Zaloguj się, aby obserwować  
WoWmen

Muzyka, radia internetowe, zagadnienia związane z muzyką

696 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2012 o 15:24, CreateYourself napisał:

Dauðalogn znalazłem po tym, jak znajoma wrzuciła link do tego kawałka na YT :)


Ach, to trochę wyjaśnia sprawę ;)

Dnia 12.05.2012 o 15:24, CreateYourself napisał:

A nie znasz może czegoś w podobnych klimatach, na pograniczu ambientu, rocka i dream
popu ale z zastosowaniem tradycyjnych instrumentów dla krajów Brytanii, jak dudy itp?


Nie... Nigdy nie szukałem tego typu tradycyjnej, brytyjskiej muzyki. Bardziej wolę klimat Islandii, jeśli o to chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum był wczoraj na FMF i słuchał Symfonii Biomechanicznej? Ja byłem i wrażenia są niezapomniane.
Słuchać na żywo kawałków muzycznych z Obcego i oglądać fragmenty filmów z każdej części miodzio :) Poza tym udało mi się zdobyć autograf od Elliota Goldenthala. FMF - Festiwal Muzyki Filmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 12:39, Wipu napisał:

Czyli rozumiem, że polujesz na któryś z jesiennych koncertów? ;)


Zależy, czy będę wtedy w kraju... Mam pecha do terminów jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 13:16, Mohair napisał:

Zależy, czy będę wtedy w kraju... Mam pecha do terminów jednak ;)

Ja do pieniędzy :F Tak też jeszcze się pomyśli, w razie czego informuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnej piosenki,która leciała w radiu dość często,a było to gdzieś w wakacje zeszłego roku. Muzyka i rytm wpadały w ucho. Śpiewał mężczyzna. Refren składał się z czterech wersów a z tego co pamiętam,brzmiało coś jak to:

"Bye bye .. . .. . . . .. I''m gonna
" Miss you . . . .. . . . .. I''m gonna
"...... .. .. . .. .. . .. . . together
"Remeber . .. . . . .. . . . . . . . "

Na pewno znacie,to wpadało w ucho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 21:02, Wipu napisał:

Sunrise Avenue - Hollywod Hills? :)


Niech ci bozia w grach/dziewicach wynagrodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 21:09, bobobo napisał:

Niech ci bozia w grach/dziewicach wynagrodzi ;)

Proszę bardzo, lubię rozwijać skilla ogarniania wyszuiwarki Google (specjalizuje się jednak w danych osobowych dziewczyn z linków) :) A co do nagród, szybkiej premiery GW2 to z działu gry, a dziewice...dziewicami się nie pogardzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka szukam pewnego utworu, leci ostatnio dość często w radiu Eska hmm oparty jest na tym charakterystycznym motywie z Nieustraszonego. Musicie wiedzieć o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O muzyce Johna Mayera można powiedzieć, że taka już przecież nie powstaje. Mayer po wyczynach na poprzednich płytach i na wielu imprezach, po których trafiał do plotkarskich pism, zmienił się nie do poznania. Wydał teraz kapitalną, magiczną i według mnie najlepszą płytę. Jest to powrót do korzeni amerykańskiej muzyki, coś a''la Bob Dylan. Harmonijka, akustyk, klimat i umiejętności w pisaniu piosenek Mayera = arcydzieło. Nowy album Born and Raised kapitalnie sprzedaje się w USA, ale w sumie nie ma się co dziwić. Dla tych co lubią dobrą muzykę, aczkolwiek nie mainstramową, strzał w dziesiątkę.

