Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2011 o 14:00, matis9988 napisał:

Teraz jest podłączony router przez ethernet.I wpisuję 192.168.0.1 i pisze, że mam wpisać
nazwę użytkownika i hasło., ale nie wiem, które to jest i gdzie to jest.


No to zajrzyj do instrukcji, tam powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 15:54, matis9988 napisał:

Tak jak teraz est ok?


Po pierwsze, musisz wybrać protokoły (kolumna Protocol). Po drugie, adres IP wygląda na nieprawidłowy. Jesli chcesz się łączyć przez kabel, to sprawdź jaki masz adres w sieci lokalnej (w cmd wpisujesz "ipconfig /all" i sprawdzasz jaki masz adres w połączeniu ethernet albo przewodowym, powinien zaczynać się od 192...) i wpisać go w kolumnie Server IP adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:05, matis9988 napisał:

Wybrałem protokły.Adres ip to chyba 192.168.0.2, tak?


Nie wiem, sprawdź, napisałem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:20, matis9988 napisał:

A tak jest ok?


Ciągle masz źle poustawiane protokoły. Jak masz 7777 (TCP/UDP) to masz odblokować ten port na tych 2 protokołach. W routerze powinieneś mięć opcję odblokowania obu za pomocą jednej deklaracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 12:11, matis9988 napisał:

Nie ma takiej opcji.


No to musisz użyć 2 deklaracji dla jednego portu - jednej dla TCP i drugiej dla UDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 14:33, matis9988 napisał:

Czyli co mam zrobić?


No masz tam pozycje gdzie ustawiasz port, adresata i protokół. Jeśli gra wymaga abyś odblokował porty na 2 protokołach ("(TCP/UDP)"), to dla jednego portu (np 7777) robisz 2 takie same pozycje, tylko w jednej jako protokół ustawiasz TCP a w drugiej UDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj coś dziwnego dzieje się z moim routerem Pentagram P 6331- 42, a mianowicie będąc metr od niego, mam jakieś 60% sygnału. Kiedy np. położę netbooka na stole, to mam już tylko 30%. Dodam, że router stoi dosłownie obok mnie, w tym samym pokoju. Wcześniej sygnał bez problemów docierał do netboka przez dwie ściany, a teraz nie da się go po prostu używać. Muszę siedzieć pół metra od rutera, żeby nie gubił sygnału. Wie ktoś, co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dzisiaj zainstalowałem nowego Liveboxa ZTE 2.0 i nie umiem w nim odblokować portów. Mógłby ktoś opisać krok po kroku co gdzie wpisywać i jakie dodatkowe opcje powinny być włączone/wyłączone? Wszedłem do zakładki z portami, ale pierwszy raz się z tym stykam i nie wiem jakie dane dokładnie mam wpisywać. Porty które muszę odblokować już znam, kwestia w poprawnym wpisaniu.
PS. Googlowałem wszędzie, ale nigdzie nie mogę znależć instrukcji odblokowania do tego nowego modelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeśli ponawiam czyjeś pytanie, ale nie za bardzo mam czas szukać. Wie ktoś jak podzielić łącze między kilka komputerów np. po 5mb w routerze Pentagram P6361? W instrukcji nic na ten temat nie ma, a na stronie producenta też nie ma o tym informacji. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 13:19, fajlozof napisał:

Z góry przepraszam jeśli ponawiam czyjeś pytanie, ale nie za bardzo mam czas szukać.
Wie ktoś jak podzielić łącze między kilka komputerów np. po 5mb w routerze Pentagram
P6361? W instrukcji nic na ten temat nie ma, a na stronie producenta też nie ma o tym
informacji. ;]

QoS, do tego musisz przydzielić stałe IP komputerom (wyłączyć DHCP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 13:33, hans_olo napisał:

QoS, do tego musisz przydzielić stałe IP komputerom (wyłączyć DHCP)


Router powinien mieć możliwość zarezerwowania adresów IP dla konkretnego MACa, a wyłączanie DHCP nie jest wtedy konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się