Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2011 o 10:47, Vookash napisał:

Mój router to Asmax BR 704g. Nie mogę odblokować tych samych portów dla dwóch różnych
IP. Czy każdy router ma takie ograniczenie czy tylko mój?


W routerach porty się przekierowuje - nie możesz przekierować jednego portu na 2 różne IP, to tak jakbyś chciał aby każdy list zaadresowany "gdzieśtam" przychodził jednocześnie do ciebie i twojego sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 11:01, rob006 napisał:

W routerach porty się przekierowuje - nie możesz przekierować jednego portu na 2 różne
IP, to tak jakbyś chciał aby każdy list zaadresowany "gdzieśtam" przychodził jednocześnie
do ciebie i twojego sąsiada.

Czyli nie mogę przekierować portów dla dwóch komputerów w sieci domowej dla tej samej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 14:27, Vookash napisał:

Czyli nie mogę przekierować portów dla dwóch komputerów w sieci domowej dla tej samej
gry?


Nie. Ale możliwe że wcale nie jest to konieczne - przekierowanie portów zwykle wymagane jest przy tworzeniu serwera, do normalnej gry nie jest to chyba konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz, tylko wtedy IP musisz mieć przypisane na sztywno, kwestia czy to jest potrzebne w przypadku klienta
Daj screena z opcji przekierowania portów w tym routerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 17:05, blacklio2 napisał:

Oczywiście że możesz, tylko wtedy IP musisz mieć przypisane na sztywno, kwestia czy to
jest potrzebne w przypadku klienta
Daj screena z opcji przekierowania portów w tym routerze

Proszę. Gdy próbuje dać ten sam port tylko do innego IP wyskakuje to co jest w Porty.png.

20110203173806

20110203173821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 17:39, Vookash napisał:

Proszę. Gdy próbuje dać ten sam port tylko do innego IP wyskakuje to co jest w Porty.png.


No bo nie możesz, tak jak Ci pisał rob006 wyżej, przekierować tego samego portu (3005) dla dwóch różnych adresów IP (192.168.1.100, 192.168.1.101).
Możesz za to dla jednego dać np. 3005 dla drugiego 3006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 10:06, lothar-mb napisał:

> Proszę. Gdy próbuje dać ten sam port tylko do innego IP wyskakuje to co jest w Porty.png.


No bo nie możesz, tak jak Ci pisał rob006 wyżej, przekierować tego samego portu (3005)
dla dwóch różnych adresów IP (192.168.1.100, 192.168.1.101).
Możesz za to dla jednego dać np. 3005 dla drugiego 3006.

Czyli np. dla CoD MW2 Nat dla dwóch PCtów nie otworze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 12:45, Vookash napisał:

Czyli np. dla CoD MW2 Nat dla dwóch PCtów nie otworze?

No możesz, tylko dwa różne porty musisz podać. Ale to Ci jest potrzebne tylko jak chcesz serwer postawić, który ma być widoczny na zewnątrz Twojej sieci (np. kumpel chce się z Tobą połączyć przez internet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam router Asus DSL-G31 i za nic nie mogę połączyć się z internetem. Po konfiguracji router pokazuje, że jest połączenie z internetem. W praktyce, nie otwiera żadnej strony. Ani na komputerach, ani na urządzeniu podłączonym przez WiFi.

W systemie (Windows 7) próbuje się połączyć przez połączenie szerokopasmowe (pytanie, czy powinienem się tak łączyć? Bo w przypadku poprzedniego routera włączałem power i tyle)., ale za każdym razem mam "Błąd 651: Odebrano zgłoszenie błędu od modemu (lub innego urządzenia łączącego)". I tak na obu komputerach.

Skonfigurowałem wszystko według instrukcji dostawcy (Netia na liniach TP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 14:38, hans_olo napisał:

ping www.wp.pl
ping 195.114.161.180

"Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta ..."

Dnia 06.02.2011 o 14:38, hans_olo napisał:

współczuję wyboru ISP

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 14:58, Mars napisał:

> ping www.wp.pl
> ping 195.114.161.180
"Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta ..."

