Zaloguj się, aby obserwować  
Dowodca_Pawel

Maxthon Browser

12 postów w tym temacie

Jest temat o Operze, jest też o FireFox''ie, ale nie ma tematu o Maxthon''ie. Czyżby tak mało ludzi z niego korzystało? Dla niewiedzących, co to za program, opiszę go w paru słowach.
Maxthon jest ewolucją MyIE2 (nakładki na IE), który min. zachowuje wygląd i interfejs IE (ale poszerza go o wiele możliwości), oferuje zakładki i wiele dodatków, jak i ma naprawdę skuteczną blokadę różnych pop-upów, jak i filtr reklam (min. denerwujące banery). Oczywiście jest wersja polska ;).

Strona domowa: www.maxthon.com

Mam nadzieje, że nie jestem jedynym użytkownikiem tej przeglądarki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Maxthon oparty jest na API Internet Explorera. Dlatego niektórzy nazywają go nawet "nakładką na IE". Nie znam go na tyle, aby móc rozsądzić jak wypada w porównaniu do opery czy firefoxa, jednak z obserwacji mogę wywnioskować, iż w boju o niezawodność prym wiodą właśnie te dwie, pozostawiając maxthona i inne browsery w tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 06:24, NattaN napisał:

Cóż, Maxthon oparty jest na API Internet Explorera. Dlatego niektórzy nazywają go nawet "nakładką na IE". Nie znam go na
tyle, aby móc rozsądzić jak wypada w porównaniu do opery czy firefoxa, jednak z obserwacji mogę wywnioskować, iż w boju
o niezawodność prym wiodą właśnie te dwie, pozostawiając maxthona i inne browsery w tyle...

uzywam go od pol roku albo lepiej i jestem zadowolony. szczegolnie z ostatniej wersji ktora ostatecznie sklecila wszystkie okna IE by wyskakiwaly jako maxthonowe. No i moj ulubiony przycisk blokowania plywajacych rekalm...polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystalem przez jakies kilka miesiecy, ale znudzil mi sie i powrocilem do starej, ulubionej Opery :). Osobiscie nic nie mam do Maxthona, ale wole nie miec nic wspolnego z IE ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam naprzemiennie z Avant Browsera [też nakładka na IE] i właśnie Maxthona. Ostatnio przez całe wakacje używałem Maxthona, ale kilka dni temu zaktualizowałem AB.. no i teraz tego używam :-) Co prawda nie blokuje tylu reklam, ale jest stabilniejszy, bo z Maxthonem miałem już kilka przypadków pomniejszania do ikonki na pasku zadań, a potem niemożność przywrócenia - z Avantem nie miałem takich problemów nigdy. Pozatym Maxthon czasami zawieszał się na kilka/naście sekund... No cóż nie jest zły, ale wolę więcej reklam, a większą stabilność :-) Poczekam może do następnej wersji i znów się przesiąde ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maxthon jak samiorzekliście jest nakładką na Internet Explorer. Jakie wnioski z tego płyną sami wydumajcie...
Moim zdaniem Maxthon jest straszną "sklejką". Twórcy chcą w niego wepchnąć za dużo naraz przez co robi się bałagan w opcjach. Osobiście nie polecam. Używałem go jakiś czas i przesiadłem się na Firefoxa - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Avanta. Spelnia on wszystkie moje potrzeby, jednak ze wzgledu na (nie)bezpiczenstwo, gdy zapuszczam sie w gestwiny internetu, to przesiadam sie (z lekkim bolem) na Firefoxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wypróbuje Avant Browser, ale narazie pokorzystam z Maxthona ;).
DoomnY -> Maxthon owszem ma wiele opcji, ale wystarczy kilkanaście minut, by poznać większość z nich, ja przynajmniej nie mam z nim żadnego problemu, a blokowanie wszelkich reklam jest wręcz pefrekcyjny (czasami aż się tęskni za widokiem reklam ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie, wg mnie to smieszne uzywac nakladki na IE. niedlugo wyjdzie nowa wersja IE i zostaniecie na lodzie :P
lepiej sie przesiasc na cos co jest standardem samo w sobie. a co to bedzie (opera/fire/ie) to juz sobie sami zdecydujcie, bo ja swoje wiem, a wojny kolejnej rozpetywal nie bede :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować