Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Potrzebuję zakupić jakiś dobry router z odbiorem między piętrowym. Posiadam właśnie na piętrze PS3 i drugi komputer ( z tym, że w innych pokojach, a chciałbym podłączyć to w sieci.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem router tp-link TD-W8901G i chciałbym skonfigurować w nim QoS
słyszałem że to zmniejsza ping w grach tylko nie wiem jak to skonfigurować
czy mógłby mi ktoś pomóc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 17:10, SerVius napisał:

Kupiłem router tp-link TD-W8901G i chciałbym skonfigurować w nim QoS
słyszałem że to zmniejsza ping w grach


Zmniejsza, ale tylko jak łącze jest obciążone (ktoś inny przegląda strony albo używa torrentów), bo jak jesteś sam na łączu, to zysku praktycznie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 17:35, Volvox napisał:

> Kupiłem router tp-link TD-W8901G i chciałbym skonfigurować w nim QoS
> słyszałem że to zmniejsza ping w grach

Zmniejsza, ale tylko jak łącze jest obciążone (ktoś inny przegląda strony albo używa
torrentów), bo jak jesteś sam na łączu, to zysku praktycznie nie będzie.


a to nie ma potrzeby się z tym męczyć dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Nie umiem skonfigurowac routera dir-300.
Wybieram opcje ręcznego wpisania wszystkich danych.Otwieram połączenia sieciowe.Wchodze w karte sieciową i wpisuje.W danych nie ma zapasowego serwera,więc tego nie wpisuje.
http://img33.imageshack.us/img33/3195/232oje.png
http://img36.imageshack.us/img36/8788/5435.png
Po wpisaniu router zapisuje ustawienia wychodzi mi sprawdzanie połączenia z internetem i w polowie procesu pojawia się taki komunikat
http://img265.imageshack.us/img265/1496/beztytuuhmv.png
.Odrazu zaznaczam,że jestem TURBO debilem jeśli chodzi o internet.Zawsze mi się coś spieprzy.
Zapomniał bym napisac.Router ma byc podłączony do PC stacjonarnego,PS3 i laptopa.
Za pomoc 1000l Piwska!!!
aha...jeszcze na innym forum mówili mi że mam sklonować MAC.Tyle że ja nie wiem o co chodzi i jeszcze że mam wziąć w typie połączenia :Dynamiczne IP i jeszcze jedno.Nie działa mi to 192.168.0.1 .Wogóle kiedy mam to wpisać.Bo nawet nie wiem.Jak podłączy kabel?Czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś czytać instrukcję? Napisałeś skrajnie chaotyczny post, ciężko z niego cokolwiek wywnioskować. Kto jest twoim dostawcą internetu? To jakaś sieć lokalna? Dane ustawień IP, bram itp przepisałeś z kompa, na którym net dotychczas działał? Skąd one się tam wzięły? Trzeba było je przecież ręcznie wpisać, a ty raczej tego nie zrobiłeś.

Dnia 23.01.2010 o 22:04, vale4694 napisał:

Niepotrzebnie zamazałeś te dane, i tak nikt nie mógłby ich wykorzystać, a nie wiadomo na czym stoisz...

Dnia 23.01.2010 o 22:04, vale4694 napisał:

Nie działa mi to 192.168.0.1 .Wogóle kiedy mam to wpisać.Bo nawet nie wiem.Jak podłączy kabel?Czy co?

Musisz ustawić na kompie, aby automatycznie pobierał adres IP itp, wtedy podpiąć go do routera. Po wejściu na http://192.168.0.1 powinieneś trafić na panel konfiguracyjny routera, tam możesz wszystko ustawić i nie bawić się tym konfiguratorem od D-Linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Musisz ustawić na kompie, aby automatycznie pobierał adres IP itp, wtedy podpiąć go do routera."
Tylko jak mam to zrobić??A internet to mam zwykłą osiedlówke.Kabel od domu Admina do mojego :p
Daje jeszcze screena ze wszystkimi danymi

20100123230731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 23:20, vale4694 napisał:

Daje jeszcze screena ze wszystkimi danymi


Podłącz do kompa kabel z internetem (ten od domu admina) i wtedy jeszcze raz podaj te dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz chwyć za instrukcję, sprawdź jak sklonować MAC, sklonuj go, w typie połączenia weź Dynamic IP, i powinno działać. Skoro dokładnie to samo poradzili ci na innym forum, to czemu tego nie zrobiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.W instrukcji nie jest napisane jak sklonować.
2.To wszystko mam zrobić przez przeglądarke?
3.Gdzie jest MAC?
4.Nie zrobiłem tego bo nie wiem jak wejść na tą strone skoro 192.168.0.1 nie działa.
I to jest główny problem bo dalej nie wiem co wpisać w przeglądarke aby wyszła mi ta strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 00:10, vale4694 napisał:

1.W instrukcji nie jest napisane jak sklonować.

