu internetem na komputerach (oczywiście pod względem
ułożenia kabli)


Nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 21:09, Sebo7 napisał:

A czy różne kombinacje kabli mają wpływ na wydajność czy nie ?


Co rozumiesz kombinacje?
Na pewno długość kabla między 10m a 300m może mieć znaczenie, ale nie w przypadku domowego zastosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 10:36, Hellmut napisał:

Proszę nie zamieszczać ogłoszeń w tym temacie.

Oczywiście, bardzo przepraszam, chciałem wykasować tą część posta, lecz nie mogłem już zedytować, bo za późno przypomniałem sobie o zakazie zamieszczania ogłoszeń na forum. Przepraszam jeszcze raz.
Czy zostaną wyciągnięte z tego jakieś konsekwencję ?
blacklio2
>Co rozumiesz kombinacje?
>Na pewno długość kabla między 10m a 300m może mieć znaczenie, ale nie w przypadku domowego zastosowania
Różne kombinacje kolorków kabla ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zakupić jakiś dobry router z odbiorem między piętrowym. Posiadam właśnie na piętrze drugi komputer i PS3 ( z tym, że w innych pokojach, a chciałbym podłączyć to w sieci.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się