Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2012 o 19:54, Airandill napisał:

Witam mam pytanie, mam podłączony router do komputera windows 7 WNR1000 i, widzi tylko
połączenie sieciowe a nie sam router jako urządzenie czemu ?.


Nawet nie wiem czy jest taka możliwość, żeby router podłączony kablem Ethernetowym (skrętka to się chyba nazywa) był widziany tak jak urządzenia USB. Przez ten kabel masz sam internet i tyle. U mnie na TP-Linku też jest samo połączenie sieciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:14, Minamir napisał:

> Witam mam pytanie, mam podłączony router do komputera windows 7 WNR1000 i, widzi
tylko
> połączenie sieciowe a nie sam router jako urządzenie czemu ?.

Nawet nie wiem czy jest taka możliwość, żeby router podłączony kablem Ethernetowym (skrętka
to się chyba nazywa) był widziany tak jak urządzenia USB. Przez ten kabel masz sam internet
i tyle. U mnie na TP-Linku też jest samo połączenie sieciowe.


okej na tym routerze, i tak nie ma usb wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o http://www.komputronik.pl/product/135305/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/Linksys_Wireless_N_Home_Router_E1200.html ? Bardzo mnie kusi stylowy i nie rzucający się w oczy wygląd (mam ciemne meble w pokoju i cały sprzęt czarny), ale nie wiem jak z ewentualną awaryjnością i konfiguracją. Mieszkam w mieszkaniu w bloku, internet 2 Mbit/s DSL, chcę zrobić tak żeby z tego samego łącza mogły korzystać (ale nie wszystkie na raz) komputer, telewizor, laptop i smartfon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam router tp-link TD-W8960N. Chciałbym, aby dostęp do ustawień routera był dostępny tylko przez komputer połączony po kablu, a nie z urządzeń łączących się przez wi-fi. Ktoś wie czy to możliwe? Jak można to zrobić? Szukałem już po necie, ale albo nie ma takich informacji, albo po prostu nie potrafię znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie spojrzenie na manual nie daje mozliwosci blokowania podlaczenia sie do strony konfiguracyjnej przez Wi-Fi. Obawiam sie, ze moze nie byc takiej opcji. Zostaje jedynie zmiana hasla na trudniejsze i/lub eksport ustawien routera na dysk twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy byłby ktoś tak miły i pomógł mi w wyborze Routera do kwoty 170zł? Mieszkam w mieszkaniu w bloku, i zależy mi aby bez problemowo korzystać (może nie jednocześnie) z laptopa, stacjonarki i smartphona.
Co sądzicie o tych:
http://www.proline.pl/?p=ASUS+RT-N10U
http://www.proline.pl/?p=ASUS+RT-N10VB
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 17:52, Minamir napisał:

Od jakiego dostawcy masz internet? Od tego zależy czy router ma posiadać wbudowany modem
czy nie.


Aktualnie korzystam z usług InfoCoigu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Szukam mocnego routera z możliwością podłączenia drukarki itd.- będzie on stał u mnie w pokoju, osobiście będę podłączony kabelkiem i stąd obawa o spadki FPSów podczas wielokortnego korzystania (+1komp stacjonarny, 2 laptopy) - można się jakoś przed tym ustrzec? Router nawet do kwoty 450zł. Chciałbym także aby miał mocny zasięg (aby mógł ogarnąć 2 piętra) z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP zaoferowała mi całkiem korzystną (cenowo, zresztą mniejsza z tym) ofertę internet + TV, przy czym dostanę też Liveboxa, co mnie specjalnie już nie cieszy. Domyślam się, że do takiego multipakietu trzeba mieć jednak multiboksa, a że Livebox działa jak działa, musiałbym go od razu wymienić. Stąd - jakie są alternatywy i w jakich cenach? Dużym plusem byłaby mocna antena w routerze, bo w obecnym (fabryczna, 3 dBi) jest troszkę za słaba.
Przypominam, że na razie tylko teoretyzujemy, bo oferty od TP jeszcze nie przyjąłem :)
W tej chwili mam tylko Neostradę (tzn. TV mam z kablówki, oddzielnie) i śmigam sobie na TP-Linku W8901G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Starałem go się samodzielnie rozwiązać niestety nie udało mi się.

Mam niezabezpieczoną sieć (bez hasła) i 2 obce osoby mi się pod nią podłączają + ode mnie z domu 3 osoby (razem ze mną) korzystają z tej sieci = co daje łącznie 5 komputerów, które łączą się z siecią. Internet mam wtedy mega wolny... Jak 3 osoby ode mnie z domu korzystają w tym samym czasie to jest ok internet, nie muli itp. a jak już ci "obcy" się podłączą to wtedy muli.

Szukałem w google pomocy, znalazłem żeby włączyć filtrowanie MAC - włączyłem ustawiłem, że adres MAC XXX ma być wyłączony. Nie pomogło to. Doczytałem więc, że aby to działało trzeba zrestartować router - okej zrestartowałem go, ale wtedy wszystko się zrestartowało wraz z tym, że ten adres MAC ma nie mieć dostępu...

Hasła ustalić nie mogę niestety do sieci - bo wtedy nie chce mi się jeden komputer z domu podłączyć... i musi być bez hasła.

Co mogę zrobić? O co chodzi z tymi adresami MAC (filtrowanie)? Co zrobić żeby to działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAC jest bardzo łatwo zmienić, więc zablokowanie jednego niewiele pomoże, bo wtedy "złodziej" może zmienić swój MAC i nie będzie na czarnej liście. Filtry robisz na tej zasadzie, że blokujesz wszystkie MACi (powinna być w opcjach filtra) i dodajesz 3 wyjątki na twoje komputery, wtedy tylko one będą mogły się połączyć (to może być trochę kłopotliwe gdy przychodzi do ciebie ktoś ze swoim sprzętem, bo musisz wtedy dodać wyjątek dla niego). Ale ogólnie jeśli osoba podkradająca neta jest ogarnięta, to i z tym sobie poradzi - hasło na sieć to najlepsze wyjście.
Co do restartu - nie wiem jak restartowałeś router, ale na pewno nie chodziło o twardy restart z przywróceniem ustawień fabrycznych. Wystarczy go tylko na chwilę od prądu odłączyć.
Poza tym trzeba też pamiętać, aby w tej sytuacji ustawić hasło do panelu administracyjnego - jesli jest domyślne to każdy może sobie konfigurować twój router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja restartowałem go przyciskiem na routerze (mam router tp-linka jak coś)

hasło oczywiście do panelu mam ustawione inne

"złodzieje" czyli sąsiedzi, których mam w okolicy są raczej "ciemni" bo to osoby starsze więc raczej jakbym zablokował MAC to by wystarczyło, bo zapewne nie potrafiliby ustawić sobie innego.

pomysł z 3 wyjątkami na moje komputery jest bardzo dobry - ale do jego realizacji przystąpię zapewne jutro, bo teraz jak tylko połączą się z moją siecią to wezmę te MAC adresy i ustawie tak samo (tzn. ustawie że komputery z tych adresów mac nie moga sie laczyc z siecia) i odłączę na chwilę zasilanie do routera i zobaczę, czy skuteczne i jak to nie zadziała to zrobię te 3 wyjątki.

więc odezwę się tutaj na forum jeszcze jutro i powiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 16:10, Nieznajomosc napisał:

Co mogę zrobić? O co chodzi z tymi adresami MAC (filtrowanie)? Co zrobić żeby to działało?

Najlepiej ustawiac filtrowanie po MACu na zasadzie bialej listy (czyli tylko urzadzenia z listy moga sie polaczyc z internetem). Zreszta, podaj nazwe routera to w wolnej chwili sie zobaczy co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie glupie forum zjadlo mi posta. Juz dawno powinni ludzie cos z tym zrobic ;/


Ustaw filtrowanie jak napisalem. Rozwiazanie bezpieczniejsze, bo nie bedziesz musial ciagle dodawac nowe wpisy na black liscie.

Anegdota z pracy. Hiszpanski klient zglosil, ze od 5 dni nie moze sie polaczyc z netem przez wi-fi. Okazalo sie, ze chyba podkrada komus internet, bo w naszej bazie danych ostatni raz polaczyl sie przez swoj modem prawie rok temu. Klient nawet o tym nie wiedzial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 17:11, Piotrek_K napisał:

Anegdota z pracy. Hiszpanski klient zglosil, ze od 5 dni nie moze sie polaczyc z netem
przez wi-fi. Okazalo sie, ze chyba podkrada komus internet, bo w naszej bazie danych
ostatni raz polaczyl sie przez swoj modem prawie rok temu. Klient nawet o tym nie wiedzial



Haha dobre :)

---

Ustawiłem żeby gość o nr MAC został odłączony od mojej sieci - odłączyłem zasilanie routera na chwilkę i ten gość mając ten sam adres MAC, który zaznaczyłem żeby nie łączył się z moją siecią - jest połączony.
Lipa...

Ma ktoś tp-linka i powiedziałby mi jak ustawić żeby tylko łączyć z siecią mogły się 3 komputery? (1 mój + 2 rodzeństwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawe, ze TP-Linkow jest od groma, wiec i stron konfiguracyjnych moze byc sporo? Powiedz tez jak jest podlaczony ten TP-Link (jakis lokalny dostawca czy przez modem DSL?), zeby sie potem nie okazalo, ze ten obcy MAC to nie jest przypadkiem jakies urzadzenie dostawcy internetu ;)

Gdzie widzisz tego obcego MACa? W tabeli DHCP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mój model TL-WR340G moge zapodać screena strony konfiguracyjnej ;p

Ten adres MAC tego gościa mam z DHCP - i nie jest to raczej dostawca Internetu, bo nigdy prędzej go nie było.

A dodawałem go do "Security" - "MAC Address Filtering" i tam "Add New..." wpisywałem ten nr MAC i status "Disabled".

Ten drugi "obcy" na razie mi się nie łączy.

Internet mam od lokalnego dostawcy, radiowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 21:15, Nieznajomosc napisał:

A dodawałem go do "Security" - "MAC Address Filtering" i tam "Add New..." wpisywałem
ten nr MAC i status "Disabled".


Filtr ustawia się w Wireless -> MAC Filtering. Włączasz filtr (enabled), zaznaczasz opcję "Deny (...)" i dodajesz 3 MACi twoich komputerów. Po tym powinno działać, chyba nawet bez restartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się