Zła odpowiedź. Myślenie nie boli.

Dnia 06.02.2011 o 14:58, Mars napisał:

> współczuję wyboru ISP
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem,otóż w sobotę rano z niewiadomych powodów mi się zresetował router+ mam ciągły problem "Połączenie lokalne jest ograniczone ,lub brak łącznosci", tam również mi pisze,żeby się skontaktowac z operatorem mojej sieci.Lecz przez 4 miechy było ok,gdyby nie to wtedy. Znajomy który mi uruchomił router dał mi radę,bym okablowanie główne z modemu jak i routera wyłączył na jakieś 2h,by było "zimne" tzn. nie ugrzane przez działanie itp. I potem połączyc modem- jak pokaże się,że działa wszystko to po 1 minucie podłączyc również router.Lecz wyskakuje taki problem jak wyżej pisałem. Powiem,że miałem bardzo dobre hasło chronione,więc w tym raczej nie tkwi problem... Mam coś popróbowac,czy nie rydzykowac tylko zadzwonic do operatora? Niby tylko zadzwonic,ale czas temu mi nie pomogli w podobnym problemie. Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 19:30, BartexooN napisał:

Witam,mam taki problem,otóż w sobotę rano z niewiadomych powodów mi się zresetował router+
mam ciągły problem "Połączenie lokalne jest ograniczone ,lub brak łącznosci", tam również
mi pisze,żeby się skontaktowac z operatorem mojej sieci.Lecz przez 4 miechy było ok,gdyby
nie to wtedy. Znajomy który mi uruchomił router dał mi radę,bym okablowanie główne z
modemu jak i routera wyłączył na jakieś 2h,by było "zimne" tzn. nie ugrzane przez działanie
itp. I potem połączyc modem- jak pokaże się,że działa wszystko to po 1 minucie podłączyc
również router.Lecz wyskakuje taki problem jak wyżej pisałem. Powiem,że miałem bardzo
dobre hasło chronione,więc w tym raczej nie tkwi problem... Mam coś popróbowac,czy nie
rydzykowac tylko zadzwonic do operatora? Niby tylko zadzwonic,ale czas temu mi nie pomogli
w podobnym problemie. Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Jaki router, jaki operator? Co to znaczy, że się zresetował?
W CMD wpisz:
ipconfig
ping www.wp.pl
ping 195.114.161.180
Podaj wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zresetował...Czyli tak: Hasło, ustawienia z routera jakie powinne byc,zniknęły,czyli jakby się zresetował.
Router- Airlive WR-1500R [2010r.]
Operator- Multimedia - Modem : Motorola V Modem
Wpisując w CMD - ipconfig - Pokazuje mi się CMD,lecz znika bardzo szybko - po 1sec. Próbowałem z modem ,oraz połączeniem routera. Z modemem wszystko OK. Lecz z routerem-Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:39, BartexooN napisał:

/.../
Zresetował...Czyli tak: Hasło, ustawienia z routera jakie powinne byc,zniknęły,czyli
jakby się zresetował.
Router- Airlive WR-1500R [2010r.]
Operator- Multimedia - Modem : Motorola V Modem
Wpisując w CMD - ipconfig - Pokazuje mi się CMD,lecz znika bardzo szybko - po 1sec.

Bo nie wpisujesz w CMD, tylko w jakimś ruskim "uruchom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 22:04, BartexooN napisał:

> > /.../

Problem był z ping www.wp.pl -Podaje ci to co mi wyszło z Ipconfig.

Jeśli sam zgubił ustawienia, to adres IP zaczynający się od 169 może sugerować uszkodzenie, ale też jakieś zawieszenie routera. Spróbuj preyciskiem reset/REG ustawić mu opcje fabryczne. Sprawdź też w menedżerze urządzeń, czy nie ma jakichś problemów ze sterownikami sieciówki. Wejdź też do ustawień protokołu TCPIP i upewnij się, czy masz automatyczne pobieranie DHCP czy IP wstukane z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się