Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2011 o 22:39, mateusz111 napisał:

tylko ze problem jest taki, ze gdy wpisuje internal ip adress, powinno mi wyskoczyc okienko
do wpisania loginu i hasla , zamiast tego wyskakuje mi takie cos :
http://imageshack.us/photo/my-images/337/abyto.png/
wpisuje tam niby to admin admin, lecz wyskakuje ze jest bledne. jakies rady?


Próbowałeś adresu 192.168.1.1 ? Panel który wyskoczył nie przypomina panelu routera za 60 zł, prawdopodobnie jesteś podłączony do innej sieci wewnętrznej i adres który wpisałeś prowadzi do routera, do którego podpięty jest twój router. Jeśli ten adres nie zadziała, sprawdź jaką bramę masz ustawioną w komputerze - prawdopodobnie będzie ona adresem routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, probowalem teraz 192.168.1.1 i nie dziala, nie wyskakuje nic , jesli chodzi o ten panel, to moze dlatego ze moj router jest podpiety do satelitki, ktora sygnal odbiera z pewnego nadajnika [ radiowka ;s ] .
jak w cmv wpisalem ipconfig, wyskoczylo mi ze brama domyslna to 192.168.0.1 , co wpisalem poprzednio i to smieszne cos wyskoczylo ;<
jakies inne pomysly?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 23:23, mateusz111 napisał:

hmm, probowalem teraz 192.168.1.1 i nie dziala, nie wyskakuje nic , jesli chodzi o ten
panel, to moze dlatego ze moj router jest podpiety do satelitki, ktora sygnal odbiera
z pewnego nadajnika [ radiowka ;s ] .
jak w cmv wpisalem ipconfig, wyskoczylo mi ze brama domyslna to 192.168.0.1 , co wpisalem
poprzednio i to smieszne cos wyskoczylo ;<
jakies inne pomysly?:P


Spróbuj odłączyć router od internetu (możesz go tez na chwilę odłączyć od zasilania, żeby się zresetował), i wtedy wejść w jego ustawienia. Po zastosowaniu zmian znowu podłącz go do internetu.
Przy okazji możesz zmienić jego adres na np 192.168.1.1, żeby w przyszłości nie było takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 23:31, rob006 napisał:

> hmm, probowalem teraz 192.168.1.1 i nie dziala, nie wyskakuje nic , jesli chodzi
o ten
> panel, to moze dlatego ze moj router jest podpiety do satelitki, ktora sygnal odbiera

> z pewnego nadajnika [ radiowka ;s ] .
> jak w cmv wpisalem ipconfig, wyskoczylo mi ze brama domyslna to 192.168.0.1 , co
wpisalem
> poprzednio i to smieszne cos wyskoczylo ;<
> jakies inne pomysly?:P

Spróbuj odłączyć router od internetu (możesz go tez na chwilę odłączyć od zasilania,
żeby się zresetował), i wtedy wejść w jego ustawienia. Po zastosowaniu zmian znowu podłącz
go do internetu.
Przy okazji możesz zmienić jego adres na np 192.168.1.1, żeby w przyszłości nie było
takich problemów.

hmm ;X i zresetowalem go i odlaczylem mu kabelki, sprobowalem wpisac owe 192.168.1.1 oraz 192.168.0.1 aczkolwiek zadnej reakcji ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

resetowalem router przed odpieciem od sieci , a w konsoli mi wyskakuje po wpisaniu "tracert 192.168.0.1" ze trasa sledzenia przewyzsza maxymalna liczbe przeskokow 30"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 23:58, mateusz111 napisał:

resetowalem router przed odpieciem od sieci

Najpierw odepnij od sieci, później zrestartuj, spróbuj się z nim połączyć przez przeglądarkę, zmień ustawienia jakie chcesz, i dopiero później podepnij do sieci. Jeśli to nie zadziała, to nie wiem.
Ale generalnie jeśli stoisz za NATem, to przekierowanie portów niewiele ci pomoże, bo nie będą one przekierowane na głównym routerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, dlaczego po zmianie kompa muszę codziennie resetować router, żeby mieć neta u siebie? Czegoś na tym kompie nie zrobiłam, czy jak? Utworzyłam sieć domową w której znajdują się wszystkie komputery z domu (jesteśmy podłączeni przewodowo do sieci osiedlowej), ale tylko ja muszę codziennie resetować router. Dodam, że zarówno stary komputer, jak i inne komputery w tej sieci działają bez tego zabiegu. Gdy włączę komputer dwa razy za dnia to za drugim razem już jest ok.

