Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

/.../

IP,DHCP- Sprawdzone- Automatyczne,wszystko jest pokazane jako auto- wcześniej tam nic ręcznie nie ustawiałem,bo nie było takiej potrzeby.I tak było w instrukcji routera,by tak zostało
Karta Realtek RTL8139 - oraz jej wersja sterownika. Sterownik widocznie stary jak licho, a ja z sterownikami bawic się nie lubię.Więc będę potrzebował informacji,czy bd. musiał usunąc tamten ,czy "doaktualizowywac" do tego:
Ver sterownika:- 5.396.530.2001 z roku 2010- Lipiec- 01.Stary ten sterownik,ale zawsze ten sterownik działał na tej karcie sieciowej i było git. Dopóki nie router.
Router kupiony w lutym 2010 r. Miałem 2 razy z nim problemy, przeważnie z połączeniem się etc. Posiadam Windows XP SP.3 32 bit.

Jeśli widocznie jest popsuty to poproszę polecic jakiś dobry, to kupię.Otóż chcę taki,by szybko konfigurowac i do kablówki - Modem Motorola V. Z konfigurowaniem z Airlive WR-1500R miałem problemy,ponieważ robiłem wszystko jak na instrukcji,lecz trzeba było coś dodatkowego ustawiac, o którym pojęcia nie miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób twardy reset routera, sprawdź czy jest na nim włączone DHCP. Jak to nie pomoże to możesz jeszcze z palca wpisać sobie wszystkie adresy w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 11:17, rob006 napisał:

Zrób twardy reset routera, sprawdź czy jest na nim włączone DHCP. Jak to nie pomoże to
możesz jeszcze z palca wpisać sobie wszystkie adresy w kompie.

Dzięki,twoja rada mi pomogła. Zazwyczaj twardy reset wymagał trzymania igły przez 3 sec. ,a ja zrobiłem 5x razy po 3x sec. Co przegapiłem,że w instrukcji tak samo pisało,jak się robi tzw twardy reset i dokładny. Wielkie dzięki i plus dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam router D-Link DSL-2640B:

http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=Product_C&childpagename=DLinkEurope-PL/DLProductCarouselMultiple&cid=1197319446094&p=1197318931602&packedargs=ProductParentID%3D11

Zamierzam podpisać umowę na internet w sieci Aster (60mb/s noc, 30mb/s dzień). Pytanie brzmi czy router który posiadam będzie się do tego nadawał. Czy będzie zgodny i czy pociągnie taki transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Mam router Axesstel MV410R i chce zmienić porty więc wpisuję w oknie adresu "192.168.2.1", a pisze, że nie odnaleziono takiej strony.Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Menu start -> uruchom -> cmd -> ''enter'' -> wpisujemy ''ipconfig'' -> ''enter''

Odszukujemy brame domyslna i ten adres wpisujemy w polu ''adres'' przegladarki.

PS. Nastepnym razem warto by tez napisac wersje Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 22:43, matis9988 napisał:

Nie pomogło.Windowsa XP mam.


A co wpisałeś w adres? Próbowałeś 192.168.0.1? Jesteś połączony przez usb czy ethernet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką bramę miałeś podaną po zrobieniu tego co napisał Piotrek? Próbowałeś połączyć się z routerem przez kabel sieciowy?

PS: Czytałeś instrukcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 13:18, matis9988 napisał:

Takie coś.


W takim wypadku nie musisz przekierowywać portów, masz zewnętrzne IP. Co konkretnie rozumiesz przez "zmienić porty"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 14:06, matis9988 napisał:

Muszę, bo nikt nie może wejść na mój serwer.


Nie możesz przekierować, bo masz zewnętrzne IP (a w każdym razie ja nie mam pojęcia jak to zrobić). Sprawdź lepiej czy ci gdzieś jakiś firewall nie blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest podłączony router przez ethernet.I wpisuję 192.168.0.1 i pisze, że mam wpisać nazwę użytkownika i hasło., ale nie wiem, które to jest i gdzie to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się