Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Mam sam kabel ethernet połączony z komputerem , jaki router kupić aby działał na samo wejście ethernet?? Bo mam jeden z neostrady i niestety nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie mam pytanko. Już mnie denerwują te kable walające się po całym domu. Mam router Pentagram Cerberus P6311-07A. Niestety nie ma Wi-Fi. Czy jest możliwość zrobienia aby miał sieć bezprzewodową? Jakąś antenkę czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 10:52, Czarek188 napisał:

Dobra panowie mam pytanko. Już mnie denerwują te kable walające się po całym domu. Mam
router Pentagram Cerberus P6311-07A. Niestety nie ma Wi-Fi. Czy jest możliwość zrobienia
aby miał sieć bezprzewodową? Jakąś antenkę czy coś?


Możesz kupić router z wifi. Nic więcej nie wykombinujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnej antenki czy coś nie da się wsadzić? A jeżeli już to jest router z siecią przewodową i bezprzewodową? Jak tak to jaki polecasz? Do 200zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 11:07, Czarek188 napisał:

Żadnej antenki czy coś nie da się wsadzić?

Nie :P

Dnia 22.01.2011 o 11:07, Czarek188 napisał:

A jeżeli już to jest router z siecią przewodową
i bezprzewodową? Jak tak to jaki polecasz? Do 200zł...

Najlepiej byłoby kupić bezprzewodowy router z modemem ADSL. Ja mam TP-Link TD-W8901G i działa całkiem nieźle, choć panel konfiguracyjny trochę dziwnie się zachowuje, więc częste zmiany ustawień są trochę uciążliwe. Ale jak chcesz żeby tylko stał i dzielił neta to powinien być OK. Kosztuje ok 100 zł. Ma też 4 wyjścia żeby podzielić neta przewodowo, więc nie powinno być problemu żeby np stacjonarkę podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera pod annex a (neostrada), budzet ok. 200 zl (moze byc i troche wiecej, ale jak bedzie mniej tez bedzie dobrze ;]). Obecnie mam 2 Mb, ale w przyszlosci moze bedzie troche wiecej (ale <= 8-10 Mb).
Poprzedni router po roku (akurat po minieciu gwarancji) zaczal sypac sie - najpierw padly wyjscia ethernet, teraz od 3 tygodni zaczyna padac wi-fi (chodzi konkretnei o linksys wag54gp2). Dlatego wolalbym teraz nie kupowac linksysa :P
Bedzie z niego korzystaly co najmniej 2x PC (1 przez wi-fi z dosc duza odlegloscia, drugie kablem), 2x urzadzenia przez wifi (nie jednoczesnie) i drukarka. Dobrze jakby wi-fi obslugiwalo pelne 802.11n, ale nie jest to dla mnie najwazniejsza rzecz decydujaca o zakupie.
Router musi byc na gwarancji, wiec nie chce propozycji uzywek z allegro bez gwary. Gwarancja.. fajnie jakby byla mozliwie dluga :) Czyli najlepiej co najmniej 2-3 lata. Aha, router musi byc stabilny, nieawaryjny.
Prosze o propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 16:03, rob006 napisał:

2 posty wyżej masz propozycję ;]


TP-Link TD-W8901G? Z tego co przegladam opinie, to wszedzie sa narzekania na maly zasieg wi-fi. Mieszkam w domu, wiec u mnie moze byc problem, jak ktos bedzie sie chcial z 20-30m podlaczyc (+ sciany, pietro) :/
Myslalem nad jakims Draytek vigor maja przy okazji QoS i pare przydatnych funkcji jak moj obecny linksys, ale chyba nie sa na moja kieszen :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam routera do internetu adsl (netia - na kablu RJ-11). Nie musi mieć rewelacyjnego zasięgu, bo mieszkam w bloku. Ważne, żeby miał QoS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój router to Asmax BR 704g. Nie mogę odblokować tych samych portów dla dwóch różnych IP. Czy każdy router ma takie ograniczenie czy tylko mój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 10:47, Vookash napisał:

Mój router to Asmax BR 704g. Nie mogę odblokować tych samych portów dla dwóch różnych
IP. Czy każdy router ma takie ograniczenie czy tylko mój?


Nie ma takich ograniczeń, możesz blokować/odblokować dany port dla tylu adresów IP w sieci ile potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się