Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

mam problem, parę dni temu podłaczyłam sobie router

Spoiler

D-Link Dir100

i wszystko działało, aż do wczoraj kiedy wszystko się s@#$%^#$%%^&. Net zaczął dziwnie zwalniać, a miałam podłaczony tylko jeden komp i żadnych downloadów nie robiłam, ani nic. :/ Po odłączeniu routera i podłączeniu bezpośrednio działa(nie bez problemu, bo mam net przyznawany po MACu i musiałam to zgłaszać dostawcy) i działa. Więc problem w routerze ? WTF? miałam go pare dni i nic z nim nie robiłam.:/
mam viste, jeśli to cos pomoże,
I mam w związku z tym pyatnie, chce jeszcze raz podłączyć go i sprawdzic, bo juz sobie wyobrazam jak mówie w serwisie Media Markt gdzie kupowałam roouter, że net zwalniał a oni mnie olewają i mwia że wina netu lub moja...
Jak sklonowac adres MAC na ten router przez przeglądarke ( a przynajmniej bez instalowania softu dołączonego na płycie do routera, bo soft był jakiś dziwny i przypominam sobie, że wystąpił błąd podczas instalacji, ale dopóki działał net nie interesowało mnie to:/ )

pomóżcie, bo potrzebuje routera:/
A moze jakiś inny kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:10, Ryan Kam napisał:

Jaki polecacie router wi fi za około 100 zł ? Będe go głównie używał do PSP i w przyszłości
do PS3. Czy w supermarketach typu Saturn, czy Media Markt znajdę coś takiego ?

Znajdziesz. Z czystym sumieniem polecam produkty NetGear - nawet najtańsze modele za ok. 120 zł są bardzo dobrze wykonane. Odradzam za to D-Link, a zwłaszcza przestarzały (i jednocześnie najbardziej popularny model 524) - mam taki w domu i często wymaga reseta. Drugi ruter z którego korzystają moi rodzice to Pentagram Cerberus za niecałą stówkę zakupiony w jednym z małych sklepów na warszawskiej Woli (koło stacji benzynowej na Górczewskiej na przeciwko Wola Parku) i choć podpięte podeń są tylko dwa komputery - sprawuje się OK. Choć czasem stacjonarny nie chce się zameldować i nie widzi sieci, ale wystarcza wtedy restart kompa (to wina raczej zintegrowanej z płytą główną sieciówki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:14, lurynowicz napisał:

> Jaki polecacie router wi fi za około 100 zł ? Będe go głównie używał do PSP i w
przyszłości
> do PS3. Czy w supermarketach typu Saturn, czy Media Markt znajdę coś takiego ?

Znajdziesz. Z czystym sumieniem polecam produkty NetGear - nawet najtańsze modele za
ok. 120 zł są bardzo dobrze wykonane. Odradzam za to D-Link, a zwłaszcza przestarzały
(i jednocześnie najbardziej popularny model 524) - mam taki w domu i często wymaga reseta.
Drugi ruter z którego korzystają moi rodzice to Pentagram Cerberus za niecałą stówkę
zakupiony w jednym z małych sklepów na warszawskiej Woli (koło stacji benzynowej na Górczewskiej
na przeciwko Wola Parku) i choć podpięte podeń są tylko dwa komputery - sprawuje się
OK. Choć czasem stacjonarny nie chce się zameldować i nie widzi sieci, ale wystarcza
wtedy restart kompa (to wina raczej zintegrowanej z płytą główną sieciówki).

masz D-link, to powiesz mi co mogło z moim sie stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, to standardowy problem routerów D-Link - współpraca z Vistą. Ale są i na to rady.

Nie instaluj żadnego oprogramowania z płyty. Odłącz ruter od internetu i zresetuj go (w instrukcji powinnaś mieć napisane, jak to zrobić - D-Link ma zazwyczaj takie dziurki, w które trzeba włożyć wygięty spinacz i przytrzymać chwilę). Podepnij teraz kablem sieciowym komputer do rutera, a potem ruter do sieci. Teraz sprawdź w Centrum Sieci (w Panelu Sterowania) czy ruter jest wykryty w urządzeniach sieciowych. Wpisz adres panelu konfiguracyjnego rutera (w instrukcji masz adres IP, pod którym zgłosi się panel administracyjny rutera). Postępuj zgodnie z instrukcjami, tamteż będzie klonowanie adresu MAC (ruter będzie zgłaszał się do dostawcy jako pojedyncza sieciówka, ta, do której podpięty był komputer). To jest najlepsza droga do załatwienia tego problemu.

Powiedz mi jeszcze, co do tej pory robiłaś - jak skonfigurowałaś ruter. Za pomocą płyty CD dołączonej do sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:20, lurynowicz napisał:

Hej, to standardowy problem routerów D-Link - współpraca z Vistą. Ale są i na to rady.

Nie instaluj żadnego oprogramowania z płyty. Odłącz ruter od internetu i zresetuj go
(w instrukcji powinnaś mieć napisane, jak to zrobić - D-Link ma zazwyczaj takie dziurki,
w które trzeba włożyć wygięty spinacz i przytrzymać chwilę). Podepnij teraz kablem sieciowym
komputer do rutera, a potem ruter do sieci. Teraz sprawdź w Centrum Sieci (w Panelu Sterowania)
czy ruter jest wykryty w urządzeniach sieciowych. Wpisz adres panelu konfiguracyjnego
rutera (w instrukcji masz adres IP, pod którym zgłosi się panel administracyjny rutera).
Postępuj zgodnie z instrukcjami, tamteż będzie klonowanie adresu MAC (ruter będzie zgłaszał
się do dostawcy jako pojedyncza sieciówka, ta, do której podpięty był komputer). To jest
najlepsza droga do załatwienia tego problemu.

problem w tym, ze nie ma instrukcji, cała instrukcja to jak włożyc płyte do kompa:/ a wtedy instaluje sie soft...
włożyłam płyte, i tam były instrukcje: "podepnij to i to..."podpiełam router, telefon do dostawcy i sprawdzili nowy MAC, i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:21, seles napisał:

problem w tym, ze nie ma instrukcji, cała instrukcja to jak włożyc płyte do kompa:/

OK, postaraj się więc zastosować do moich rad.

Poszukaj w ruterze takiej małej dziurki - takiej samej, jaka jest przy napędach CD/DVD do awaryjnego otwierania tacki. Weź spinacz/spinkę do włosów/cokolwiek cienkiego i w miarę sztywnego, wsadź to w dziurkę i przytrzymaj chwilę. Pamiętaj, że ruter musi być odłączony od internetu, ale podłączony do zasilania! Przez chwilę powinny zamrugać lampki. Dalej postępuj tak, jak napisałem to w poprzednim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na routerze jest dziurka z napisem reset, tam coś włozyć mam? lol
btw, teraz dostawca nie zobaczy MAC a rotera , a już chyba mają wolne na nowy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:23, lurynowicz napisał:

> problem w tym, ze nie ma instrukcji, cała instrukcja to jak włożyc płyte do kompa:/

OK, postaraj się więc zastosować do moich rad.

Poszukaj w ruterze takiej małej dziurki - takiej samej, jaka jest przy napędach CD/DVD
do awaryjnego otwierania tacki. Weź spinacz/spinkę do włosów/cokolwiek cienkiego i w
miarę sztywnego, wsadź to w dziurkę i przytrzymaj chwilę. Pamiętaj, że ruter musi być
odłączony od internetu, ale podłączony do zasilania! Przez chwilę powinny zamrugać lampki.
Dalej postępuj tak, jak napisałem to w poprzednim poście.

ok,
najgorsze, ze teraz musze wyjść z domu :((( mogę ci napisać po popołudniu i wtedy to zresetować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:24, seles napisał:

na routerze jest dziurka z napisem reset, tam coś włozyć mam? lol

No, skojarzenia same się nasuwają, ale musisz się przemóc. ;)

Dnia 30.12.2008 o 12:24, seles napisał:

btw, teraz dostawca nie zobaczy MAC a rotera , a już chyba mają wolne na nowy rok...

Nie trzeba było dzwonić do sprzedawcy, szkoda. :( Sprzedawca nie musi ręcznie wprowadzać MAC, samemu można go skopiować bez problemu. Zajrzę wieczorem, powiesz jak Ci poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:28, lurynowicz napisał:

> na routerze jest dziurka z napisem reset, tam coś włozyć mam? lol
No, skojarzenia same się nasuwają, ale musisz się przemóc. ;)
> btw, teraz dostawca nie zobaczy MAC a rotera , a już chyba mają wolne na nowy rok...

Nie trzeba było dzwonić do sprzedawcy, szkoda. :( Sprzedawca nie musi ręcznie wprowadzać
MAC, samemu można go skopiować bez problemu. Zajrzę wieczorem, powiesz jak Ci poszło.

sprzedawca widzi MACa kompa i dopiero jak go się sklonuje do routera to powinno teoretycznie działać na razie. Dopóki nie kupie porządnego routera, wiedziałam, ze jak kupie tani tak będzie , arrgh...
No to jaki router byś polecał? Chcę podłączyć 2 kompy i XBOxa. Więc raczej przewodowy, bo inaczej to do Xboxa trzeba by antenkę kupować czy cóś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
dzisiaj kupiłem router "Linksys WAG200G". skonfigurowałem go i działa na komputerze stacjonarnym, ale Chciałbym
żeby był internet na laptopie. Niestety laptop nie widzi sieci. Czy coś źle skonfigurowałem przy routerze czy coś jest nie tak z laptopem. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2008 o 12:23, lurynowicz napisał:

Poszukaj w ruterze takiej małej dziurki - takiej samej, jaka jest przy napędach CD/DVD
do awaryjnego otwierania tacki. Weź spinacz/spinkę do włosów/cokolwiek cienkiego i w
miarę sztywnego, wsadź to w dziurkę i przytrzymaj chwilę. Pamiętaj, że ruter musi być
odłączony od internetu, ale podłączony do zasilania! Przez chwilę powinny zamrugać lampki.
Dalej postępuj tak, jak napisałem to w poprzednim poście.

zrobiłam tak i zgasły na chwile szystkie oprócz zasilania i teraz jedna miga a inna się znowu pali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem.
Ma oto taki problem. Zakupiłem sobie kartę WLAN pentagram hornet 6121- l4. Kartę zainstalowałem najpierw oprogramowaniu karty (RaUI) a potem ją usunąłem i ponownie zainstaowałem ale w trybie Zero Configuration as Configuration Utiity. Niestety nic nie pomogło. Kidy łączę się z routerem (d-link dsl-G624M) pisze iż karta pobiera adres sieciowy. I nic, karta co chwile się łączy i rozłącza sie. W ustawieniach zaawansowanych przestawiłem karę z kanału 1-11 na kanał 1-13, RTS i Fragment Threshold ustawiłem na 2346( takie liczby były podane w opcjach Wirles perfomance w ruterze). I dalej kich. Próbowałem googla ale za bardzo żadnego info nie mogłem znaleźć. Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Ma ktoś z was taką kartę?

A,jeszcze zapomniałem dodać iż na laptopie w tych samych ustawieniach karty RTS jest ustawiony 2347, a net chodzi na nim dobrze wiec podejrzewam że może nie w tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potem podłaczyłam na chwile router do kompa, bez podpiętego netu do żadnego z nich i nie znalazłam routera w menedzerze urządzeń- gdzi e w ogóle powinien być? tam mam tylko karty sieciowe, a nie ''urządzenia sieciowe'' :(
Co gorsze, po tej opeeracji znowu netu nei miałam po odłączeniu i podłaczeniu kable=a ze ściany :/ musiałam zrobić przywracanie sytsemu :/ bo nei wiedziałam co ten router pozmieniał,
wygląda na to, ze jakis soft został na kompie i nei umiem go poprawnie usunąć, bo nei ma go w "programach i funkcjach'' musiał coś nabruździć w rejestrze , ech i teraz jak podpinam ten shit to automatycznie mi net ustawia na ten z routera (lokalne) czy coś,
Już tego shitu nei podepnę, chyba, ze do drugiego kompa, tam mam xp i i tak planuje format, wiec moge sie tam pobawić i spróbować tam zmienić MAC routera, ale nei wiem czy to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:43, Szejku napisał:

A może z twoim routerem jest wszytko dobrze, ale z twoim dostawcą już nie. Te objawi
bardzo mi wskazują na internet z UPC

nie, net osiedlowy jakiś ... i bez rotera działał, chyba, ze oni coś ustawili że routery nie działają, ale sami mi mówili że routery u nich można mieć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupowałem router w media markcie to pierwszy pytanie gościa było jakiego mam dostawce netu i sie okazało że dla neostrad jest taki typ, dla upc inny itd. więc może kupiłas nie ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:57, Szejku napisał:

jak ja kupowałem router w media markcie to pierwszy pytanie gościa było jakiego mam dostawce
netu i sie okazało że dla neostrad jest taki typ, dla upc inny itd. więc może kupiłas
nie ten.

dobry kupiłam, i on przez pewein czas działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:21, seles napisał:

problem w tym, ze nie ma instrukcji, cała instrukcja to jak włożyc płyte do kompa:/ a
wtedy instaluje sie soft...
włożyłam płyte, i tam były instrukcje: "podepnij to i to..."podpiełam router, telefon
do dostawcy i sprawdzili nowy MAC, i tyle


Może to ci pomoże-> ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-100/documentation/DIR-100_man_revA_1-01_all_pl_20070305.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 11:29, rob006 napisał:

> problem w tym, ze nie ma instrukcji, cała instrukcja to jak włożyc płyte do kompa:/
a
> wtedy instaluje sie soft...
> włożyłam płyte, i tam były instrukcje: "podepnij to i to..."podpiełam router, telefon

> do dostawcy i sprawdzili nowy MAC, i tyle

Może to ci pomoże-> ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-100/documentation/DIR-100_man_revA_1-01_all_pl_20070305.pdf

raczej tego D-linka nie chcę, bo jak mi taki numer odstawi np. w środku gry na necie...
Wiec mam pytanie: Jakie polecicie dobre i proste w obsłudze routery ADSL do podłączenia dwóch kompów i XboXa360 ? Przewodowe, z uwagi na tego X360, bo on nie wiem czy odbiera bez żadnej antenki bezprzewodowo. Taki, zeby nie musieć nic za bardzo konfigurować sieci, bo ustawianie sieci na viscie jest koszmarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się