Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Drodzy gramowicze (jak miód to miód ;P), zwracam się do was z prośbą o pomoc. Są święta, wszyscy w dobrych nastrojach i najedzeni do granic możliwości, należy więc spalić trochę kalorii stukając w klawisze.

Chodzi o to że potrzebuję rozdzielić sygnał z internetu standardowego kablowego na 2 komputery, używając routera takiego który działa i nie trzeba korzystać w jego przypadku z żadnych gwarancji i tym podobnych ustrojstw. Z tego co do tej pory udało mi się ustalić potrzebny jest w moim przypadku router przewodowy, kable i... chyba tyle.

Natknąłem się w sieci np. na coś takiego http://www.kompranet.pl/go/_info/?id=301. Pytanie brzmi czy nic nie pomyliłem i czy np. coś takiego nada się do przedstawionego przeze mnie zastosowania, chciałbym wiedzieć też jak z jakością i skomplikowaniem instalacji tego urządzenia. Jeśli ktoś z was używa routera kablowego w podobnym zakresie cenowym - byłbym wdzięcznym gdybyście coś polecili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś router Requesta AWHG-25? Jaka opinia? I jaki zasięg - czy jak sobie go ustawię pod biurkiem, to w pokoju, to czy sygnał wi-fi sięgnie ok 10-15 metrów przez meble, ściany i korytarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 08:29, moonman napisał:

kilka dni temu kupilem router D-LINK DI-524

Witaj w klubie... posiadaczy najgorszego rutera ever! Ja też niestety parę miesięcy temu popełniłem ten błąd.

Dnia 07.03.2008 o 08:29, moonman napisał:

w sumie po podlaczeniu nawet nie musialem go konfigurowac, wlaczylem jedynie zabezpieczenia
dla WiFi
wczoraj przestal dzialac... tzn. brak sieci (internet oraz LAN)

Normalka. Pomimo że zawsze działa od razu po podłączeniu, ZAWSZE trzeba go skonfigurować.

Dnia 07.03.2008 o 08:29, moonman napisał:

nie odpowiada gdy wpisuje adres (nie pamietam go teraz bo pisze z pracy a router w domu)
http://190.88.0.1 (czy jakos tak) - dostaje komunikat ze przegladarka nie moze wyswietlic
strony.

Musisz nawiązać połączenie - podepnij kablem albo wybierz ograniczony dostęp via WiFi.

Dnia 07.03.2008 o 08:29, moonman napisał:

probowalem przywrocic ustawienia fabryczne wciskajac reset z tylu obudowy... ale nic
to nie dalo.. nawet diody nie reaguja na ten reset... migaja caly czas tak samo tzn.
power staly zielony, status rownomiernie migajacy zielony itd...

Jak się resetuje, na chwilę diody przestają migać. Na pewno dobrze resetowałes?

Dnia 07.03.2008 o 08:29, moonman napisał:

co to moze byc? router padl? czy cos z konfigiem? (tylko jak do niego teraz sie dostac)

To wina beznadziejnego rutera! :( Niestety nie ma na to rady. I nie chowaj tego rutera zbyt głęboko, musisz mieć do niego dostęp by często resetować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak pokrótce:
bierzcie generalnie rutery np. : Asmaxa lub Linksysa. Od D-linka lepiej jednak z dala się trzymać - cena niska, fakt ale jakość - tu już gorzej :).

Od 2 lat rozdzielam Neo+ dla 10 osób na rut. ASMAX Ar-804gu. Żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:37, Blackhand napisał:

Router, mój drogi kolego, jest urządzenie sieciowym "działającym" w warstwie trzeciej
(sieciowej) modelu ISO-OSI. Jego podstawowym zadaniem jest, jak sama nazwa wskazuje,
routing, czyli decydowanie o tym, gdzie (którędy) należy przesyłać pakiety warstwy sieciowej,
by trafiły do celu. Wszelkie dodatki, jak wbudowany switch, modem czy access point to
tylko (nieobowiązkowe) dodatki, bez których router świetnie wypełnia swoje zadania.


Nie tłumacz laikom czym się różni ruter od np. switcha :). Oni i tak wiedzą "lepiej" ;)). A MLODY2K6 szczególnie się "zna" ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:48, MLODY2K6 napisał:

to powiedz mi czemu router nie nosi nazwy switch??? przeciez kazdy router ma wbudowany
modem wiec nie mow ze sluzy tylko do rozdzielania sygnalu.


Chłopie - propozycja - przyswój sobie najpierw wiedzę na temat sieci LAN i poczytaj czym się różni switch od routera a potem się wypowiadaj ... Wiesz czym jest model OSI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za re

dawno mnie tu nie bylo...
ale odpisze, - resetowalem dobrze... to router nie chcial sie resetowac.. okazalo sie ze w ogole byl machniety... w serwisie tez nie mogli zresetowac :)))) wymienili na nowy...

od tamtej pory nie mam zadnych problemow z tym routerem, a nawet jestem zadowolony z jego dzialania...
(obym nie wykrakal)

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Dlinkiem raczej ciezko czegokolwiek byc pewnym, w przeciwienstwie do Pentagrama. Ja bym Ci polecil http://www.komputronik.pl/Sieci/sieci_przewodowe/Routery_i_modemy_ADSL_Neostrada_Net 24_Dialog_itp_/Pentagram/Pentagram_Cerberus_ADSL2_P_6311_07A/pelny,id,52123/

Edit : dopiero teraz spojrzalem na date posta ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 07:10, tomk88 napisał:

Z Dlinkiem raczej ciezko czegokolwiek byc pewnym, w przeciwienstwie do Pentagrama. Ja
bym Ci polecil http://www.komputronik.pl/Sieci/sieci_przewodowe/Routery_i_modemy_ADSL_Neostrada_Net
24_Dialog_itp_/Pentagram/Pentagram_Cerberus_ADSL2_P_6311_07A/pelny,id,52123/

Edit : dopiero teraz spojrzalem na date posta ;/


ostatecznie kupiłem asmaxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać, w jaki sposób można rozdzielić łącze internetowe na dwa komputery? Mam Internet z kablówki, odległość między dwoma PC to ok. 3 m (dzieli je ściana nośna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki router z wi-fi i modemem (Netia na kablach neostrady) proponujecie? Co sądzicie o tym:
Router ADSL2 + AP Linksys WAG200G-EU Annex-A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywa routera jakiegos z alternatywnym oprogramowaniem? (na przyklad Tomato)? Jakie sa wasze doswiadczenia? Jak wyglada taka zmiana i co daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 07:10, tomk88 napisał:

Z Dlinkiem raczej ciezko czegokolwiek byc pewnym, w przeciwienstwie do Pentagrama. Ja
bym Ci polecil http://www.komputronik.pl/Sieci/sieci_przewodowe/Routery_i_modemy_ADSL_Neostrada_Net
24_Dialog_itp_/Pentagram/Pentagram_Cerberus_ADSL2_P_6311_07A/pelny,id,52123/


A tak właściwie to czemu byś go polecił? :) Też poszukuję ostatnio jakiegoś niedrogiego routera do rozdzielenie Neostrady na 2 kompy i wszędzie się on przewija, a w swoim przedziale cenowym wydaje się być bezkonkurencyjny. Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś haczyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, wie ktoś może jak dodaje się adres MAC do routera. Potrzebuję tego by moje PSP odbierało sygnał, a router mam tak skonfigurowany, że odbiera tylko z adresu MAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście co prawda go nie używam, ale stawiałem go u kilku znajomych, którzy mają Neo i niektóre chodzą ponad rok bez zwieszki. Ponadto ma sporo zaawansowanych opcji konfiguracyjnych (QoS, firewall). Nie wiem tylko czy model, o którym pisałem (6311_07A) jeszcze można kupić. Wydaje mi się, że jego następcą jest model 6331-6, co nie oznacza, że 6311_07A był zły po prostu nie najnowszy. Ponadto te dwa modele mają w komplecie anteny 5 dB przy nowszym modelu (6331-6) opieram się na zdjęciach. U mnie ten model Pentagrama http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Pentagram/sieci_bezprzewodowe/routery_i_ urzadzenia_dostepowe/Pentagram_Cerberus_Wi_Fi_802_11g/pelny,id,19301/ dzieli łącze z kablówki na cały dom stojąc na piętrze (przy antanach 5 dB praktycznie w calym domu sygnał 4 - 5 kresek). Ja osobiście gdyby jeszcze gdzieś był kupiłbym model 6311_07A ze względu na b. pozytywne doświadczenia. Modelu 6331-6 jeszcze nie miałem okazji poznać ale zbiera b. pozytywne opinie.
Tak naprawdę u Pentagrama jest doskonała stabilność i kontrola jakości (nie trafiła mi śię wadliwa sztuka mimo budowana kilkunastu sieci w oparciu o ich routery i sieciówki. Niektóre Pentagramy działają tam gdzie Linkysy nie dawały rady. :)
Mam nadzieję, że coś rozjaśniłem bardziej niż zamotałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie rozjaśniłeś. :) Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad tym modelem, ale nie byłem pewien czy to nie jakiś bubel wieszający się 2 razy dziennie i o 2-miesięcznej żywotności. Z dostępności chyba nie powinno być problemu, po 5 minutach szukania znalazłem ofertę na allegro, gdzie sprzedawca miał jeszcze całkiem sporo tych modeli. :)
http://www.allegro.pl/item377613149_pentagram_cerberus_router_adsl_neostrada_qos _ss.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droższe modele są w porządku z modelami w tym przedziale cenowym nie miałem do czynienia, także o tym konkretnym modelu nic nie wiem, ale z Pentagramem jako firmą mam b. dobre doświadczenia (z SOSu nie musiałem korzystać :) ).

EDIT: Mam nadzieję, że będziesz tak samo zadowolony jak ja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem router (TP-Link Model TD-8840) i kartę sieciową (też TP-Link model TL-WN321G )

Pój problem polega na tym że karta sieciowa nie wykrywa Routera.
co mogło spowodować te niedogodności ?
Może źle skonfigurowałem kartę albo cuś?

Na routerach i sieciach bezprzewodowych się za bardzo nie znam więc prosiłbym o nieco "łopatologii" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się