Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 3870 X2 przetestowany

61 postów w tym temacie

Ha! I dobrze! ATI sie podnosi. Jak stanie sie prawdziwym konkurentem dla nvidi to może ceny kart pospadają i staną się "ludzkie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie się nazywa nokaut. Moje serce jest przy GF, no ale może dobrze się dzieje, że mamy dwóch mocnych konkurentów. A nie tak jak w prockach - monopol Intela ;]

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że karta będzie miała premierę 28 stycznia, właśnie żeby pojawiła się od razu z nowymi sterownikami, które jeszcze bardziej zwiększą wydajność w odniesieniu do tego testu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, jako że jestem fanboyem ATI (i AMD też) to mnie ten news bardzo cieszy :)
dodam, że posiadam tą właśnie kartę. jednordzeniową oczywiście
mam też nadzieję, że jak im zaczęło dobrze iść ze sprzętem, to przełoży się na współpracę z producentami gier jak u NVidii żeby zieloni nie mieli forów xP i dobrze by było jakby AMD stanął na nogi

@araborek - nie licz na to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza wiadomość dnia!
Czekam na dopowiedz nVidii!
Jak spadnie jej cena do ok. 1000zł to kupie na pewno :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie, fajnie tylko że ten pobór mocy mnie przeraża, wiem, wiem że to i tak wychodzi po 170W na rdzeń ale i tak w połączeniu z dobrym, kręconym C2D, 4GB ramu i 2 dyskami trzeba by było założyć 600W zasilacz dla bezpieczeństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. 8800GT pobiera ~ 110W, 8800GTX zadowala się ~ 190W, więc dziwi mnie podane ponad 300W rzekomo które potrzebuje 8800 Ultra - nie powinna być dużo bardziej prądożerna niż GTX...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecal bym sie tymi testami,sa z dosc malo wiarygodnego zrodla. No i to ze 3DMarku jest mocna,a w grach slabsza tez o czyms swiadczy. Bo na obecna chwile ja wole miec wydajna grafe w grze niz 3DMarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby nawet cena była około 700 zł to i tak bym nie kupił.. powód ?! .- WAT... dajcie spokój... 340 wat to za duuuzo.. gdy by było max 100 było by u mnie do przyjęcia. tak czy siak gratuluje ATI za moc obliczeniową oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ATI chyba odbija się od dna i wraca do gry również w segmencie high-end (w średnim i niskim od jakiegoś czasu zjada nVidię, która nadrabia tylko marketingiem). Owszem, pobór mocy ogromny, ale nadal w normie jak na ten segment (zważcie, że to karta dwuchipowa), chociaż biorąc pod uwagę, że karta wymaga wtyczki 6-pin i 8-pin, to do zbudowania systemu z dwiema takimi kartami (z czterema się nie da, bo CrossFire łapie maks 4 GPU) trzeba kilowatowego zasilacza za cenę ponad tysiąca złotych... Doliczmy do tego monstrualną długość karty - i wychodzi że to raczej dla bardzo zasobnych... ;) Niemniej - ATI/AMD walczy, oby także na rynku procesorów (w chipsetach idą równo z nV od jakiegoś czasu, patrz - świetny 790(F)X )...

BiShopKF - GeForce 8800 GTX pobiera w stresie około 289 watów mocy. Nie wiem, skąd wziąłeś te 190... :] Ta karta bierze 160, ale w spoczynku, na pulpicie WinXP... ;) To tak dla uściślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować