Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Najlepiej byłoby wstawić w ten 150-metrowy odcinek jakiegoś switcha (albo jeszcze lepiej - bridge''a), tak, by żaden z fragmentów kabla nie przekraczał 100m. A, jakie urządzenie masz na myśli pisząc access point (w potocznym rozumieniu jest to urządzenie dostępowe sieci bezprzewodowej, czyli coś, czego nie chcesz :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam router Pentagram p6331-6. Utworzyłem sieć domową pomiędzy laptopem a komputerem stacjonarnym. Prosiłbym o podanie szczegółowej instrukcji jak zaszyfrować tę sieć aby inne komputery w moim bloku nie mogły się ze mną łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, mała poprawka do tego, co napisałem wyżej - w myśl zasady "5-4-3" w zupełności wystarczy jakiś wzmacniacz sygnału (wtórnik), możesz też wykorzystać do tego jakiegoś huba :), najlepiej byłoby go wpiąć w połowie tych 150m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie czym można by było rozdzielić sygnał telewizyjny z liveboxa( na błękitnej linii powiedzieli że można) tylko czym i za ile :)
Pozdrawiam, kindziukxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie, wpiąłem switcha (3com) i "gada" :)

Dnia 17.02.2008 o 13:59, Blackhand napisał:

Aha, mała poprawka do tego, co napisałem wyżej - w myśl zasady "5-4-3" w zupełności wystarczy
jakiś wzmacniacz sygnału (wtórnik), możesz też wykorzystać do tego jakiegoś huba :),
najlepiej byłoby go wpiąć w połowie tych 150m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem

Komputer przy którym obecnie siedzę (jak widać ;)) jest podłączony do Internetu za pomocą zwykłego kabla, jednak moja siostra niedawno dostała komputer, a jako że bardzo na rękę mi jej "nie przeszkadzanie mi" zabiegam żeby miała tam dostęp do Internetu. Wiem jednak że podłączenie 2 komputerów na 1 IP za pomocą switcha mija się z celem, a administrator mojej sieci sporo sobie liczy za przydzielenie drugiego adresu IP - dlatego jestem zmuszony szukać innych sposobów podłączenia drugiego komputera do neta.

Znajomy powiedział mi, że można to rozwiązać za pomocą routera. Prosiłbym o wyjaśnienie na jakiej zasadzie by to działało (chyba coś mówił o tym że jeden komputer jest serwerem więc musi ten 1 chodzić żeby na 2 był dostęp do sieci), oraz jaki router byście polecili... w przystępnej cenie, chodzi tylko o to żeby ten potworek z pokoju obok miał podłączony Internet i dał mi święty spokój :D. Byłbym też wdzięczny, gdyby ktoś z doświadczeniem powiedział czy konfiguracja tegoż urządzenia z moim przypadku byłaby skomplikowana.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mianowicie kiedy wpisuję nr. IP w przeglądarce i wpisuję nazwę użytkownika i hasło jako : admin, co jest standardowym działaniem, jednak nie przyjmuje mi, jest mignięcie i od nowa muszę wpisywać i nic, tak, jakby admim było złym hasłem. Co zrobić? Nie mogę kierować moimi połączeniami routera! Mam Linksysa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosił mnie o napisanie tego posta przyjaciel. :)
Jego wczoraj kupiony router (model D-Link DL-604) po podłączeniu do komputera zmienia jego adres IP. Czy zawsze tak będzie? Kolega chce mieć nadal ten sam adres IP, co miał bez podłączonego routera. Na komputerze "chodzi" serwer do gry GTA SA-MP i adres IP musi być takie samo, jakie było bez routera.
Proszę o szybką odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, pewności nie mam, to się nie da tak zrobić, bo bez routera masz IP prosto od dostawcy, które w obecności routera należy właśnie do routera, nie do pc.
Router natomiast przydziela swoje ip np. 192.168.10.x gdzie X to losowa zmienna :)
Da się jednak temu zaradzić, tzn. wystarczy się do serwera łączyć przez Hamachi, które odrębnie nadaje PC stały adres IP przypisany do konta :) Radzę spróbować tego sposobu, inaczej się nie da raczej ;)

Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wedlug mnie to router bardzo dobre zastosowanie i dla nie ktorych nawet i dobre rozwiazanie problemów ale jak tam wczesniej ktorys z kolegów wspomnial,ze aby sie dobrze bawic trzeba miec troche floty na zbyciu bo taki prawdziwy router czy tez switch swoje kosztuje.My u nas w szkole ostatnio zamuwilismy pare routerów i teraz je praktykujemy i całkiem niezła z tym zabawa a zwlaszcza jak mielismy ostatnio kartkówke praktyczno na ktorej musielismy rozwiazac problem gdy siec padnie w np. Topologi gwiazdy :D ciekawa zabawa.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupilem router D-LINK DI-524

w sumie po podlaczeniu nawet nie musialem go konfigurowac, wlaczylem jedynie zabezpieczenia dla WiFi
wczoraj przestal dzialac... tzn. brak sieci (internet oraz LAN)
nie odpowiada gdy wpisuje adres (nie pamietam go teraz bo pisze z pracy a router w domu) http://190.88.0.1 (czy jakos tak) - dostaje komunikat ze przegladarka nie moze wyswietlic strony.

probowalem przywrocic ustawienia fabryczne wciskajac reset z tylu obudowy... ale nic to nie dalo.. nawet diody nie reaguja na ten reset... migaja caly czas tak samo tzn. power staly zielony, status rownomiernie migajacy zielony itd...

co to moze byc? router padl? czy cos z konfigiem? (tylko jak do niego teraz sie dostac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 08:29, moonman napisał:

nie odpowiada gdy wpisuje adres (nie pamietam go teraz bo pisze z pracy a router w domu)
http://190.88.0.1 (czy jakos tak) - dostaje komunikat ze przegladarka nie moze wyswietlic
strony.

Adres to pewnie od 192.168.0.1, chyba że go zmieniłeś w konfiguracji. Może reset działa dopiero wtedy, gdy przytrzymasz przycisk przez kilka sekund?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej by było, gdybyś skorzystał ze starej, indiańskiej zasady: "Gdy wszystko zawiedzie, zajrzyj do instrukcji obsługi." :).

"To hard-reset the DI-524 to Factory Default Settings, please do the following:
- Locate the Reset button on the back of the DI-524.
- Use a paper clip to press the Reset button.
- Hold for about 10 seconds and then release.
- After the DI-524 reboots (this may take a few minutes), it will be reset to the factory Default settings."


Poza tym upewnij się, że komputer, z którego próbujesz się dostać do panelu konfiguracji przez www, ma adres IP 192.168.0.x (x - dowolna liczba z przedziału od 2 do 254) i maskę podsieci 255.255.255.0.
I podstawowa sprawa - samo włączenie zabezpieczeń dla WiFi nie wystarcza, poza tym wypada zmienić takie ustawienia, jak klucz, SSID i przede wszystkim nazwę użytkownika i hasło dostępu do panelu konfiguracyjnego (Twoje problemy mogą wynikać z tego, że jakiś "chaker" "włamał" się na router i pozmieniał coś w konfiguracji). Niestety, nie ma że boli - jak chcesz czuć się (w miarę) bezpiecznie, to musisz znać możliwości swojego routera i pozmieniać wszystkie ustawienia fabryczne na własne (oczywiście tylko tam, gdzie to ma sens), inaczej pierwszy lepszy szczyl będzie mógł "włamać" się do Twojej sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

reset robilem... przytrzymywalem nawet 30 sekund.
dostep do admina tez zabezpieczylem...

wszystko dzialalo... na drugi dzien NIC NIE DZIALA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje chyba tylko serwis :(.
Czy to się dzieje po wyłączeniu zasilania, czy po prostu router sobie cały czas działa i nagle bum, nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 13:56, Blackhand napisał:

Czy to się dzieje po wyłączeniu zasilania, czy po prostu router sobie cały czas działa
i nagle bum, nie działa?


działał normalnie, wszystko OK. na noc zawsze wyłączam listwę zasilającą...
na drugi dzień włączam listwe... i .. nie działa... tzn. diody migają itd.