Może ktoś się z czymś takim spotkał i wie co i jak...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 11:41, Latimeria napisał:

Ktoś wie, dlaczego po zmianie kompa muszę codziennie resetować router, żeby mieć neta
u siebie? Czegoś na tym kompie nie zrobiłam, czy jak? Utworzyłam sieć domową w której
znajdują się wszystkie komputery z domu (jesteśmy podłączeni przewodowo do sieci osiedlowej),
ale tylko ja muszę codziennie resetować router. Dodam, że zarówno stary komputer, jak
i inne komputery w tej sieci działają bez tego zabiegu. Gdy włączę komputer dwa razy
za dnia to za drugim razem już jest ok.

Może ktoś się z czymś takim spotkał i wie co i jak...?

Ten router jest do d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 12:21, Latimeria napisał:

Co masz dokładnie na myśli? Dlaczego jest do d skoro innym działa? :)

Źle zrozumiałem opis problemu. Karta sieciowa ma jakiś problem. Sprawdź ustawienia IPV4. Jak siesypnie, to sprawdź polecenie ipconfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 12:34, hans_olo napisał:

> Co masz dokładnie na myśli? Dlaczego jest do d skoro innym działa? :)
Źle zrozumiałem opis problemu. Karta sieciowa ma jakiś problem. Sprawdź ustawienia IPV4.
Jak siesypnie, to sprawdź polecenie ipconfig.

A tak po polsku? :P Wchodzę po opcjach mam jakiś automatyczny wybór IP bla bla... ;/ niewiele z tego rozumiem prawdę mówiąc...

PS> teraz znowu musiałam włączyć router ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 12:34, hans_olo napisał:

Sprawdź ustawienia IPV4.

Co ma w nich być? Automatyczne IP czy coś innego? W ogóle o to chodzi?

PS. Napisałam do administratora sieci, odpisali, że komputer jest zawirusowany o_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 19:37, Latimeria napisał:

> Sprawdź ustawienia IPV4.
Co ma w nich być? Automatyczne IP czy coś innego? W ogóle o to chodzi?

PS. Napisałam do administratora sieci, odpisali, że komputer jest zawirusowany o_o

Teoretycznie auto. Ale jak się coś zrywa, to można spróbować ustawień ręcznych, najlepiej ustawić wszystko (IP, maska, brama) tak jak wtedy, gdy jest automat (sprawdzasz przez ipconfig w cmd.exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2011 o 20:18, hans_olo napisał:

Teoretycznie auto. Ale jak się coś zrywa, to można spróbować ustawień ręcznych, najlepiej
ustawić wszystko (IP, maska, brama) tak jak wtedy, gdy jest automat (sprawdzasz przez
ipconfig w cmd.exe.

Auto właśnie było. Próbowałam ustawić ręcznie, ale chyba nie zrobiłam do końca wszystkiego, bo teraz to już nic nie pomaga :) Ale nie tracę nadziei.
PS. Czy jest możliwe, że przyczyną zrywania się połączenia jest wadliwy router (u innych działa bez problemu), za mocny komputer (ma coś jedno do drugiego?) czy też jego zawirusowanie (komputer ma tydzień... -_-). A co cmd.exe jak rozumiem wpisuję w polecenie "uruchom"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mając dwa routery (nie takie same), można jeden z nich skonfigurować tak, aby służył jedynie jako punkt dostępu, tj. wzmacniał sygnał sieci Wi-Fi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 10:57, Lfdracon napisał:

Czy mając dwa routery (nie takie same), można jeden z nich skonfigurować tak, aby służył
jedynie jako punkt dostępu, tj. wzmacniał sygnał sieci Wi-Fi?


Tak będzie służył jako bridge, tylko niektóre routery w tym trybie nie mają AC, na 99% powinno śmigać bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się