To nie wiem, ale to musi być gdzieś napisane, albo jest tak oczywiste że nie wymaga opisu.

Dnia 24.01.2010 o 00:10, vale4694 napisał:

2.To wszystko mam zrobić przez przeglądarke?

Tak, nie wiem czy da się w jakiś inny sposób.

Dnia 24.01.2010 o 00:10, vale4694 napisał:

3.Gdzie jest MAC?

W tych screenach które tu wkleiłeś jest podany jako "adres fizyczny"

Dnia 24.01.2010 o 00:10, vale4694 napisał:

4.Nie zrobiłem tego bo nie wiem jak wejść na tą strone skoro 192.168.0.1 nie działa.
I to jest główny problem bo dalej nie wiem co wpisać w przeglądarke aby wyszła mi ta
strona.

Masz wpisać 192.168.0.1 , powinno działać. Nic się nie dzieje jak to wpiszesz?
PS: Oczywiście musisz być wtedy podłączony do routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 00:46, vale4694 napisał:

No właśnie wyskakuje mi błąd,

Jaki błąd? Że nie może połączyć się ze stroną?

Dnia 24.01.2010 o 00:46, vale4694 napisał:

ale mają być wszystkie kable podłączone?
Czy tylko np.od Admina i do kontaktu włączony?

Powinien wystarczyć od twojego kompa do routera (no i oczywiście zasilanie), ale później będzie potrzebny też ten od admina, więc podepnij wszystkie. Tylko do portu o oznaczeniu WAN ma być podpięty kabel od admina, żaden inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 01:23, vale4694 napisał:

Tak.Wyskakuje zwykły błąd jak się nie ma internetu.


To nie mam pojęcia, może zapora ci jakoś blokuje, albo coś... Ja ci nic nie wywróżę na odległość ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co się teraz stało to jest masakra <lol2>.
Zrobiłem tak.Włożyłęm płytkę wziąłem opcje Dynamiczne IP wpisałęm MAC.Zapisało ustawienia zaczęło spr. połączenie i ta sama historia czyli: http://img265.imageshack.us/img265/1496/beztytuuhmv.png
tyle tylko że się spojrzałem na steama i ciągle nie przeszedł do trybu offline.Włączyłem COD4 na multi pograłem chwile i było wszystko ok.Więc wchodze w Opere wpisuje google.pl,a tu nagle błąd mi wyskakuje i to tak ze wszystkimi stronami :P.Wszystkie aplikacje chodzą oprócz przeglądarek :P.
Możecie powiedzieć o co chodzi?I jeszcze jedno.Jak dodać np.PlayStation 3 do routera(chce bezprzewodowo).
edit.Antywirusa wyłączyłem,zapore Windows też mam wyłączoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Admin wie, że chcesz podłączyć więcej urządzeń i nie ma nic przeciwko? Jeśli tak, to sprzedaj ten router i zakup urządzenie o nazwie switch. Wtedy podłączysz wszystkie kable do tego urządzenia i bez konfiguracji będzie śmigać ;)

Jeśli ma coś przeciw (albo nie chcesz tego sprawdzać) to:
- zerkasz do instrukcji i szukasz informacji o tym jaki adres trzeba wpisać, aby dostać się do panelu admina routera. Powinien taki być, bo jak nic o tym słowa nie ma (co było by dziwne) to będziemy kombinować inaczej.
- Podłączasz prąd i kabel sieciowy od twojego komputera do portu w routerze (najpewniej będzie oznaczony LAN albo jakaś cyfrą; NIE wkładaj kabla do otworu oznaczonego jako WAN)
- Sprawdź czy na routerze pali się lampka połączenia (zapala się po podłączeniu kabla)
- Jeśli router nie był nowy to poszukaj na nim przycisku RESET (zwykle mały w jakiejś dziurce) i wciśnij.
- Teraz wprowadź adres do panelu administracyjnego podanego w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 02:22, vale4694 napisał:

Włączyłem COD4 na multi pograłem chwile i było wszystko ok.


Z połączeniem przez ten twój router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w przeglądarkę adres:
212.77.100.101
Jeśli wyświetli się WP, to znaczy że problemem są DNSy (nie wiem jak ci pomóc jeśli nie możesz wejść do panelu konfiguracyjnego routera), jeśli nic, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się