interesuje mnie ten reset... czy diody powinny wykonać jakieś akcje przy resetowaniu? tzn. np. tak jak po wlączeniu zasilania... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, wygląda na to, że router nie zapamiętuje ustawień (odkrywcze, nie ;)). To może być drobiazg, np. gdzieś w panelu konfiguracyjnym trzeba po dokonaniu wszystkich ustawień kliknąć jeszcze na jakimś przycisku w stylu "save changes", ale też coś poważniejszego - np. uszkodzenie pamięci, w której są zapisywane ustawienia. W pierwszym wypadku wiadomo, co robić (przeszukać wszystkie opcje i przestudiować instrukcję obsługi :)), drugi też raczej wątpliwości nie budzi (serwis, niestety, nawet, jeśli to by był jakiś drobiazg w stylu rozładowanej bateryjki, to sam grzebać we "wnętrznościach" routera nie za bardzo możesz, bo wiąże się to z utratą gwarancji).

Jeśli chodzi o diody przy resecie, to myślę, że po puszczeniu reseta powinny się zachowywać tak, jak po włączeniu zasilania, w końcu router się tylko restartuje, tyle, że z fabrycznymi ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*** Problem ***

Siemka, mam taki problem. Mam neta w dialogu, kupiłem sobie ostatnio router bo doszedł mi w domu drugi komputer. Niestety ten złom (router) blokuje mi wszystkie porty wychodzące i przychodzące. Royter to Linksys.
Głównie chodzi mi o DC, przez do że mam poblokowane porty jestem jako użytkownik passive i nie moge nic ściągać praktycznie.
W ustawieniach routera znalazłem taką zakładkę do odblokowywania poszczególnych portów dla gier powiedzmy. Ale ja chce odblokować wszystkie tak jak to było na starym modemie od dialogu.
Znalazłem też taką zakładkę jak DMZ w której to teoretycznie można jednego uzytkownika routera ustawić jako "niezabezpieczonego" i on ma mieć niby wszystkie porty wolne. Wpisałem tam swoje sieciowe IP and nadal jestem passive na DCku..........

Wie ktoś jak przekonfigurować ten cholerny linksys, tak żebym miał wolne porty ?

Pshemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi! ja również mam problem z routerem:P wczorajszego dnia koło siedemnastej wysiadł i nie można odbierać internetu. Wprawdzie gdy podłącze modem bezpośrednio do kompa to jest, ale siostra też go mieć musi^^.
Kompletnie nie wiem co z tym zrobić... jedyne co się zmieniło to
Połączenie lokalne
Stan: Ograniczony lub brak łączności
Mam d linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 06:14, Forgotten napisał:

Hi! ja również mam problem z routerem:P wczorajszego dnia koło siedemnastej wysiadł i
nie można odbierać internetu. Wprawdzie gdy podłącze modem bezpośrednio do kompa to jest,
ale siostra też go mieć musi^^.
Kompletnie nie wiem co z tym zrobić... jedyne co się zmieniło to
Połączenie lokalne
Stan: Ograniczony lub brak łączności
Mam d linka


Hmm a czy ten drugi (bezprzewodowy) komp widzi waszą sieć i poprostu nie może się połączyć, czy sieci wogóle nie widzać. Jeżeli sieci nie ma to wyglada na do we wireless siadł. Coś się popaliło, może antenka nie kontaktuje etc.
Jeżeli ten drugi komp widzi sieć ale nie może się połączyć bo sieć jest zastrzeżona to wychodzi na to że ustawienia sie porypały. Jeżeli miałeś niedawno power cut down (prąd ci wysiadł) to możliwe ze ustawienia sie namieszały. Zresetuj modem ( z tyłu jest taki mały przycisk który musisz przytrzymac 10 sekund długopisem. A następnie skonfiguruj go od nowa.
Taka też mała sugestia że jeżeli wyskakuje że ograniczony dostep to możliwe że router blokuje dostęp przez adresy MAC. Udostępnij adres MAC tego drugiego kompa w routerze i nie blokuje wszystkie inne poza tym ktory ma mieć dostęp.

Mam nadzieje że cosik pomogłem.


Mój problem ciągle pozostaje otwarty.... potrafi ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się