Tutaj singielek Shadow Days
http://www.youtube.com/watch?v=daGcpvxPbCo&feature=relmfu

A tutaj jeden z rarytasków z albumu, Age Of Worry
http://www.youtube.com/watch?v=GzcmOmyEQ_0&feature=related

Oczywiście polecam też poprzednie albumy Johna, wszystkie są zróżnicowane, Born and Raised to ogromny ''odłam''. Według mnie jeden z niewielu porządnych i cholernie utalentowanych muzyków naszych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako że naprawdę dobrą (tym bardziej piękną) muzykę warto szerzyć jak najdalej i tam gdzie się da, chciałbym coś polecić. Być może już znacie, ale co tam... na wszelki wypadek. :-)
Zacznę może od tego, że dlaczego jest tak, że w [tfu] Polsce nie da się znaleźć naprawdę wartościowej muzyki np. po prostu włączając radio ? Dlaczego wielkie taśmowce z hitami puszczają sam chłam ? Dlaczego o utworach naprawdę godnych uwagi dowiaduję się niemal przypadkowo, np. oglądając jakiś trailer lub film albo nawet reklamę. O_O ?
Odpowiedź już mi w pracy znajoma zapodała: kasa, kasa, kasa i cholerny marketing.
Anyway, od całkiem niedawna krąży sobie po YT trailer (nota bene niesamowity i wręcz zmuszający do wizyty w kinie :-)) filmu pt. "Cloud Atlas". Trwa on dość długo, a przez ostatnią 1/3 część możemy posłuchać IMO bardzo Pięknego, niemal porywającego fragmentu utworu zespołu M83 pt. "Outro", z płyty Hurry up, we are dreaming (krążek z 2011 roku, więc nie taki stary).
I właśnie do zapoznania się z tym zespołem (M83), z jego twórczością was zachęcam. Albo przynajmniej z ww. utworem Outro. Z trailerem Cloud Atlasa również, ale to swoją drogą. ;-) Nota bene jeden z innych utworów z tej płyty leci chyba w jakiejś reklamie, być może Lecha. Nie wiem, nie oglądam zbyt często TV, ale z pewnością skojarzycie. Sama muzyka, to niejako połączenie rocka z elementami muzyki elektronicznej, ale w bardzo specyficznym stylu. Taka ciekawa odmiana muzyki alternatywnej.
Nawet jeśli inne utwory M83 was nie przekonają, to nie wierzę, aby wspomniany Outro nie sprawił, że zaczniecie unosić się w powietrzu. ;-) Ja tak mam do dziś np. z zespołem Coldplay. Generalnie podobają mi się tak średnio, bez specjalnych emocji, za to przy utworze Clocks po prostu się rozpływam. And nothine else compares... a dowiedziałem się o nim również dzięki pewnemu filmowi, w którym możemy go usłyszeć. Podobnie np. z utworem Moby''ego - Extreme ways. Dla kogoś, kto nie interesuje się na co dzień twórczością tych zespołów lub nie przeczesuje całymi dniami sieci, tak piękne utwory po prostu przeciekają przez palce. Świetnie za to, że np. w drodze do pracy mogę sobie posłuchać najnowszego Zagrobelnego, Lady gigi i ch... olera wie czego jeszcze. Przepraszam, ale irytacja robi swoje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zrób sobie jakąś składankę i puszczaj ją w drodze do pracy zamiast słuchania radia i problem rozwiązany, ew. znajdź sobie taką radiostację, której profil tobie odpowiada i też kłopot z głowy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po godzinie nie udolnych prób szukania odpowiedniej muzyki postanowiłem zwrócić się do was, może wy skojarzycie utwór jaki potrzebuje. A więc szukam muzyki która z początku szybko narasta, potem jest walnięcie a następnie stały bądź lekko zmienny rytm. Nastawiam się na styl electro ale nie koniecznie. Muzyka ma być bez wokalu. Żeby lepiej wam "zobrazować "czego dokładnie poszukuje zarzucam linkiem, www.youtube.com/watch?v=_xhpYaWs5XQ moment od 4:36 do 4:45. Za wszelką pomoc będę wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotify wystartowało:

http://www.spotify.com/pl/

Są trzy opcje. Free - muzyka w najgorszej jakości + reklamy. Unlimited - 10 złotych miesięcznie. Lepsza jakość dźwięku, brak reklam oraz Premium - za 20 złotych miesięcznie dodatkowo można słuchać muzyki offline i odtwarzać na urządzeniach przenośnych. Oferuje najlepszą jakość dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować